Novopolock – CZ Bělehrad 3:4 (kon.) | Machačkala – Honvéd 1:0 (kon.) | Lokomotiv Plovdiv – Arnhem 4:4 (kon.)
Rustavi – Plzeň 1:3 (kon.) | Olimpija Lublaň – Tromsø 0:0 (kon.) | Soligorsk – Ried 1:1 (kon.)
APOEL – Senica 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Thór 3:0 (kon.) | Trnava – Sligo Rovers 3:1 (kon.)
AIK Stockholm – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Rapid Buk. – MYPA 3:1 (kon.) | Twente – Inter Turku 1:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Fehérvár 1:1 (kon.) | Hajduk Split – Skonto FC 2:0 (kon.) | Vojvodina – FK Sūduva 1:1 (kon.)
Široki Brijeg – St Patrick´s 1:1 (kon.)
Anži Machačkala
1:0 (1:0)
FC Honvéd Budapešť
Čtvrtek 19.07.2012, 17:00Evropská liga (předkola)

Utkání je u konce. Druhý poločas nám toho už mnoho nenabídl. Favorizovaná Machačkala si v něm nevypracovala prakticky žádnou šanci a v té hostující zase selhal Délczeg. Za první půli, ve které vstřelil jediný gól zápasu Jucilei a domácí spálili i řadu dalších šancí, si ale fotbalisté Anži jednobrankové vítězství asi zasloužili. Odveta v Budapešti však může být ještě zajímavá. Dnešní program Evropské ligy ale ještě nekončí a moji kolegové Vám přináší i duel Plzně v Rustavi, který již má první poločas za sebou a Mladé Boleslavi proti Thor Akureyri, jež začíná za malou chvíli. (18:55:40)

90+3
    Domácí si přihrávají míč na vlastní polovině.

90+1
    Míč přes zeď poslal Vidovič. Mířil ale hodně nepřesně.

90+1
    Samba fauloval před vápnem Tchamiho, obdržel žlutou kartu a hosté navíc budou kopat zajímavou standardku.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Verneš to zkusil z dálky a ke štěstí Galubova se míč vytočil směrem ven od brány. Ruský brankář tak nemusel zasahovat.

88
    Tagirbekov pronikl po levé straně, ale nedokázal přesně odcentrovat a míč skončil za brankou.

88
    Sledujeme mnoho osobních soubojů, ale bez vyúsnění v podobě šance nebo zajímavějšího okamžiku.

85
    Boussoufa se zapomněl v ofsajdu.

83
    Střídají také domácí. Odešel Traoré, nastoupil Smolov.

82
    Hosté naposled střídají. Odešel Iváncsics, přišel Diarra.

82
    Eto'o zkusil z úhlu překvapit Kemenéše, který byl ale pozorný a míč lapil.

81
    Akce Honvédu většinou končí ještě daleko před domácí šestnáctkou.

80
    Domácí se nikam neženou a zdá se, že jsou s nejtěsnějším vedením spokojeni.

79
    Lahijalov lapen v ofsajdové pasti.

77
    Z dálky vypálil Tchami, Gabulov snadno zasáhl.

77
    Utkání skončilo pro Žirkova, kterého nahradil Tagirbekov.

76
    Odražený míč napálil Vidovič, ale trefil se jen na tribunu za bránou.

76
    Hosté se dopracovali k rohovému kopu.

73
    Traoré posílal míč do běhu Boussoufovi, který si ale pomohl útočným faulem a hra je přerušena.

71
    Obrovská možnost Honvédu na vyrovnání. Lovrič poslal do vápna přesný přízemní centr, ale Délczeg nedokázal ve skluzu trefit bránu.

69
    První střídání Anži. Místo Šatova si zahraje Lahijalov.

68
    Rozehrával Žirkov, ale Honvéd opět neměl větší problémy.

67
    Lovrič pod tlakem zakopl míč jen na rohový kop.

66
    Boussoufa zastaven praporkem pomezního sudího.

66
    Nutno říci, že ve druhém poločase jsme zatím neviděli žádnou vážnější příležitost ani jednoho z celků. Ale i v prvním dějství trvalo, než se hra trochu rozproudila.

65
    Hosté se po rohu ubránili, ale Anži stále u míče.

64
    Traoré si došel pro rohový kop.

63
    Délczeg vybojoval na Žirkovovi alespoň autové vhazování pro svůj tým.

61
    Druhé střídání Honvédu. Odešel Hidi, nastupuje Patrick Vécsei.

60
    Faul na Traorého ve středu hřiště, po kterém zůstávají domácí u míče.

59
    Rozvážná kombinace Machačkaly na polovině soupeře.

56
    Střídání hostí. Odešel Diaby, nahradil jej Verneš.

55
    Žirkov to zkusil z větší vzdálenosti, jeho rána však postrádala přesnost.

54
    Maďaři soupeře vytlačili i s míčem až na jeho polovinu.

53
    Žirkov zvolil centr, se kterým si však hostující obrana poradila.

52
    Faul na Boussoufu asi 25 metrů od brány Honvédu. Poměrně zajímavá možnost pro domácí, i když Roberto Carlos už je jen členem realizačního týmu Anži.

51
    Pro Boussoufův centr z levé strany si snadno došel brankář Kemenéš.

50
    Iváncsics svůj centr přetáhl a míč skončil až za brankovou čarou.

50
    Diaby vybojoval roh pro Honvéd.

49
    Úvod druhé půle zatím nic zajímavého nepřinesl. Hraje se především ve středu pole.

46
    Oba týmy zahájily druhý poločas v totožných sestavách, ve kterých vyběhly do utkání.

46

Sudí Yefet příliš nenastavil a ukončil první poločas. Ten by se dal rozdělit do dvou částí. V jeho úvodu se totiž více bojovalo, než hrál fotbal, ale ve 22. minutě se tečovanou střelou prosadil Jucilei a od té doby jsme viděli mnoho dalších příležitostí, které si vypracovala především Machačkala. Honvéd zahrozil sice jen jednou, ale střele Tchamiho chyběly pouze centimetry.

44
    Hosté zahrávali rohový kop, po kterém se míč odrazil k Ignjatovičovi, jeho střelu však zkrotil pozorný Gabulov.

43
    Prvním žlutě potrestaným mužem dnešního zápasu je domácí Jurij Žirkov, který skluzem zastavil pronikajícího Délczega.

41
    Neuvěřitelné! Po přízemním centru Šatova pálil Traoré z hranice malého vápna, ale i z této jasné pozice nedokázal trefit bránu!

40
    Domácí Šatov rozehrál roh, po kterém pálil nad João Carlos.

39
    Boussoufa šel sám na Kemenéše, který vystihl jeho kličku a sundal mu míč z kopačky. Domácí hráč ještě stihl přiťuknout balón alespoň na hranici šestnáctky pro Eto'a, který hostující bránu těsně minul. Honvéd měl teď štěstí.

37
    Centr Šatova odvrátil jeden z hostujících obránců.

36
    Další pokus hostí o ohrožení brány Anži. Diabyho střela ale nebezpečná nebyla a zamířila daleko od prostoru mezi tyčemi.

33
    Ale málem bylo vyrovnáno! Tchami se na hranici šestnáctky otočil s míčem a minul levou tyč domácí brány doslova o centimetr! Gabulov by plachtil vzduchem marně.

33
    Po vstřeleném gólu už obraz hry vypadá tak, jak se očekávalo. Domácí buší do defenzivy Honvédu.

32
    Na hostující bránu pálil Traoré, ale chybělo mu pár decimetrů.

31
    A rohový kop hosté přestáli bez větších problémů.

30
    Krásná akce Anži, kdy Traoré elegantně uvolnil Eto'a, který mohl střílet, ale ještě posílal míč před odkrytou bránu, kde ho uklidil hostující stoper Ignjatovič na rohový kop.

30
    Domácí si vyměňují míč na polovině Maďarů.

28
    Samuel Eto'o teď každým dotikem s míčem dokazuje, že fotbal hrát nezapoměl ani v ruské lize. Působí nesmírně elegantním a vyspělým dojmem.

26
    Eto'o hledal za obranou opět Boussoufu a jen pohotový skluz Ignjatoviče zabránil další možné pohromě pro Honvéd.

24
    Machačkala mohla přidat druhý gól. Eto'o se uvolnil na pravé straně a poslal míč na zadní tyč, kde Boussoufovi chyběl krok, aby mohl doklepávat do prázdné.

22
    Machačkala právě vstřelila branku!
    Domácí se šťastně ujímají vedení. Střelu JUCILEIE ze střední vzdálenosti totiž tečoval jeden z hostujících beků do protipohybu Kemenéše, který už nemohl reagovat.

20
    Domácí se teď chvíli usadili na polovině soupeře. Dalekonosná střela Ahmedova ale brankáře neohrozila.

20
    Rohový kop zahrával Boussoufa, ale našel jen prvního bránícího hráče u přední tyče.

18
    Konečně něco fotbalového! Eto'o předvedl parádní individuální akci, kdy se zbavil tří protihráčů a poté napálil břevno Kemenéšovy brány!

17
    Žirkov obdržel nepříjemný úder, ale bude v pořádku.

15
    Další nepřesnou přihrávku nedoběhl Žirkov. To, co vidíme, zatím nemá s fotbalem mnoho společného.

14
    Ztráty míče u půlící čáry jsou oboustranné. Nejprve tak ztroskotal protiútok Honvédu a stejně si vzápětí vedli i borci Anži.

13
    Sledujeme urputný boj ve středu hřiště. Hráči Machačkaly se nemohou prokombinovat blíže šestnáctce soupeře.

11
    Boussoufa nedosáhl na příliš dlouhý pas. Domácí se zatím na trávníku trochu hledají.

10
    První roh zápasu zahrávali hosté. Iváncsicsův centr ale nebyl pro domácí nebezpečný. Vzápětí se ocitl v ofsajdu Tchami.

8
    Šatov dával po zemi míč před bránu do míst, kde se nacházel Eto'o. Hostující obrana ale jeho přihrávku nepustila až k adresátovi.

6
    Hidi při napadání fauloval Ahmedova. Rozehrává Anži. Úvod utkání je zatím poměrně opatrný.

3
    Samuel Eto'o rozehrával přímý kop, pokusil se o přímé ohrožení brány, ale mezi tyče nezamířil.

1

Anži Machačkala: Gabulov - Logašov, Samba, João Carlos, Žirkov - Boussoufa, Ahmedov, Jucilei, Šatov - Traoré, Eto'o.

FC Honvéd Budapešť: Kemenéš - Vidovič, Ignjatovič, Debreceni, Lovrič - Hidi, Johnson, Iváncsics - Tchami, Délczeg, Diaby.

Rozhodčí: Yefet - Davidy, Krasikow (IZR).

Budapešťský Honvéd se do Evropské ligy propracoval díky čtvrtému místu v uplynulém ročníku maďarské ligy. Původně měl jít do evropských pohárů třetí Győr, ale nebyl tam připuštěn a první náhradou tak byl Honvéd. Jde o historicky úspěšný maďarský celek, který třináctkrát opanoval domácí ligu, ale naposled to bylo již v roce 1993. V maďarském poháru se Honvéd radoval sedmkrát. Největší úspěch v Evropě se datuje až do roku 1959, kdy také probíhala zlatá éra maďarského fotbalu. Honvéd tehdy vyhrál Středoevropský pohár, který byl předchůdcem poháru UEFA a tedy i Evropské ligy.

Celek Anži Machačkala se v uplynulém ročníku ruské Premier ligy umístil na pátém místě, čímž se také kvalifikoval do Evropské ligy. Ambice celku z Dagestánu však sahají ještě výše. Vždyť Anži vlastní miliardář Sulejman Karimov, který do klubu pumpuje velké peníze. Díky tomu za Machačkalu ještě nedávno nastupoval legendární brazilský levý bek Roberto Carlos, který po ukončení hráčské kariéry zůstal v klubu jako funkcionář. Z Interu Milán pak Karimov přivedl uznávaného kamerunského útočníka Samuel Eto'a, ze kterého udělal nejlépe placeného fotbalistu světa a z Chelsea přišel ruský reprezentant Jurij Žirkov. Trenérem tohoto souboru je nizozemský odborník Guus Hiddink, kterého při jeho štacích většinou provázejí samé úspěchy.

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům fotbalu. Ve 2. předkole Evropské ligy se již začínají představovat i známější celky a jedním z nich je i bohatý ruský celek Anži Machačkala, který na svém trávníku přivítá maďarský Hodvéd Budapešť. Jasným favoritem jsou samozřejmě domácí, v jejichž dresu se představí i nejlépe placený fotbalista světa – Samuel Eto'o.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.