Los Angeles – Chicago 2:5 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Winnipeg Jets
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Ottawa Senators
Sobota 19.01.2013, 21:30 • MTS Centre • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám dobrou noc. (00:20:03)

Hvězdy zápasu:

1 - Erik Karlsson (1+2)

2 - Dustin Byfuglien (1+0)

3 - Milan Michálek (1+0)

Je dobojováno! Třetí třetina nám přinesla stejně jako třetina druhá branky pouze v síti domácího Winnipegu, který tak nezvládl svůj první zápas sezóny a prohrál proti Ottawě 1:4, když vstřelil jen jednu brankou, kterou vsítil Byfuglien. To Senátoři našli v dnešním zápase střelce rovnou čtyři, když se prosadili Michálek, Neil, Karlsson a Turris. Ottawa si tak hned v prvním zápase připisuje dva body za vítězství. To Winnipeg si na první vítězství v sezóně bude muset počkat minimálně do příštího zápasu.

60:00

59:30
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se nedokáží propracovat.

58:37
    Za hákování odchází na trestnou lavici Regin.

57:50
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je zřejmě definitivně rozhodnuto o osudu dnešního zápasu. Marc Methot našel rozjetého KYLEA TURRISE, který střelou přes obránce překvapil Pavelce. Asistence: Marc Methot.

56:59
    Od pravého hrazení vystřelil na Pavelce Regin, který poslal puk do Pavelcovi lapačky.

56:18
    Střelou přes obránce se prezentoval Greening, který ale branku trefit nedokázal.

55:33
    Byfuglien tvrdě vystřelil od modré čáry, ale jeho střela byla zablokována hostující obranou.

55:00
    Domácí fanoušci se snaží nabudit před koncem zápasu svůj tým. Uvidíme zda to domácím hokejistům pomůže.

54:15
    Do středu si dobře sjel Scheifele, který se snažil prostřelit Andersona. Jeho snaha byla k ničemu, jelikož Anderson podržel svůj tým dobrým zákrokem pravým betonem.

53:44
    Anderson měl nyní velké problémy s nahozením od modré čáry. Naštěstí pro něj celá situace dopadla dobře.

53:00
    Nyní už to budou mít domácí hokejisté těžké, jelikož do konce zápasu mnoho času nezbývá.

52:15
    Hosté využívají nabídnutou přesilovou hru, když se po přihrávce od Sergeje Gončara prosazuje nejlepší obránce minulé sezóny ERIK KARLSSON. Asistence: Sergej Gončar.

51:36
    Burmistrov vystihl rozehrávku obránců a snažil se ujet hostující obraně. To se mu ale nepodařilo, když jej dojel Karlsson a o puk jej připravil.

51:16
    Domácí budou hrát 2 minuty ve čtyřech, když na trestnou lavici odchází Ladd.

50:30
    Hokejovou parádu nám předvedl Smith, když si vyskočil do vzduchu pro letící puk, který si hodil na led před sebe a zakončoval celou akci kličkou do bekhendu, kterou Pavelec dobře vystihl a puk vyrazil levým betonem.

49:41
    Silfverberg nabral na levém křídle rychlost a tvrdě vystřeli. Pavelec předvedl další výtečný zákrok a střelu udržel na své hrudi.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 6. Byfuglien (Enstrom, Ladd) - 17. Michálek (Wiercioch), 38. Neil (Karlsson, Greening), 53. Karlsson (Gončar), 58. Turris (Methot)

Winnipeg Jets: Pavelec - Byfuglien, Enstrom, Bogosian, Stuart, Clitsome, Antropov - Wheeler, Little, Ladd - Wellwood, Jokinen, Kane - Ponikarovskij, Burmistrov, Scheifele - Macháček, Thornburn, Slater
    Ottawa Senators: Anderson - Karlsson, Methot, Gončar, Borowiecki, Wiercioch, Phillips - Silfverberg, Spezza, Michálek - Alfredsson, Turris, Latendresse - Neil, Smith, Greening - Condra, O'Brien, Regin

Rozhodčí: Stephen Walkom, Gord Dwyer - Rody Vaughan, Ryan Galloway

Diváci: 15,004