7:5 (4:1, 2:2, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 15.09.2012, 18:00 • Dom Sportova Zagreb • Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Znojemští junioři se vydávají na jednu z nejdelších tras, která je čeká při zápasech v mezinárodní Erste Bank Young Stars League. Tentokrát je soutěžní los poslal až do Záhřebu, kde se střetnou s místním juniorským výběrem.

Záhřebští mladíci mají za sebou dvě utkání, v úvodním klání rozstříleli Lublaň 5:4, zápas s Jesenicí pak prohráli až v samostatných nájezdech 2:3. Zatím tedy mají na svém kontě čtyři body a ve své skupině drží 4. místo.

Orlí juniorka sehrála již čtyři utkání, tři na domácím ledě, jeden duel na půdě soupeře. Všechny tři domácí zápasy Znojmo vyhrálo, přičemž v tom posledním deklasovalo Linz 9:4, jedinou porážku si přivezlo z Fehérváru. Prozatím tedy znojemským mladíkům patří s devíti body 2. místo ve skupině.

Hezký podvečer, utkání v chorvatském Záhřebu mělo podle časového plánu již začít, zatím však nemáme žádné informace z místa děje. O průběhu utkání se Vás budeme snažit informovat hned, jak jen to bude možné.

Spojení se podařilo navázat, můžeme začít. O sestavě budeme informovat během utkání.

00:01

00:25
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté zaznamenali přímo raketový vstup do zápasu. První gól utkání zařídil DOMAGOJ KRIVOSIC. Asistence: Petar Trstenjak.

02:16
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemští hráči nenechali svého soupeře ve vedení dlouho. O vyrovnání se postaral JAKUB FUSEK. Asistence: Robert Cerovečki.

05:01
    A máme tu i první vyloučení, na trestnou lavici odchází Nahodil (ZNO) - hákování.

06:03
    A Orli jdou do tří, ze hry putuje Bukáček (ZNO) - držení.

06:09
    Medvědi využívají početní výhodu 5/3. Úspěšným střelcem je NIKOLA SENZEL. Asistence: Trstenjak Petar.

06:24
    A Záhřeb využívá i následnou přesilovku 5/4. Náskok domácích navyšuje MATEO NARDIN. Asistence: Ivo Kaleb.

06:24
    Na lavici hanby míří Tichý (ZNO) - za vysokou hůl.

08:24
    Znojmo je v plném počtu.

10:30
    A další početní výhoda pro domácí, Cerovečki (ZNO) - 2 minuty za hrubost.

12:30
    I tentokrát Orli oslabení přestáli.

13:51
    Znojmo si zahrává...další dvě minuty inkasuje Cerinski (ZNO) - krosček.

14:03
    Již třetí využitá přesilovka Medvědů. Do střelecké listiny se zapisuje ZVONIMIR LOVRENCIC. Asistence: Nikola Senzel, Petar Trstenjak.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka přinesla hned pět gólů, z toho čtyři do sítě Znojma. Orli doplácejí na častá vyloučení, Medvědi dokázali využít přesilovou hru třikrát, naopak hostující hokejisté se ještě početní výhody nedočkali.

20:01

20:52
    Orli se, zdá se, nepoučili z první periody a hned v úvodu té druhé jdou opět do čtyř. Na trestnou lavici míří Fusek (ZNO) - podražení.

22:52

25:31
    A přesilové hry se dočkalo i Znojmo, dvě minuty si odpyká Milicic (ZAG) - sekání.

27:05
    Znojmo využívá svou početní výhodu. Za český tým snižuje JAKUB FUSEK.

29:35
    Další přesilovka pro Orly! Dvě minuty pro Krivosice (ZAG) - podražení.

31:35

35:12
    Záhřeb opět odskakuje Orlům. Pátý gól svého týmu zařídil DOMAGOJ KRIVOSIC. Asistence: Petar Trstenjak, Zvonimir Lovrencic.

38:08
    Medvědi již vedou o čtyři branky a se Znojmem to vypadá zle. Dalším úspěšným střelcem je IVO KALEB. Asistence: Roman Skrapec.

38:42
    Jihomoravští hráči o necelou minutu později snižují. Gól střílí ZBYNĚK HORÁK. Asistence: Radovan Holub, Michal Kacetl.

40:00

Druhé dějství skončilo smírným skóre 2:2, celkově si však domácí hokejisté drží průběžné třígólové vedení. Svůj druhý gól dnešního utkání přidal v polovině hry Jakub Fusek, jednu trefu Znojma zařídil Zbyněk Horák. Dokáže někdo ze Znojemských své spoluhráče napodobit a zdramatizovat utkání?

40:01

41:16
    Hned v úvodu periody odchází na trestnou lavici Lendo (ZAG) - hrubost.

43:16

47:15
    Přesilovou hru si zahrají i Medvědi, dvě minuty dostává Cerinski (ZNO) - podražení.

49:15

49:35
    Znojmo snižuje na rozdíl dvou gólů! Naději na hokejky jihomoravských hráčů přinesl JAN HOBZA. Asistence: Robert Cerovečki.

51:08
    Michalica (ZNO) obdržel menší trest za podražení, ve stejném čase dostává dvě minuty i Pelikán (ZNO) - nedovolené bránění.

53:08

54:34
    Orli se ubránili oslabení 3/5 a teď si zahrají přesilovou hru! Na trestnou lavici odjíždí Kaleb (ZAG) - sekání.

54:52
    Bleskově využitá přesilová hra v podání znojemských hokejistů. Na rozdíl jediného gólu snižuje FRANTIŠEK NAHODIL. Asistence: Jan Hobza.

55:30
    Znojmo si komplikuje cestu za srovnáním stavu. Dvě minuty pro Cerovečkiho (ZNO) - krosček.

55:54
    A to už je pro Znojmo nepříjemné. Další tresty dostávají Horák (ZNO) - 2 minuty za hrubost, Pelikán (ZNO) - dvě minuty za hrubost a navíc 10 minut.

57:54
    Orli v plném počtu.

58:59
    A je rozhodnuto. Znojemští hráči sice ustáli několik oslabení, Medvědi si však nakonec pojišťují své vítězství. Sedmý gól Záhřebu vsítil MATEO NARDIN. Bez asistence.

60:00
    Konec zápasu. (20:28:52)

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 1. Krivosic (Trstenjak), 7. Senzel (Trstenjak), 7. Nardin (Kaleb), 15. Lovrencic (Senzel, Trstenjak), 36. Krivosic (Trstenjak, Lovrencic), 39. Kaleb (Skrapec), 59. Nardin - 3. Fusek (Cerovečki), 28. Fusek, 39. Horák (Holub, Kacetl), 50. Hobza (Cerovečki), 55. Nahodil (Hobza)

Medveščak Záhřeb: Filipec – Kegalj, Skrapec, Senzel, Lendo, Cavkic, Tonkovic, Kapetanic, Milicic – Krivosic, Trstenjak, Lovrencic - Jazbec, Lazic, Simunovic - Mikulovic, Nardin, Kaleb – Bukovic, Jankovic, Kovacek.
    HC LERAM Orli Znojmo: Novotný – Theimer, Odehnal, Hobza, Tichý, Cerinski, Bukáček, Koňařík, Michalica – Telesz, Cerovečki, Fusek – Vald, Nahodil, Pelikán – Holub, Hobza, Kacetl – Hačecký.