Kadaň – Kyjev 2:4 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 1:3 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
HC Berkut-Kyjev
sk Pátek 17.08.2012, 15:30Memoriál Pavla Zábojníka

Kadaň teda vyhráva 2:1 na nájazdy. Pri dvoch prehrách im pomôže aspoň víťazstvo v samostatných nájazdoch pri vyhodnocovaní turnaja.

HC Berkut Kyjev vyhráva aj svoj druhý zápas na tomto turnaji, tentoraz v pomere 4:2. Dá sa povedať, že počas celého zápasu s menšími prestávkami bol Berkut tvorcom hry, aj preto môžu dnes oslavovať druhé víťazstvo.

Ďalší zápas HKm Zvolen - HC 05 Banská Bystrica sa odohrá o 19:00. (17:48:32)

Hanták svojím záverečným pokusom neposiela puk do bránky. 2:1

Mikhailov svoj nájazd odflákol, nepremieňa. 2:1.

Škorík bekhendovou strelou takisto nebol úspešný. 2:1.

Gongalski svoj pokus nepremieňa. 2:1.

Hainer zvyšuje na 2:1 blafákom cez celé bránkovisko. 2:1.

Cherneshenkova parádička nevyšla. 1:1.

Charousek nedal, strieľal do betónov Iachnika. 1:1.

Eliseenko prekonáva Strmeňa strelou pomedzi betóny. 1:1.

Kolař svojím krásnym blafákom položil Iachnika na ľad a je úspešný. 1:0.

Gnidenko svoj pokus nepremieňa, strieľa iba do betónu Strmeňa. 0:0.

Samostatné nájazdy práve začali.

Nasleduje turnajový bonus - 5 sérii samostatných nájazdov.

60:00

59:37
    Mihailovovi ušiel puk za bránkou, rýchlo sa však uvedomil a získava puk naspäť.

59:04
    Filip Seman nastreľuje z ľavého kruhu tyč Iachnikovej bránky !

58:25
    Gnidenko strieľa ihneď po vhadzovaní, puk končí v lapačke Strmeňa.

57:58
    Momentálne sa hra pritvrdzuje, puk je väčšinou pri mantinely, kde on zvádzajú boje hráči oboch tímov, k ohrozeniu bránky sa nedostal už dlhší čas ani jeden z tímov.

56:47
    Kadančania hrozili počas celej presilovej hry, Iachnik bol však vo všetkých prípadoch úspešnejší.

55:36
    Kyjev v plnom počte.

55:46
    Schmidt strieľa od modrej čiary, jeho pokus je tečovaný, mnohí už puk po jeho strele videli v bránke, ten však prešiel tesne vedľa ľavej tyčky.

54:36
    Kyjev so štyrmi hráčmi.

54:51
    Presilová hra Kadane však stále nemá úspech, Iachnik v bráne spolu s obranou Berkutu bránia v úspechu českého prvoligistu.

53:36
    Ďalší Kyjevčan je vylúčený, pre Kadaň teda nasleduje presilová hra o dvoch hráčov.

53:49
    Filipo Hanták z medzikružia bekhendom nie je úspešný, bojuje o puk aj naďalej, no márne.

52:36
    Gnidenko je vylúčený za nedovolené bránenie.

52:36
    Karel Ton najprv nezachytáva dobre myslenú prihrávku z pravej strany, následne je faulovaný.

52:06
    Devečka pri puku vo vlastnom obrannom pásme, spolu s Abaevom sa mu však nepodarilo na prvý krát rozohrať efektívne.

51:10
    Volchek a Eliseenko robili neplechu pred Strmeňovou bránkou, brankár Kadane však puk nakoniec mal pod lapačkou, po menšej slovnej bitke sa Volchek odtrhol od obrancu Kadane, ktorý to všetko prišiel riešiť.

50:26
    Deveri nezachytil Dostálovu prihrávku, je z toho zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Strmeňom.

49:57
    Iachnik musel znovu zasahovať, znovu však svojím zákrokom strelu zneškodnil a následne odovzdal svojím obrancom, ktorí sa už postarali o rozohratie resp. vyvedenie puku.

48:40
    Filip Seman z ľavého kruhu Iachnika neprekvapil, strieľa presne do lapačky ukrajinského brankára.

47:38
    Eliseenko robí divy v útočnej tretine, s pukom si korčuluje kde chce, robí si doslova srandu z obrancov súpera, škoda len, že jeho akcia nebola zakončená strelou.

46:36
    Ramazanov vypracoval šancu pre Torianika, keď zapracoval za bránkou súpera, Torianik však svojím pokusom triafa iba obrancu Kadane, ktorý puk posiela do bezpečia.

45:31
    Hra sa presúva zo strany na stranu, samozrejme však nechýba množstvo chýb na oboch stranách.

44:58
    Kolař sa po vhadzovaní dostal k strele, puk končí po vyrazení Iachnikom v strednom pásme, tam sa Račuk pokúša takisto o strelenie gólu, jeho pokus bol však príliš vysoký.

44:23
    Zakázané uvoľnenie, o vyhodený puk sa postaral Guzik, vhadzuje sa pred Iachnikom.

43:27
    Kadaň v plnom počte, presilová hra o dvoch hráčov ostáva teda nevyužitá.

43:27
    Z presilovej hry Berkutu je iba kombinovanie s pukom v útočnom pásme, k strele sa odhodlajú Ukrajinci málokedy.

42:43
    Kadaň so štyrmi hráčmi.

42:25
    Devečka na modrej čiare iba predlžuje na spoluhráča Abaeva, strieľa však nakoniec Gongalski iba do betónov Strmeňa.

41:27
    Stoklasa vracia úder protihráčovi, posiela k ľadu hráča Berkutu, je vylúčený za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, 1 minútu a 14 sekúnd bude hrať Berkut presilovú hru o dvoch hráčov !

40:43
    Za vrazenie je vylúčený Martin Mazanec, presilová hra sa naskytla Berkutu.

40:43
    Volchek od modrej čiary skúsil prevapiť Strmeňa, jeho šanca bola úplne nepresná.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina bola plná vylúčení, väčšinou na strane Berkutu Kyjev. Berkut strelil v tejto tretine dva góly, škoda však, že jeden z nich bol vlastný. Stav teda stále vyzerá krajšie pre ukrajinských fanúšikov, dvojgólový náskok pred záverečnou tretinou robí s psychikou zázraky. Ďalšia tretina začne približne o 17:04.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:56
    V závere ešte postavenie mimo hry Berkutu, vhadzuje sa v strednom pásme v bezpečnej vzdialenosti od oboch bránok.

39:35
    Vhadzovanie sa teda opakovalo, to druhé už ale vyhrala Kadaň, Hantákovi sa po pár sekundách naskytla šanca, svoju strelu však zrealizoval bez rozumu, puk končí mimo bránky.

38:36
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presúva pred Strmeňa, následne sa Iakimovich dostáva k strele od modrej čiary, brankár Kadane chytá.

37:45
    Z tejto presilovej hry vyšlo pár pekných pokusov, Strmeň však stále drží svojich hráčov v nádeji, Kadaň v plnom počte.

37:02
    Hra sa presúva do stredného pásma pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku Kadane.

36:28
    Mihailova strela končí v moci Strmeňa, ten si svojím zákrokom zaslúžil potlesk tribún.

35:45
    Vylúčenie tentoraz na strane Kadane, Berkut si po dlhom čase zahrá presilovú hru.

35:02
    Kyjev dala gól! Berkut zvyšuje svoj náskok, IGOR GONGALSKI sa ocitá sám s pukom 2 metre pred bránkou Strmeňa, blafákom sa mu podarilo pohnúť s brankárom Kadane a tým pádom sa mu naskytla šanca poslať puk pomedzi betóny, čo sa mu aj podarilo. Asistencie: Maksim Abaev, Dušan Devečka.

34:35
    Opalekova strela bola viac krát tečovaná, Iachnika to však neodradilo a puk vyráža preč z priestoru troch tyčiek.

33:54

33:16
    Charousek nahráva pred prázdnu bránku Andresovi, ten ale bez prípravy netrafil puk !

32:47
    Všetko podstatné sa deje v strednom pásme, tam končia puky po vyhodení z hokejok obrancov Berkutu, tam končia akcie Kadane pri pokuse o prechod do pásma.

31:54
    Ďalšia presilová hra pre Kadaň, hráči Berkutu nehrajú vôbec podľa pravidiel.

31:19

31:27
    Schmidt nepresne nahráva na Trefného, následne však Trefný vybojoval puk späť a naservíroval ho Schmidtovi, ten vypálil od modrej čiary, puk sa odrazil od Iachnika do rohu ľadovej plochy, kde sa ho zmocňuje hráč Kyjevu.

31:01
    Trefný to skúsil z pravého kruhu, jeho pokus končí na betónoch Iachnika, ktorý následne puk prikrýva lapačkou.

29:59
    Štýl presilovej hry Kadane sa vôbec nezmenil, hráči iba kombinujú po obvode útočnej tretiny, občas príde strela, aj to iba zriedka, keďže Ukrajinci vysoko napádajú prihrávky súpera.

29:19
    A je tu ďalšie vylúčenie a znova si ide odsedieť trest Karaulshuk, te dostáva v priebehu 5 minút druhý dvojminútový trest, tentoraz za vrazenie.

28:42
    Kadaň dala gól! Kadaň využíva presilovú hru, aj to však kurióznym spôsobom. Po nahodení ROMANA CHLOUBU sa puk dostáva k pravej tyčke bránky Iachnika, tam však zaúradoval jeden z obrancov Berkutu, keď si puk nevšimol a pri snahe o zorientovanie si vráža puk do vlastnej bránky korčulou. Gól bol teda pripísaný Chloubovi. Asistencie: Tomáš Schmidt.

28:06
    Kadaň má problémy udržať sa v útočnej tretine, Tvrdek sa po dlhom odmlčaní dostáva k strele z pravého kruhu, Iachnik je pozorný, následne hlavný rozhodca presúva hru do stredného pásma pre zovretie puku.

27:35
    Nasleduje však presilová hra Kadane - Karaulshuk je vylúčený za držanie.

26:48
    Kadaň v plnom počte, presilová hra Berkutu ostáva nevyužitá.

26:26
    Torianikova strela cez dvoch hráčov súpera končí na brankárovi Strmeňovi.

25:59
    Isaenko chybuje v dlhotrvajúcej kombinácii s pukom pred Strmeňom, puk sa dostáva k Iachnikovi, Kyjev musí začať odznova.

24:48
    Hainer následne predvádza útočný faul, za hru s vysokou hokejkou si odsedí dve minúty na trestnej lavici.

24:37
    Trefný nahrával z prava na Hainera, ten je bránený tesne pred bránkoviskom, puk mu ale aj tak skončil tesne pred zakončením.

24:09
    Po Gnidenkovej strele končí puk na pozornom Strmeňovi, ten nemal problém puk skryť do výstroje a hra je teda prerušená.

23:55
    Karaulshuk tečoval puk v strednom pásme, nebude teda z toho zakázané uvoľnenie, následne sa ho ešte snažil sám dokorčuľovať, neúspešne.

23:09
    Kadaň akoby ožila, ich aktivita v priebehajúcej tretine je dostatočná na to, aby so svojím súperom minimálne držali krok.

22:32
    Kamil Tvrdek si obkorčuloval bránku a snažil sa prevakpiť Iachnika, ten však iba strážil spodnú časť bránky, Tvrdek totiž puk nezdvihol, Iachnikovi nakoniec pomohol obranca a puk vyhodil cez všetky čiary.

21:48
    Pobedanostsev iba vyhadzuje puk z obranného pásma po súboji pri mantinely.

21:00
    Berkut sa povyhratom vhadzovaní rozohnal dopredu do pásma pred Strmeňa, tak rýchlo ako sa dostali dnu, dostali sa aj von, zabrala obrana Kadane a puk vyviezla do stredného pásma.

20:01
    Začala druhá tretina.

Kyjev sa postaral o pohodu v hlave svojho trénera Miloša Holaňa, tri góly v Kadaňskej sieti, v 4. minúte sa presadil Kolčava, následne však v 6. minúte prišla odpoveď z hokejky Ramazanova, Volchek dvoma presnými strelami zvyšoval postupne v 10. resp. 19. minúte na 2:1 a 3:1. Ďalšia tretina začne približne o 16:16.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:28
    Kyjevu sa teda podarilo otočiť výsledok z 0:1 na 3:1, v závere sa ešte dohrávajú osobné súboje pri mantinely, strelecky však vyšli oba tímy naprázdno.

19:02
    Oba tímy v plnom počte.

18:46
    Kyjev dala gól! PAVEL VOLCHEK sa dostáva cez obrancu pred bránku Strmeňa, zakončuje individuálne, puk si prehodil na druhú stranu a strieľa gól prakticky do prázdnej bránky. Asistencia: Artem Gnidenko.

17:48
    Strelu na bránku sme nevideli už dlhšiu dobu, obom tímom asi vyhovuje hra v plnom počte, aj Česi aj Ukrajinci totiž hrajú defenzínejšie.

17:02
    Torianik odchádza na trestnú lavicu za filmovanie pádu, v tom istom čase si ide oddýchnuť na trestnú lavicu aj Kočava, ten sa previnil držaním. Hrá sa opäť 4 na 4.

17:01
    Berkut sa dostáva do pásma takisto iba formou nahodenia, následne sa snaží hrať za bránkou súpera tvrdo a bojovať o puk, úspešní však iba zriedka čo sa týka takejto formy získania pásma.

16:29

16:09
    V hre 4 na 4 nevidíme omnoho viac šancí ako v hre 5 na 5, je to zaujímavé, väčšinou hráčom vyhovuje hra iba vo štvorici.

15:31
    Nahodený puk od stredovej čiary chytá bez problémov Iachnik, Kadaňčania však dosiahli čo chceli, vhadzuje sa po ľavej ruke brankára Berkutu.

14:29
    Kaspar Guzik je vylúčený za krošček, následne však po jeho zákroku úradoval aj Trefný, ktorý odchádza na trestnú lavicu za sekanie. Hrá sa 4 na 4.

14:05
    Berkut zakladá útok od vlastnej bránky, vyváža puk do rohu ľadovej plcohy, kde zotrval vyše 10 sekúnd, hlavný rozhodca však všetko videl jasno, neprerušoval hru, k strele sa však Kyjevčania nedostali, Kadani sa podarilo vyviesť puk preč od svojej bránky.

13:21
    Kyjev v plnom počte, Iachnik sa iba díval na vlastných obrancov, ako riešia sami všetky črtajúce sa šance súpera.

12:27
    Kyjev hrá dobre v oslabení, veď ako inak, SK Kadaň má veľké problémy s prechodom do pásma, Iachnik ešte stále nemusel zasahovať.

10:31
    Kyjev stále hryzie, najmä Ramazanova formácia, tá je v predu najnebezpečnejšia.

11:21
    Kyjev bude hrať v oslabení, naopak Kadaň si zahrá prvú presilovú hru v tomto zápase.

09:36
    Kyjev dala gól! Kyjev dala gól! Na obranu zabúdajú hráči Kadaňe - tí pustili do brejku Juriho Eliseenka, ten však nastreľuje iba betóny brankára Kadane, následne však dochádza k dorážke a PAVEL VOLCHEK sa môže tešiť z gólu v súperovej sieti. Asistencie: Juri Eliseenko, Artem Gnidenko.

09:05
    Kyjevu sa teda naskytla šanca vsietiť gól a vyhrávať tak najtesnejším rozdielom.

08:40
    Prvé vylúčenie zápasu, Kamil Tvrdek odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

07:40
    SK Kadaň sa iba zriedka dostáva do útočnej treitny, teraz sa im podarilo iba nahodiť puk a síce odovzdať ho súperovi.

06:38
    Hrá sa stále v útočnej tretine Berkutu Kyjev, Kyjevčania vysielajú na Iachnika jednu strelu za druhou, tomu však pomáha už pozorná obrana.

05:58
    Kyjev dala gól! Je vyrovnané ! Po skrumáži pred bránkou sa dostáva puk na hokejku SHAMIL RAMAZANOV, ktorý zúžitkoval nahodenie Igora Gonzalského a strieľa gól popod lapačku Strmeňa. Asistencie: Igor Gonzalski, Aleksandr Torianik.

05:36
    Vhadzovanie v strednom pásme vyhráva Kadaň, tá sa snaží o čo najrýchlejší prechod do útočnej tretiny, podarilo sa im však previniť sa postavením mimo hry, vhadzovanie sa bude opakovať.

05:08
    Tvrdek sa nedostal k strele, v poslednej chvíli mu puk vypichol vracajúci sa obranca.

04:47
    Prvá strela na Iachnika teda skončila v bránke, Kadaňčania majú stále stopercentnú úspešnosť streľby, Berkut má totiž stále z hry viac, zatiaľ však stagnuje efektivita.

03:52
    Kadaň dala gól! DANIEL KOLČAVA strieľa tesne z pred pravého kruhu, Iachnikovi prechádza puk popod vyrážačku. Asistencia: Danko Deveri.

03:38
    Súboj za bránkou Iachnika vyhrávajú Poliaci a predlžujú na modrú čiaru.

02:59
    HC Berkut Kyjev má jasne viac z hry od úvodu zápasu, Kadaňčania sa teraz s tažkosťami dostávajú z vlastnej obrannej tretiny.

01:58
    Volchek neudržal rovnováhu a padá na hokejke súpera za bránkou Strmeňa.

01:17
    Berkut v útočnom pásme, Gnidenko nahráva do medzikružia Iakimovichovi, ten strieľa nepresne mimo priestoru bránky.

00:08
    Na úvod zápasu zakázané uvoľnenie Berkutu.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

SK Kadaň: Strmeň (Hanuliak) - Mazanec, Pozdeňa - Opalek, Pavlas - Trefný, Schmidt - Kolčava, Dostál - Andres. Charousek, Seman - Stoklasa, Tvrdek, Mainer - Ton, Chlouba, Račuk - Škorik, Hanták, Deveri

HC Berkut-Kyjev: Iachnik (Chorošun) - Glebov, Iakimovich, Pobedanostsev, Isaenko, Devečka, Abaev, Katulis, Dudas - Eliseenko, Gnidenko, Volchek, Mihailov K., Osipov, Mihailov D., Torianik, Ramazanov, Gongalski, Guzik, Karaulshuk, Cherneshenko

Rozhodca: .

Zdravíme Vás zo Zvolena, o pár minút budete mať možnosť sledovať zápas SK Kadaň - HC Berkut Kyjev. Tento zápas je v poradí druhý, prvý zápas sa odohral o 12:00 - HK Sanok - Donbass Doneck. Donecku sa podarilo vyhrať nad poľským súperom 5:1 - tento zápas sme vám žiaľ z technických príčin na našej stránke nepriniesli.

Berkut Kyjev musí začať hrať od začiatku zápasu, včera totiž zabrali Ukrajinci iba v tretej tretine, v ktorej strelili Kyjevčania dva góly a rozhodli o výhre nad HK Sanok 5:3.

Kadaň včera potrápila domáci HKm Zvolen, 12 minút pred koncom ešte vyhrávala 4:3, Zvolenčania sa však vzchopili a otočili zápas vo svoj prospech, podarilo sa im vyhrať 5:4.

Dnes to teda bude porovnávanie hokejových škôl alebo inak povedané - všetci čakáme vyrovnané stretnutie.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 4. Kolčava (Deveri ), 29. Chlouba (Schmidt) - 6. Ramazanov (Gonzalski, Torianik), 10. Volchek (Eliseenko, Gnidenko), 19. Volchek (Gnidenko), 36. Gongalski (Abaev, Devečka)

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Hanuliak) - Mazanec, Pozdeňa - Opalek, Pavlas - Trefný, Schmidt - Kolčava, Dostál - Andres. Charousek, Seman - Stoklasa, Tvrdek, Mainer - Ton, Chlouba, Račuk - Škorik, Hanták, Deveri