Omsk – Riga 4:2 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 5:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 5:6 (kon.)
Čeljabinsk – Mytišči 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jaroslavl 2:3 (po s.n.) | Ufa – HC Slovan 3:2 (po s.n.)
Nižněkamsk – CSKA Moskva 4:5 (po pr.) | Kazaň – Lev 4:2 (kon.) | Viťaz – Doněck 0:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Novokuzněck 3:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
5:6 (2:3, 2:2, 1:1)
SKA Petrohrad
Sobota 13.10.2012, 13:00 • Kulturno-razvlekatelnyj komplex Uralec, Jekatěrinburg • KHL

Jekatěrinburg zalilo velké zklamání. Nejhorší tým KHL totiž celé utkání držel krok s petrohradskou mašinou, doplatil ale na svoje vlastní chyby a nedisciplinovanost. Avtomobilist na začátku utkání vedl 2:0, následně stáhl dvoubrankový náskok ve druhé třetině, ještě jednou srovnal i v poslední části, přesto to na vítězství nestačilo. O osudu utkání totiž rozhodla branka Tonyho Martenssona ze 48. minuty. Já vám děkuji za pozornost a těším se u dalšího zápasu, který snad bude stejně zajímavý, jako byl tento. (15:13:50)

60:00

59:39
    Puk je daleko od Bobrovského, Jekatěrinburg bez brankáře!

59:30
    Malychin se mohl stát hrdinou domácích, jeho střela z bezprostřední blízkosti ale trefila Bobrovského do levého betonu! Petrohrad od vítězství dělí třicet vteřin, vhazuje se před jeho brankou a diváci jsou ve varu!

59:01
    Krásné kombinaci Kovalčuka a Tichonova chybělo jediné - aby druhý jmenovaný u levé tyče doklepl puk do prázdné branky!

58:47
    Jekatěrinburg vyhazuje k Bobrovskému.

58:38
    Domácí kouč Andrej Šajanov si vzal oddechový čas.

58:38
    Na dvě minuty je za hákování vyloučen domácí kapitán Alexej Simakov. To je velká rána pro plány domácího týmu.

58:20
    Puk u Holta. Jekatěrinburg nemůže jít do šesti.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Jekatěrinburg začíná z vlastního pásma.

57:12
    D. Makarov zachytil kotouč v útočném pásmu, jenomže zpanikařil a nedokázal rozehrát.

56:43
    Kovalčuk zpátky na ledě.

56:33
    Puk je venku z pásma.

56:09
    Špirko vybruslil na osu hřiště, odkud minul branku.

55:30
    Malychin u mantinelu ztratil kotouč a Neprjaev může pošetřit cenné vteřiny.

55:22
    Jekatěrinburg nemůže projít středním pásmem.

55:00
    Petrohrad začíná oslabení s pukem na svých hokejkách.

54:43
    Ilja Kovalčuk dostal dvě minuty za podražení. Velmi zbytečný zákrok, Tichonov by puk v pohodě dojel.

54:36
    Burdasov objel branku a dával kotouč před ni, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 5. Straka (Pronin), 8. Piroš (Malychin), 32. Simakov (Sokolov, Žmakin), 35. Simakov, 45. Špirko - 10. Tichonov (Tarasenko, Kovalčuk), 17. Kovalčuk (Thoresen), 20. Tarasenko (Tichonov, Dallman), 21. Tichonov (Tarasenko, Kovalčuk), 37. Klimenko, 48. Martensson (Dallman)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Borodin) - Mezej, Sokolov, Gusev, Sazonov, Juksejev, D. Makarov, Trjamkin, Tulupov - Žmakin, Špirko, Simakov - Straka, Malychin, Piroš - Gimatov, Pronin, Makejev - Čistjakov, Zavaruchin, Strelcov
    SKA Petrohrad: Bobrovskij (Ivannikov) - Dallman, Alexandrov, Kalinin, Čudinov, Vorobjev, Sjemenov, Grebeškov, Sjerkin - Kovalčuk, Tichonov, Tarasenko - Klimenko, Martensson, Thoresen - Fedorov, Neprjaev, Burdasov - Rybin, Kučerjavenko, I. Makarov

Rozhodčí: Olenin, Romasko - Metalnikov, Sirotkin