Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan 1:2 (kon.)
Omsk – Barys 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Kazaň 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 3:2 (kon.)
Čerepovec – Jekatěrinburg 5:0 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Mytišči – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
Spartak Moskva – Petrohrad 6:1 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 4:3 (po s.n.)
Avangard Omsk
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Barys Nur-Sultan
Pátek 30.11.2012, 13:00KHL

Utkání po třech relativně vyrovnaných třetinách dospělo do prodloužení, ve kterém Omsk proměnil svou první přesilovku v zápase a gólem Záborského utkání rozhodl. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (15:23:31)

61:38
    Novopašin vyloučen za podražení.

62:20
    Avangard právě vstřelil branku!

A domácí Avangard využívá přesilovou hru, ve které rozhoduje zápas! Puk putoval po ose Popov Nikitin až k TOMÁŠI ZÁBORSKÉMU, který překonává jinak výborného Lassilu v brance Astany a přiděluje body Omsku! Asistence: Nikita Nikitin, Alexandr Popov.

61:11
    Domácí mají tendenci rozhodnout, měli by si ale dát větší pozor na pokusy hostů na protiútoky. Nyní rozhoduje každý detail...

60:01

Po druhé třetině to vypadalo, že si domácí tým vedení pohlídá a zvítězí, to se ale nepotvrdilo a jdeme do prodloužení. Třetí třetina nám nabídla bojovný hokej s minimem šancí, to vše navzdory častým vyloučeným.

60:00

58:46
    Hosté svou další přesilovku prohospodařili.

58:01
    Obrana Omsku ale vzdoruje s bravurou, Nikitin s Bělovem odvedli skvělou práci v obranné třetině.

56:46
    Je až neuvěřitelné, jak často se dnes vylučuje. Dalším potrestaným je Piganovič, hosté si zahrají přesilovku v hodně zajímavém čase.

55:02
    Hra je hodně rozháraná, diváci v Omsku sledují hodně bojovný hokej. To potvrdil i hit Popova.

54:13
    Savčenko je dalším z mnoha vyloučených, hostující obránce je vyloučen za úder kolenem.

52:22
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, utkání směřuje ke svému závěru.

51:45
    Valentěnko vyloučen taktéž, dvě minuty za držení.

51:45
    Antropov dostává 2 + 10 min.

50:02
    Oba soupeři opět přitvrdili, jde o důležité body...

48:48
    Astana právě vstřelila branku!

Hosté měli štěstí v předešlé akci Omsku v obranném pásmu a přenášejí si ho i do branky Ramoho! Puk putoval po ose Starčenko Novopašin až k DIMITRIJI UPPEROVI, který střelou na bližší tyč překonává maskovaného muže domácích! Asistence: Vitalij Novopašin, Roman Starčenko.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 31. Kuparinen (Volkov), 32. Piganonovič (Popov, Pěrežogin), 63. Záborský (Nikitin, Popov) - 23. Litviněnko (Žajlauov), 49. Upper (Novopašin, Starčenko)

Avangard Omsk: Ramo - Nikitin, Bělov, Piganovič, Pivtsakin, Valentěnko, Pujacs, Kalašnikov, Volkov - Popov, Pěrežogin, Záborský - Kosticin, Frolov, Sjomin, Kurjanov, Kalinin, Ivanov - Pěrvušin, Kuparinen, Taraťukin.
    Barys Nur-Sultan: Lassila - Mnatsjan, Žajlauov, Novopašin, Hedman, Litviněnko, Savčenko, Beljakov, Grigorev - Gavrilin, Krasnoslobodtsev, Rachmanov - Ruděnko, Upper, Starčenko - Poliščuk, Boyd, Dawes - Spiridonov, Bočensky, Antropov.

Rozhodčí: Vasilev, Kiseljov - Aljošin, Ivanov