Omsk – Riga 4:2 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 5:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 5:6 (kon.)
Čeljabinsk – Mytišči 4:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jaroslavl 2:3 (po s.n.) | Ufa – HC Slovan 3:2 (po s.n.)
Nižněkamsk – CSKA Moskva 4:5 (po pr.) | Kazaň – Lev 4:2 (kon.) | Viťaz – Doněck 0:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Novokuzněck 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Lev Praha
Sobota 13.10.2012, 15:00 • Tatneft Arena Kazaň • KHL

Zápas je za námi, Kazaň po vyrovnané bitvě bere všechny body díky selhání Lva v závěrečné minutě. Pražané se za svůj výkon stydět rozhodně nemusí, odehráli dobrou partii, body jim dnes ale nejsou souzeny. Pro dnešek je to vše a příště na shledanou. (17:13:08)

60:00

59:57
    Kazaň vstřelila branku!

DENIS ABDULIN trefuje prázdnou branku, Kazaň rozhoduje zápas dvěma góly v poslední minutě. Asistence: Kornějev.

59:42
    Oddechový čas pro hosty.

59:42

Tak to je velká škoda pro pražský Lev. Střela Konstantina Kornějeva od modré čáry se odráží od levé tyče na brankovou čáru, puk poté doráží ve zmatené situaci ARŤOM LJUKOJANOV. Asistence: Kornějev.

59:00
    Minuta do konce, prodloužení klepe na dveře Tatneft areny.

58:27
    Icing Lva.

58:20
    A znovu několikrát špatná rozehra domácích.

57:51
    Lev s pukem v útočné třetině nepobyl dlouho, důležité ale je, že nepouští Kazaň do svého pásma.

57:20
    Mnoho do konce třetiny nezbývá, stav srovnaný. Dočkáme se rozhodující branky před sirénou?

54:14
    Lev Praha právě vstřelil branku!

A je srovnáno! Hosté jsou odměněni za svou aktivitu vstřelenou brankou, i když je třeba uznat, že to bylo s velkým štěstím. Nahozený puk za branku si převzal JAKUB KLEPIŠ, který se dlouho nerozmýšlel a z méně jak nulového úhlu odráží kotouč o záda Barulina do branky!

53:00
    Škoula se dostal sám s pukem mezi kruhy, Barulin ale vyráží!

52:53
    Lev zvyšuje svou útočnou aktivitu, domácí se naopak začínají soustředit více na defensivu, což je samozřejmě logické, vzhledem k průběhu utkání. Lev drží puk v útočném pásmu.

52:40
    Střela Krejčíka zblokována vysoko nad. Kdyby se hrálo v New Yorku tak věřím, že by se puk dostal i přes Empire State Building.

52:20
    Chára pálí z voleje od modré čáry, Barulin chytá! Těžká situace pro domácího brankáře, ten ale i tentokrát obstál!

50:51
    Branková konstrukce teď pomohla Pöpperlemu po střele Medvěděva!

50:16
    Ljukojanov se dostal do dobré příležitost, jeho střela z levého křídla je ale ztečována mimo.

49:41
    Domácí kompletní, bude se vhazovat před Barulinem. Přesilovka byla sehraná z většiny času sice v útočné třetině, nebezpečné rány ale přesilovka postrádala.

49:19
    Po nepovedeném nahození z hole Cháry se hosté osvobozují.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 26. Pesonen (Obuchov), 34. Kapanen (Nikulin), 60. Ljukojanov (Kornějev), 60. Abdulin (Kornějev) - 14. Chára (Mikúš), 55. Klepiš

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kapanen, Adullin, Morozov, Kuljaš, Medvěděv, Těrešenko, Lukojanov, Petrov, Khomitsky, Jemelin, Pesonen, Immonen, Obuchov, Jarullin, Bodrov, Golubev, Tkačiov, Skaškov.
    Lev Praha: Lev - Pöpperle (Kocián) - Škoula, Němec - Chára, Oystrick - Sersen, Hunkes - Krejčík - Klepiš, Mikúš, Vrána - Řepík, Christensen, Novotný - Sekáč, Surový, Hossa - Svoboda, Karamnov, Bartečko - Cingel.

Rozhodčí: Bondar, Nalivajko - Sysujev, Tomilov