Třinec – Olomouc 7:4 (kon.) | K. Vary – Chomutov 2:1 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 6:1 (kon.)
Kometa Brno – Vsetín 6:1 (kon.) | Zlín – Havířov 3:2 (po s.n.) | HC Plzeň – HC Kladno 6:1 (kon.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Přerov – Vítkovice 0:11 (kon.) | Liberec – Hr. Králové 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Motor ČB 0:4 (kon.) | Letňany – Slavia 2:3 (kon.) | Písek – Jihlava 2:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 20.10.2012, 15:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Babec, Šťáva, Kalfiřt, M. Šír, Hrníčko, F. Chlapík, Král, Gecko, Kupčík, Lakatoš, Škoda, Mečíř, Divila, Heřmánek, Račický, Bělohorský.

Královští lvi Hradec Králové: Müller (Veselý) - Pumr, Skála, Šeda, Musil, Matouš, Tvrdík, Malinský, Drašnar, Bureš, Gančarčík, Matějček, Wolf, Voříšek, Voženílek, Šeps, Havránek, Jebavý, Pilař, Bezděk.

Rozhodčí: Orlický - Hanzlík, Ptáček..

Hráči obou celků jsou na ledové ploše, připraveni k zahájení utkání. Stejně tak rozhodčí, kterým dnes velí Michal Orlický.

00:01

00:20
    Úvodní buly na svou stranu získali domácí a ihned vyrazili do útoku. Ten byl ale jednoduše odražen.

00:55
    Liberečtí jsou aktivnějším týmem, hosté je ale dobrým bráněním zatím drží od branky.

01:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    První střela a první branka! Hostující Šeps se protáhl podél mantinelu, přistrčil kotouč RADKU PILAŘOVI a královéhradecký kapitán trefil mezeru mezi betony. Asistence: Daniel Šeps.

02:40
    I přes inkasování jsou Tygři častěji u kotouče, jejich ofenzivním snahám ale schází finální fáze.

03:48
    Zatímco Liberec je aktivnější, hosté jsou nebezpečnější. Spolupráci si zopakovali Šeps a RADEK PILAŘ, který ani tentokrát neminul cíl. Asistence: Daniel Šeps a David Voříšek.

03:48
    Na nastalou situaci reaguje liberecká lavička střídáním. Místo Stezky jde do branky Lukáš Hosnedl.

04:37
    Liberec má šanci na kontaktní branku. Za hákování totiž na trestnou lavici putuje Josef Wolf (HKR).

05:03
    Liberec právě vstřelil branku!
    A Tygři nabídnutou šancí nepohrdli. Divila přihrál mezi kruhy JIŘÍMU BABCOVI, který se z výhodné pozice nemýlil. Asistence: Vojtěch Divila.

05:16
    Další přesilovka pro domácí. Martin Matějček (HKR) bude pykat za krosček.

06:10
    Druhá přesilovka Tygrům zatím tolik nevychází. Často se nepřesnostmi posílají ven z pásma.

06:57
    Počet sil na ledě se nám na pár sekund vyrovná. Matouš Bělohorský (LIB) si před brankou Müllera počínal až příliš aktivně a je potrestán na dvě minuty za vysokou hůl.

07:14
    Teď trochu zmatku v boxu časoměřičů. Hráč Hradce byl do hry vpuštěn ještě několik vteřin před vypršením trestu. Po krátkém dohadování s rozhodčími se ale na trestnou lavici vrací.

07:16
    Tak až nyní hrají hosté regulérně v pěti.

08:28
    Hradci Králové zatím přesilovka vychází celkem dobře. Drží se v pásmu a obránci vyslali i několik štiplavých projektilů od modré.

10:17
    Obě strany přidaly na důrazu a u mantinelů to tak dost jiskří.

10:26
    Zdeněk Král (LIB) to ale s důrazem trochu přehnal. Při střetu zvedl ruce a jde si na dvě minuty posedět za faul loktem.

11:01
    Matějčkovu střelu od modré zlikvidoval Hosnedl až napodruhé. Mezitím do něj zajel jeden z útočníků a strhla se tak menší mela. Rozhodčí řeší situaci jen domluvou.

12:26
    Liberec toto oslabení přestál a na ledě má znovu pět bruslařů.

13:10
    Královéhradečtí lvi jsou zatím lepším celkem. Liberec trápí velké nepřesnosti v rozehrávce, čímž se velice často dostává pod tlak ve vlastním pásmu.

14:26
    Máme vyrovnáno. JAN HEŘMÁNEK se ocitl zcela osamocen na pravém kruhu, čehož si z druhé strany pásma všiml Hrníčko a poslal mu kotouč. Liberecký útočník pak měl dostatek času aby ho poslal přesně od horního růžku. Müllera navíc v brance střídá Veselý. Asistence: Dominik Hrníčko.

15:18
    Hosté se snažili rychle odpovědět. Matouš ale puk do branky z brankoviště nepropasíroval.

15:36
    Šťávova snaha o vyslání svého spoluhráče do úniku končí zakázaným uvolněním domácího týmu.

15:45
    Dominik Lakatoš (LIB) si v rohu počínal až příliš důrazně a je poslán na trestnou lavici za napadení.

16:16
    V oslabení se utrhl domácí Kalfiřt, dostal se sice až do zakončení, v něm ho ale vyrušil Martin Matějček (HKR) a jde na trestnou lavici za sekání.

16:57
    Zatím nemůžeme říci, komu hra ve čtyřech vyhovuje více. Oba celky se dostaly ke střelám, ovšem k žádné nebezpečné.

17:15
    Hosté si zahrají proti třem. Martin Šír (LIB) dohrál hostujícího beka podle sudího příliš tvrdě a jde si sednou za napadení.

17:18
    S vyloučeními není konec. Michal Kupčík (LIB) vyhodil kotouč mimo mantinely a je vyloučen za zdržování hry. Samozřejmě se pokračuje v situaci 4 na 3, ta bude jen prodloužena o tento trest.

18:29
    Domácí jsou pod velkým tlakem a ten bude nejspíš ještě větší, jelikož hosté jsou zpět v plném počtu a hrají tak pět na tři.

18:45
    Hra byla přerušena, jelikož domácí Kalfiřt se po zásahu kotoučem nezvedal z ledu. Vše ale vypadá v pořádku. Liberec bude dvojnásobné přesile čelit ještě třicet vteřin.

19:41
    Tlak od posledního přerušení ustal a Liberec se celkem v pohodě brání. A podle všeho se i ubrání, jelikož za pár vteřin se vrátí do pěti.

19:55
    Tygři dlouhé oslabení přestáli a jsou znovu v pěti.

20:00

První třetina je u konce. Přestože do ní lépe herně vstoupili domácí, z vedení se rychle radovali hosté. Tygři se ale postupně na svého soupeře dotáhli a dvougólové manko smazali. Do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu 2:2.

Druhá třetina začne přibližně v 15:54.

20:01

21:00
    Aktivnější jsou zatím hostující hráči, kteří již během první minuty podnikli několik útočných výpadů.

21:40
    Ani Liberec se ale nechce nechat zahanbit. Aktivním napadáním vybojoval kotouč Lakatoš a přihrával na Gecka, tomu ale kotouč přeskočil čepel.

22:30
    Druhá třetina ukazuje ve svém úvodu hru nahoru dolů. Oba celky se dopouštějí menších chyb v defenzivě a dávají tak soupeři šance k útočení.

23:42
    U kotouče je častěji Liberec, avšak jeho ofenzivní snahy končí ve středním pásmu, mnohdy ještě dříve.

24:39
    Robin Škoda byl nyní na dosah brance. Šírovu střelu ale na brankovišti nedokázal zpracovat a dopravit do poloprázdné klece.

25:19
    Liberečtí hráči už několik střídání drží soupeře v kleštích. Do nadějnějších střeleckých pozic se jim ale dostat nedaří.

26:23
    Hradec se už ze sevření dostal a sám se pokouší útočit. Trápí ho ale útočná modrá, na které útočníci často troskotají.

27:38
    Hosté se dostali u vlastní branky do menších potíží a řeší je vyhozením přes všechny čáry - zakázané uvolnění.

27:57
    Račický obral za brankou hostujícího zadáka a snažil se obkroužením konstrukce zasunout kotouč do branky. Veselý ale byl pozorný a mezírku ucpal.

28:50
    Hraje se hlavně ve středním pásmu, kde končí útoky obou stran. Oproti první třetině je druhá hokejově níže.

30:27
    Herní šeď budou moci ukončit domácí, kteří si zahrají proti čtyřem. Za hákování si jde posedět Josef Wolf (HKR).

31:19
    Liberecký tlak v přesilovce vyústil v pas napříč pásmem, který našel Chlapíka. Ten zasáhl ale jen tyč.

31:52
    Nepříjemná situace se stala za hostující brankou. Jeden z hostujících hráčů, bohužel jej nedokáži identifikovat, byl dohrán a z ledu odchází jen za asistence zdravotníků.

31:52
    Rozhodčí nakonec za zmíněnou situaci vylučuje, přestože jí původně nechal bez povšimnutí. Jiří Babec (LIB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

33:20
    Hostům se zkrácená přesilovka, po návratu Wolfa, celkem daří. Často střílí a drží se v pásmu.

33:56
    Z přesilovky ale nakonec nic není a Babec je zpět na ledě.

35:00
    Hradec se v pásmu drží i po konci přesilovky, liberecká defenziva si ale prozatím ví rady.

35:14
    Rychlý protiútok v podání Král Gecko nekončí ani střelou. Hostující zadák přizvedl přihrávku prvně jmenovaného a od Geckových chráničů se kotouč odrazil na Veselého.

35:32
    Martin Matějček (HKR) znovu putuje na trestnou lavici. Tentokrát za vysokou hůl.

36:13
    Bomba od modré z hole Šíra končí na tyči! Liberci se tato přesilovka zatím daří. Uvidíme, jestli ji i využije.

36:58
    Daniel Voženílek se v oslabení dostal do samostatného úniku. Ten se rozhodl vyřešit kličkou do bekhendu, avšak kotouč mu při manévru sjel z hole a z šance tak sešlo.

37:45
    Hosté jsou zpět s pěti bruslaři na ledové ploše, avšak okamžitě se dostávají do ofsajdu.

38:40
    Hosnedl si v samém závěru musel poradit s velmi nepříjemnou střelou Tvrdíka, který pálil z kruhu přes obránce.

39:00
    Liberec dohraje třetinu v oslabení, tedy pokud hosté přesilovku nevyužijí. Potrestán je Mečíř (LIB) a to za hákování.

39:47
    Druhá třetina má pořádně divoký konec. Hostující Drahoš Jebavý nejprve zajel do gólmana a následně dvakrát i do domácího Šíra. Rozhodčím jeho chování neuniklo a posílají ho rovnou do kabin. K osobnímu trestu do konce utkání patří také pětiminutový trest.

39:57
    A není všemu konec. Šťáva (LIB) se ve středním pásmu srazil se soupeřem a je vyloučen za podražení. Hrát se bude čtyři na tři ve prospěch hostů.

40:00

Hráči za sebou mají už i druhou třetinu. V ní se ani jedna strana z branky neradovala a až na přesilovkové šance v podstatě nebylo nic k vidění. Tedy až do samého závěru, kdy hráčům trochu povolily nervy.

Závěrečných dvacet minut základní hrací doby začne přibližně v 16:43.

40:01

40:40
    Hosté se v krátké přesilovce usazují v pásmu a kombinují. Do střeleckých pozic se ale zatím nedostali.

41:00
    Domácí jsou ve čtyřech a hraje se ve stejném počtu hráčů na obou stranách.

41:30
    Hra ve čtyřech je zatím velmi opatrná. Ani jeden z týmů se nepouští do větších útočných manévrů.

41:59
    Domácí jsou v pěti a začíná jejich přesilovka, která bude trvat necelé tři minuty.

43:00
    Liberec se v přesilovce sice drží v pásmu, kombinuje ale hlavně podél mantinelů a málo střílí.

43:47
    Bílým Tygrům začala poslední minuta dlouhé přesilovky a zahajují ji za vlastní brankou.

44:52
    Hosté jsou zpět v plném počtu. Liberec dlouhou přesilovku nevyužil a dost možná jsme viděli klíčový moment dnešního duelu.

45:31
    Hráči Hradce se po oslabení pustili do napadání liberecké rozehrávky, s čímž mají liberečtí pochopitelně velké potíže.

46:27
    Liberecké potíže s rozehrávkou trvají. Hosté uzavřeli střední pásmo a domácí si s tím neví rady.

47:10
    Pokud Hradce o rychlý protiútok končí zakázaným uvolněním.

47:37
    Domácímu celku se povedlo párkrát hráz prolomit, ovšem do zakončení se hráči v bílém nedostávají.

48:58
    Tygři drží kotouč na svých hokejkách, avšak budu se opakovat, nedaří se jim prokousat se k zakončení.

50:29
    Hosté už se radovali z branky. Pilař se protáhl středem a ocitl se osamocen před Hosnedlem. Poslal mu kotouč mezi betony a začal slavit, libereckému gólmanovi se ale kotouč podařilo zachytit a změna skóre se tak nekoná.

51:30
    Další tvrdý zákrok končící zraněným hráčem. Tentokrát zůstal na ledě hostující Matěj Matouš, ke kterému okamžitě míří zdravotníci. Nakonec se ale sám zvedl a nevypadá to na nic vážnějšího. Nicméně dohru v podobě vyloučení to mít bude. Jakou, to se zatím rozhodčí domlouvají.

51:30
    Na rozhodnutí sudích stále čekáme. Mezitím jsou povoláni ledaři, kteří čistí ledovou plochu od krve.

51:30
    Tresty jsou následující. Robin Škoda (LIB) dostává trest ve hře za faul na Matouše. Zároveň je na pět minut plus do konce utkání vyloučen Jan Skála (HKR), který po odpískání nešetrně dohrál právě Škodu. Pokračuje se v pěti na obou stranách, jelikož tresty se vyrušily.

52:48
    Hra se od vyloučení odehrává zejména ve středním pásmu, když se ani jednomu z celků nedaří usadit v pásmu.

54:18
    Hradec zastavuje v jedné z jeho útočných snah postavení mimo hru.

54:55
    Dost možná rozhodující gól mohl vsítit Daniel Šeps, který dvakrát dorážel z hranice brankoviště. Nejprve ale zasáhl Hosnedla a následně jen boční síť.

55:08
    Nedáš, dostaneš. Královi se ve středním pásmu podařilo prostrčit kotouč na Gecka, ten ho posunul ještě na DOMINIKA LAKATOŠE, který se natlačil před Veselého a blafákem se nemýlil. Asistence: Michal Gecko a Zdeněk Král.

56:47
    Lvi se snaží rychle odpovědět a vrhají vše do útoku. Liberci se ale zatím daří jejich nájezdy ustát.

57:57
    Filip Chlapík se dvakrát snažil dodat svému týmu klid. Avšak ani jeden z jeho pokusů cestu do branky nenašel.

58:30
    Tygři drží kotouč a snaží se kontrolovat průběh hry.

59:13
    Hosté zkoušejí hru v šesti!

59:50
    Zdá se, že liberečtí svůj náskok už uhájí.

60:00
    Konec zápasu. (17:15:43)

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 6. Babec (Divila), 15. Heřmánek (Hrníčko), 56. Lakatoš (Gecko, Král) - 2. Pilař (Šeps), 4. Pilař (Šeps, Voříšek)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (4. Hosnedl) - Babec, Šťáva, Kalfiřt, M. Šír, Hrníčko, F. Chlapík, Král, Gecko, Kupčík, Lakatoš, Škoda, Mečíř, Divila, Heřmánek, Račický, Bělohorský.
    Královští lvi Hradec Králové: Müller (15. Veselý) - Pumr, Skála, Šeda, Musil, Matouš, Tvrdík, Malinský, Drašnar, Bureš, Gančarčík, Matějček, Wolf, Voříšek, Voženílek, Šeps, Havránek, Jebavý, Pilař, Bezděk.

Rozhodčí: Orlický - Hanzlík, Ptáček.