Zlín – Třinec 3:4 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 4:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 6:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 1:5 (kon.) | Letňany – Sparta 2:9 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 0:3 (kon.) | Havířov – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 7:3 (kon.)
HC Kometa Brno
7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
HC Olomouc
Pátek 05.10.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji vám příjemný podvečer z brněnské KAJOT ARENY, která se po dobu následujících zhruba dvou hodin stane dějištěm utkání devátého kola extraligy staršího dorostu. Domácí Kometa hostí soupeře z Olomouce.

HC Kometa Brno zažívá poměrně vydařený vstup do sezony. Prohrála sice první dva zápasy, poté však následovala naopak série pěti výher. Ta skončila v minulém kole, kdy Brňané padli na ledě Havířova. Čtrnáct získaných bodů zatím stačí Kometě na čtvrtou pozici ve skupině východ.

HC Olomouc je na tom lépe, to se však dnes může změnit. Kohouti mají na svém kontě šestnáct bodů a patří tak na druhé místo východní skupiny extraligy staršího dorostu. Dvoubodový náskok však může Kometa smazat právě dnes a Olomoucké v tabulce přeskočit. O náboj tak bude mít utkání postaráno.

V prvním vzájemném letošním měření sil se dařilo více Hanákům. Brňané se v Olomouci prosadili na začátku září pouze jednou, Kohouti jim nasázeli čtyři branky a s přehledem tak vyhráli.

HC Kometa Brno: Jekel (Ptáček) - Koch, Štancl, Švejda, Marcello, Vlček, Hájek, Šnajnar - Denk, Dymáček, Nohel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Balaštík, Garčic, Kusko (C), Zohorna, Boltvan, Grünwald, Kubeš

HC Olomouc: Urbisch (Motálek) - Zbořilák, Gatěk, Hes, Majer, Rašner, Brandýs, Horák, Nesvadba - Markl, Čamek, Medek, Beták (C), Vrána, Kropáč, Konečný, Šoustal, Kočiřík, Galeta, Ministr

Rozhodčí: Polák - Otáhal, Dřínovský.

Mládežnický hokej je zábava. K mikrofonu v boxu třestoměřičů usedl hlasatel a momentálně hodnotí bruslařské umění hlavního sudího Romana Poláka. Zatím mu udělil známu 9,6, špatně prý zvládl holubičku.

Zpět k hokeji, oba týmy již nastoupily na ledovou plochu, utkáni začne za malou chvíli.

00:01

00:11
    Do útočné třetiny jako první nakukují hosté.

00:28
    Kusko pálil ze solidní pozice mezi kruhy, kotouč zůstal ve výstroji brankáře Urbische.

00:33
    Další a mnohem jednodušší zákrok si Urbisch připisuje hned po buly.

01:08
    Hosté se usazují před Jekelem, vystřelit však nedokáží.

01:25
    Vaverka mohl jít do brejku, nezastihl však prudký pas.

01:53
    Olomouckému týmu je odpískán ofsajd.

02:18
    Zatím se hraje poměrně opatrně, oba týmy se hlavně vyvarují chyb.

02:27
    Puk na domácí střídačce a buly ve středním pásmu.

02:38
    Galeta dostal pas zpoza branky z voleje vypálil. Jekel ale předvedl reflexivní zákrok levým betonem a kotouč vykopl.

02:43
    Následně Patrik Galeta hákoval a je vyloučen.

02:57
    Kometa právě vstřelila branku!

Brnu stačilo k využití přesilovky pár vteřin. Slovenský obránce Koch vypálil prudce od modré čáry, Urbisch puk jenom vyrazil a jako první se k němu dostal RICHARD GARČIC, který promptně poslal touš směr branka. Asistence: Patrik Koch, Jakub Boltvan.

03:53
    Kometa pokračuje v tlaku, další dobrou šanci si však zatím nepřipravila.

04:22
    Hosté se zatím po obdržené brance nepodívali do útočného pásma.

04:44
    Koblížek nezpracoval rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění Brna.

05:09

Domácím mohl vstup do utkání těžko vyjít lépe. Boltvan s RADIMEM ZOHORNOU šli dva na jednoho. Prvně jmenovaný sice nedokázal hned poslat puk na svého spoluhráče, nakonec se mu to však povedlo. Nejmladší z bratří Zohornů poté i s dávkou štěstí vměstnal puk mezi betony brankáře hostí. Asistence: Jakub Boltvan, Richard Garčic.

05:25

Drtivý vstup do utkání v brněnském podání. Domácí se hned vydali do útoku, PATRIK ŠTANCL zkusil vypálit z poměrně velké vzdálenosti a nečekaně propálil Urbische. Toho po necelých šesti minutách střídá v brance Tomáš Motálek. Asistence: Hynek Grünwald.

06:26
    Hosté mohou snížit, Radim Zohorna je potrestán za faul vysokou holí.

07:30
    Olomouc sice kombinuje před Jekelem, ke střele se však nemá.

07:49
    Domácí se osvobozují.

08:06
    Hostům absolutně chybí střelba.

08:31

Toto je neuvěřitelné. Hosté zapomněli na hráče vracejícího se z trestní lavice a jsou zralí na ručník. Kometa se dostala do přečíslení a jeden z domácích nahodil puk směrem na Motálka. Ten kotouč pouze vykopl před sebe a puk trefil brusle dojíždějícího JANA VAVERKY, od kterých se odrazil do odkryté branky. Sudí Polák neváhal, Vaverka do touše nekopl a branka platí. Bez asistence.

08:57
    Toto jsem dlouho neviděl, po devíti minutách prakticky není o co hrát.

09:19
    Motálek kryje Garčivovu střelu ihned po buly v útočném pásmu.

09:45
    Zohorna zkusil střílet z mezikruží, vůbec však netrefil branku.

10:25
    Grünwald podnikl útok okolo pravého hrazení, na centr před branku ale žádný spoluhráč nedosáhl.

10:48
    Beták po delší době protáhnul Pavla Jekela. O nic závažného však skutečně nešlo.

11:33
    Garčic vypálil z plné rychlosti, Motálek vytlačil puk ramenem.

12:08
    Medek se probil až před Jekela a sám zakončoval netísněn protihráči. Ani nadvakrát však zblízka neuspěl.

12:59
    Po úvodní smršti tempo utkání lehce upadlo. Hosté jsou zaskočeni, domácí už vymýšlejí kouzla.

13:37
    Galeta se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy, promáchl však pas z pravého rohu.

14:10
    Kusko z otočky trefil jen chrániče prvního protihráče.

14:42
    Hosté si zahrají druhou početní výhodu v utkání. Roman Dymáček je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

14:54
    Horákova rána z levého kruhu mířila jen doprostřed branky, snadný zákrok pro domácího brankáře.

15:02
    Další střela už Horákovi nesedla vůbec.

15:13
    Olomouc právě vstřelila branku!

Velmi sporně Olomouc snižuje skóre utkání. Puk se ocitl ve velké mlýnici před Jekelem a zdálo se, že touš už leží pod brankářem Komety. Hosté však stále bodali jako vosy a sudí nepřerušil. Nakonec doslova dostrkal puk za brankovou čáru LUKÁŠ MAJER. Bez asistence.

15:13
    Hosté navíc budou znovu hrát přesilovku. David Vlček se z křivdy pustil do jednoho z olomouckých hokejistů a dostává dvě minuty za hrubost. Domácí střídačka zrovna nejásá...

15:40
    Pouze Štancla trefil Beták střelou z pravého křídla.

16:06
    Brandýsovu střelu někdo před Jekelem tečoval mimo tři tyče.

16:23
    Nyní se Brnu daří držet puk mimo své obranné pásmo.

16:56
    Jekel vykopl Horákovu střelu od modré a Kometa vyhazuje.

17:07
    Opět se vylučuje, nyní na obou stranách, poměr sil se však na 6 vteřin srovná a pak začne domácí přesilovka. Hostující Čamek je totiž vyloučen na dvě minuty za podražení, domácí Garčic dostal jen osobní desetiminuotvý trest za nesportovní chování.

17:14
    Domácí již hrají v početní výhodě.

18:00
    Kotouč zašlápnutý za brankou Motálka, buly naopak proběhne před ní.

18:14
    Olomouci se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

18:26
    Hosté jdou na 41 sekund do tří. David Nesvadba jednoznačně vyhodil puk z obranného pásma mezi sedačky, žádná teč nebyla možná.

18:40
    Kochovu střelu z velké vzdálenosti Motálek kryje.

18:48
    Po další Kochově ráně vznikla drobná mlýnice před brankou hostí, nic z toho ale nebylo.

19:07
    Olomouc již hraje se čtyřmi bruslaři.

19:15
    Zakázané uvolnění Komety při vlastní přesilové hře.

19:34
    Domácí již jsou v útočné třetině, k palbě se ale nedostávají.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:51.

První třetina tedy rozhodně nenudila. Kometa se během osmi a půl minuty dostala do vedení 4:0, příčemž vyhnala z branky olomouckou jedničku Urbische. Hosté v úvodu jen koukali, jak jim branky puky padají do sítě. Poté se hra srovnala a Olomouc dokázala i snížit, byť hodně diskutabilně. V závěru periody Kometa nevyužila dvojnásobnou početní výhodu.

Kmeta bude hrát ještě 26 sekund přesilovku.

20:01

20:23
    Motálkovi málem prošlo do branky Dymáčkovo nahození ze středního pásma, na poslední chvíli hostující gólman odpálil puk holí.

20:26

20:56
    Po střetu v rohu hřiště leží v nepříjemné pozici na ledě hostující hráč. Jednalo se o Davida Nesvadbu, nakonec odjel na střídačku po svých. Snad bude v pořádku.

21:12
    Vaverka se sice nacházel ve slušné střelecké pozici, dostal však přihrávku na bekhend a jeho střele tak chyběl razance.

21:28
    Kometa je v úvodu druhé třetiny aktivnějším týmem.

21:42
    Beták se vrhl do útoku, v brejku si ale nechal ujet puk.

21:57
    Šance pro Olomouc. Za podražení je vyloučen domácí Hynek Grünwald.

22:14
    Hosté nezačínají přesilovku dobře, zahráli zakázané uvolnění.

22:17
    Nahozením na Motálka si domácí vynutili další buly v útočném pásmu.

22:51
    Hosté hodně kombinují a málo střílejí. Třeba Šoustal držel puk na holi asi deset sekund a ani se nehnul.

23:12
    A Kometa vyhazuje.

23:34
    Stále se hraje hodně daleko od domácí branky.

23:57

24:05
    Boltvan vypálil po elegantní stahovačce jen do hrudi Motálka.

24:14
    Grünwald chvíli po buly ani nadvakrát nepřekonal ležícího Motálka.

25:05
    Domácí jsou opět na koni, Dymáčkův bekhend posla Motálek do rohu.

25:34
    Majer posílal puk před branku na teč, ta se sice jednomu z jeho spoluhráčů zdařila ale puk zamířil hodně mimo branku.

26:11
    Rašnerovi sjel puk z hole při střele z mezikruží.

26:32
    Nyní si hosté vynutili slušný tlak, mířili však vždy mimo branku.

27:02
    Denk vybruslil zpoza branky a rval puk k bližší tyči, Motálek byl ale pozorný.

27:35
    Velmi dobře nyní zasáhl Motálek proti Vaverkově dorážce z bezprostřední vzdálenosti. S vypětím všech sil udrželi hosté puk před brankovou čarou.

28:11
    Garčic ujížděl sám na Motálka a byl seknut Horákem, je nařízeno trestné střílení! Navíc Robert Horák dostal osobní desetiminutový trest za následné protesty.

28:11

RICHARD GARČIC najížděl na Motálka zprava a vypálil na lapačku brankáře Olomouce, Ten se sice puku dotkl, pouze však zpomalil jeho cestu do branky.

28:43
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen domácí Zohorna, faulu se dopustil v útočném pásmu.

28:52
    Beták se z pravého rohu proháčkoval před Jekela a zkusil mu poslat puk mezi betony, skulina tam ale nebyla.

29:03
    Po střele z velké dálky přerušuje domácí brankář hru.

29:18
    Vaverka vyhazuje poté, co Nesvadbovi vůbec nesedla rána od modré.

29:43
    Hosté opět kombinují hlavně po obvodu útočné třetiny.

29:58
    A domácí vyhazují. Mohou také vystřídat.

30:30
    Stále se hraje až v obranné třetině Olomouce.

30:43

30:57
    Šoustalův pokus z velké dálky nebyl pro Jekela problémem.

31:03
    Rašnerův pokus od modré čáry byl několikrát tečován hráči obou týmů a nakonec jen lehce minul branku dezorientovaného Jekela.

31:32
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

31:41
    Aktivně Beták tečoval před Jekelem nahození spoluhráče, mířil však mimo branku.

31:53
    Na dvě minuty je za sekání vyloučen olomoucký Jan Brandýs.

32:07
    Kochova rána mířila jen na zadní mantinel.

32:38
    Už několik desítek sekund se hostům daří puk držet mimo obranné pásmo.

33:08
    Grünwald dorážel střelu Vaverky a při Motálkovi stál zástup svatých. Domácí forvard totiž trefil jen hůl padajícího brankáře Hanáků.

33:09
    Poté je tu menší potyčka. Majer a Denk jsou oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost, pokračuje domácí přesilovka.

33:43
    Vlček z mezikruží přestřelil branku Motálka.

33:53

34:24
    Trochu se přitvrdilo na obou stranách došlo k několika střetům.

34:32
    Sudí Polák vylučuje na domácí straně. Za podražení je trestán Patrik Koch.

35:08
    Olomouc podruhé vstřelila branku z velmi podobné situace, nyní však rozhodčí rozpažuje. Hostující kapitán Beták dle něj dostrkal puk za brankovou čáru až po odpískání.

35:28
    Nyní se Brnu daří v oslabení hrát v útočné třetině.

35:56
    Hosté teď v přesilovce dlouze stáli za vlastní brankou, nikam se nehnali.

36:18
    Garčic v oslabení po pravém křídle ujel všem a vypálil, Motálek vytěsnil puk ramenem nad branku.

36:32

36:40
    Následuje icing Komety Brno.

36:55
    Grünwald posílal Denkovi puk před branku do nebezpečné pozice, Motálek ale vložil do dráhy touše hůl a zabránil tak Denkovi ve střelbě.

37:25
    Následný tlak Brna ve velkou šanci nevyústil.

37:53
    Stále se hraje v domácím útočném pásmu.

38:21
    Šoustal se probil až do zakončení těsně před Jekela, nenašel ale skulinu mezi jeho betony.

38:40
    Další aktivní hráč hostí Beták vypálil z pravého křídla do lapačky domácího gólmana.

38:53
    Garčic mohl vsítit hattrick, uháněl zcela sám na Motálka. Sice si ho položil na led, nedokázal však puk zasunout do odkryté branky.

39:21
    Rašner to zkusil po levém křídle, ke střele se nedostal.

39:30
    Hosté jdou do čtyř, za podražení je na dvě minuty vyloučen právě Alex Rašner.

39:54
    Nevadba se v oslabení sám dostal až před Jekela, nakonec ale v tísni nezakončil.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:40.

Druhá perioda nabídla jediný gól, který vstřelil Garčic z trestného střílení a vedení Komety je tedy znovu čtyřbrankové. Zajímavých situací však bylo k vidění na obou stranách mnoho, hosté se již dokonce jednou radovali ze vstřelení branky. Dle sudích ale padla až po hvizdu. Do třetí třetiny vkročí Brno s minutu a půl dlouho přesilovkou.

40:01

40:01
    Připomínám, že domácí hrají přesilovku.

40:24
    Koblížek z velkého úhlu minul branku.

40:48
    Stejně končí Vlčkova střela od modré čáry.

41:06
    Hostům se daří držet puk daleko od vlastní branky.

41:26
    Přerušená hra, buly před Motálkem. Kometě už ale z početní výhody zbývají jen čtyři vteřiny.

41:30

41:38

Osm vteřin po konci početní výhody ale domácí pošesté skórují. Hájkovu střelu od pravého hrazení přizvedl těsně před Motálkem JAKUB BOLTVAN a kotouč obloučkem přes ležícího gólmana nasměroval do branky. Asistence: Libor Hájek, Richard Garčic.

42:19
    Ofsajd Olomouce.

42:26
    Hra se kouskuje, puk v hledišti, buly ve středním pásmu.

43:05
    Hosté mohli snížit, Jekel ležel na zádech v brankovišti a nevěděl, kde má puk. K tomu se vrhl Šoustal, nedokázal jej však zvednout přes Jekelovo tělo.

43:36
    Hra se přesunula do prostoru mezi modrými čarami.

44:20
    Další velká šance Olomouce. Markl zpoza branky našel mezi kruhy volného Medka, ten ale trestuhodně promáchl a vůbec netrefil puk.

45:14
    Kusko neuspěl se střelou z plné rychlosti.

45:38
    Dymáček zkusil překvapit Motálka zpoza branky, hostující brankář si tyč pohlídal.

45:56
    Koblížek dostal perfektní pas do jízdy mezi kruhy, z voleje ale minul branku.

46:29
    Šancí dnes je skutečně k vidění na tři utkání.

46:59
    Po Garčicově nahození podržel Motálek puk ve výstroji.

47:14
    Grünwald trefuje v signalizované výhodě boční síť.

47:23
    Lukáš Majer je trestán na dvě minuty za držení.

47:29
    Olomouckým se daří vyhodit puk z pásma.

48:05
    Stále se Brnu nedaří usadit před Motálkem.

48:17
    Kochova střela končí na mantinelu a odráží se do středního pásma.

49:03
    Hraje se v obranném pásmu Olomouce, ne však v nebezpečných místech.

49:19
    Další atak Brna zastavuje ofsajd.

49:33

49:52
    Grünwald po nápadité zasekávačce vystřelil slabě a doprostřed branky.

50:33

Hosté střílejí další branku a korigují stav utkání. Před Jekelem se srazili dva domácí obránci, puk se od nich odklouzal směrem k MICHALU ČAMKOVI a ten z první trefil přesně pravý horní roh branky Brna. Bez asistence.

51:03
    Bude se vylučovat na straně Olomouce. Jan Kropáč je trestán na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

51:25
    Galeta ujížděl v oslabení, nakonec mu ale došly síly a puk plácnul za domácí branku.

51:59
    Olomouc se brání hodně dobře. Vlastně se nebrání, prostě útočí.

52:23
    Několik nepřesností na obou stranách.

52:43
    Tato přesilovka domácím pranic nevychází.

53:03

53:13
    Garčic se zleva dostal až před Motálka, nakonec však akci přetáhl a nezakončil.

53:44
    Zakázané uvolnění týmu z Hané.

54:08
    Beták se dostal do brejku, dlouze však zpracovával dlouhý pas od spoluhráče a nakonec zakončil bekhendem jen slabě do betonu Jekela.

54:10
    Za podražení je vyloučen domácí obránce Marcello.

54:25
    Brandýs pálil od modré velmi prudce, mířil však jen doprostřed branky.

54:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Domácího gólmana atakoval mimo hru Kočiřík a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

55:01
    Útočnou akci Olomouce zastavuje ofsajd.

55:31
    Dymáčkova střela byla přizvednuta vysoko do ochranné sítě.

55:46
    Domácí střídačka kvituje Kochův ostrý a čistý hit na Medka.

56:10
    Začíná krátká přesilovka Komety.

56:23
    Garčic chce hattrick, z velkého úhlu ale nemohl uspět.

56:46
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání Brňany z útočného pásma.

56:52

57:01
    Boltvan hledal před brankou volného Garčice, Brandýs ale jeho myšlenku přečetl a vložil do pasu hůl.

57:46
    Utkání se už přeci jen spíše dohrává, o bodech je rozhodnuto od deváté minuty utkání.

58:06
    Hosté mohou vstřelit třetí gól, utkání dohrají v přesile. Patrik Koch je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

58:15

Devět sekund Hanákům ke snížení stačilo, jejich radost je však dost střídmá. Branka padla velmi jednoduše. Vránovu střelu z větší vzdálenosti přoizvedl pod břevno TOMÁŠ ŠOUSTAL a Jekel už nemohl zareagovat. Asistence: Marek Vrána, Lukáš Majer.

58:55
    Po snadném Motálkově zákroku je tu vhazování v útočném pásmu Komety.

59:00

A ještě jedna branka. Prakticky hned po buly napřáhl HYNEK GRÜNWALD a povedlo se mu přesně trefit nad rameno brankáře Motálka. Přesně minutu před koncem tak domácí opět vedou o čtyři branky. Asistence: Patrik Koch.

59:32
    Hosté se ještě snaží snížit a ostřelují Jekela.

60:00

Závěr utkání tedy ještě přinesl drobnou přestřelku, na výsledku to však nic nemění. Kometa si jasně dokráčela k výhře, když v čase 8:31 vedla již 4:0. Nejvíce bodů nastřádal Garčice, který vsítil dvě branky a přidal stejný počet asistencí. Kometa tak přeskakuje o jeden bod Olomouc v tabulce skupiny východ a oplácí mu prohru z úvodního vzájemného střetnutí v sezoně.

To je vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:15:39)

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 3. Garčic (Koch, Boltvan), 6. Zohorna (Boltvan, Garčic), 6. Štancl (Grünwald), 9. Vaverka, 29. Garčic (pen.), 42. Boltvan (Hájek, Garčic), 59. Grunwald (Koch) - 16. Majer, 51. Čamek, 59. Šoustal (Vrána, Majer)

Rozhodčí: Polák - Otáhal, Dřínovský