Třebíč – Havlíčkův Brod 5:6 (po pr.) | Jihlava – Most 5:1 (kon.) | Benátky n/J – Šumperk 1:2 (po pr.)
Beroun – Ústí n/L 1:2 (po pr.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Písek 6:1 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 1:3 (kon.)
HC Olomouc
6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
IHC Králové Písek
Středa 06.02.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

To je z duelu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (20:20:39)

V závěrečné třetině Olomouc třemi brankami definitivně rozhodla o svém jasném vítězství. Navýšila tak svůj náskok před třetím Ústím nad Labem, které triumfovalo v Berouně až po prodloužení. Navíc by mohla v případě ztráty Mladé Boleslavi v Hradci Králové poskočit na první pozici. Naopak Písek ztrácí na předposlední Beroun už o bod více, což mu samozřejmě k jeho úniku z poslední příčky příliš nevyhovuje.

60:00

59:36
    Ondřej Kříž po své střele fauloval jednoho z Jihočechů, po ponechané výhodě byl nakonec na dvě minuty za sekání odeslán na trestnou.

59:11
    Hampl v obranné třetině Písku z levé strany nasměroval přihrávku na najíždějícího Ondřeje Kříže, jenž si obhodil jednoho z protihráčů, a poté na dlouhou hůl nahodil puk na Mazucha. Ten kotouč zkrotil hrudí.

58:15
    Mora je kompletní.

57:26
    Jihočeši se pokouší najít skulinky, jimiž by mohli proniknout do útočného pásma. Zatím ale žádnou takovou nenašli.

56:15
    Dvě minuty za držení protihráče a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování si do statistik nechal zapsat Richard Diviš (OLO). Menší trest odpyká Lukáš Králík.

55:32
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Janáčkova tvrdá střela od modré byla JIŘÍM ŘÍPOU stojícím před Mazuchem usměrněna do hostující svatyně! Asistence: Martin Janáček, Zbyněk Hampl.

55:16
    Švaňhal z pravého kruhu vyslal nepříjemný projektil na Mazucha, písecký brankář ho však zachytil do výstroje.

54:24
    Kohouti v plném počtu.

53:12
    Písek v domácím obranném pásmu dlouho po vhazovaní nepobyl a nyní se jen marně snaží do něj zpátky dostat.

Utkání sleduje 852 diváků.

52:24
    Za vysokou hůl si menší trest odsedí Richard Diviš (OLO).

51:12
    Nádherná kombinace Mory! Řípa našel z rohu hřiště před hostující klecí MATĚJE PEKRA, který nejprve odmítl hattrick, když ještě předložil puk Hamplovi. Kotouč se však po Hamplově zakončení odrazil k Pekrovi, jenž zametl touš za Mazucha! Asistence: Zbyněk Hampl.

50:23
    Jihočeské mužstvo si v klidu nahrává v obranné třetině, Hanáci jeho rozehrávku příliš nenapadají.

49:24
    Josef Slavík (PIS) putuje na dvě minuty na trestnou za sekání.

49:07
    Z rohu kluziště domácího útočného pásma namazal Rác na modrou Ondřeji Křížovi, jenž z první vyslal na Mazucha bombu. Hostující gólman ji však dokázal skvěle zneškodnit.

48:04
    Písek v posledních desítkách sekund zatlačil svého soka do jeho obranné třetiny, vážněji se mu ale Halásze ohrozit nepovedlo.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 4. Pekr (Řípa, Bartoň), 35. Králík (Kříž O., Švaňhal), 38. Pekr (Bartoň), 42. Kříž O. (Kotvan, Rác), 52. Pekr (Hampl), 56. Řípa (Janáček, Hampl) - 1. Vlček (Vaniš)

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž O., Staněk, Kadela, Kotvan, Janáček, Valenta – Pekr, Řípa, Hampl – Rufer, Diviš, Selingr – Rác, Kolouch, Kucsera – Švaňhal, Králík, Vodný.
    IHC Králové Písek: Mazuch (Halmoši) – Petráček, Drtil, Boháč, Ruprecht, Makovský, Kříž L., Sedláček, Kužel – Sedláček, Kubeš (C), Strnad – Ferebauer, Vlček, Vaniš – Slavík, Kučera, Heřman – Homolka, Volf, Schwamberger.

Rozhodčí: Úlehla – Adamec, Poruba