Zlín – Třinec 3:4 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 4:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 6:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 1:5 (kon.) | Letňany – Sparta 2:9 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 0:3 (kon.) | Havířov – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 7:3 (kon.)
HC Kometa Brno
7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
HC Olomouc
Pátek 05.10.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

To je vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:15:39)

Závěr utkání tedy ještě přinesl drobnou přestřelku, na výsledku to však nic nemění. Kometa si jasně dokráčela k výhře, když v čase 8:31 vedla již 4:0. Nejvíce bodů nastřádal Garčice, který vsítil dvě branky a přidal stejný počet asistencí. Kometa tak přeskakuje o jeden bod Olomouc v tabulce skupiny východ a oplácí mu prohru z úvodního vzájemného střetnutí v sezoně.

60:00

59:32
    Hosté se ještě snaží snížit a ostřelují Jekela.

59:00
    Kometa právě vstřelila branku!

A ještě jedna branka. Prakticky hned po buly napřáhl HYNEK GRÜNWALD a povedlo se mu přesně trefit nad rameno brankáře Motálka. Přesně minutu před koncem tak domácí opět vedou o čtyři branky. Asistence: Patrik Koch.

58:55
    Po snadném Motálkově zákroku je tu vhazování v útočném pásmu Komety.

58:15
    Olomouc právě vstřelila branku!

Devět sekund Hanákům ke snížení stačilo, jejich radost je však dost střídmá. Branka padla velmi jednoduše. Vránovu střelu z větší vzdálenosti přoizvedl pod břevno TOMÁŠ ŠOUSTAL a Jekel už nemohl zareagovat. Asistence: Marek Vrána, Lukáš Majer.

58:06
    Hosté mohou vstřelit třetí gól, utkání dohrají v přesile. Patrik Koch je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

57:46
    Utkání se už přeci jen spíše dohrává, o bodech je rozhodnuto od deváté minuty utkání.

57:01
    Boltvan hledal před brankou volného Garčice, Brandýs ale jeho myšlenku přečetl a vložil do pasu hůl.

56:52

56:46
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání Brňany z útočného pásma.

56:23
    Garčic chce hattrick, z velkého úhlu ale nemohl uspět.

56:10
    Začíná krátká přesilovka Komety.

55:46
    Domácí střídačka kvituje Kochův ostrý a čistý hit na Medka.

55:31
    Dymáčkova střela byla přizvednuta vysoko do ochranné sítě.

55:01
    Útočnou akci Olomouce zastavuje ofsajd.

54:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Domácího gólmana atakoval mimo hru Kočiřík a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

54:25
    Brandýs pálil od modré velmi prudce, mířil však jen doprostřed branky.

54:10
    Za podražení je vyloučen domácí obránce Marcello.

54:08
    Beták se dostal do brejku, dlouze však zpracovával dlouhý pas od spoluhráče a nakonec zakončil bekhendem jen slabě do betonu Jekela.

53:44
    Zakázané uvolnění týmu z Hané.

53:13
    Garčic se zleva dostal až před Motálka, nakonec však akci přetáhl a nezakončil.

53:03

52:43
    Tato přesilovka domácím pranic nevychází.

52:23
    Několik nepřesností na obou stranách.

51:59
    Olomouc se brání hodně dobře. Vlastně se nebrání, prostě útočí.

51:25
    Galeta ujížděl v oslabení, nakonec mu ale došly síly a puk plácnul za domácí branku.

51:03
    Bude se vylučovat na straně Olomouce. Jan Kropáč je trestán na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

50:33

Hosté střílejí další branku a korigují stav utkání. Před Jekelem se srazili dva domácí obránci, puk se od nich odklouzal směrem k MICHALU ČAMKOVI a ten z první trefil přesně pravý horní roh branky Brna. Bez asistence.

49:52
    Grünwald po nápadité zasekávačce vystřelil slabě a doprostřed branky.

49:33

49:19
    Další atak Brna zastavuje ofsajd.

49:03
    Hraje se v obranném pásmu Olomouce, ne však v nebezpečných místech.

48:17
    Kochova střela končí na mantinelu a odráží se do středního pásma.

48:05
    Stále se Brnu nedaří usadit před Motálkem.

47:29
    Olomouckým se daří vyhodit puk z pásma.

47:23
    Lukáš Majer je trestán na dvě minuty za držení.

47:14
    Grünwald trefuje v signalizované výhodě boční síť.

46:59
    Po Garčicově nahození podržel Motálek puk ve výstroji.

46:29
    Šancí dnes je skutečně k vidění na tři utkání.

45:56
    Koblížek dostal perfektní pas do jízdy mezi kruhy, z voleje ale minul branku.

45:38
    Dymáček zkusil překvapit Motálka zpoza branky, hostující brankář si tyč pohlídal.

45:14
    Kusko neuspěl se střelou z plné rychlosti.

44:20
    Další velká šance Olomouce. Markl zpoza branky našel mezi kruhy volného Medka, ten ale trestuhodně promáchl a vůbec netrefil puk.

43:36
    Hra se přesunula do prostoru mezi modrými čarami.

43:05
    Hosté mohli snížit, Jekel ležel na zádech v brankovišti a nevěděl, kde má puk. K tomu se vrhl Šoustal, nedokázal jej však zvednout přes Jekelovo tělo.

42:26
    Hra se kouskuje, puk v hledišti, buly ve středním pásmu.

42:19
    Ofsajd Olomouce.

41:38

Osm vteřin po konci početní výhody ale domácí pošesté skórují. Hájkovu střelu od pravého hrazení přizvedl těsně před Motálkem JAKUB BOLTVAN a kotouč obloučkem přes ležícího gólmana nasměroval do branky. Asistence: Libor Hájek, Richard Garčic.

41:30

41:26
    Přerušená hra, buly před Motálkem. Kometě už ale z početní výhody zbývají jen čtyři vteřiny.

41:06
    Hostům se daří držet puk daleko od vlastní branky.

40:48
    Stejně končí Vlčkova střela od modré čáry.

40:24
    Koblížek z velkého úhlu minul branku.

40:01
    Připomínám, že domácí hrají přesilovku.

40:01

Druhá perioda nabídla jediný gól, který vstřelil Garčic z trestného střílení a vedení Komety je tedy znovu čtyřbrankové. Zajímavých situací však bylo k vidění na obou stranách mnoho, hosté se již dokonce jednou radovali ze vstřelení branky. Dle sudích ale padla až po hvizdu. Do třetí třetiny vkročí Brno s minutu a půl dlouho přesilovkou.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:54
    Nevadba se v oslabení sám dostal až před Jekela, nakonec ale v tísni nezakončil.

39:30
    Hosté jdou do čtyř, za podražení je na dvě minuty vyloučen právě Alex Rašner.

39:21
    Rašner to zkusil po levém křídle, ke střele se nedostal.

38:53
    Garčic mohl vsítit hattrick, uháněl zcela sám na Motálka. Sice si ho položil na led, nedokázal však puk zasunout do odkryté branky.

38:40
    Další aktivní hráč hostí Beták vypálil z pravého křídla do lapačky domácího gólmana.

38:21
    Šoustal se probil až do zakončení těsně před Jekela, nenašel ale skulinu mezi jeho betony.

37:53
    Stále se hraje v domácím útočném pásmu.

37:25
    Následný tlak Brna ve velkou šanci nevyústil.

36:55
    Grünwald posílal Denkovi puk před branku do nebezpečné pozice, Motálek ale vložil do dráhy touše hůl a zabránil tak Denkovi ve střelbě.

36:40
    Následuje icing Komety Brno.

36:32

36:18
    Garčic v oslabení po pravém křídle ujel všem a vypálil, Motálek vytěsnil puk ramenem nad branku.

35:56
    Hosté teď v přesilovce dlouze stáli za vlastní brankou, nikam se nehnali.

35:28
    Nyní se Brnu daří v oslabení hrát v útočné třetině.

35:08
    Olomouc podruhé vstřelila branku z velmi podobné situace, nyní však rozhodčí rozpažuje. Hostující kapitán Beták dle něj dostrkal puk za brankovou čáru až po odpískání.

34:32
    Sudí Polák vylučuje na domácí straně. Za podražení je trestán Patrik Koch.

34:24
    Trochu se přitvrdilo na obou stranách došlo k několika střetům.

33:53

33:43
    Vlček z mezikruží přestřelil branku Motálka.

33:09
    Poté je tu menší potyčka. Majer a Denk jsou oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost, pokračuje domácí přesilovka.

33:08
    Grünwald dorážel střelu Vaverky a při Motálkovi stál zástup svatých. Domácí forvard totiž trefil jen hůl padajícího brankáře Hanáků.

32:38
    Už několik desítek sekund se hostům daří puk držet mimo obranné pásmo.

32:07
    Kochova rána mířila jen na zadní mantinel.

31:53
    Na dvě minuty je za sekání vyloučen olomoucký Jan Brandýs.

31:41
    Aktivně Beták tečoval před Jekelem nahození spoluhráče, mířil však mimo branku.

31:32
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

31:03
    Rašnerův pokus od modré čáry byl několikrát tečován hráči obou týmů a nakonec jen lehce minul branku dezorientovaného Jekela.

30:57
    Šoustalův pokus z velké dálky nebyl pro Jekela problémem.

30:43

30:30
    Stále se hraje až v obranné třetině Olomouce.

29:58
    A domácí vyhazují. Mohou také vystřídat.

29:43
    Hosté opět kombinují hlavně po obvodu útočné třetiny.

29:18
    Vaverka vyhazuje poté, co Nesvadbovi vůbec nesedla rána od modré.

29:03
    Po střele z velké dálky přerušuje domácí brankář hru.

28:52
    Beták se z pravého rohu proháčkoval před Jekela a zkusil mu poslat puk mezi betony, skulina tam ale nebyla.

28:43
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen domácí Zohorna, faulu se dopustil v útočném pásmu.

28:11

RICHARD GARČIC najížděl na Motálka zprava a vypálil na lapačku brankáře Olomouce, Ten se sice puku dotkl, pouze však zpomalil jeho cestu do branky.

28:11
    Garčic ujížděl sám na Motálka a byl seknut Horákem, je nařízeno trestné střílení! Navíc Robert Horák dostal osobní desetiminutový trest za následné protesty.

27:35
    Velmi dobře nyní zasáhl Motálek proti Vaverkově dorážce z bezprostřední vzdálenosti. S vypětím všech sil udrželi hosté puk před brankovou čarou.

27:02
    Denk vybruslil zpoza branky a rval puk k bližší tyči, Motálek byl ale pozorný.

26:32
    Nyní si hosté vynutili slušný tlak, mířili však vždy mimo branku.

26:11
    Rašnerovi sjel puk z hole při střele z mezikruží.

25:34
    Majer posílal puk před branku na teč, ta se sice jednomu z jeho spoluhráčů zdařila ale puk zamířil hodně mimo branku.

25:05
    Domácí jsou opět na koni, Dymáčkův bekhend posla Motálek do rohu.

24:14
    Grünwald chvíli po buly ani nadvakrát nepřekonal ležícího Motálka.

24:05
    Boltvan vypálil po elegantní stahovačce jen do hrudi Motálka.

23:57

23:34
    Stále se hraje hodně daleko od domácí branky.

23:12
    A Kometa vyhazuje.

22:51
    Hosté hodně kombinují a málo střílejí. Třeba Šoustal držel puk na holi asi deset sekund a ani se nehnul.

22:17
    Nahozením na Motálka si domácí vynutili další buly v útočném pásmu.

22:14
    Hosté nezačínají přesilovku dobře, zahráli zakázané uvolnění.

21:57
    Šance pro Olomouc. Za podražení je vyloučen domácí Hynek Grünwald.

21:42
    Beták se vrhl do útoku, v brejku si ale nechal ujet puk.

21:28
    Kometa je v úvodu druhé třetiny aktivnějším týmem.

21:12
    Vaverka se sice nacházel ve slušné střelecké pozici, dostal však přihrávku na bekhend a jeho střele tak chyběl razance.

20:56
    Po střetu v rohu hřiště leží v nepříjemné pozici na ledě hostující hráč. Jednalo se o Davida Nesvadbu, nakonec odjel na střídačku po svých. Snad bude v pořádku.

20:26

20:23
    Motálkovi málem prošlo do branky Dymáčkovo nahození ze středního pásma, na poslední chvíli hostující gólman odpálil puk holí.

20:01

Kmeta bude hrát ještě 26 sekund přesilovku.

První třetina tedy rozhodně nenudila. Kometa se během osmi a půl minuty dostala do vedení 4:0, příčemž vyhnala z branky olomouckou jedničku Urbische. Hosté v úvodu jen koukali, jak jim branky puky padají do sítě. Poté se hra srovnala a Olomouc dokázala i snížit, byť hodně diskutabilně. V závěru periody Kometa nevyužila dvojnásobnou početní výhodu.

Další třetina začne přibližně v 18:51.

20:00

19:34
    Domácí již jsou v útočné třetině, k palbě se ale nedostávají.

19:15
    Zakázané uvolnění Komety při vlastní přesilové hře.

19:07
    Olomouc již hraje se čtyřmi bruslaři.

18:48
    Po další Kochově ráně vznikla drobná mlýnice před brankou hostí, nic z toho ale nebylo.

18:40
    Kochovu střelu z velké vzdálenosti Motálek kryje.

18:26
    Hosté jdou na 41 sekund do tří. David Nesvadba jednoznačně vyhodil puk z obranného pásma mezi sedačky, žádná teč nebyla možná.

18:14
    Olomouci se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

18:00
    Kotouč zašlápnutý za brankou Motálka, buly naopak proběhne před ní.

17:14
    Domácí již hrají v početní výhodě.

17:07
    Opět se vylučuje, nyní na obou stranách, poměr sil se však na 6 vteřin srovná a pak začne domácí přesilovka. Hostující Čamek je totiž vyloučen na dvě minuty za podražení, domácí Garčic dostal jen osobní desetiminuotvý trest za nesportovní chování.

16:56
    Jekel vykopl Horákovu střelu od modré a Kometa vyhazuje.

16:23
    Nyní se Brnu daří držet puk mimo své obranné pásmo.

16:06
    Brandýsovu střelu někdo před Jekelem tečoval mimo tři tyče.

15:40
    Pouze Štancla trefil Beták střelou z pravého křídla.

15:13
    Hosté navíc budou znovu hrát přesilovku. David Vlček se z křivdy pustil do jednoho z olomouckých hokejistů a dostává dvě minuty za hrubost. Domácí střídačka zrovna nejásá...

15:13

Velmi sporně Olomouc snižuje skóre utkání. Puk se ocitl ve velké mlýnici před Jekelem a zdálo se, že touš už leží pod brankářem Komety. Hosté však stále bodali jako vosy a sudí nepřerušil. Nakonec doslova dostrkal puk za brankovou čáru LUKÁŠ MAJER. Bez asistence.

15:02
    Další střela už Horákovi nesedla vůbec.

14:54
    Horákova rána z levého kruhu mířila jen doprostřed branky, snadný zákrok pro domácího brankáře.

14:42
    Hosté si zahrají druhou početní výhodu v utkání. Roman Dymáček je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

14:10
    Kusko z otočky trefil jen chrániče prvního protihráče.

13:37
    Galeta se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy, promáchl však pas z pravého rohu.

12:59
    Po úvodní smršti tempo utkání lehce upadlo. Hosté jsou zaskočeni, domácí už vymýšlejí kouzla.

12:08
    Medek se probil až před Jekela a sám zakončoval netísněn protihráči. Ani nadvakrát však zblízka neuspěl.

11:33
    Garčic vypálil z plné rychlosti, Motálek vytlačil puk ramenem.

10:48
    Beták po delší době protáhnul Pavla Jekela. O nic závažného však skutečně nešlo.

10:25
    Grünwald podnikl útok okolo pravého hrazení, na centr před branku ale žádný spoluhráč nedosáhl.

09:45
    Zohorna zkusil střílet z mezikruží, vůbec však netrefil branku.

09:19
    Motálek kryje Garčivovu střelu ihned po buly v útočném pásmu.

08:57
    Toto jsem dlouho neviděl, po devíti minutách prakticky není o co hrát.

08:31

Toto je neuvěřitelné. Hosté zapomněli na hráče vracejícího se z trestní lavice a jsou zralí na ručník. Kometa se dostala do přečíslení a jeden z domácích nahodil puk směrem na Motálka. Ten kotouč pouze vykopl před sebe a puk trefil brusle dojíždějícího JANA VAVERKY, od kterých se odrazil do odkryté branky. Sudí Polák neváhal, Vaverka do touše nekopl a branka platí. Bez asistence.

08:06
    Hostům absolutně chybí střelba.

07:49
    Domácí se osvobozují.

07:30
    Olomouc sice kombinuje před Jekelem, ke střele se však nemá.

06:26
    Hosté mohou snížit, Radim Zohorna je potrestán za faul vysokou holí.

05:25

Drtivý vstup do utkání v brněnském podání. Domácí se hned vydali do útoku, PATRIK ŠTANCL zkusil vypálit z poměrně velké vzdálenosti a nečekaně propálil Urbische. Toho po necelých šesti minutách střídá v brance Tomáš Motálek. Asistence: Hynek Grünwald.

05:09

Domácím mohl vstup do utkání těžko vyjít lépe. Boltvan s RADIMEM ZOHORNOU šli dva na jednoho. Prvně jmenovaný sice nedokázal hned poslat puk na svého spoluhráče, nakonec se mu to však povedlo. Nejmladší z bratří Zohornů poté i s dávkou štěstí vměstnal puk mezi betony brankáře hostí. Asistence: Jakub Boltvan, Richard Garčic.

04:44
    Koblížek nezpracoval rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění Brna.

04:22
    Hosté se zatím po obdržené brance nepodívali do útočného pásma.

03:53
    Kometa pokračuje v tlaku, další dobrou šanci si však zatím nepřipravila.

02:57

Brnu stačilo k využití přesilovky pár vteřin. Slovenský obránce Koch vypálil prudce od modré čáry, Urbisch puk jenom vyrazil a jako první se k němu dostal RICHARD GARČIC, který promptně poslal touš směr branka. Asistence: Patrik Koch, Jakub Boltvan.

02:43
    Následně Patrik Galeta hákoval a je vyloučen.

02:38
    Galeta dostal pas zpoza branky z voleje vypálil. Jekel ale předvedl reflexivní zákrok levým betonem a kotouč vykopl.

02:27
    Puk na domácí střídačce a buly ve středním pásmu.

02:18
    Zatím se hraje poměrně opatrně, oba týmy se hlavně vyvarují chyb.

01:53
    Olomouckému týmu je odpískán ofsajd.

01:25
    Vaverka mohl jít do brejku, nezastihl však prudký pas.

01:08
    Hosté se usazují před Jekelem, vystřelit však nedokáží.

00:33
    Další a mnohem jednodušší zákrok si Urbisch připisuje hned po buly.

00:28
    Kusko pálil ze solidní pozice mezi kruhy, kotouč zůstal ve výstroji brankáře Urbische.

00:11
    Do útočné třetiny jako první nakukují hosté.

00:01

Zpět k hokeji, oba týmy již nastoupily na ledovou plochu, utkáni začne za malou chvíli.

Mládežnický hokej je zábava. K mikrofonu v boxu třestoměřičů usedl hlasatel a momentálně hodnotí bruslařské umění hlavního sudího Romana Poláka. Zatím mu udělil známu 9,6, špatně prý zvládl holubičku.

HC Kometa Brno: Jekel (Ptáček) - Koch, Štancl, Švejda, Marcello, Vlček, Hájek, Šnajnar - Denk, Dymáček, Nohel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Balaštík, Garčic, Kusko (C), Zohorna, Boltvan, Grünwald, Kubeš

HC Olomouc: Urbisch (Motálek) - Zbořilák, Gatěk, Hes, Majer, Rašner, Brandýs, Horák, Nesvadba - Markl, Čamek, Medek, Beták (C), Vrána, Kropáč, Konečný, Šoustal, Kočiřík, Galeta, Ministr

Rozhodčí: Polák - Otáhal, Dřínovský.

V prvním vzájemném letošním měření sil se dařilo více Hanákům. Brňané se v Olomouci prosadili na začátku září pouze jednou, Kohouti jim nasázeli čtyři branky a s přehledem tak vyhráli.

HC Olomouc je na tom lépe, to se však dnes může změnit. Kohouti mají na svém kontě šestnáct bodů a patří tak na druhé místo východní skupiny extraligy staršího dorostu. Dvoubodový náskok však může Kometa smazat právě dnes a Olomoucké v tabulce přeskočit. O náboj tak bude mít utkání postaráno.

HC Kometa Brno zažívá poměrně vydařený vstup do sezony. Prohrála sice první dva zápasy, poté však následovala naopak série pěti výher. Ta skončila v minulém kole, kdy Brňané padli na ledě Havířova. Čtrnáct získaných bodů zatím stačí Kometě na čtvrtou pozici ve skupině východ.

Přeji vám příjemný podvečer z brněnské KAJOT ARENY, která se po dobu následujících zhruba dvou hodin stane dějištěm utkání devátého kola extraligy staršího dorostu. Domácí Kometa hostí soupeře z Olomouce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 3. Garčic (Koch, Boltvan), 6. Zohorna (Boltvan, Garčic), 6. Štancl (Grünwald), 9. Vaverka, 29. Garčic (pen.), 42. Boltvan (Hájek, Garčic), 59. Grunwald (Koch) - 16. Majer, 51. Čamek, 59. Šoustal (Vrána, Majer)

Rozhodčí: Polák - Otáhal, Dřínovský