Innsbruck – Znojmo 1:2 (kon.)
HC TWK Innsbruck
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 14.12.2012, 19:15 • Tiroler Wasserkraft Arena • bet-at-home ICE Hockey League

Znojmo si tedy na jih Moravy odváží dva body za výhru 2:1. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera a brzy napočtenou. (21:25:41)

Závěr utkání byl velmi dramatický, Orli se nejdříve bránili ve čtyřech proti šesti a tři vteřiny před koncem hráli dokonce se třemi bránícími hráči. Innsbrucku se přesto nepodařilo skvěle chytajícího Landsmana a znojemskou obranu překonat, a tak byl nakonec střelcem posledního a zároveň vítězného gólu Jan Šeda.

60:00

59:57
    Vyloučen je Vesa Kulmala za držení (ZNO).

59:10
    Innsbruck je v šesti, buly před Landsmanem.

58:40
    Za podražení je na dvě minuty vyloučen Tomáš Komínek (ZNO).

58:00
    Běží poslední dvě minuty utkání.

54:27
    Innsbruck se konečně dostal do obranného pásma hostů. Lindner střílel od modré, ale Landsman byl stoprocentní.

52:46
    Jarůšek s Bickellem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Na Bickellovu střelu si ale Machreich počkal.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

48:00
    Strömberg nahrnul kotouč do brankoviště Innsbrucku, ale Beroun nedokázal puk protlačit za čáru, trefil jen gólmanovu masku.

47:00
    Hru provází nepřesnosti, většina přihrávek domácích hráčů končí na znojemských hokejkách.

44:19
    Höller se ve vlastním oslabení vydal ohrozit znojemskou svatyni. Puk ale naštěstí pro Orly skončil na Landsmanově výstroji. Domácí jsou v plném počtu.

42:19
    Znojmo si ihned v začátku poslední třetiny zahraje přesilovku. Za podražení je vyloučen Christoph Echtler (INS).

40:01

Na začátku druhé dvacetiminutovky se domácím zásluhou Schennacha podařilo srovnat. Následná hra pak byla poznamenána četnými vyloučeními na obou stranách, početní výhoda však žádnou branku nepřinesla. Až necelé dvě minuty před hvizdem ohlašujícím přestávku vrátil náskok svým barvám Šeda. Stav utkání: 1:2.

40:00

38:08
    Orli právě vstřelili branku!
    JAN ŠEDA dostal pas až za obranu Innsbrucku a sám se řítil na Machreicha, který byl na jeho střelu krátký. Asistence: Antonín Bořuta.

Jana Šremrová

Branky a nahrávky: 23. Schennach B. (Steiner) - 6. Beroun (Kulmala, Landsman), 39. Šeda (Bořuta)

HC TWK Innsbruck: Machreich (Tragust) - Pittl S., Insana, Stern, Switzer, Lindner, Pedevilla, Hörtnagl - Fox, Bartlett, Mössmer - Höller, Lemieux, McGregor - Hanschitz, Steiner, Schennach B.- Echtler, Steinacher, Schennach V.
    HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Sova, Wharton - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Beroun - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožnik.

Rozhodčí: Potocan, Rohatsch - Dreier, Hollenstein