Pondělí 30.07.2012, 10:00Olympijské hry - Lukostřelba

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Dopolední startovní listina vyřazovací části 64 nejlepších lukostřelců:

10:00 Girouille (9. FRA) - Myo Aung (56. MYA)
    10:13 Cuesta (41. ESP) - Ivaško (24. UKR)
    11:18 Gankin (17. KAZ) - Kamaruddin (48. MAL)
    11:31 Henckels (49. LUX) - van der Ven (16. NED)
    12:36 Im (1. KOR) - Guidi (64. SNM)
    12:49 Wang (33. TAI) - Pineda (32. COL)

V dnešním dopoledním programu lukostřelců se mezi šesti dvojicemi představí také nejlepší sportovec z kvalifikace Dong Hjun Im z Jižní Koreje, který nastřílel světový rekord 699 bodů. V play-off narazí na posledního postupujícího, lukostřelce ze San Marina Emanuele Guidiho, jenž nastřílel o celých 110 bodů méně.

Nejvyrovnanější dvojicí by měl být duel mezi Kolumbijcem Danielem Felipe Pinedou a Čeng-Pang Wangem z Čínské Tajpeje. Kolumbijec byl o jediný bodík lepší.

Za přibližně deset minut bude zahájen vyřazovací závod jednotlivců mužů v lukostřelbě. V pátek proběhla kvalifikace, která rozhodla o čtyřiašedesáti postupujících a rozdělila je do dvojic.

Terč je rozdělen do deseti bodovacích pásem a speciálním polem x10, které rozhoduje při rovnosti bodů. Střílet by se mělo ve dvojicích, vyhraje nejlepší střelec z pěti setů, kdy každá atlet bude mít na každý set tři šípy. Když závodník skóruje dvakrát, vyhraje set. Pokud jednou, bude to remíza. První závodník, který získá šest bodů vyhrál své utkání. Pokud nastane remíza, bude rozstřel, takzvaný "single-arrow shoot-off".

V lukostřeleckém areálu jsou již první dva závodníci. Francouz Romain Girouille (FRA) a lukostřelec z Myanmaru Nay Mijo Aung (MYA).

Francouz pálí do osmičky, Mijo Aung do sedmičky.

Francouz pokračuje pouhou šestkou a jeho soupeř pálí do desítky!

Francouz kontruje devítkou, Myanmarec sedmičkou. Celkové skóre prvního setu je 24:23 pro Naj Mijo Aunga (MYA). Na body v setu vede 2:0.

Set číslo dvě. Francouz pálí do osmičky, Myanmarec také zasahuje pásmo s hodnotou osm.

Krásná rána Girouilleho do desítky. Nijo Aung odpovídá devítkou.

Poslední pokusy druhého setu. Opět desítka pro Francouze a díky devítky Myanmarce vyhrává druhý set Girouille 28:26. Rázem je na body srovnáno 2:2.

Zahájen je třetí set. První pokus střílí Francouz do osmičky, Mijo Aung také do výseče s osmibodovou hodnotou.

Girouille trefuje devítku, což kopíruje také Myanmarec. Skóre je zatím stejné.

Třetí pokus Francouze letí do devítky, jeho soupeř pálí desítku a tím vítězí ve třetím setu poměrem 27:26. Myanmarec tak vede na body 4:2. Chystáme se na čtvrtý set.

V kvalifikaci skončil Girouille na devátém místě, jeho prohra by byla velkým překvapením.

Set číslo čtyři začíná Girouille devítkou, Myanmarec dává jen osmičku.

Další šíp Francouze v devítibodovém poli, Mijo Aung dává devítku jen tesně vedle středu.

Francouz dává desítku, Myanmarec také a je tady remíza 28:28. Každý závodník mám po bodu a celkový stav je příznivější pro Mijo Alunga 5:3.

Pátý set. Francouz pálí do devítky, Myanmarec do osmičky.

Druhýmí šípy dávají oba závodníci devítku.

Fracouz trefuje devítku, Mijo Alungovi to ulétává do pole číslo tři a proto Romain Girouille na poslední chvíli díky výhře v pátém setu 27:21 srovnává skóre na 5:5.

Je to remíza a proto následuje rozstřel. Jako první bude střílet Francouz.

Dává devítku a jak odpoví jeho soupeř?

Mijo Alung (MYA) také do pole číslo devět. Udržel nervy a vítězí v tomto duelu, jelikož jeho šíp byl blíže středu.

Druhou dnešní dvojicí je Elias Cuesta (ESP) a Markijan Ivaško (UKR).

Oba lukostřelci se chystají k zahájení prvního setu.

Ukrajinec zahajuje závod devítkou, Španěl Cuesta také trefuje číslo devět.

Tentokrát osmička pro Ivaška, Španěl pálí krásně do středu - čili desítka.

Devítka pro Ukrajice a Španěl osmičkou stvrzuje výhru v prvním setu v poměru 27:26. Vede tedy na body 2:0.

Začíná druhý set. Markijan Ivaško za potlesku diváků dává devět, Cuesta jen šestku. Toto mu tedy hrubě nevyšlo.

Ukrajinec pálí do přesného středu, čili deset bodů. Elias Cuesta jen devět. To vypadá na triumf Ukrajince.

Poslední šíp druhého setu dává Ivaško do desítky a Cuesta dodevítky. Skóre 29:24 pro Ukrajince znamená srovnání stavu bodů na 2:2.

Set číslo tři je před námi.

Osmička pro Ukrajince a Španěl Cuesta trochu déle vyčkávající je lepší, dává devět.

Tentokrát desítka Ivaška a Cuesta reaguje devítkou. Skóre je vyrovnáno, rozhodne třetí šíp.

Devět pro Ukrajince, Elias Cuesta se trefuje také do devítky a proto je skóre 27:27. Každý má po bodu, stav bodů je před čtvrtým setem také vyrovnaný 3:3.

Čtvrtý set otevírá Ukrajinec desítkou, neustále dostává Španěla pod tlak. Ten trefuje devítku na úvod.

Další desítka Markijana Ivaška, stejně však reaguje i Cuesta!

Deset pro Ivaška a celkově maximum třicet bodů. Cuesta již nemůže Ukrajince předehnat i když dává desítku. Skóre 30:29 je lepší pro Ivaška a ten před posledním setem jde do vedení 5:3 na body.

Pátý set zahajuje Cuesta devítkou, Ivaška si drží standard také devítkou.

Dokonce x10 pro Cuestu, Ukrajinec kontruje jen devítkou.

Španěl dává posledním šípem devět a Markijan Ivaško desítkou srovnává. To znamená postup pro Ukrajince, jelikož poslední set končí remízou a celkově na body je na tom lépe Ivaško 6:4.

Soutěž mužů pokračuje duelem nejlepších šetnácti. Před malou chvílí vyhráli své závody Naj Mijo Aung (MYA) a Markijan Ivaško (UKR). Postup Myanmarce je velmi překvapivý.

První jeho šíp letí do sedmičky, Ivaško kontruje desítkou.

Myanmarec zasahuje desítku, Ivaško velmi těsnou ale přeci jen také desítku.

Chyba Mijo Aunga, jen šestka a devítka stačí Ukrajinci k výhře v prvním setu 29:23. 2:0 tedy vede Markijan Ivaško.

Druhý set zahajuje Myanmarec devítkou, Ukrajinec drží dobrou formu a pálí do desítky.

Deset také pro Mijo Alunga a diváci tleskají. Ivaškovův šíp se zapichuje také do desítky.

Myanmarec dává devět a Markijan Ivaško dlouho čeká. Dává jen osm, to znamená remízu 28:28 a skóre je na body 3:1 pro Ukrajince.

Třetí set zahájen. Osmička pro Myanmarce, devítka pro Ivaška.

Mijo Alung pokračuje šípem do osmičky, Ukrajinec se zlepšuje na deset.

Osmibodový pokus Asiata a Markijanu Meleškovi stačí i průměrná sedmička k výhře 26:25. Na body vede Ukrajinec 5:1 a vítězství má téměř v kapse.

První šíp čtvrtého setu letí od Myanmarce do výseče z hodnotou sedm. Ivaško zkušeně do desítky.

Mijo Aung krásný čistý střed za deset, Ivaško devítibodový pokus.

Třetí šíp Myanmarce za sedm, jenže Ukrajinec stvrzuje postup mezi osm nejlepších desítkou. Skóre 29:25 pro Markijana Meleška a celkově na body vítězí 7:1.

Závod mužů jde dále. Tentokrát uvidíme duel Kazachstánce Denise Gankina (KAZ) a Malajce Haziqa Kamaruddina.

Na úvod Maljcova desítka a Gankin zasahuje jen sedmičku.

Kamaruddinův šíp letí do devítky a Gankin se zlepšuje desítkou.

První set vyhrává Malajec díky šípu v desítce, Kazachstánec sice dává také deset, jenže prohrává 27:29. Na body vede Kamaruddin 2:0.

Do druhého setu vystupuje Gankin devítkou a Haziq Kamaruddin ranou také do devítky.

Kazachstánec sestřeluje desítku a Malajec na to odpovídá devítkou.

Vypadá to na těsnou devítku pro Gankina a osmičku z luku Malajce. 28:27 vítězí Kazachstánec a srovnává skóre na body 2:2.

Kamaruddin jde do třetího setu s devítkou, Denis Gankin zasahuje prostor číslo deset!

Malajec těsně na hranici desítky a devítky, nakonec devět. Kazachstánec čistě za devět.

Osm bodů pro Kamaruddina a Gankinovi tak stačí na výhru devět. Skóre 28:26 a Kazach jde do trháku v poměru 4:2.

Ve čtvrtém setu může Gankin ztvrdit svůj postup.

V oranžovém střílející Malajec zahajuje osmičkou, Denis Gankin také za osm i když téměř na hranici s devítkou.

Krásná rána Kamaruddina do desítky, Gankin jen osm.

Malajec srovnává skóre na body. Jeho šíp je zapíchnut v osmičce, Kazachstánec trefuje devítku. 26:25 vyhrává Kamaruddin a před posledním setem to je 4:4.

Poslední set, napětí stoupá. Kamaruddin střílí sedmičku, Gankin drží nervy na uzdě a sestřeluje devítibodovou výseč.

Devět pro Malajce a Kazach dává v uvozovkách jen osm.

Kamaruddin střílí do devítky a Gankin postupuje v turnaji dále díky devítibodového šípu. Těsná výhra v posledním setu 26:25 znamená dva body pro Kazacha a celkové skóre 6:4.

Následuje duel Lucemburčana Jeffa Henckelse (LUX) a dalšího Evropana Ricka van der Vena (NED). Ten se umístil v kvalifikaci na šestnáctém místě.

První set zahajuje van der Ven devítkou, Lucemburčan dává jen za šest.

Holanďan sestřeluje devítku, stejně tak Henckels.

Šíp Ricka van der Vena je v desítce, Henckels jej sice následuje, ale první set vyhrává Holanďan 28:25. Na body tedy vede 2:0 van der Ven.

Nyní je na tahu Lucemburčan. Druhý set zahajuje devítibodovým šípem, Holanďan také za devět.

Hencleks tentokrát desítka a van der Ven sestřeluje devítku.

Lucemburčan devět bodíků a van der Ven desítkou srovnává skóre na 28:28. Na body to je 3:1 pro holandského lukostřelce.

Třetí set začal. Lucemburčanovou sedmičkou, van der Ven dává osm.

Henckels se zlepšuje devítkou a Holanďan trefuje osm. Je vyrovnáno.

Devítka Jeffa Henckelse, ovšem desítibodovým pokusem Ricka van der Vena se dostává Holanďan do vedení 5:1. Tento set totiž vyhrává těsně 26:25.

Lucemburčan hraje o všechno a dává devítku. van der Venův pokus letí do přesného středu.

Osm pro Henckelse asi znamená konec naději. Holanďan dává ovšem jen sedm, to bude ještě drama.

Henckelsova osmička, van der Venova osmička. Takže skóre remízové 25:25, na body to je tedy 6:2 a do další fáze postupuje Holanďan.

Další program mužů pokračuje duelem dvou lukostřelců mezi třiadvaceti nejlepšími. Neboli vítězi předchozích dvou zápasů Denisem Gankinem (KAZ) a Rickem van der Venem (NED).

První set o postup mezi elitní šestnáctku zahajuje van der Ven šípem do desítky.

Gankin sice těsně, ale také za deset bodů.

Druhý šíp Holanďana je v devítce, Kazachův pokus letí také do devítky.

Holanďan ze deset a Denis Gankin nezvládá tlak a dává devět. Prohrává proto 28:29 a 2:0 na body vede Rick van der Ven.

Další set je před námi. Gankin trefuje osmičku, van der Ven devítku.

Kazach přidává solidní devítku, Holanďan kontruje úplně přesným středem. Lépe to snad nešlo trefit.

Deset také pro Denise Gankina, jenže Holanďan tlak zvládá a devítibodový pokus mu stačí k výhře v tomto setu. Skóre 28:27 mu přináší vedení 4:0.

Nakonec sudí přiřkli sporný šíp Kazachovi a skóre tak je 28:28. Proto Holanďan vede jen 3:1.

Gankin zahajuje třetí set devítkou, van der Ven také devítkou.

Opět devět z luku Denise Gankina, van der Ven ovšem jen za osm.

Gankinova osmička nestačí, Holanďan exceluje desítkou a otáčí skóre na 27:26. Vede tak po třech setech 5:1.

Duel šestnáctého se sedmnáctým z kvalifikace pokračuje. Čtvrtý set a sedmička Gankina.

Van der Ven míří lépe a to do devítky.

Šíp v osmičce po zásahu Denise Gankina a po devítce Holanďana to vypadá pro něj dobře.

Kazach dává jen průměrných osm a Rick van der Ven si pojišťuje postup devítkou. Skóre 27:23 znamená další dva body a celkové skóre 7:1. Postupuje Holanďan.

Poslední dvě dvojice z prvního vyřazovacího kola. Nyní by mělo jít o jasný souboj světového rekordmana Dong Hjun Ima (KOR) a posledního postupujícího Sanmariňana Emanuelle Guidiho (SNM).

Prvním šípem začíná duel Korejec a dává devítku, Guidi také devítku. Diváci aplaudují outsiderovi.

Těsná devítka u hranice s desítkou pro Ima a Guidi dává sedm.

Devět pro Korejce a Emanuelle Guidi po osmi bodech. První set vyhrává Dong Hjun Im 27:26 a je to 2:0 na body.

První šíp Guidiho zamířil do výseče s číslem deset, paráda. Korejec také přesný střed.

Sanmariňan zatím pálí skvěle, nyní za devět. Ovšem přichází Korejcova desítka.

Šíp v pětce z luku Guidiho a Korejec Im završuje další desítkou skóre 30:24! Po dvou setech vede bez problémů 4:0 a závodník ze San Marina si vyřazovací boje vysloveně užívá.

Třetí set zahájen osmičkou Emanuelle Guidiho. Dong Hjun Im za devět.

Guidi za osm bodů a Imovi se podařilo dát také osmu.

Lukostřelec ze San Marina osm a Korejec za devět. Nejrychlejším možným způsobem triumfuje Im skórem 6:0. Diváci ovšem aplaudují i Guidimu, který nepůsobil jako absolutní outsider.

Poslední dvojice z rundy o boj do elitní dvaatřicítky, která se dopoledne představí bude závodník z Čínské Tajpeje Čeng-Pang Wang (TPE) a Kolumbijec Daniel Felipe Pineda (COL).

Jako první střílí Pineda a šíp je v šestibodovém výseku. Tajpejec Wang dává devítku.

Tentokrát Kolumbijec za devět, ale Čeng-Pang Wang udržuje náskok osmičkou.

Devět bodíků pro Pinedu a Tajpejeci stačí osm na vítězství v prvním setu 25:23. Čeng-Pang Wang vede 2:0.

V pavouku play-off je toto nejvyrovnanější dvojice z kvalifikace. Dělila je od sebe jen jedna rána.

Daniel Felipe Pineda za devět bodů a Tajpejec míří šípem také do devítky.

Pinedovi ulétává šíp a může být rád za osm bodů. Wang krásných deset bodů.

Těsných sedm neb osm pro Pinedu, ale jelikož Čeng-Pang Wang dává devět, jasně vítězí 28:23 i ve druhém setu. Rázem je Tajpejec ve vedení 4:0.

Skóre nakonec poopraveno na 28:24, ale to na vedení Tajpejce nic nemění.

Pineda za devět bodů, nyní musí zabrat. Wang však zasahuje střed za deset bodů.

Kolumbijec šípem sestřeluje osmičku a Tajpejec jej následuje.

Sedm pro Daniela Felipe Pinedu a to je pro něj konec v tomto turnaji. Čeng-Pang Wang dává osm, vítězí v tomto setu 26:24 a celkově poráží Kolumbijce suverénně 6:0.

Dopolední duely mužů uzavře dvojice Korejec versus Tajpejec. Dong Hjun Im (KOR) proti Čeng-Pang Wangovi (TPE). Favoritem je samozřejmě vítěz kvalifikace z Koreje.

Im zahajuje souboj devítkou, stejně tak i Wang.

Desetibodový pokus Korejce je následován Wangovou desítkou. Parádní představení.

Devět bodů Dong Hjun Ima, Tajpejec jej srovnal také devítkou na 28:28 a Korejec poprvé v play-off ztrácí bod. Stav je 1:1.

Im střílí do devítky a není spokojen. Čeng-Pang Wang je však horší, šíp se zapíchl v osmičce.

Korejec za devět, Tajpejec tentokrát asi jen sedm.

Osmička Dong Hjun Ima a Wang jen devět. Prohrává těsně 26:25 a do vedení jde Korejec 3:1 na body.

Tajpejec zahajuje třetí set desítkou. Korejec Im pro něj jen devět.

Chyba a sedmička pro Wanga, toho využívá Im desítkou.

Čeng-Pang Wang osm, stejně tak Im. Skóre 27:25 přínáší další dva body Imovi a ten je v trháku 5:1.

Čtvrtý set. Rána Tajpejce šípem do sedmičky a Dong Hjun Ima také do sedmy. Oba jsou rozhození.

Osmička pro Wanga, stejně tak osm v podání Ima.

Krásný čistý střed Čeng-Pang Wanga. Im je pod tlakem a devítkou prohrává tento set. Tajpejec snižuje na 3:5 ze svého pohledu.

Poslední pátý set začíná Wang. Natahuje luk a pálí do devítky, kousek od desítky. Im jen za osm, nedaří se mu.

Deset bodů pro Wanga a Korejec udržuje pevné nervy - dává také deset.

Čeng-Pang Wang devítibodový šíp a Korejec Im si desítkou vynucuje remízu a ta mu nakonec stačí k těsnému postupu mezi nejlepších šestnáct lukostřeců turnaje. Celkové skóre pro úplnost zní 6:4.

Dopolední program mužů skončil, do osmifinále se dostali Ukrajinec Markijan Ivaško, Holanďan Rick van der Ven a světový rekordman Dong Hjun Im. Program pokračuje odpoledne dalším duely.

Odpolední program startuje v 16:00.

Jako první se v odpoledním programu představí dvojice Elias Malave (VEN) vs. Cheng-Wei Kuo (TPE).

18:10 vítězové z předchozích dvojic

V prvním setu trefil Jihoameričan dvě desítky a devět, což na vítězství stačilo. Kuo trefil osm a devět a osm.

Po třetí sadě vede Kuo 4:2. Druhou sadu vyhrál o tři body, třetí o dva.

Ve čtvrtém setu trefil Malave tři devítky, z nichž jedna se bude zkoumat. Kuo dvakrát za devět a jednou deset. Pokud rozhodčí u Malaveho nezmění devítku na desítku, bude Kuo vítězem.

Tak nakonec deset pro Malaveho, pokračuje se za stavu 5:3 pro Kua.

Po páté sadě je skóre 5:5, Jihoameričan nastřílel o bod více. Rozhodnout musí rozstřel.

Malave (VEN) - Kuo (TPE) 5:6! V rozstřelu trefili oba soupeři desítku, ale reprezentant Tajpeje byl se svým šípem blíže středu.

Další je souboj El-Nemr (EGY) - Duenas (CAN).

Po dvou sadách je stav nerozhodný 2:2. Egypťan trefil ve druhé sérii třikrát deset!

El-Nemr (EGY) - Duenas (CAN) 6:2! Další dvě sady ovládl třiatřicetiletý Egypťan a je dalším postupujícím.

Dalším soubojem tedy v 16:52 bude Kuo (TPE) vs. El-Nemr (EGY).

Po dvou sadách šípů je stav nerozhodný 2:2. V první zvítězil Egypťan 27:25, druhou ovládl reprezentant Tajpeje 28:25.

Kuo vede 4:2, ve třetím setu nastřílel maximálních třicet bodů, zatímco El-Nemr "pouze" dvacet sedm.

Kuo (TPE) - El-Nemr (EGY) 6:2! Čtvrtou sadu vyhrál Kuo 28:23 a postupuje do osmifinále.

V 17:18 budeme sledovat souboj Serrano (MEX) - Galiazzo (ITA).

Mexičan se v první sadě ujímá vedení 2:0, zvítězil 25:24.

2:4 po třetí sadě. Italovi se podařilo snížit ve třetí sérii, ve které trefil dvě desítky a devítka se ještě bude přezkoumávat.

Serrano (MEX) - Galiazzo (ITA) 6:2! Dál postupuje Mexičan, který ve čtvrté sadě zvítězil o jediný bod!

V 17:31 se utká Milon (BAN) s domácím Godfreym (GBR).

Domácí Godfrey vede k nadšení publika po prvních třech šípech 2:0.

Milon (BAN) - Godfrey (GBR) 0:6! Po vyrovnané první sadě vyhrál Brit druhý set 27:18 a třetí 28:19. Dál tak postupuje v nejkratším možném čase.

Rozhodující souboj v boji o osmifinále Serrano (MEX) - Godfrey (GBR) budeme sledovat v 18:10.

Brit Godfrey se ujímá vedení 2:0 po prvních třech šípech.

1:3 pro Brita. Ve druhé sadě trefili oba soupeři shodně dvakrát deset a devět, proto se body dělily.

Další sérii získává reprezentant Velké Británie (27:26) a jediný bod jej dělí od osmifinále - 1:5!

Čtvrtá sada je velmi napínavá, po dvou šípech je stav nerozhodný 19:19!

Serrano (MEX) - Godfrey (GBR) 1:7! A Godfrey jde na domácí půdě dál! Na Mexičanovu devítku odpověděl desítkou.

Z dnešního programu je to vše, lukostřelba pokračuje už zítra. Na shledanou. (18:36:34)