Zlín – Třinec 3:4 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 4:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 6:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 1:5 (kon.) | Letňany – Sparta 2:9 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 0:3 (kon.) | Havířov – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 7:3 (kon.)
HC Kometa Brno
7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
HC Olomouc
Pátek 05.10.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

To je vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:15:39)

Závěr utkání tedy ještě přinesl drobnou přestřelku, na výsledku to však nic nemění. Kometa si jasně dokráčela k výhře, když v čase 8:31 vedla již 4:0. Nejvíce bodů nastřádal Garčice, který vsítil dvě branky a přidal stejný počet asistencí. Kometa tak přeskakuje o jeden bod Olomouc v tabulce skupiny východ a oplácí mu prohru z úvodního vzájemného střetnutí v sezoně.

60:00

59:32
    Hosté se ještě snaží snížit a ostřelují Jekela.

59:00
    Kometa právě vstřelila branku!

A ještě jedna branka. Prakticky hned po buly napřáhl HYNEK GRÜNWALD a povedlo se mu přesně trefit nad rameno brankáře Motálka. Přesně minutu před koncem tak domácí opět vedou o čtyři branky. Asistence: Patrik Koch.

58:55
    Po snadném Motálkově zákroku je tu vhazování v útočném pásmu Komety.

58:15
    Olomouc právě vstřelila branku!

Devět sekund Hanákům ke snížení stačilo, jejich radost je však dost střídmá. Branka padla velmi jednoduše. Vránovu střelu z větší vzdálenosti přoizvedl pod břevno TOMÁŠ ŠOUSTAL a Jekel už nemohl zareagovat. Asistence: Marek Vrána, Lukáš Majer.

58:06
    Hosté mohou vstřelit třetí gól, utkání dohrají v přesile. Patrik Koch je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

57:46
    Utkání se už přeci jen spíše dohrává, o bodech je rozhodnuto od deváté minuty utkání.

57:01
    Boltvan hledal před brankou volného Garčice, Brandýs ale jeho myšlenku přečetl a vložil do pasu hůl.

56:52

56:46
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání Brňany z útočného pásma.

56:23
    Garčic chce hattrick, z velkého úhlu ale nemohl uspět.

56:10
    Začíná krátká přesilovka Komety.

55:46
    Domácí střídačka kvituje Kochův ostrý a čistý hit na Medka.

55:31
    Dymáčkova střela byla přizvednuta vysoko do ochranné sítě.

55:01
    Útočnou akci Olomouce zastavuje ofsajd.

54:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Domácího gólmana atakoval mimo hru Kočiřík a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 3. Garčic (Koch, Boltvan), 6. Zohorna (Boltvan, Garčic), 6. Štancl (Grünwald), 9. Vaverka, 29. Garčic (pen.), 42. Boltvan (Hájek, Garčic), 59. Grunwald (Koch) - 16. Majer, 51. Čamek, 59. Šoustal (Vrána, Majer)

HC Kometa Brno: Jekel (Ptáček) - Koch, Štancl, Švejda, Marcello, Vlček, Hájek, Šnajnar - Denk, Dymáček, Nohel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Balaštík, Garčic, Kusko (C), Zohorna, Boltvan, Grünwald, Kubeš
    HC Olomouc: Urbisch (Motálek) - Zbořilák, Gatěk, Hes, Majer, Rašner, Brandýs, Horák, Nesvadba - Markl, Čamek, Medek, Beták (C), Vrána, Kropáč, Konečný, Šoustal, Kočiřík, Galeta, Ministr

Rozhodčí: Polák - Otáhal, Dřínovský