Čeljabinsk – Novosibirsk 2:3 (po s.n.) | Omsk – Mytišči 0:1 (kon.) | Barys – N.Novgorod 5:4 (po pr.)
Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 4:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 3:4 (po pr.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 7:0 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Petrohrad – Lev 5:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:4 (0:2, 2:0, 2:2 - 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 30.12.2012, 12:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Barysem Astana a Torpedem Nižnij Novgorod.

Oba celky jsou na tom trošičku rozdílně. Astaně patří ve Východní konferenci 5. příčka a na devátý celek Chanty Mansijsku má náskok již slušných jedenácti bodů a playoff by tak Barysu nemělo utéct.

Na druhé straně Novgorod čeká těžký boj o osmou postupovou příčku, když je momentálně devátý a na osmý Doněck ztrácí tři body, má však na tento celek hned tři zápasy k dobru.

Pro Astanu se dnes jedná už o třetí domácí utkání v řadě a v obou dokázala Astana vyhrát. Nejdříve doma vyhrála po samostatných nájezdech s Atlantem Mytišči a v posledním zápase doma vyhrála bez inkasování branky 2:0 s Jaroslavlí.

Naopak Nižnij Novgorod hraje již třetí utkání v řadě venku a oba předchozí duely hosté prohráli. Nejdříve nestačili na Chanty Mansijsk a v posledním utkání podlehli těsně Omsku 1:0.

Oba týmy se střetly již v letošním ročníku KHL a to 10. listopadu 2012 a téhdy domácí Novgorod slavil vítězství 5:4 (0:0, 2:2, 3:2).

Úvodní buly zápasu bude vhozeno v pravé poledne a komentářem zápasu Vás bude provázet Jozef Valenčík.

Barys Astana: Jeremejev (Poluektov) - Savčenko R, Novopašin, Litviněnko, Mnatsyan, Hutchinson, Beljakov, Grigorjev - Alexandrov, Upper, Starčenko - Dawes, Boyd, Puškarjov - Zhajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Spiridonov, Solarjov, Bochenski

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Ťjuljapkin, Hietanen, Maleňkich, Volčenkov, Vasiljev, Jevsejenkov - Varnakov, Sčastlivyj, Ellison - Makarov, Ugarov, Thörnberg - Gorbunov, Krikunov, Potapov - Valujskij, Galuzin, Arkipov,

Rozhodčí: Buturlin, Kulakov.

00:01

01:24
    V bráně domácího celku nastupuje Vitalij Jeremejev, na druhé straně chytá Vitalij Koval.

04:08
    Beljakov je vyloučen na dvě minuty a hosté si tak zahrají přesilovku.

06:46
    Torpedo právě vstřelilo branku!

Rychlá přihrávku u mantinelu a poté ještě rychlejší střela na domácího brankáře a hosté se ujímají vedení. Branka padla již při plném počtu hráčů a autorem je VLADIMIR GORBUNOV, který dostal šikovnou přihrávku od Iljy Krikunova. Asistence: Ilja Krikunov

07:03
    Hosté po vstřelené brance pokračují v aktivitě a jsou zatím mnohem nebezpečnější než soupeř.

08:53
    Je zde další vyloučení a opět jde na trestnou lavici domácí hokejista. Vyloučeným hráčem je Grigorjev.

10:06

Domácím se úvod zápasu těžce nedaří. Novgorod využívá přesilovou hru a vede již 0:2! Nahozený kotouč na Jeremejeva tečoval clonící MARTIN THORNBERG a domácí brankář zůstal bezmocný. Asistence: Dmitrij Makarov, Alexandr Jevsejenkov

11:24
    Výraznější práci měl nyní i na druhé straně Koval, ale nikdo mu před bránou neclonil a tak hostující brankář puk s přehledem chytil.

12:04
    Poliščuk se dral dopředu, ale dokázal kotouč pouze nahodit na Kovala a ten opět přerušuje hru. Navíc následuje reklamní přestávka.

13:45
    Domácí rozehrávka byla hodně nepřesná a končí jako zakázané uvolnění.

13:45
    Poprvé v zápase si zahrají přesilovou hru i domácí. Vyloučeným hráčem je Maleňkich a Astana tak má velkou šanci snížit nepříznivý stav.

15:43
    Domácím se nedaří udržet útočné pásmo a v přesilovce zatím nevystřelili.

16:23
    Koval si dal dobrý pozor na střelu Mnatsyana, která neletěla vůbec špatně, jenže hostující gólman zatím neudělal žádnou chybu a nejinak tomu bylo i nyní.

18:07
    Astana začíná být přece jenom aktivnější a příliš nepůjčuje Novgorodu kotouč, ono ani nic jiného nezbývá za stavu 0:2.

19:00
    Ohlášená poslední minuta první třetiny.

19:27
    Laciná ztráta puku ve středním pásmu a hosté mohli jít do tříbrankového vedení. Naštěstí pro Astanu na přihrávku před bránu nikdo z hostujících hráčů nezareagoval a tak puk pouze prolétl brankovištěm. Právě autor druhého gólu Thörnberg získal ve středním pásmu kotouč a objel dva protihráče, přesto nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

19:42
    Před koncem první třetiny další vzrušení a to po trestu pro hráčskou lavici Astany. Domácí hráli v šesti a s největší pravděpodobností budou na začátku druhé třetiny hrát v oslabení.

20:00

Skončila první třetina velice zajímavého zápasu mezi Astanou a Novgorodem, možná trošičku překvapivě, ale zcela po zásluze vedou hosté 0:2! Hlavně úvodních deset minut bylo jasně v jejich režii a svou aktivitu korunovali i góly. Astana se trošičku rozehrála ve druhé polovině třetiny, ale branku nedokázala vstřelit.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:48.

20:01

20:03
    První buly druhé třetiny vyhráli hosté a okamžitě se dostali do útočného pásma.

21:38
    Faulem vysokou se provinil Starčenko a Novgorod tak bude mít k dispozici přesilovku 5 na 3.

21:42
    Astana vyhrála buly a okamžitě puk poslala přes všechny čáry a jeden z vyloučených hráčů se navíc mohl vrátit a tak pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem.

23:17
    Hostům se nedaří udržet v útočném pásmu a naopak na druhé straně se za vyhozeným pukem vydal Upper a donutil Kovala k zákroku.

23:41
    Tvrdý zákrok na hranici pravidel proběhl u střídaček, ale rozhodčí tentokrát nevylučují.

24:22
    Astana právě vstřelila branku!

ROMAN SAVČENKO vybojoval puk ve středním pásmu, viděl před sebou otevřený prostor a tak neváhal, vlétl do útočné třetiny a propálil Kovala. Bez asistence:

24:50
    Ellison se postavil před Jeremejeva a nedovolil domácímu brankáři rychle rozehrát, ten tak musel kotouč schovat a bude se vhazovat po jeho pravici.

25:25
    Dvě nebezpečné situace před Kovalem, nejdříve musel hostující brankář řešit nahozený kotouč, který před ním změnil směr a následně o pár vteřinek později chytil i dělovku od modré čáry.

25:50
    Domácí opět zavřeli Novgorod v obranném pásmu a došlo i na střelu od modré, kterou však připravený Koval opět kryje.

27:35
    Několik nebezpečných přihrávek prolétlo obranným pásmem Torpeda, ale žádnou z nich se nepodařilo zúročit v zajímavější střelu.

28:18
    Ugarov se velice šikovně dostával do nadějné šance a dokázal i vystřelit. Jeho střela však skončila pouze v lapačce Jeremejeva.

29:17
    Koval po souboji s útočníkem soupeře padá na led a spadla mu i helma a tak musela být hra pochopitelně přerušena.

30:06
    Přesilová hra domácích pouze umocní tlak Astany. Vyloučen je Ugarov.

30:16
    Tak pozor další trest pro Novgorod, na dvě minuty odchází za hákování Gorbunov a toto je velká šance pro srovnání!

30:45
    Domácí roztočili kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

31:27

Dvojnásobnou přesilovku se Astaně podařilo vyuít a to když TALGAT ŽALJAULOV hledal přihrávkou úplně volného spoluhráče, ale puk překvapivě zapadl až do brány. Asistence: Roman Savčenko, Vadim Krasnoslobodcev

31:56
    Pokračovala přesilová hra Astany, ale domácím se už nedaří dostat do útočného pásma.

32:58
    Hraje se již v plném počtu, ale domácí stále více a více dotírají na Novgorod.

33:28
    Toto vyloučení může hostům hodně pomoci. Dostávali se v posledních minutách pod obrovský tlak, navíc ztratili i dvoubrankové vedení, nyní však mají výhodu jednoho hráče v poli. Potrestaným hráčem je Litviněnko.

34:14
    Tvrdý souboj u mantinelu, po kterém se však pokračuje ve hře. Jeden z domácích byl však hodně otřesen a téměř deset vteřin nebyl schopen pokračovat.

34:49
    Astana se konečně osvobozuje a hráči jdou střídat.

35:13
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Vyloučen je totiž Varnakov, který zahákoval jednoho ze svých soupeřů.

35:28
    Začala zkrácená přesilová hra Astany.

36:08
    Výborná přihrávka mezi kruhy, ale z této skvělé pozice domácí hráč přestřelil bránu a Koval a sním i celá obrana Novgorodu si hlasitě oddechla.

37:03
    Grigorjev dostal skvělou přihrávku zpoza brány a mířil dobře nad rameno Kovala, ten však v poslední chvíli právě ramenem puk vyráží!

38:04
    Hra dostala slušné tempo, hraje se již dlouho bez přerušení.

39:00
    Začaka poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    Koval vyráží vyrážečkou puk do rohu kluziště.

39:33
    Po dlouhé době je zde přerušení a to způsobila nepřesná přihrávku Torpeda - zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Kovala.

39:46
    O pár vteřin později se celá situace opakuje.

40:00

Skončila druhá třetina a Astana v ní dokázala smazat ztrátu z první části a po čtyřiceti minutách tak na ukazateli svítí nerozhodný výsledek 2:2. Před třetí třetinou, která začne přibližně ve 13:40 je tedy vše otevřené a nás čeká jistě zajímavé vyvrcholení tohoto duelu.

40:01

40:25
    Bude se vylučovat, hosté mají signalizovanou výhodu a snaží se o založení útoku.

40:50
    Vyloučeným hráčem je Grigorjev, který dostal dvouminutový trest za držení.

41:58
    Za vyhozeným pukem se hnal jeden z domácích, ale nestačil vystřelit přesně.

42:15
    Přesilová hra se Novgorodu zatím vůbec nedaří.

42:32
    Naopak na druhé straně Hutchinson uháněl s pukem a v situaci dva na jednoho mířil těsně vedle levé tyče!

42:50
    Domácí již jsou kompletní a pokračuje tak hra v plném počtu.

43:30
    Dnešní utkání sleduje 3040 diváků.

43:54

A všech 3 040 diváků vidí dokonaný obrat Astany! Do útočného pásma dostal dobrou přihrávku NIGEL DAWES, který si potáhl kotouč a nechytatelnou střelou do růžku překonal Kovala. Asistence: Dustin Boyd

45:23
    Domácí pozorně brání střední pásmo a snaží se rychlými přihrávkami zakládat protiútoky.

46:14
    Bochenski dobře vypálil, ale Kovalova lapačka vylétla do vzduchu a puk srazila nad břevno.

46:40
    Domácím fanouškům se nelíbil ostrý zákrok a žádali vyloučení, ale nedočkali se.

48:14
    Varnakov dobře kroužil kolem brány a hledal spoluhráče, ale přes domácí obránce se mu nepodařilo přihrát. Celou situaci raději uklidnil brankář Jeremejev, který se vrhl po puku a hru přerušil.

48:58
    Na druhé straně volil Koval podobné řešení, jenom nemusel po kotouči skákat. Stačilo, aby ho hostující brankář schoval pod lapačkou.

49:22
    Dvakrát se nebezpečně kotouč proletěl brankovištěm, ale ani jednou nezapadl za Kovala. Hostující brankář puk podruhé musel vyrazit a to se mu podařilo.

Domácí vstřelili branku, ale celou situaci ještě konzultují rozhodčí s pomocí videa!

49:51

Branka je uznána a Astana ak vede již 4:2. V brankové situaci to měl Koval velice těžké, puk se dostal po odrazu od bruslí k volnému NIGELU DAWESOVI. Koval proti němu rychle vystartoval, ale kotouč pod tělem hostujícího gólmana došel až za brankovou čáru. Bez asistence

50:48

Na druhé straně však přichází velmi rychlá odpověď od PJOTRA ŠČASTLIVYJE, který okamžitě snižuje a dává Novgorodu ještě naději. Asistence: Maxim Potapov, Matt Ellison

51:36
    Novgorod po vstřelené brance hodně ožil a Jeremejev je v jednom kole!

52:48
    Na druhé straně zblokovaná střela a následně zakázané uvolnění Astany.

53:35
    Koval kryje střelecký pokus Maleňkicha.

54:57
    Chybička Novgorodu ve středním pásmu, ale domácí z rychlého protiútoku nevytěžili nic víc než nepřesnou střelu.

55:35

Tak pozor dvougólový náskok nevydržel ani Astaně. MARTIN THORNBERG se dostal k odraženému kotouči, objel s ním bránu a s přehledem puk zasunul za bezmocného Jeremejeva. Pro Thörnberga je to dnes již druhá vstřelená branka. Asistence: Dmitrij Makarov

56:21
    Do konce zápasu již nezbývá mnoho času a oba týmy jistě nebudou chtít především inkasovat.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:53
    Koval musel vytáhnout v závěru třetí třetiny důležitý zákrok, kterým vykryl jedovatou střelu Boyda. Poté se strhla za bránou Novgorodu menší roztržka.

60:00

Šedesát minut hry rozuzlení nepřineslo a tak si budeme muset počkat na prodloužení a případně i samostatné nájezdy. V průběhu zápasu oba celky vedly o dvě branky, ale vždy se druhý tým stihl dotáhnout.

60:01

60:27
    Domácí v útočném pásmu.

61:24

Astana v prodloužení soupeři nepůjčila ani na chviličku kotouč, několikrát si puk hráči v útočném pásmu vyměnili a nakonec se od modré čáry odhodlal ke střele ALEXEJ LITVINĚNKO a rozhoduje toto utkání. Asistence: Dmitrij Upper

Máme za sebou velice zajímavé utkání, ve kterém nakonec Astana získala dva body za vítězství v prodloužení, které zajistil již ve druhé minutě Alexej Litviněnko dělovkou od modré čáry.

S informací, že Astana porazila na vlastním ledě Nižnij Novgorod 5:4 po prodloužení se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (14:19:25)

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 25. Savčenko, 32. Žaljaulov (Savčenko, Krasnoslobodcev), 44. Dawes (Boyd), 50. Dawes, 62. Litviněnko (Upper) - 7. Gorbunov (Krikunov), 11. Thörnberg (Makarov, Jevsejenkov), 51. Ščastlivyj (Potapov, Ellison), 56. Thörnberg (Makarov)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Poluektov) - Savčenko R, Novopašin, Litviněnko, Mnatsyan, Hutchinson, Beljakov, Grigorjev - Alexandrov, Upper, Starčenko - Dawes, Boyd, Puškarjov - Zhajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev - Spiridonov, Solarjov, Bochenski

Rozhodčí: Buturlin, Kulakov - Alyoshin, Ivanov