Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Zlín – Motor ČB 0:4 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Slavia – Chomutov 4:0 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
Berani Zlín
0:4 (0:0,0:2, 0:2)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 12.10.2012, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Zápas ovládli od druhé třetiny hokejisté Budějovic a zaslouženě si dokráčeli pro tři body. Povedené utkání prožil Jiří Šimánek, který zaznamnal hattrick. Na výhře se také podílel výborným výkonem brankář Pavel Kantor. Jihočeši si tak zaslouženě odvážejí všechny body do autobusu směr České Budějovice. Pro dnešek je to vše, napočtenou. (19:51:58)

60:00

59:46
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Pro JIŘÍHO ŠIMÁNKA je dnešní utkání více než povedené. Útočník Mountfieldu dosahuje hattricku, když tečoval před Horčičkou střelu Aleše Kotalíka. Přesilovka hostů byla využita. Asistence: Aleš Kotalík, Peter Frühauf.

59:32
    Ptáček se dostal dvakrát po sobě ke střele, Horčička dvakrát dobře zasáhl.

58:50
    Sotva se Zlín ubránil tak bude opět pykat. Zbytečný faul předvedl Martin Hamrlík (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.

58:53
    Mountfield v přesilovce nic nevymyslel a Leška může naskočit na led.

56:33
    Petr Leška (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění.

55:29
    Na ledě zůstal dlouho ležet hostující Robin Soudek. Hostující útočník opustil led až za pomocí maséra a spoluhráčů.

55:29
    Zápas sleduje 4028 diváků.

54:49
    Kohn vyhazuje, Ptáček je na ledě.

53:15
    Zámorského pokus minul hostující branku, Zlínu se dnes celkově nedaří ve všem.

52:49
    Zlínu se naskýtá další přesilovka. František Ptáček (ČEB) si odsedí dvě minuty za podražení.

51:40
    Hamrlík to zkoušel po buly, Kantor levým betonem vyrazil.

51:06
    Vypadá to, že nejspíše je dnes hotovo. ALEŠ KOTALÍK využil zmatku před Horčičkou a s ledovým klidem poslal puk do opuštěné klece. Asistence: František Ptáček.

50:16
    Čajánek mohl využít nepřesnou rozehrávku Budějovic, Kantor proti jeho tvrdé střele výborně zasáhl. Hostující brankář dnes působí klidným dojmem.

48:35
    Ani v této přesilovce si domácí nedokázali vytvořit pořádnou šanci. Mertl je na ledě.

48:10
    Budějovice se velmi dobře brání, Kotalík obral soupeře o puk a vyhazuje.

46:35
    Mertl narazil na mantinel domácího Zdeňka Okála, který zůstává na ledě otřesen. Hostující útočník si odpyká dvě minuty. Tomáš Mertl (ČEB) 2 minuty za vražení na hrazení.

44:19
    Zlínští to ještě nevzdávají, ve třetí části jsou mnohem aktivnějším celkem.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 31. Šimánek (Ptáček, Rousek), 33. Šimánek (Rousek), 52. Kotalík (Ptáček), 60. Šimánek (Kotalík, Frühauf)

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Horák, Linhart, Matějíček, Řezníček, Šenkeřík, Zámorský - Balaštík, Čajánek, Čech, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Okál, Ondráček, Šlahař, Veselý.
    Banes Motor České Budějovice: Kantor - Ference, Frühauf, Jank, Kolarz, Prokop, Ptáček, Vráblík, Vydarený - Červený, Dej, Knotek, Kohn, Kotalík, Mertl, Rousek, Soudek, Suja, Šimánek.

Rozhodčí: Homola , Mikula - Jindra , Skopal