Tampa – New Jersey 5:4 (2:0 po s.n.) | Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Chicago – Anaheim 1:2 (kon.)
Calgary – Columbus 4:6 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 2:0 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:1 (kon.)
Winnipeg – Carolina 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 1:0 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Tampa Bay Lightning
5:4 (0:0, 2:3, 2:1)
New Jersey Devils
Sobota 30.03.2013, 00:30NHL

To je pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost. (03:30:39)

Domácí nakonec dokázali zvrátit zápas a získávají plný počet bodů! Branky začaly padat až ve druhé části, skóre otevřel Loktionov, o minutu později uspěl v samostatném nájezdu Kostopoulus. Ovšem o další minutu později už to bylo 1:2, když vstřelil branku Stamkos. 3 minuty po Stamkosově brance vyrovnal Thompson a hrálo se od začátku. Nerozhodný stav vydržel pouze 3 minuty, poté šli do vedení opět ďáblové, když skóroval Greene. Ve 43. minutě upravil skóre na 2:4 Carter. Zbytek zápasu patřil domácím, nejprve ve 48. minutě snížil Stamkos, vyrovnání přišlo 16 vteřin před koncem z hole Killorna a když nepadla branka v prodloužení, vše směřovalo do dovednostní disciplíny – trestných střílení.
    Velmi vyrovnané utkání rozhodl vítězným nájezden Purcell.

1. hvězda (TBL): STEVEN STAMKOS (2+1)
    2. hvězda (NJD): ANDY GREENE (1+1)
    3. hvězda (TBL): ALEX KILLORN (1+1)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning. Autorem vítězného nájezdu je TEDDY PURCELL.

Garon skvělým zákrokem hokejkou nájezd kryje!

PATRIK ELIÁŠ (NJD)

Střelou, která šla od tyčky za záda Brodeura posílá švédský bek Tampu do vedení 2:0!

VICTOR HEDMAN (TBL)

Nedokázal dotáhnout forhendovou kličku do zdárného konce. 1:0

TRAVIS ZAJAC (NJD)

Svižnou střelou mezi betony proměňuje! 1:0

Jako první pojede TEDDY PURCELL (TBL).

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledu budou následovat trestná střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Hra se nyní ''motá'' kolem středového kruhu.

64:20
    Killornův pokus Brodeur kryje, puk na holích mají hráč New Jersey.

63:34

63:34
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

63:01
    Stamkosovu střelu zastavil Brodeur skvělým reflexivním zákrokem!

62:39
    St. Louis kombinuje se Stamkosem, rozhodne tato úderná dvojice utkání?

62:01
    Purcellova střela od modré nebyla přesná.

61:40
    Hosté ihned po vhazování prodlužují kotouč do středního pásma.

61:34
    Oddechový čas pro domácí.

61:34
    D'Agostini (NJD) oslabuje svůj tým, provinil se držením.

60:59
    Tampa bude hrát přesilovku, zatím hráči kombinují ve výhodě v útočném pásmu.

60:49
    Eliáš nedokázal vykličkovat z těžké pozice mezi dvěma obránci.

60:01

60:00

59:44
    Tampa právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno, branka padla za pět minut dvanáct!! Tampa dokázala využít výhodu jednoho muže v poli! Stamkos krásnou přihrávkou našel ALEXE KILLORNA, který měl takřka prázdnou branku a skóroval!
    Asistence: Steven Stamkos, Matthew Carle

59:14
    Garon na střídačce!

59:00
    Poslední minuta utkání, puk za Garonem.

58:28
    Eliáš vyslal štiplavou střelu, kterou Garon pokryl betonem.

58:03
    Brodeur kryje střelu z křídla, následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

57:41
    Stamkos nahazoval zpoza branky před svatyni Brodeura, puk však nenašel adresáta.

57:25
    Domácím už moc času nezbývá, stále si nemohou vytvořit tlak, který by mohl vyústit ve vyrovnávací branku.

55:49
    Hosté vyhodili dvakrát za sebou na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Brodeura.

54:42
    Hosté teď drží kotouč v útočném pásmu a snaží se příliš nikam nespěchat.

53:39
    Brodeur v poslední chvíli zareagoval na nečekanou střelu ze středního pásma a puk vyrazil do rohu.

51:04
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry – zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Garona.

50:34
    Židlického střelu Garon kryje bez menších problémů.

50:20

49:54
    Pyatt zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho také chvíli podržel a zdržel čas.

49:02
    Domácí posílají kotouč přes všechny čáry.

48:20
    Naprosto zbytečný faul si odsedí Gudas (TBL), který úmyslně najel do Brodeura a dostává za to 2 minuty za nedovolené bránění.

47:09
    ''ONE GOAL GAME AGAIN''! Tampa snižuje a zápas nabírá nové otáčky! STEVEN STAMKOS dostal přihrávku za branku, povybruslil si a z minimálního úhlu našel díru mezi betony Brodeura.
    Asistence: Alex Killorn

45:59
    Ránu od modré vyslal Fayne, ale Garon jí i následné tři dorážky kryje a stále drží naděje Tampy na vyrovnání.

45:15
    Hosté kombinují za brankou Garona.

43:53

42:39
    Devils právě vstřelili branku!
    A taky že mrzí! Domácí inkasují branku v oslabení! Nepřesnou přihrávku na obránce zastavil RYAN CARTER, poté ujížděl jeden na jednoho a střelou přes obránce prostřelil Garona.
    Bez asistence

42:20
    Stamkos nedokázal dostat kotouč za Brodeura ze slibné pozice, to by mohlo domácí mrzet!

41:53
    Salvador (NJD) vyloučen za podražení.

41:49
    Hráči Tampy si vytvořili menší tlak v útočném pásmu, který přinesl přesilovou hru.

40:48
    Nepřesná přihrávka vyústila v zakázané uvolnění domácích.

40:01

Druhá část byla reklamou na lední hokej! Za 8 minut padlo 5 branek, přibylo množství šancí a tempo hry se značně zvýšilo než v první části. Hosté po 2 třetinách vedou 2:3.

40:00

39:05
    Další obrovská neproměněná šance domácích! Stamkos se ujal kotouče po příchodu z trestné lavice, zadovkou našel St. Louise, ten však osamocen z mezikruží neprostřelil Brodeura.

38:53

38:29
    Hosté se teprve teď dokázali osvobodit vyhozením a mohou střídat.

37:59
    Clarksonova střela skončila pouze na chráničích jednoho z obránců.

36:53
    Stamkos (TBL) putuje za ''katr'' za nedovolené bránění.

36:53
    Tohle by domácí mohlo mrzet! Střela Stamkose z mezikruží skončila na tyči. I když byl Brodeur mimo branku, St. Louis nedokázal touš dorazit.

35:50

35:21
    Židlický vyslal nebezpečnou střelu, Garon byl však připraven a pokus vyrazil.

34:19
    Na trestnou lavici míří Brewer (TBL) za hákování.

33:58
    Hosté jdou opět do vedení! ANDY GREENE dostal přihrávku od D'Agostiniho na modrou čáru a vyslal nechytatelnou dělovku, která vymetla šibenici!
    Asistence: Matt D'Agostini, Marek Židlický

33:41
    Blesky se osvobozují vyhozením a mohou střídat.

33:11
    Hosté kombinují za brankou Garona, stále se jim však nenaskytla možnost ke střele ze slibné pozice.

32:38
    Aulie (TBL) usedá na trestnou lavici – 2 minuty za vysokou hůl.

32:20
    Hra je nyní mírně rozháraná, žádný z týmů nechce udělat chybu a pustit druhý tým do vedení.

30:26
    Máme vyrovnáno! Pánik nahodil kotouč do útočného pásma, ale ani jeden z obránců k němu příliš nespěchal. Obrovskou chybu obrany tedy využil NATE THOMPSON a srovnává na 2:2!
    Asistence: Richard Pánik, Radko Gudas

29:04
    Hosté nyní na chvíli zamkli Tampu v obranném pásmu, šanci si však vytvořit nedokázali.

28:00
    Další branka! Domácí se opět dostávají na dostřel! St. Louis nahodil na Brodeura, ten vyrazil touš pouze před sebe, kde stál připravený STEVEN STAMKOS a puk nadvakrát dorazil za záda hostujícího brankáře.
    Asistence: Martin St. Louis, Keith Aulie

26:41
    Ďáblové zvyšují skóre na 0:2! Nařízené tresné střílení proměnil TOM KOSTOPOULOS střelou švihem nad vyrážečku Garona!

25:50
    Hosté otevírají skóre! D'Agostini zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal zadovkou ADNREII LOKTIONOVI, který propálil Garona.
    Asistence: Matt D'Agostini, Andy Greene

25:09
    Carter zavezl kotouč do útočného pásma, následně však spadl a puk ztratil.

24:13
    Aulie hledal přihrávkou jednoho z útočníků, ten na ní však nedosáhl – zakázané uvolnění.

22:39
    Stamkos měl obrovskou příležitost skórovat, když ujížděl sám na brankáře, ale v poslední chvíli mu Salvador ''rybičkou'' vypíchl touš z hole.

21:59
    Ďáblové vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Brodeura.

21:20
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale stále si nedokáží vypracovat příležitost, ze které by mohli ohrozit Garona.

20:01

V úvodní části branka nepadla, ale hokej je to atraktivní. Uvidíme, co nám přinese druhá část.
    Střely na branku: 5:7

20:00

19:01
    Hra ve středním pásmu.

18:10
    Hosté ujeli dva na jednoho, ale Bernier se rozhodl zakončit sám a střelou Garona nepřekonal. Nepsané pravidlo nedáš – dostaneš bylo málem na místě. Stamkos byl úplně sám před Brodeurem, ale šance využít nedokázal a stav zůstává neměnný.

15:59
    Clarkson vyzokušel pozornost Garona střelou zápěstím.

15:50
    Blesky kombinují ve svém obranném pásmu.

14:42
    Eliáš vyslal mezi kruhy tvrdou ránu, Garon byl však připravený a pokryl jí.

14:06

12:32
    Obrovská šance domácích! Z mezikruží vypálil Stamkos, Brodeur vyrazil kotouč pouze do strany a následnou dorážku Purcella zastavil v poslední chvíli vyrážečkou!

12:06
    Máme zde první bitku utkání! Gudas si doslova smlsnul na Kostopoulosovi a několika svižnými ranami ho poslal na zem.

12:06
    Na trestnou lavici usedá Fayne (NJD) za podražení.

09:59
    Agilní St. Louis si vybruslil z křídla na střed a vyslal nepříjemnou střelu, tu však zkušený kanaďan chytá.

09:33
    Hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Garona.

08:00
    Hedmanova jedovatá střela od modré neměla gólové parametry, skončila těsně nad brankou.

07:27
    Clarkson pálil od modré, jeho střela však skončila pouze na výstroji jednoho z obránců.

06:25
    Hosté si neporozuměli při zakládání útoku a vyhazují na zakázané uvolnění.

05:17
    Eliáš ujel po křídle, na bodu pro vhazování se napřáhl a vyslal tvrdou ránu do břevna!

05:01

04:35
    Hedman se dostal ke střele ze slušné pozice, jeho projektil však mířil mimo.

03:55
    Hosté se nemohou dostat do pásma a vytvořit si tlak, blesky vyhazují za Brodeura.

03:01
    Prvním vyloučeným je Aulie (TBL) – menší trest nedovolené bránění.

02:07
    Garon se prezentoval prvním zákrokem, když zneškodnil střelu od modré čáry.

01:01
    Pouliot s Purcellem vybojovali touš za brankou Brodeura, avšak nedokázali si vypracovat akci, ze které by mohli skórovat.

00:01

Vítám Vás u nočního přenosu NHL, kde se utká domácí Tampa Bay a ďáblové z New Jersey.

Tampa Bay Lightning:
    Tampa Bay nezažívá příliš dobrou sezónu, ikdyž jí táhne vražedné duo Stamkos – St Louis. Blesky jsou na 13. pozici Východní konference se ziskem 29 bodů a kladným skóre 105:99. Na play off domácím chybí 6 bodů.

New Jersey Devils:
    Ďáblové z New Jersey jsou na tom o něco lépe, ve Východní konferenci jim patří 7. příčka. Hosté za 33 zápasů vydolovali 37 bodů, ale skóre mají záporné – 82:89. Bohužel se týmu zranil nejproduktivnější hráč Ilya Kovalchuk, takže to hosté dnes nebudou mít vůbec lehké.

V posledním vzájemném utkání zvítězila Tampa na ledě ďáblů 2:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 28. Stamkos (St.Louis, Aulie), 31. Thompson (Pánik, Gudas), 48. Stamkos (Killorn), 60. Killorn (Stamkos, Carle), rozh. náj. Purcell – 26. Loktionov (D'Agostini, Greene), 27. Kostopoulos (TS), 34. Greene (D'Agostini, Židlický), 43. Carter

Tampa Bay Lightning: Garon (Desjardins) – Samo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie – St. Louis, Stamkos, Killorn – Purcell, Thompson, Pouliot – Pánik, Johnson, Palát – Šustr, Pyatt, Conacher
    New Jersey Devils: Brodeur (Hedberg) – Židlický, Salvador, Fayne, Greene, Harrold, Volchenkov – Clarkson, Zajac, Eliáš – D'Agostini, Loktionov, Henrique – Bernier, Gionta, Carter – Kostopulos, Sesito, Ponikarovsky

Rozhodčí: Morton, O'Rourke – Cormier, Gibbs