Ústí n/L – Beroun 4:2 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Jihlava – Most 7:1 (kon.)
Benátky n/J – Šumperk 5:1 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Olomouc – Písek 4:2 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 2:0 (kon.)
HC Olomouc
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
IHC Králové Písek
Středa 14.11.2012, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V duelu 22. kola se ve středu na Hané střetne domácí HC Olomouc s týmem IHC Písek. Kohouti jsou po jednadvaceti utkáních na třetím místě v tabulce se 47 body, Písečtí naopak uzavírají prvoligovou tabulku a na svém kontě mají pouhých čtrnáct bodů. Favoritem pro toto klání jsou jednoznačně domácí, kteří na svém ledě prohráli z deseti zápasů pouze jednou. Naposledy Mora před svými diváky porazila Ústecké Lvy 5:1.

HC Olomouc – Svěřenci trenérů Fialy a Tomajka prokázali v posledním kole rostoucí formu. Jako jediné mužstvo v této sezóně totiž Hanáci dokázali zvítězit na ledě vedoucí Mladé Boleslavi po výsledku 4:2 ve prospěch Mory, přestože řady Bruslařského klubu posílil útočník z NHL Radim Vrbata. Střelecky se za Kohouty prosadili Bartoň, Vodný, Pekr a Hampl.

Kanadské bodování olomouckého celku průběžně vede Matěj Pekr (16+13), nejvíce asistencí zatím nasbíral Jiří Řípa (16). Po zranění Libora Kašíka, který byl od začátku sezóny brankářskou jedničkou Kohoutů, se do branky dostal slovenský gólman Tomáš Halász, jenž si drží skvělou úspěšnost zákroků přes 94 %.

IHC Písek – Jihočechům se v probíhající sezóně zatím příliš nedaří. Z jednadvaceti odehraných zápasů zvítězili pouze čtyřikrát, z toho jednou po prodloužení. Naposledy Písek padl doma s Ústím nad Labem po výsledku 2:4. S druhým týmem tabulky ovšem hrál vyrovnanou partii, po dvou třetinách byl výsledek nerozhodný 2:2, Severočeši si však vítězství zajistili v poslední periodě dvěma brankami. Za Písecké se trefili Polodna a Strnad.

Nejvíce bodů v dresu IHC si zatím připsali shodně útočník Jan Dalecký a obránce Vladimír Kameš (oba 4+4), nejvíce odchytaných minut má Marek Mazanec s úspěšností zásahů 87,82 %. V posledním kole se však v brance představil Lukáš Cikánek (91,11 %).

Celková bilance vzájemných zápasů hovoří jednoznačně pro Olomouc, která ze čtrnácti utkání vyhrála desetkrát. V tomto ročníku se oba soupeři potkali v rámci devátého kola, kdy Hanáci zvítězili 4:2.

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Janáček, Cartelli, Houdek, Nedbálek, Valenta – Pekr, Řípa, Herman – Hrňa, Diviš, Selingr – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Rác, Heža, Vodný.

IHC Písek: Halmoši (Mazuch) – Kříž, Petráček, Klement, Drtil, Semrád, Jirků – Kubeš (C), Heřman M., Strnad, Marek, Polodna, Vlček, Ferebauer, Heřman R., Kučera, Slavík, Sedláček, Vaniš, Petruška, Dvořák.

Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich.

V dresu Písku se dnes nepředstaví jeho nejproduktivnější hráči Vladimír Kameš, ani Jan Dalecký. Olomoučtí změnili sestavu oproti poslednímu zápasu o dva hráče, ve čtvrté formaci nahradí Radka Čípa Oldřich Heža a v obraně bude hrát místo Robina Staňka Mario Cartelli.

Jedním z otazníků dnešního zápasu je, kolik diváků si najde cestu do kohoutí plecharény. Zápas 22. kola na Hané se totiž hraje souběžně s fotbalovým přátelským utkáním Česko – Slovensko, které se koná také v Olomouci.

Hráči obou mužstev už jsou na ledě. Olomoučtí budou hájit tradiční červeno-bílé dresy, Písek se představí ve žluto-modré kombinaci.

00:01

00:02
    Buly vyhráli domácí.

00:11
    V první akci utkání zkoušel Pekr (OLO) zpoza hostující brány najít najíždějícího Hermana (OLO), toho však zablokovali obránci Písku.

00:25
    Icing Písku.

00:42
    Z ostrého úhlu zkoušel Halásze překvapit Martin Herman (PIS), olomoucký gólman vyráží ramenem.

01:19
    Olomouc začíná kombinaci ve svém pásmu, v neutrální třetině ji ale o puk obrali hosté.

01:44
    Ani Písečtí nyní nebyli úspěšní ve své útočné snaze, když se nedokázali prosadit proti důrazu domácí obrany.

01:49
    Zakázané uvolnění Mory.

02:07
    Do obranného pásma Písku zavezl puk Hamp (OLO), Vlček (PIS) ho však zastavil jeho ofenzivní snaze.

02:32
    Ofsajd Písku.

03:27
    Olomouc rozehrála od své brány přímočarou akci, na jejímž konci střílel mezi kruhy Herman (OLO). Střela však šla přímo doprostřed branky, a tak s ní brankář Halmoši neměl moc práce.

03:39
    Zakázané uvolnění hostů.

03:56
    Kohouti svým presinkem dělají problémy v rozehrávce hostů, ti se nemohou dostat ze svého pásma.

04:17
    Bartoň (OLO) si sjel z modré před bránu a napálil kotouč přímo do hrudi Halmošiho. Hostující gólman zatím drží svůj tým.

04:43
    Mora je stále usazená v hostující třetině, její tlak se ovšem zatím projevuje jen podél mantinelu, odkud nehrozí nebezpečí hostujícímu týmu.

05:25
    Sudí odpískali přihrávku rukou, buly ve středním pásmu.

05:41
    První obrovská šance zápasu! Kucharczyk (OLO) dostal přesnou přihrávku na modrou čáru, zbavil se obránce a ujížděl sám na Halmošiho. Hostující gólman si však s jeho blafákem poradil.

06:55
    Kolem hostující branky se obtočil Heža (OLO), chvíli se rozmýšlel, co udělá, a poté zkusil vystřelit zápěstím na Halmošiho. Písecký brankář opět chytá.

07:10
    Vhazování před olomouckou bránou.

07:35
    Další velká šance Hanáků a úžasný zákrok Halmošiho! Herman (OLO) z pravého křídla našel přesně před bránou Pekra (OLO), který puk napálil z první. Haláši ovšem bleskově vyrazil kotouč vyrážečkou!

08:03
    První přesilovku v utkání si zahrají domácí. Jakub Marek (PIS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

08:48
    Ve třetině Písku nyní létá puk zprava doleva, domácí se snaží si vždy ještě o něco vylepšit pozici, a tak se zatím ke střele nedostávají.

09:11
    Písek se osvobozuje vyhozením.

10:01
    Těsně před vypršením domácí přesilovky končí puk mimo kluziště, buly v neutrálním pásmu.

10:03
    Hosté v plném počtu. Olomouc si sice vytvořila během přesilovky optický tlak, bránu Písku však neohrozila.

10:26
    Vhazování ve střední třetině.

10:59
    Pekr (OLO) předložil puk na modré Řípovi (OLO), který se nerozpakoval a vypálil puk směrem na Halmošiho, střela však šla vedle.

11:14
    Po menším závaru před olomouckou brankou rozhodčí přerušují hru, bude se vhazovat v obranném pásmu Mory.

11:56
    Z pravého kruhu vypálil na Halásze Heřman M., olomucký gólman vykopl kotouč levým betonem.

12:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti se ujímají vedení v zápase po krásné individuální akci! LUKÁŠ KUCSERA nabral rychlost, vřítil se do pásma Písku a z pravé strany překonal Halmošiho střelou do levé šibenice. Asistence: Mario Cartelli, Zbyněk Hampl.

13:25
    Písek se snaží na vedení domácích rychle reagovat, nyní se hosté usadili v olomoucké třetině a kombinuje za brankou Halásze.

14:23
    V početní výhodě si zahrají také hosté. Domácí kapitán Jakub Bartoň (OLO) si odpyká dvě minuty za podražení.

14:30
    Semrád (PIS) zkoušel vystřelit od modré, jeho pokus byl ale ztečovaný do ochranné stíě.

14:40
    Kříž (PIS) při pokusu o dělovku od modré zlomil hokejku.

15:03
    Do středního pásma vyhazuje puk Janáček (OLO).

15:36
    Od modré si vybruslil Klement (PIS), vypálil tvrdou ránu na Halásze, ten drží svůj tým a vyráží levým ramenem!

15:56
    Vhazování před Halmošim.

16:21
    Z levého kruhu ostře vystřelil Petruška (PIS), puk končí na Halászově pravém betonu.

16:23

17:20
    Až nyní se Kohouti dostali ze sevření Písku, kteří i po přesilovce okupovali domácí třetinu.

17:45
    Buly před Halászem.

17:49
    Klement (PIS) střílel od modré, puk si však našel cestu přímo na hrudník domácího gólmana Halásze.

18:10
    Po úniku Romana Ráce a následném faulu na něj rozhodčí nařizuje trestné střílení!

18:10
    Rác (OLO) zvolil forhendový blafák, kotouč však nedokázal zvednout z ledu, Halmoši tak jeho nájezd zneškodnil pravým betonem.

19:02
    Téměř minutu před koncem první třetiny je vyloučen Lukáš Kříž (PIS) za podražení.

19:27
    Olomouc si rychlou kombinací vytvořila dvě dobré příležitosti, nejdříve střílel zleva Selingr, poté hostující branku minul Diviš.

19:48
    Písek vyhazuje přes všechny čáry.

20:00

V úvodní třetině zápasu si více šancí vytvořila domácí Olomouc, dlouho však držel nerozhodný stav hostující gólman Halmoši. Zatím jediný gól klání vstřelil po individuální akci olomoucký Kucsera. Kohouti měli navíc příležitost v podobě trestného střílení, Rác ovšem Halmošiho nepřekonal. Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

Domácí vstoupí do prostřední části v početní výhodě, která bude trvat minutu a dvě vteřiny.

20:01

20:03
    Buly vyhráli domácí a zakládají první útok.

20:23
    Řípa (OLO) se dostal ke střele mezi kruhy, Halmoši vyráží.

21:03
    Téměř shodně s vypršením domácí přesilovky si sjel mezi kruhy Bartoň (OLO), střelu však zamířil přesně do lapačky hostujícího gólmana.

21:53
    Do domácího pásma nahodil puk Strnad, to však bylo z aktivity Písku vše, kotouč mají opět Kohouti.

22:26
    Mora se znovu usadila v pásmu soupeře, obrana hostů však zatím odolává.

22:48
    Z pravé strany střílel z první Kucsera (OLO), Halmoši však opět podržel svůj tým!

23:49
    Písek pouze vyhazuje puk ze svého pásma, Olomoučtí jsou od začátku třetiny jednoznačně aktivnějším týmem.

24:11
    Od modré nahazoval Valenta (OLO), tečovaný puk proletěl těsně vedle Halmošiho svatyně.

24:46
    Dvořák (PIS) střílel od modré, kotouč poté tečoval Heřman M., Halász chytá.

25:32
    Herman (OLO) sám před Halmošim zkusil kličku a rychlou střelu, puk však pouze proletěl hostujícím brankovištěm.

25:45
    Olomouc má v posledních minutách opravdu velký tlak, nyní se bude vhazovat před Halmošim.

26:12
    Diviš (OLO) hledal před brankou soupeře Hrňu (OLO), toho při střele zablokoval jeden z hostujících beků.

26:38

26:43
    Houdek (OLO) si vybruslil od modré mezi kruhy, zkusil vystřeli, ale puk napálil do nohou prvního protihráče.

27:22
    O kotouč se bojuje v rohu písecké třetiny, ze souboje nakonec vyšli lépe domácí a stále se drží v hostujícím pásmu.

28:20
    Valenta (OLO) hledal dlouhým obloučkem po pravém křídle najíždějícího Vodného (OLO), ten se však nakonec k puku nedostal.

28:28
    Buly před píseckou brankou.

28:45
    Těsně vedle Halmošiho brány střílel Ondrušek (OLO).

29:25
    Icing hostujícího celku.

29:31
    Z první se snažil z levého kruhu vystřelit Selingr (OLO), v těžké pozici ale puk netrefil.

29:59
    Bude se vhazovat před hostující brankou.

30:05
    Od modré tvrdě střílel Cartelli (OLO), Halmoši vyráží betonem.

30:50
    Klement (PIS) nahazoval do olomoucké třetiny, poté dorážel Heřman M. (PIS), Halász zatím ale drží čisté konto.

31:12
    Ojedinělá šance hostů! Domácí obraně ujel hostující kapitán Kubeš (PIS), jeho blafák a následný pokus mezi betony však Halász zneškodnil!

31:58
    Přesilovka pro Písek. Vyloučen Roman Rác (OLO) za podražení.

32:34
    Kohouti se osvobozují od tlaku hostů vyhozením až k Halmošimu.

33:04
    Hráči obou mužstev bojují o kotouč v rohu olomouckého pásma, Písek po souboji udržel třetinu.

33:40
    V krátkém časovém sledu stříleli od modré Klement a Kubeš (oba PIS), s oběma střelami si olomoucký gólman poradil.

33:58

34:05
    Olomouc zahrozila protiútokem tři na dva, Pekr (OLO) však zakončoval nad.

34:28
    Tvrdá rána Cartelliho (OLO) končí na hrudníku Halmošiho. Musím přiznat, že jsem puk při střele málem nepostřehl.

35:38
    Dvakrát se zkoušel v útoku prosadit Heřman R., v obou případech ale hned v zárodku zasáhla domácí obrana.

36:10
    Olomouc si vytvořila velký tlak v pásmu hostů, po střele od modré se puk odrazil k Pekrovi (OLO), který napálil tyč hostujcící branky!

36:25
    Vyloučen hostující Frank Kučera (PIS) za hákování.

37:11
    Herman (OLO) zavezl puk do obranného pásma soupeře a vymýšlí kombinaci svého týmu.

37:49
    Obrovská šance Mory! Před prázdnou bránu nahrál Pekrovi Herman, prvně jmenovaný ale ve vyložené příležitosti puk netrefil!

38:22
    Úmyslný ofsajd hostů, buly před Halmošim.

38:25

39:15
    Halász raději ukryl puk před dojíždějícím Jirků (PIS), bude vhazovat v pásmu Mory.

39:44
    Na konci druhé třetiny je vyloučen domácí Alexandr Lhotský (OLO) na dvě minuty za faul loktem.

39:49
    Olomouci se rychle podařilo dostat puk ze své třetiny.

40:00

Ve druhé periodě byli opět aktivnější Hanáci, když většinu prostřední části strávili v obranném pásmu Písku. Jejich ofenzivní snaha však buď končila na jistě chytajícím Halmošim, jednou puk také skončil na tyčce píseckého gólmana. Hosté si vytvořili také slibnou příležitost, jenže Kubeš sám proti Halászovi svou šanci neproměnil. Závěrečná třetina odstartuje přibližně v 19:37.

40:01

40:02
    Třetí třetinu hosté odstartovali v početní výhodě.

40:44
    O puk se nyní bojuje v rohu olomouckého pásma.

41:13
    Domácí vyhazují až k Halmošimu, a může tak střídat.

41:44

42:09
    Petráčkovu (PIS) ofenzivní snahu přerušil ve středním pásmu Diviš, u kotouče opět domácí.

42:54
    Zprava vystřelil na Halásze Petruška (PIS), olomoucký gólman jeho pokus kryje.

43:32
    Písek právě vstřelil branku!
    Jihočeši srovnávají stav utkání! Po levém křídle ujel olomoucké obraně FRANK KUČERA a z pravého kruhu vystřelil na Halásze. Už se zdálo, že olomoucký gólman má puk v lapčce, ale nakonec se kotouč objevil v brance. Asistence: Josef Slavík.

44:24
    Šance pro Olomouc, hosté budou hrát ve čtyřech. Vyloučen Jakub Marek (PIS) vyloučen na dvě minuty za hákování.

44:28
    Hned po buly střílel od modré Houdek, jeho pokus skončil nad píseckou brankou.

44:56
    Olomouc se zformovala v obranném pásmu hostů a začíná kombinovat.

45:09
    Diviš (OLO) dostal přesnou přihrávku před Halmošiho, z první ale přestřelil!

45:20

45:55
    Kombinace domácích skončila poté, kdy se za Halmošiho brankou na ledě ocitl Hampl (OLO), rfaul to však nebyl a Písek se na chvíli osvobodil ze seření Kohoutů.

46:24

46:44
    Mezi kruhy se ke střele dostal Herman (OLO), střela se mu však nepovedla, navíc byla ještě ztečována mimo bránu.

46:59
    Buly ve třetině Písku.

47:06
    Od modré zkusil své střelecké štěstí Valenta (OLO), Halmoši chytá puk do lapačky. Bude se opět vhazovat.

47:15
    Před píseckou brankou se otáčel Rác (OLO), ke střele se však kvůli důrazu hostujícího beka nedostal.

47:27

47:47
    Lhotský (OLO) nahazoval do pásma soupeře, kotouč odražený od mantinelu raději Halmoši přikryl do hvizdu sudích.

47:51
    Hned po buly pálil Lhotský (OLO), Halmoši si připisuje další úspěšný zákrok.

48:33
    Zleva zkusil vystřelit Diviš (OLO), jeden z hostující obránců mu však do jeho střely stačil vložit hůl, a kotouč skončil v rohu písecké třetiny.

49:18
    Přesnou přihrávku na modrou dostal Kucharczyk (OLO), v pozici jeden na jednoho ještě počkal na dojíždějícího Hampla (OLO), tomu ale hostující obrana sebrala puk.

50:05
    Zakázané uvolnění Jihočechů.

50:17
    Pekr (OLO) si v útočném pásmu zkoušel obhodit Dvořáka (PIS), ten se však obehrát nenechal, a zmařil tak olomouckou šanci hned v zárodku.

51:19
    Gólová šance Hanáků! Selingr (OLO) našel z levé strany před bránou Diviše (OLO), ten se však sám před Halmošim nedokázal prosadit.

52:06
    Mora bude hrát přesilovku, vyloučen je Martin Semrád (PIS) za krosček.

Dnešní utkání sleduje 824 diváků.

52:14
    Velká příležitost pro domácí, Písek bude hrát ve třech! Na trestnou jde za hru vysokou holí Jakub Marek (PIS).

52:27
    Houdek (OLO) vypálil od modré, tvrdou ránu vytáhl Halmoši nad!

52:52
    Po nahrávce Houdka (OLO) střílí Pekr (OLO) vedle.

52:58
    Kohouti využívají dvojnásobnou početní výhodu, když vyšachovali obranu hostů! Od modré Houdek přihrál před branku Řípovi, ten ještě nahrál do vyložené pozice MATĚJI PEKROVI, který se trefil do okryté svatyně hostů. Asistence: Jiří Řípa, Tomáš Houdek.

54:03
    Bartoň (OLO) vystřelil od modré, jeho pokus ale zamířil vedle.

54:32
    Hanáci jsou po druhém vstřeleném gólu nabuzeni a zatím neopouštějí třetinu hostů.

54:14

55:50
    Rozhodčí nyní vylučuje na obou stranách. Za domácí si trest za faul loktem odsedí Jiří Řípa (OLO), za hosty je vyloučen Marcel Dvořák (PIS) za hru vysokou holí.

56:00
    Hanáci se ujímají dvoubrankového vedení! Po střele Selingra se kotouč odrazil od betonů Halmošiho přímo k RICHARDU DIVIŠOVI, který puk doklepl do branky Písku. Asistence: Pavel Selingr.

57:07
    Písek bude hrát 4 na 3. Za domácí je vyloučen Zbyněk Hampl (OLO) za sekání.

57:07
    Oddechový čas pro hosty.

57:07
    Halmoši si sedá na střídačku, Písek bude zkoušet hru bez brankáře! Bude se hrát tedy 5 na 3 z pohledu Písku.

57:12
    Před olomouckou bránou jen těsně minul v dobré pozici rychlou přihrávku Petruška (PIS)! Kdyby se písecký útočník trefil, Halász by se nejspíše nestihl přesunout.

58:21
    Zleva střílel na Halásze Heřman M., olomoucký gólman kryje.

58:39
    Žlutomodrým se přece jen podařilo vsítit kontaktní branku! Semrád našel od modré přesnou přihrávkou na levém kruhu PATRIKA PETRUŠKU, který zamířil přesně za Halászova záda. Asistence: Martin Semrád, Martin Heřman.

59:12
    Kohouti střílí už nejspíše rozhodující gól utkání! Do prázdné branky Písku se přesně trefil RADIM KUCHARCZYK. Asistence: Lukáš Kucsera

59:40
    Kohouti již kontrolují puk na svých hokejkách.

60:00

Písek se bojovným výkonem postaral v závěrečné třetí třetině o dramatickou zápletku. Jihočeši srovnali gólem Kučery, opětovné jednogólové vedení domácím přinesla využitá dvojnásobná přesilovka. Na 3:1 poté navyšoval Diviš. Při hře bez brankáře se v 59. minutě trefil Semrád, gólový účet klání však zakončil v poslední minutě střelou do prázdné branky Kucharczyk.

Jelikož Ústečtí Lvi vyhráli na vlastním ledě s Berounem 4:2, zůstavá Mora i po výhře na třetí příčce. Písek opět nebodoval, a tak mu bude stále patřit poslední místo v prvoligové tabulce.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek středečního večera. (20:21:53)

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 13. Kucsera (Cartelli, Hampl), 53. Pekr (Řípa, Houdek), 56. Diviš (Selingr), 60. Kucharczyk (Kucsera) - 44. Kučera (Slavík), 59. Petruška (Semrád, Heřman M.)

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Janáček, Cartelli, Houdek, Nedbálek, Valenta – Pekr, Řípa, Herman – Hrňa, Diviš, Selingr – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Rác, Heža O., Vodný.
    IHC Králové Písek: Halmoši (Mazuch) – Dvořák, Klement, Petráček, Drtil, Semrád, Kříž – Sedláček, Heřman M., Kubeš – Strnad, Petruška, Marek – Ferebauer, Vlček, Polodna – Slavík, Kučera, Heřman R. – Vaniš, Jirků.

Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich