Ajaccio – Lyon 3:1 (kon.) | Montpellier – Remeš 3:1 (kon.) | Marseille – Nancy 0:1 (kon.)
AC Ajaccio
3:1 (0:0)
Olympique Lyon
Neděle 03.02.2013, 14:00 • Stade François Coty, Ajaccio • Francouzská Ligue 1 McDonald’s

Ve druhém poločase konečně začali také padat branky. Úvodní nápor Lyonu gradoval v 53. minutě, kdy šli hosté poprvé a naposled do vedení. Z pokračujícího tlaku však dále nic nevytěžili. Naopak na druhé straně se z náhodné akce radovali domácí, kteří za čtyři minuty srovnali. A dokonce o osm minut později otočili skóre na 2:1. Lyon do závěrečných sekund tlačil Ajaccio, když čtyři minuty před vypršením základní hrací doby kopali hosté penatlu. Kterou sám Gomis neproměnil. V závěru ještě pečetil stav zápasu na druhé straně, také z nařízeného pokutového kopu, Mutu. Stav utkání 3:1. Děkujeme za pozornost!

90+4
    Za předcházející faul vidí další žlutou kartu hostující Anthony Martial.

90+3
    Lyon se ještě snaží zatlačit soupeře, ale Martial si pomáhá zbytečným útočným faulem.

90+2
    Ajaccio právě vstřelilo branku!
    ADRIAN MUTU nekompromisně proměňuje nařízený pokutový kop. Posílá hostujícího brankáře na jinou stranu a sám tvrdou ránou zřejmě definitivně zajišťuje svému celku tři body.

90+1
    Mutu proti Vercoutremu.

90+1
    Hlavní arbitr nastavuje ještě čtyři minuty nad základní hrací dobu.

90
    Hostující obránce Dejan Lovren vidí hned červenou kartu!

90
    Na druhé straně fauluje Lovren rozběhnutého Oliecha ve vápně a rozhodčí píská také penaltu na druhé straně.

90
    Domácí další nebezpečný pas ubránili. Lovren netrefuje hlavou branku.

89
    Za ostrý zákrok na unikajícího Umtitiho dostává žlutou kartu domácí Dennis Oliech.

88
    Ani následný rohový kop hosté nezužitkovali. Ochoa bude vykopávat.

87
    Gomis trefuje pouze Ochou, který se stává hrdinou posledních minut.

86
    V pokutovém území padá hostující Gomis a hlavní rozhodčí píská pokutový kop!

85
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Malbranque, přichází Grenier.

85
    Lyonu se stále nedaří vynutit si potřebný tlak. Ajaccio hraje hodně odvážně a nesnaží se samo zalézat do defenzívy.

84
    Reveillere neúnavně posílá ze své strany jeden centr za druhým svým spoluhráčům. Martial však z hranice vápně hodně přestřeluje branku domácích.

82
    Adrian Mutu v obrovské šanci, když unikl hostující obraně a obloučkem nepřekonává vyběhnutého Vercoutreho. Pokus šel těsně nad branku.