Jednotlivci (ženy)

Pondělí 30.07.2012, 10:26Olympijské hry - Lukostřelba
Sledujte:

Z dnešního programu je to vše, lukostřelba pokračuje už zítra. Na shledanou. (18:46:39)

Tan (TPE) - Richterová (GER) 6:2! Je dobojováno, Tan postupuje do osmifinále. Čtvrtou sadu vyhrála o bod 27:26.

Němce se podařilo snížit ve třetí sadě na 2:4. Zvítězila o dva body.

Ale třetí ranou trefuje Tan desítku, zatímco Richterová osm. 4:0.

Ve druhé sadě má po dvou šípech navrch Němka, vede o jeden bod.

Po první sérii vede Tan, vyhrála ji o jediný bod 27:26.

To je na programu v 18:23: Tan (TPE) vs. Richterová (GER).

Jagerová (DEN) - Richterová (GER) 5:6! V rozstřelu uspěla Němka a bude bojovat o osmifinále.

Sledujeme další vyrovnaný souboj - po páté sérii je stav 5:5 a rozhodovat tedy bude rozstřel.

I po třech sadách si drží Jagerová vedení - 4:2. Němka se chytla ve třetím setu, který vyhrála o jediný bod.

Dánka vede po první sérii 2:0. Vyhrála ji vysokým rozdílem pěti bodů.

Nyní se budeme věnovat souboji Jagerová (DEN) - Richterová (GER).

Tan (TPE) - Dielenová (SUI) 6:4! Šestačtyřicetiletá Švýcarka se loučí se soutěží, přestože dotáhla na 4:4. Klíčový souboj v páté sadě prohrála 26:29.

Tan vede po třetí sadě 4:2. Ve druhé sérii rozhodoval rozdíl jediného bodu, ve třetím další remíza! Je to obdivuhodně vyrovnaný souboj.

V prvním setu se body dělí za remízu 26:26 po totožném nástřelu devět, devět a osm.

V 17:44 se odehraje další souboj: Tan (TPE) - Dielenová (SUI).

Christiansenová (DEN) - Le (TPE) 6:4! Ve čtvrtém setu došlo znovu na dělení bodů, ale v tom pátém zvítězila Dánka 27:24 a postupuje do osmifinále.

Le dokázala ve třetí sadě vyrovnat na 3:3. Trefila dvakrát devět a deset, Christiansenová měla nástřel o dva body nižší.

Christiansenová vede po dvou sadách 3:1. V prvním setu se body dělily za remízu 26:26, druhý si pohlídala Dánka.

Postupující dvojice Christiansenová (DEN) - Le (TPE) se utká v 17:05.

Le (TPE) - Lokluogluová (TUR) 6:0! Le rozhodla o svém postupu v nejkratším možném čase: ovládla druhu i třetí sérii.

Le vede po první sadě 2:0, za trefy: devět, devět, deset. Turkyně nastřelila devět, deset a sedm.

Následuje duel Le (TPE) - Lokluogluová (TUR).

Christiansenová (DEN) - Barnardová (AUS) 7:3! Pátou sérii ovládla Dánka 27:21 a postupuje dál!

Po čtyřech sadách vede Dánka 5:3. Ovládla druhou sérii a v té třetí se body dělily. Ve čtvrté se Australance nevedlo, prvním šípem trefila šestku, druhým sedmičku.

První sadu získala poměrem 25:24 Australanka a vede tedy 2:0.

První dvojice Christiansenová (DEN) - Barnardová (AUS) už soupeří.

Odpolední program:

16:26 Christiansenová (DEN) - Barnardová (AUS)
    16:39 Le (TPE) - Lokluogluová (TUR)
    17:05 vítězky z předchozích dvojic
    17:44 Tan (TPE) - Dielenová (SUI)
    17:57 Jagerová (DEN) - Richterová (GER)
    18:23 vítězky z předchozích dvojic

Jako první vstoupí odpoledne do vyzařovacích bojů dvojice Ya-Ting Tan (TPE) s Nathalií Dielenovou (SUI).

Odpolední program startuje v 16:44.

Dopolední program jednotlivkyň žen končí, z postupu do osmifinále se můžou radovat Italka Pia Lionettiová, Mexičanka Aida Romanová a Japonka Miki Kanieová. Další duely budou pokračovat odpoledne.

Sedm bodů nebode Jing Xu stačit. Kanieová dává devítku a postupuje mezi šestnáct nejlepších. Je třeba říci, že suverénně po skóre 6:0 na body.

Osm bodů pro Xu, jenže Miki Kanieová devět.

Třetí sada před námi. Číňanka dává devítku, sympatická Kanieová nádherný střed. Ta má tedy formu!

Jing Xu sice dává desítku, ale devítibodový šíp stačí Miki Kanieové k vedení v zápase 4:0 na body. Tento set skončil skóre 28:25.

Xu za osm, Japonská závodnice dává devět.

Sedmička pro Číňanku a Kanieová je neomylná, opět deset.

Po další parádní desítce Kanieové je jasno. Xu střílí devět a prohrává první set 24:29. Japonka tedy vede 2:0 na body.

Devět pro Japonku, Jing Xu střílí šíp do osmičky.

Duel zahajuje Japonka Kanieová a dává absolutně přesný střed! Číňanka jen sedmičku.

Obě lukostřelkyně se představily divákům a jdou si pro poslední rady za trenéry.

Poslední zápas dopoledního programu tak bude duel o postup mezi šestnáctu nejlepších v podání Jing Xu (CHN) a Miki Kanieové (JPN).

Šest pro Dorochovovou a turnaj pro ni asi končí. Kanieová dává za osm, vyhrává tento set a celkovým skóre poráží Ukrajinku 7:1.

Ukrajinka dává osmičku a na to navazuje stejnou hodnotou Japonka.

Sedm bodů pro Teťjanu Dorochovovou, devítkou se prezentovala Kanieová.

Sice desítka pro Ukrajinku, ale Kanieové stačí osm k výhře 27:25 a celkovému vedení 5:1. Japonce stačí k postupu jediný bod.

Druhý šíp Dorochovové letí jen do sedmičky a vypadá to s ní špatně. O to více hůře, když Japonka dává desítku.

Ukrajinka zahajuje osmičkou, Miki Kanieová devítkou.

Stejně tak střílí i Teťjana Dorochovová - deset, a po devítce Kanieové je zde remíza 27:27. Skóre je tak stále lepší pro Japonku 3:1.

Dorochovová tentokrát za osm a Japonka trefuje hranici desítky!

Druhý set. Ukrajinka střílí výseč s hodnotou devět. Kanieová osm.

Miki Kanieová za deset, Dorochovová devět. Japonka vítězí 25:24 a bere první dva body.

Kanieová opět jen osm a Ukrajinka kazí ještě více a to šestkou.

Do boje jde jako první Japonka a střílí sedmičku. Dorochovová devítibodový šíp.

Japonka by měla podle výsledků z kvalifikace zvítězit.

Dopoledne se nám ještě ukáže dvojice Teťjana Dorochovová (UKR) a Japonka Miki Kanieová (JPN).

Devět bodů pro Natalii Lesniakovou, ale Xu zakončuje tento souboj desítkou. Číňanka postupuje dále po výsledku 6:2.

Polka nyní osm bodů a Jing Xu napravuje předchozí nezdar desítkou. Je rozhodnuto.

Čtvrtý set. Lesniaková totálně kazí, jen za jeden bod. Číňance stačí pouhá šestka k pohodlnému vedení.

Devět bodů pro Polku. Xu jen za osm a prohrává tento set 25:27. Natalie Lesniaková snižuje bodové skóre na 2:4 a ještě je ve hře.

Osmibodovým šípem se nyní prezentuje Lesniaková a stejný výkon předvátí také Číňanka.

Polka krásně do středu za deset, Xu tentokrát nepřesně do osmičky.

Číňance již stačí jen jedna výhra ze tří následujících setů.

Osmička Natalie Lesniakové a Xu vítězí po šípu v devítce. 28:25 je skóre minulého setu, celkově však jde do trháku 4:0.

Polka zasáhla prostor s devíti body, jenže Jing Xu kontruje desítkou.

Lesniaková v úvodu druhého setu za osm, Xu pálí šípem do devítky.

Sudí připisují vítězství Číňance 29:28 a ta tak vede 2:0 na body.

Jing Xu osm nebo devět bodů a Lesniaková ji dorovnává desítkou! Skóre 28:28 a obě závodnice mají po bodu. I když sudí ještě budou zkoumat šíp Číňanky.

Číňanka jede ve velkém styl, upět desítka. Lesniakové to tentokrát ulétává na osm.

Xu zahajuje závod desítkou. Subtilní Polka se nenechává zahanbit a dává také deset.

Poslední dvě dvojice žen dnes dopoledne v boji o elitní dvaatřicítku. Jako první jdou na lukostřelecký stadion Číňanka Jing Xu (CHN) a Natalia Lesniaková (POL).

Devítibodové rozloučení Indky s turnajem. Romanová se nemýlí devítkou a výhrou 27:19 celkově vítězí 6:2 a postupuje do další fáze.

Bombajla Devi Lajšramová za deset, ale to už ji asi nebude nic platné. Romanové také za deset bodů i když jen těsně.

Indce se šíp nezapichuje vůbec, Romanová v pohodě za osm bodů. To je asi konce pro naděje Lajšramové.

Aida Romanová za devět bodů, Indka za osm, takže vidíme triumf Mexičanky 26:24. Na celkové body tak jde do vedení právě Romanová a to 4:2.

Romanová jen za osm a zlobí se na sebe. Bombajla Devi Lajšramová ale také jen za osm bodíků.

Třetí set zahájen. Mexičanka střílí do devítky, Lajšramová do osmičky.

Osmička Indky a Lajšramová i když finišovala devítkou, prohrává v tomto setu 24:25. Na body to je 2:2.

Devítibodový pokus Lajšramové, Romanová míří také do devítkové výseče.

Do druhého setu pálí první Indka a trefuje se do osmičky. Aida Romanová tentokrát kazí za šest bodů.

Famozní úvod Mexičanky, další desítka a skóre 30! Indka trefuje sedmičku a prohrává po úvodním setu 0:2.

Další střed Romanové je kvitován potleskem publika. Bombajla Devi Lajšramová sice za devět, ale to asi bude na Mexičanku málo.

Jako první střílí šíp Mexičanka a dává krásnou desítku, Lajšramová za osm.

Jdeme na zápas o postup mezi šestnáctku nejlepších lukostřelkyň. V něm se utkají Mexičanka Aida Romanová (MEX) a Bombajla Devi Lajšramová (IND).

Devítibodový pokus Řekyně, Bombajla Devi Lajšramová sice dává jen sedm, ale na remízu 25:25 ji to stačí. To také znamená postup mezi dvaatřicet nejlepších po bodovém skóre 6:4.

Další osmička Evangelie Psarraové, stejně tak dává Indka.

Osm bodů pro Psarraovou v úvodu pátého setu, Lajšramová za krásných deset.

Oprava sudích, nakonec remíza 23:23 a skóre 5:3 pro Indku.

Řecká závodnice dává šíp jen do šestky, ale Indka dává osmičku. To stačí Psarraové k výhře 23:22 a srovnání stavu bodů na 4:4. Rozhodne nejspíše pátý set.

Osmička stačí Psarraové, i když Laišramová pálí do desítky.

Řekyně ve čtvrtém setu pálí do devítky, Indka kazí čtyřkou.

Krásný střed Bombajly Devi Lajšramové a Řekyně kazí osmičkou. Vítězí Indka 28:26 a otáčí skóre bodů 4:2 ve svůj prospěch.

Osmibodový pokus Indky, Řekyně kontruje devítkou a je to 18:18.

Třetí set před námi a zahajuje jej Lajšramová desítkou. Psarraová devítkou.

Indka za devět a Řekyně nakonec za osm. Skóre 28:24 nahrává Lajšramové ke srovnání stavu na body 2:2.

Devět pro Bombajlu Devi Lajšramovou a Psarraová míří do osmibodového prostoru.

Druhý set je zahájen. Indka sestřeluje desítku, Řekyně míří do osmičky.

Indický šíp zaletěl k čáře mezi osmičkou a devítkou. Psarraová nádherně na střed do desítky a vítězí 27:25. Jde tak do vedení 2:0 na body.

Lajšramová za osm bodů, Evangelie Psarraová pouze sedm.

Indka pálí do osmičky, Psarraová těsně do desítky.

Lukostřelkyně jsou připraveny k prvnímu setu, zahajuje Indka.

Druhý zápas tohoto minibloku je duel Řekyně Evangelie Psarraové (GRE) a Indky Bombajly Devi Lajšramové.

Sedm bodů pro Anastassiji Bannovovou. Naopak desítka Aidy Romanové a výhra 27:25 ji stačí k postupu. Celkově totiž vyhrává na body 6:2.

Tentokrát Kazaška dává osmičku a Mexičanka ji následuje.

Čtvrtý set. Parádní desítka Bannovové, Mexičanka reaguje na její střed devítkou.

Osm pro Bannovovu, sporný šíp mezi sedmičkou a osmičkou. A osmička Romanové. Ta prohrává nakonec 23:26 a Kazaška snižuje na 2:4 z jejího pohledu.

Kazaška opět devět a drží se ve hře. Aida Romanová za osm bodů.

Jdeme do třetího setu, Bannovová dává devět. Romanová do sedmičkové výseče.

Pouze pět bodů pro Kazašku, ta nyní úplně selhala. Romanové stačí devět na výhru 25:24 a celkové skóre 4:0.

Desítka pro Anastassiju Bannovovou. Romanová pálí do lajny a je to také deset.

Do druhého setu vstupila Bannovová devítkou, Aida Romanová zamířila šípem do šestky.

Romanová pojišťuje výhru v prvním setu devítkou, Bannovová zase jen sedm. Skóre 27:23 neznamená nic jiného, než vedení Mexičanky 2:0 na body.

Další devítibodový pokus Audy Romanové, Kazaška se ustřelila do sedmičky.

První set začíná. Mexičanka srovnala mířidla a dává devítku, málem za deset. Bannovová také za devět.

Představí se nám Mexičanka Aida Romanová (MEX) a Anastassija Bannovová (KAZ). Výrazně lépe dopadla v kvalifikaci Romanová a to hned na jedenáctém místě oproti čtyřiapadesátému Kazachstánky.

Po dvou mužských duelech uvidíme nyní dva závody žen.

Jenže Leeková dává přesný střed a dostává Lionettiovou pod tlak. Ta však odolává, trefuje devítku a postupuje do čtvrtinále! Na body vítězí Italka 6:4 a Leeková je hodně zklamaná.

Americký zásah opět do osmičky, Italka bez nervů do desítky. Vítězství má na dlani.

Miranda Leeková zasahuje výseč s hodnotou osm, Italka dává šíp do devítky.

Devítka americké závodnice a set zakončuje Italka devítibodovým pokusem. Je tady další remíza 26:26. Ovšem Italka jen těsně netrefuje desítku, zkoumají to i rozhodčí. na body to je 4:4, rozhodne poslední set.

Leeková devět a Lionettiové to ulétává do sedmičky.

Čtvrtý set a Američanka pálí do osmičky. Pia Lionettiová opět do desítky.

Leeková sestřeluje devět, Lionettiová parádní čistý střed. Skóre je 28:28 a bodový stav po třech setech svítí na světelné tabuli v poměru 3:3. Velice vyrovnaný duel.

Další pokus číslo deset, tentokrát jej zasáhla Američanka. Lionettiová kontruje jen osmičkou.

Třetí set je zahájen šípem Leekové v devítce, Pii Lionettiové v desítce.

Konečně čistý střed Leekové a Lionettiová dává jen osm. Američanka tak skóre otáčí na 28:27 a na body to je 2:2.

Američanka pokračuje pokusem číslo devět, jenže Italka dává šíp o stejné hodnotě.

Druhý set zahajuje Miranda Leeková opět devítibodovým šípem. Lionettiová dává střed, čili deset.

Devítka pro Leekovou a Lionettiové stačí k výhře šíp opět v devítce. Skóre 27:26 posouvá Italku do vedení 2:0 na body.

Devítka pro Američanku a Italka opět kontruje devítkou.

První šípy prvního setu. Leeková zasahuje osmičku, Lionettiová devítku.

Duely žen pokračují. Italka Pia Lionettiová (ITA) vyzve Mirandu Leekovou (USA).

Palechaová za devět a Miranda Leeková sestřeluje desítku. To znamená její postup! Remíza stačí Američance k rozdělení po bodu každé závodnici a Leeková postupuje po skóre 6:2.

Druhý šíp Ukrajinky zase do devítky, Americký pokus jen osmička.

Jdeme na čtvrtý set. Palechaová dává devět, Leeková opět devítku.

Třetí set je remízový 28:28, obě závodnice posledními šípy zasáhly desítky. Skóre je 5:1 pro americkou závodnici.

Druhý šíp Ukrajinky jen v osmičce, devět zasahuje Američanka.

Deset pro Palechaovou, devět trefuje Leeková.

Druhý set vyhrává Američanka 29:24. Ukrajinka zasahuje sedmičku a Leeková devítku. Skóre je 4:0 pro favoritku duelu.

Devět bodů pro Ukrajinku, Američanka se trefuje do desítky.

Jdeme na druhý set. Ukrajinka zahajuje osmičkou, Miranda Leeková těsně dává deset.

Devítka Leekové stačí k výhře, k tomu Ukrajinka dává osm bodů. Skóre 29:26 znamená vedení Američanky po prvním setu 2:0.

Leeková suverénně další desítka, Ukrajinka ovšem také zasahuje střed - čili deset bodů.

Američanka pálí svůj první šíp do desítky, Palechaová do osmičky.

K dalšímu duelu se přichystají Ukrajinka Kateryna Palechaová (UKR) a Miranda Leeková (USA). Podle výsledku z kvalifikace by měla postoupit Američanka, jenž skončila čtrnáctá.

Čtyřkou zakončuje Hulzerová své účinkování v tomto závodě. Italka totiž dává sedmičku a celkovým skóre 24:15 získává další dva body. Skóre 6:2 znamená konec již po čtvrtém setu a postupuje Italka.

Jihoafričanka to nezvládá a míří jen do trojky, Italka dává standardní osmičku.

Čtvrtý set. Hultzerová pálí do osmičky, Pia Lionettiová také do výseče s hodnotou osm.

Opět desítka Hultzerové a ta se drží nad vodou. Lionettiová se zlepšuje devítkou, ale celkově na skóre prohrává 27:28. Jihoafričanka se tak drží ve hře, na body vede Italka 4:2.

Druhým šípem do desítky kontruje Hultzerová, Italka pouze osm bodů.

Osm bodů pro Hultzerovou, první šíp Italky se zabodává krásně přesně uprostřed terče - deset.

Třetí set může již rozhodnout o postupu Lionettiové mezi šestnáct nejlepších.

Pětka Hultzerové a sedmička Lionettiové. Italka opět vítězí, tentokrát 21:19 a na body již vede 4:0.

Hultzerové to ulétává do šestky, Italka kontruje devítkou. Je srovnáno.

Ve druhém setu střílí prvním šípem Hultzerová osmičku, Italka jen pětku.

Hultzerová trefuje šestku, Italce stačí pohodlně k výhře devítka. První set vyhrává Italka Lionettiová 27:21 a vede na body 2:0.

Druhý pokus Jihoafričanky letí do osmičky, Italka devět.

První šíp Hultzerové jen v sedmičce, Lionettiová dává devět.

První set je zahájen, favoritkou by měla být Italka.

V aréně se chystají k prvnímu ženskému duelu Pia Lionettiová (ITA) a šetačtyřicátá z kvalifikace Karen Hultzerová (RSA).

Terč je rozdělen do deseti bodovacích pásem a speciálním polem x10, které rozhoduje při rovnosti bodů. Střílet by se mělo ve dvojicích, vyhraje nejlepší střelec z pěti setů, kdy každá atlet bude mít na každý set tři šípy. Když závodník skóruje dvakrát, vyhraje set. Pokud jednou, bude to remíza. První závodník, který získá šest bodů vyhrál své utkání. Pokud nastane remíza, bude rozstřel, takzvaný "single-arrow shoot-off".

Za malou chvíli v lukostřeleckém areálu vystřídají muže ženy.

U nejvyrovnanější dopolední dvojice mezi Jing Xu a Natalií Lesniakovou byl rozdíl sedmi bodů. U dalších dvojic již již patnáct bodů a více. Japonka Kanieová nastřílela o šestašedesát bodů více než její soupeřka z Ukrajiny.

Nejlépe umístěnými lukostřelkyněmi dnešního dopoledního programu byly v kvalifikaci šestá Japonka Miki Kanieová, jenž dosáhla výsledku 665 bodů a jedenáctá Aida Romanová z Mexika.