Plzeň – Zlín 4:2 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 8:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 5:0 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 7:3 (kon.) | Litvínov – Kladno 5:3 (kon.)
Třinec – Slavia 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
HC Sparta Praha
Neděle 25.11.2012, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Sparta si tedy po výhře 4:2 odváží z ČEZ Areny tři body a poprvé v letošní sezoně vítězí třikrát za sebou. Domácí tým se držel jen první třetinu, kterou vyhrál a nehrál vůbec zle. Ve druhé části však dvakrát inkasoval a především trefa Ivana Rachůnka v oslabení se ukázala jako rozhodující. Nejlepší hráči: Jan Buchtele (PCE), Ivan Rachůnek (SPA). (19:24:02)

60:00

59:56
    Až teď vypálil na branku Sparty Zohorna, ale brankář hostů si poradil.

59:26
    Domácí tým se snaží ještě v útočném pásmu, ale bohužel pro ně to je bez zakončení.

58:40
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Snížení domácích má na svědomí JAN SEMORÁD, který tečoval ránu Drtiny od modré čáry. Neuvirth v brance hostí na puk přes klubko hráčů neviděl, a tak mu puk prošel mezi betony až do sítě. Asistence: Marek Drtina a Aleš Hemský.

57:45
    A další přerušení hry. Tentokrát po ofsajdu Pardubic.

57:27
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

57:18
    Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat po pravici Dušana Salfického.

56:59
    Ránu Buchteleho zkoušel dorazit Ďaloga, ale puk z jeho hole končí na obráncích Sparty Praha.

56:23
    Utkání už se dohrává spíše z povinnosti. Pražané kombinují na vlastní polovině hřiště a nikam se neženou.

55:27
    Petr Tenkrát dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Za domácí vidí také dvě minuty Tomáš Nosek za hrubost.

55:05
    Píša se z pravé strany dostal k ráně na hostující branku, kde však betonem jeho pokus vykopává pozorný Neuvirth.

54:04
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je velmi pravděpodobně rozhodnuto. Brejk do otevřené obrany Pardubic rozehrál z levé strany Pacovský, který ve středu hřiště našel volného PETRA TONA. Kanonýr hostí tak ujížděl sám na branku a zakončuje dokonale, když svůj pokus otírá od levou tyč do Salfického branky. Asistence: Dominik Pacovský a Jaroslav Hlinka.

53:55
    Spartě se nepovedlo vyhodit kotouč z obranného pásma a přišla šance. Krejčí zpoza branky našel volného Hemského, který ale sám před Neuvirthem zakončuje jen do hostujícího brankáře!

53:22
    Útok domácích měl za úkol zaměstnat Neuvirtha, ale tři střelecké pokusy vždy končí na hráčích před brankou. Hostující strážce brankoviště tak zasahovat nemusí.

52:04
    Krejčí sice prošel přes tři hráče, ale v útočné třetině nahrál na hůl soupeře. Sparta mohla zahrozit kontrem, ale Philipp za modrou netrefil kotouč.

51:22
    Spartu naproti tomu zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici brankáře Neuvirtha, který dnes opět předvádí velmi dobrý výkon.

51:11
    Pardubice následně zastavuje ofsajd, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.

50:38
    Domácí tým se ještě snaží s výsledkem něco udělat. První formace ale Neuvirtha příliš neohrozila. Slabou ránu Starého z levé strany hostující brankář v klidu chytá.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 2. Buchtele (Zohorna), 59. Semorád (Drtina, Hemský) - 30. Pacovský (Ton, Vallin), 40. I. Rachůnek (Broš), 47. Hlinka (Přibyl, Ton), 55. Ton (Pacovský, Hlinka)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička)– Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nosek, Cetkovský – Šagát.

Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina

HC Sparta Praha: Neuvirth (Schwarz) – Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Kočí, Vallin – Hovorka, Broš, Tenkrát – Ton, Hlinka, Pacovský – Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek – S. Treille, Foster, Bahenský – Jánský.

Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba

Rozhodčí: Souček, Turčan – Kis, Rozlílek