Valladolid – Valencia 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Sevilla 2:1 (kon.) | Mallorca – Barcelona 2:4 (kon.)
Atlético – Getafe 2:0 (kon.) | Levante – Real Madrid 1:2 (kon.)
Athletic Bilbao
2:1 (2:0)
Sevilla FC
Neděle 11.11.2012, 16:00 • Estadio San Mamés, Bilbao • Španělská LaLiga

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký nedělní večer. Na počtenou. (17:58:27)

A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec dopadlo lépe pro Bilbao, které na domácím hřišti porazilo silnou Sevillu 2:1. Vítězství domácích se ale nerodilo vůbec lehce ...

První poločas začal lépe pro domácí, kteří mohli jít hned po dvaceti vteřinách do vedení, ale Aduriz neproměnil velkou šanci. Tentýž hráč mohl otevřít skóre i o několik minut později, ale v koncovce opět selhal. Dobrou šanci měl i hostující Rakitič, který ovšem z úhlu nedokázal překonat brankáře Bilbaa. Na branku se čekalo do 27. minuty a vstřelil ji domácí De Marcos, který technickou střelou překonal Palopa. Poté tempo hry malinko upadlo a žádná větší šance k vidění nebyla. Jenže v samotném závěru prvního poločau si vzal míč Markel Susaeta, který v samotném úniku se štěstím překonal Palopa a poslal Bilbao do vedení o dvě branky.

Ve druhém poločase byli aktivnější hosté, kteří se neustále tlačili dopředu. Ale na pořádnou šanci čekali až do 70. minuty. K míči se dostal Negredo, který ale nepřekonal domácího brankáře. O devět minut později fauloval domácí Herrera, který uviděl druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. O chvíli později se proti pravidlům provinil brankář Iraizoz a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Negredo, který snížil na rozdíl jedné branky. Poté si hosté vytvořili ještě nějaké šance, ale žádná neskončila brankou a domácí tak vybojovali cenné tři body.

90+3
    Žlutou kartu uviděl domácí Iturraspe.

90+2
    V dobré šanci se ocitl hostující Negredo, ale pálil nad branku!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.

90
    Hosté stále kombinují na polovině Bilbaa, ale daleko do domácí svatyně.

89
    Tak s hráči Sevilly to nevypadá vůbec dobře. Za chvíli začne poslední minuta základní hrací doby.

88
    Už se opět hraje. U kulatého nesmyslu jsou hostující borci, kteří jdou za vyrovnáním.

86
    Na hřišti zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a rozhodčí hru přerušil.

85
    A další žlutá karta. Uviděl ji opět hostující hráč, konkrétně to byl Spahič.

84
    Žlutou uviděl i hostující Fazio.

83
    Alvaro Negredo mohl vyrovnat, ale z hranice penalty poslal míč pouze do míst, kde stál připravený Iraizoz. Obrovská šance Sevilly!

82
    Stále se hraje na polovině Bilbaa. Konec utkání bude ještě hodně zajímavý.

81
    Žlutou kartu uviděl domácí brankář Iraizoz.

80
    Sevilla právě vstřelila branku!

Domácí brankář fauloval a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil ÁLVARO NEGREDO, který technickou střelou překonal brankáře Bilbaa.

80
    Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat hosté.

80
    Domácí střídají. Aduriza nahradil San Jose.

79
    Tak to je velká šance pro hosty. Druhou žlutou kartu v tomto utkání uviděl Herrera a následuje tedy logicky karta červená.