Milevsko – Tábor 3:4 (kon.) | Děčín – Klatovy 5:4 (kon.) | Řisuty – Sokolov 6:2 (kon.)
Jablonec n/N – Bílina 5:2 (kon.) | Klášterec nO – Kobra 0:6 (kon.) | Nový Jičín – Vsetín 3:6 (kon.)
Havířov – Prostějov 11:1 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Přerov – Karviná (Baník) 4:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 3:4 (po pr.) | Jindř. Hradec – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Pelhřimov – Nymburk 5:1 (kon.)
Technika Brno – Břeclav 3:5 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 2:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Chotěboř 5:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 14.11.2012, 18:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba podlehla Frýdku-Místku 2:3, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:23:30)

Porubští hokejisté nakonec vyrovnanou bitvu s Frýdkem-Místkem prohráli 2:3. Hosté si tak do tabulky připisují důležité tři body, o kterých rozhodli především ve druhé třetině svými třemi přesnými zásahy.

60:00

59:52
    Ondřej Sluštík drží kotouč daleko od své branky, Frýdečtí už své těsné vítězství uhájí.

59:40
    Patrik Prokop branku přestřelil.

59:15
    Branka Poruby zůstává prázdná, hraje se 5 na 5.

59:15
    Trenér Tomáš Sršeň si vyžádal oddechový čas.

59:12
    Ovšem kotouč ztratili a Poruba zůstala několik vteřin v útočné třetině.

58:52
    Hosté zkušeně šetří čas za svou brankou.

58:13
    Poruba si komplikuje situaci, když Lukáš Vrána zbytečně oslabuje svůj tým a dostává 2 minuty za podražení. V závěru si Frýdek-Místek zahraje přesilovku.

58:08
    Kotouč byl zašlápnut u mantinelu, hlavní rozhodčí tak přerušuje hru a bude se vhazovat před Láníčkem.

57:37
    Frýdečtí jen šikovně posílají kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:44
    Petr Kanko je dnes na ledě hodně vidět, opět pořádně prověřil Gleicha svým pokusem z pravého kruhu.

55:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Nakonec domácí přece jen svou přesilovou hru využívají, ale hostům se to vůbec nelíbí a opět se sjeli u hlavního rozhodčího Czubaje. Na brankovišti uplatnil svůj důraz MARTIN BUČEK a doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru. Čeká nás tak zajímavý závěr. Asistence: Patrik Prokop.

55:29
    Porubě se přesilovka příliš nedaří.

55:00
    Kanko to zkoušel přes obránce, branku minul.

54:27
    Tentokrát se vylučovat nechystají, ale stále se debatuje.

54:27
    A naprosto shodná situace i na druhé straně, kdy byl pravděpodobně jeden z hostů zasažen holí do obličeje, rozhodčí se radí.

54:02
    Bezprostředně po buly pálil tvrdě od modré Patrik Prokop, Láníček si dobře povyjel a jeho střelu zneškodnil.

53:56
    Tak nakonec po dlouhé debatě rozhodčí vylučují, 2 minuty za sekání dostává Ondřej Měkýš. Porubu tak čeká další přesilovka.

53:56
    Na ledě zůstává ležet Sedlář a nevypadá to s ním vůbec dobře. Rozhodčí se radí.

53:27
    Gleich v leže těžkou pozici ustál a nenechal se z těžkého úhlu překonat.

52:59
    Hosté se dostávali do nebezpečné šance, konkrétně Jan Sluštík se Škatulou, v poslední chvíli jim v celé akci zabránil Zientek.

52:09
    Škatulovu střelu zblokovala domácí obrana do ochranné sítě, vhazuje se po levici Gleicha.

51:59
    Další přerušení, utkání se nám značně natahuje.

51:42
    Hosté vyhazují puk z obranné třetiny do hlediště, dle názoru sudích to však bylo s nějakou tečí.

51:23
    Ještě před červenou čarou Frýdečtí nahodili touš do útočné třetiny, píská se tak zakázané uvolnění.

50:29
    Porubě se příliš nedaří, hosté dobře bruslí a hrají již přesně to, co potřebují.

49:43
    Vychodilova střela byla zblokována nad Láníčkovu branku.

48:58
    Hosty zastavuje hvizd čárového sudího – ofsajd.

48:31
    Obě mužstva jsou kompletní, ve stejnou chvíli nahodil puk na branku Ovšák a Gleich vůbec nic neviděl.

48:25
    Petr Kanko málem využil otevřené porubské obrany. Nakonec střelou z levého kruhu pořádně protáhl Gleicha.

47:34
    Opět to byl starší ze Sluštíků, kdo se dostal až před Gleicha, ale zakončoval již z těžké pozice.

46:57
    Ondřej Sluštík se po zmatcích v obraně dostal před Gleicha, který jeho pokus vytěsnil ramenem.

46:31
    Na ledě se strhla menší strkanice, po které hlavní rozhodčí Czubaj trestá Milana Gajdu (FRM) a Petra Seidlera (POR), oba si vysloužili 2 minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

46:31
    Lukáš Vrána se šikovně uvolnil a snažil se zasunout touš pod ležícím Láníčkem.

46:07
    Frýdečtí se ve třetí třetině soustředí na obranu, Poruba sice posílá na Láníčkovu branku jednu střelu za druhou, ale žádná z nich není z kategorie nebezpečných.

45:03
    S Krayzelovou střelou nemohl mít frýdecký gólman sebemenší problém.

44:30
    Hosté při útočné snaze poslali puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

43:41
    Patrik Prokop donutil Láníčka k dalšímu zákroku, před brankou však nikdo neoperoval.

43:00
    Krayzel to zkoušel zadovkou v předbrankovém prostoru, ale Láníček si prostor dobře pohlídal.

42:26
    Domácí hokejisté toho příliš v početní výhodě nepředvedli, hosté jsou kompletní.

41:59
    Lukáš Prokop pálil od modré, už to vypadalo z porubského pohledu o něco lépe.

41:10
    Porubě se přesilovka prozatím vůbec nedaří a hosté se tak pohodlně brání.

40:26
    Vaněk se dostával do dobré šance a nedovoleně jej musel zastavit Milan Ovšák – 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Porubu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:36.

Druhou třetinu brankově ovládli hokejisté Frýdku-Místku. Ti byli o něco hokejovějším týmem a třemi brankami zcela převážili misky vah na svou stranu. Před závěrečnou třetinou tak RT TORAX ztrácí dvě branky a prohrává 1:3. Třetí třetina určitě slibuje zajímavou podívanou, proto zůstaňte s námi.

40:00

39:44
    Pavlačka se ocitl opět v ideální pozici před brankou, ale ležícího Láníčka nepřehodil.

39:26
    Ofsajd je odpískán i na druhé straně.

39:01
    Porubský útok zastavuje hvizd čárového sudího – ofsajd.

38:45
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Tak to byla vskutku pohledná akce hostujícího celku. Rozum našel exkluzivní přihrávkou MILANA OVŠÁKA, který si sjel dobře do ideální palebné pozice a z první trefil touš naprosto přesně za záda bezmocného Gleicha. Asistence: Petr Rozum, Marek Kopún.

38:20
    Pro změnu Frýdečtí okupují útočnou třetinu.

37:34
    Na druhé straně to Kanko zkoušel z velmi těžkého úhlu.

37:21
    Seidler našel dobrou přihrávkou mezi kruhy volného Pavlačku, ten trefuje opět jen Láníčka.

36:29
    Až Vychodil se odhodlal ke střele a kotouč proletěl jen těsně okolo levé tyče.

36:04
    RT TORAX je opět v útočné třetině, ale schází tomu střelba.

35:20
    Po druhé frýdecké brance si ani jeden z týmů šance nevytváří.

34:26
    Slovák se prezentoval střelou přes obránce, trefuje jen Gleicha.

33:52
    Pro změnu tady máme další zakázané uvolnění, tentokrát na domácí straně.

33:32
    Frýdek-Místek vyhazuje na zakázané uvolnění, když se ocitl opět pod menším tlakem.

32:27
    Vrána nedokázal ideálně trefit poskakující puk před brankovištěm.

32:00
    Frýdečtí jsou ve druhé třetině hokejovější, Ondřej Sluštík ani nadvakrát Gleicha nepřekonal.

30:42
    Naopak se na druhé straně kluziště prosazují hosté. Nejprve se před Gleicha dokázal natlačit Ovšák, což ještě domácí dokázali ustát, ale nakonec se puk dostal k MARKU KOPÚNOVI, který přízemní střelou prostřelil Gleicha a otočil skóre utkání. Asistence: Milan Ovšák.

30:21
    Teď měli porubští diváci důvod k potlesku. Hašek totiž našel ideálně před brankou Vaňka, který ve velké šanci trefil jen Láníčka.

30:06
    Gleich pro jistotu podržel nepříjemný touš odražený od zadního mantinelu.

29:41
    Na druhé straně předvedl ukázkový semafor po střele Seidlera Michal Láníček. Oba gólmani prozatím drží své celky.

28:42
    Petr Škatula se zjevil mezi kruhy a Gleich musel prokázat opět svou mrštnost a jeho střelu zneškodnil.

28:20
    Vaňkova střela byla zblokována a končí až v ochranné síti.

27:10
    Na jedné straně Pavlačka a hned vzápětí na druhé Slovák to zkoušeli.

26:49
    Poté, co Poruba obléhala Láníčkovu klec, se dostali do útoku i hosté, ale kotouč nakonec končí v hledišti.

25:53
    Holuša spíše jen propagačně vyzkoušel Láníčkovu pozornost.

25:36
    Frýdek-Místek si vytváří tlak, Kopún se zjevil před Gleichem, následně obrana vše řeší vyhozením puku až na zakázané uvolnění.

24:58
    Hosté pokračují v aktivitě, Gogolka napřáhl na kruhu a trefil jen připraveného Gleicha.

24:21
    Na druhé straně hosté obstřelovali Gleichovu branku, ale scházela tomu přesnost.

23:51
    Neuspěl v předbrankovém prostoru ani Seidler.

23:05
    Vychodil pálil od modré a Láníček vyrazil jen k Haškovi, jenž ovšem touš ideálně nezpracoval a branku minul.

22:28
    Hosté srovnávají krok po rychlé akci, kdy Rozum poslal puk na PETRA SLOVÁKA a ten tvrdou střelou z první našel mezírku mezi Gleichovými betony. Asistence: Petr Rozum.

21:36
    Buček se dostával do dobré šance, ale v poslední chvíli jej o kotouč obral obránce.

20:50
    Oba celky vstoupily do druhé třetiny poněkud opatrně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Skončila první dvacetiminutovka, která nám nabídla jen jednu branku, a to z hole domácích hokejistů, kteří tak vedou díky trefě Martina Bučka 1:0. Prozatím však sledujeme velmi vyrovnané utkání a vše je tak před dalšími dvěma periodami otevřené.

20:00

19:33
    Petr Kanko se zjevil u levé tyče branky, ale na jistého Gleicha nevyzrál.

19:12
    První třetina je kouskována řadou přerušení, tentokrát touš opustil hrací plochu.

18:59
    Domácí zůstávají v útočné třetině a vedoucí týmu Frýdku-Místku si může udělat další čárku v kolonce zákroků Michala Láníčka.

18:22
    Krayzel si udělal prostor a dobře povyjel zpoza branky, bekhendem Láníčka nepřekvapil.

17:33
    A stejného prohřešku se dopustil také RT TORAX.

17:22
    A opět duo čárových rozhodčích píská zakázané uvolnění.

17:08
    Hosté nakonec situaci řeší zakázaným uvolněním.

16:52
    Poruba kombinuje v útočné třetině, Krayzel i s pomocí teče obránců míjí branku.

16:06
    Aktivní Gogolka tentokrát vyzkoušel Gleichovu pozornost střelou poměrně z těžkého úhlu.

15:33
    Hostům je odpískáno zakázané uvolnění.

15:15
    Porubští kroužili s toušem na holích v blízkosti Láníčka, ten nakonec kotouč přikryl pod svou lapačku.

14:30
    Porubě je zapískán úmyslný ofsajd, hra se tak stěhuje opět před Gleicha.

14:14
    Na druhé straně chyběly Gogolkově střele jen centimetry.

14:05
    Luděk Krayzel se pokoušel překvapit Láníčka u levé tyče, jedenatřicetiletý gólman si tento prostor pohlídal.

13:47
    Také Frýdečtí jsou již kompletní.

13:23
    Poruba je kompletní, začíná její zkrácená přesilová hra.

13:07
    Hosty tentokrát zastavuje ofsajd.

12:35
    Hraje se sice ze strany na stranu, ale chybí tomu lepší finální fáze.

11:47
    Moc dlouho však její trvání nemělo, protože na lavici hanby právě usedá Jaromír Gogolka – 2 minuty za hákování. Hraje se 4 na 4.

11:23
    Lukáš Prokop musel zastavit unikající hosty jen za cenu faulu, hlavní rozhodčí Czubaj ukazuje hákování a hosté si zahrají další přesilovou hru.

10:38
    Rychlá a pohledná akce domácích končí úvodní brankou zápasu. Hruzík posunul puk na Pavlačku a ten křižnou přihrávkou přes celé útočné pásmo našel MARTINA BUČKA, který se přízemní střelou nemýlil mezi Láníčkovy betony. Asistence: Marek Pavlačka, Lukáš Hruzík.

10:12
    Na útočné modré neuspěl ani obránce Hruzík, Láníček touš schoval do lapačky.

09:58
    Vaněk spíše jen propagačně prověřil Láníčka.

09:18
    Píská se zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

09:05
    Domácí jsou již kompletní, Gleich si připisuje po jedovaté střele Tomise další zákrok.

08:45
    Další porubské vyhození, do konce přesilovky schází jen několik málo vteřin.

08:09
    Na druhé straně Ondřej Sluštík pálil z první jen do Gleicha.

07:56
    V oslabení dokonce zahrozila Poruba. Hašek našel Bučka a ten střelou přes obránce vystrašil Láníčka.

07:19
    RT TORAX se již podruhé osvobozuje.

06:54
    Máme tady první vyloučení. Lukáš Vrána inkasuje 2 minuty za sekání a Frýdečtí tak mají k dispozici první přesilovku.

06:31
    Buček se snažil natlačit až před Láníčka, ale nakonec skončil i s obráncem v brance, která se tak logicky vychýlila ze své pozice. Vhazuje se po pravici gólmana Frýdku-Místku.

06:00
    Hraje se prozatím celkem ve slušném tempu ze strany na stranu.

05:01
    Tomisovu střelu od modré tečoval nepříjemně před Gleichem Štubňa. Kotouč jen tak tak proskákal okolo levé tyče.

04:56
    Porubě nevyšla rozehrávka a píská se tak zakázané uvolnění.

04:06
    V situaci dva na jednoho se pokoušel prostřelit frýdeckého gólmana Lukáš Prokop, ale prováhal vhodný střelecký moment.

03:44
    Vrána vyzkoušel Láníčkovu pozornost poměrně z těžkého úhlu.

03:15
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

02:58
    Bučkova střela z první byla ztečována hostující obranou.

01:59
    Vzruch před oběma brankami. Nejprve po frýdeckém závaru poskakoval kus černé pryže na brankovišti, ale žádný z hráčů jej nedokázal doklepnout do sítě, z protiakce poté tvrdá Haškova střela mířila do tyče.

01:29
    Milan Ovšák napřáhl na modré a pořádně protáhl Gleicha.

00:49
    Podruhé v krátkém sledu musí Láníček přikrýt touš pod svou lapačku.

00:10
    První akci hostů zastavuje ofsajd.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše, po tradičních pozdravech může střetnutí vypuknout.

V brance Poruby měl nastoupit Radek Tihlář, ale ten se těsně před utkáním zranil a domácí klec tak bude hájit potřetí v řadě Michal Gleich, roli dvojky dnes plni Robert Rudl. V brance Frýdku-Místku se tradičně představí Michal Láníček, záda mu bude krýt Daniel Chvostek.

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Rudl) – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop P., Zientek, Prokop L., Vychodil, Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Vrána, Holuša – Chomič, Šimkovič, Galajda.

HC Frýdek-Místek: Láníček (Chvostek) – Ovšák, Ferenc, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Suchý, Rozum, Krutil, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Tomis, Kanko, Gajda, Kudláček, Škatula, Slovák, Kopún.

Rozhodčí: Czubaj – Vengřín M., Záviský.

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Frýdkem-Místkem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Vojtěch Czubaj z Dětmarovic. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.

Vzájemná utkání přinesla v uplynulé sezóně vyrovnané partie a oba celky si rozdělily shodně po šesti bodech. Frýdek-Místek dokázal zvítězit v Porubě 5:1, RT TORAX reagoval stejnou mincí a připsal si tři body za venkovní vítězství 3:2. Následující dvě utkání dospěla až do prodloužení. Nejprve zvítězila v nastaveném čase Poruba 4:3 a následně i Frýdek-Místek 3:2. Letošní souboj vyzněl jasně pro Vavrečkův tým, který zvítězil vysoko 6:2.

Na čele produktivity je se čtrnácti body útočník Martin Buček (8+6). Stejného bodového zisku dosáhl i mladý štírek Rostislav Vaněk (6+8). Z obránců jsou na tom nejlépe zkušený Rudolf Wolf (3+3) a Lukáš Prokop (2+4). V brance nejčastěji nastupuje Radek Tihlář, jehož průměr inkasovaných branek na zápas činí 3,30, poslední dva duely ovšem klec hájil Michal Gleich.

V brance Frýdku-Místku můžeme pravidelně vídat Michala Láníčka, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 4,11. Z obránců si prozatím vede jednoznačně nejlépe v Porubě známý Milan Ovšák (2+11). Třináct bodů jej navíc řadí mezi nejlepší beky v soutěži. V útočné fázi si vede nejlépe Daniel Kraft (7+4).

Poruba pod vedením trenéra Tomáše Sršně pravidelně boduje a aktuálně je sedmá, na čtvrtý Vsetín navíc ztrácí, stejně jako Frýdek-Místek, pouhé dva body. Především na domácí půdě se jí daří a pod novým trenérem tam ještě nenašla přemožitele. Dobrými výkony se RT TORAX prezentuje i na cizích kluzištích, což potvrdil i naposledy v Prostějově a z ledu vedoucího celku soutěže si odvezl bod. Předtím zdolal ve svém stánku Nový Jičín.

Hokejistům Frýdku-Místku patří aktuálně osmá příčka značně vyrovnané tabulky. Po katastrofální přípravě, kdy Frýdečtí nedokázali zvítězit za pomyslné tři body ani v jednom utkání, je tak 21 bodů na jejich kontě příjemným překvapením. Z posledních čtyř kol si na konto připsali sedm bodů, když zvítězili v Karviné, na svém ledě zdolali Opavu a bod urvali i z duelu s Přerovem, ve kterém však vedli již 4:1. Předtím ovšem nezvládli zápas ve Valašském Meziříčí.

Přeji příjemnou hokejovou středu všem fanouškům II. hokejové ligy. Na porubském zimním stadionu SAREZA se v 16. kole představí domácí Poruba s Frýdkem-Místkem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 11. Buček (Pavlačka, Hruzík), 56. Buček (Prokop P.) - 23. Slovák (Rozum), 31. Kopún (Ovšák), 39. Ovšák (Rozum, Kopún)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Šindelář, Wolf, Hruzík, Prokop P., Zientek, Prokop L., Vychodil, Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Vrána, Holuša – Chomič, Šimkovič, Galajda.