Tampa – New Jersey 5:4 (2:0 po s.n.) | Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Chicago – Anaheim 1:2 (kon.)
Calgary – Columbus 4:6 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 2:0 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:1 (kon.)
Winnipeg – Carolina 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 1:0 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Tampa Bay Lightning
5:4 (0:0, 2:3, 2:1)
New Jersey Devils
Sobota 30.03.2013, 00:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Vítám Vás u nočního přenosu NHL, kde se utká domácí Tampa Bay a ďáblové z New Jersey.

Tampa Bay Lightning:
    Tampa Bay nezažívá příliš dobrou sezónu, ikdyž jí táhne vražedné duo Stamkos – St Louis. Blesky jsou na 13. pozici Východní konference se ziskem 29 bodů a kladným skóre 105:99. Na play off domácím chybí 6 bodů.

New Jersey Devils:
    Ďáblové z New Jersey jsou na tom o něco lépe, ve Východní konferenci jim patří 7. příčka. Hosté za 33 zápasů vydolovali 37 bodů, ale skóre mají záporné – 82:89. Bohužel se týmu zranil nejproduktivnější hráč Ilya Kovalchuk, takže to hosté dnes nebudou mít vůbec lehké.

V posledním vzájemném utkání zvítězila Tampa na ledě ďáblů 2:5.

00:01

01:01
    Pouliot s Purcellem vybojovali touš za brankou Brodeura, avšak nedokázali si vypracovat akci, ze které by mohli skórovat.

02:07
    Garon se prezentoval prvním zákrokem, když zneškodnil střelu od modré čáry.

03:01
    Prvním vyloučeným je Aulie (TBL) – menší trest nedovolené bránění.

03:55
    Hosté se nemohou dostat do pásma a vytvořit si tlak, blesky vyhazují za Brodeura.

04:35
    Hedman se dostal ke střele ze slušné pozice, jeho projektil však mířil mimo.

05:01

05:17
    Eliáš ujel po křídle, na bodu pro vhazování se napřáhl a vyslal tvrdou ránu do břevna!

06:25
    Hosté si neporozuměli při zakládání útoku a vyhazují na zakázané uvolnění.

07:27
    Clarkson pálil od modré, jeho střela však skončila pouze na výstroji jednoho z obránců.

08:00
    Hedmanova jedovatá střela od modré neměla gólové parametry, skončila těsně nad brankou.

09:33
    Hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Garona.

09:59
    Agilní St. Louis si vybruslil z křídla na střed a vyslal nepříjemnou střelu, tu však zkušený kanaďan chytá.

12:06
    Na trestnou lavici usedá Fayne (NJD) za podražení.

12:06
    Máme zde první bitku utkání! Gudas si doslova smlsnul na Kostopoulosovi a několika svižnými ranami ho poslal na zem.

12:32
    Obrovská šance domácích! Z mezikruží vypálil Stamkos, Brodeur vyrazil kotouč pouze do strany a následnou dorážku Purcella zastavil v poslední chvíli vyrážečkou!

14:06

14:42
    Eliáš vyslal mezi kruhy tvrdou ránu, Garon byl však připravený a pokryl jí.

15:50
    Blesky kombinují ve svém obranném pásmu.

15:59
    Clarkson vyzokušel pozornost Garona střelou zápěstím.

18:10
    Hosté ujeli dva na jednoho, ale Bernier se rozhodl zakončit sám a střelou Garona nepřekonal. Nepsané pravidlo nedáš – dostaneš bylo málem na místě. Stamkos byl úplně sám před Brodeurem, ale šance využít nedokázal a stav zůstává neměnný.

19:01
    Hra ve středním pásmu.

20:00

V úvodní části branka nepadla, ale hokej je to atraktivní. Uvidíme, co nám přinese druhá část.
    Střely na branku: 5:7

20:01

21:20
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale stále si nedokáží vypracovat příležitost, ze které by mohli ohrozit Garona.

21:59
    Ďáblové vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Brodeura.

22:39
    Stamkos měl obrovskou příležitost skórovat, když ujížděl sám na brankáře, ale v poslední chvíli mu Salvador ''rybičkou'' vypíchl touš z hole.

24:13
    Aulie hledal přihrávkou jednoho z útočníků, ten na ní však nedosáhl – zakázané uvolnění.

25:09
    Carter zavezl kotouč do útočného pásma, následně však spadl a puk ztratil.

25:50
    Devils právě vstřelili branku!
    Hosté otevírají skóre! D'Agostini zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal zadovkou ADNREII LOKTIONOVI, který propálil Garona.
    Asistence: Matt D'Agostini, Andy Greene

26:41
    Ďáblové zvyšují skóre na 0:2! Nařízené tresné střílení proměnil TOM KOSTOPOULOS střelou švihem nad vyrážečku Garona!

28:00
    Tampa právě vstřelila branku!
    Další branka! Domácí se opět dostávají na dostřel! St. Louis nahodil na Brodeura, ten vyrazil touš pouze před sebe, kde stál připravený STEVEN STAMKOS a puk nadvakrát dorazil za záda hostujícího brankáře.
    Asistence: Martin St. Louis, Keith Aulie

29:04
    Hosté nyní na chvíli zamkli Tampu v obranném pásmu, šanci si však vytvořit nedokázali.

30:26
    Máme vyrovnáno! Pánik nahodil kotouč do útočného pásma, ale ani jeden z obránců k němu příliš nespěchal. Obrovskou chybu obrany tedy využil NATE THOMPSON a srovnává na 2:2!
    Asistence: Richard Pánik, Radko Gudas

32:20
    Hra je nyní mírně rozháraná, žádný z týmů nechce udělat chybu a pustit druhý tým do vedení.

32:38
    Aulie (TBL) usedá na trestnou lavici – 2 minuty za vysokou hůl.

33:11
    Hosté kombinují za brankou Garona, stále se jim však nenaskytla možnost ke střele ze slibné pozice.

33:41
    Blesky se osvobozují vyhozením a mohou střídat.

33:58
    Hosté jdou opět do vedení! ANDY GREENE dostal přihrávku od D'Agostiniho na modrou čáru a vyslal nechytatelnou dělovku, která vymetla šibenici!
    Asistence: Matt D'Agostini, Marek Židlický

34:19
    Na trestnou lavici míří Brewer (TBL) za hákování.

35:21
    Židlický vyslal nebezpečnou střelu, Garon byl však připraven a pokus vyrazil.

35:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

36:53
    Tohle by domácí mohlo mrzet! Střela Stamkose z mezikruží skončila na tyči. I když byl Brodeur mimo branku, St. Louis nedokázal touš dorazit.

36:53
    Stamkos (TBL) putuje za ''katr'' za nedovolené bránění.

37:59
    Clarksonova střela skončila pouze na chráničích jednoho z obránců.

38:29
    Hosté se teprve teď dokázali osvobodit vyhozením a mohou střídat.

38:53

39:05
    Další obrovská neproměněná šance domácích! Stamkos se ujal kotouče po příchodu z trestné lavice, zadovkou našel St. Louise, ten však osamocen z mezikruží neprostřelil Brodeura.

40:00

Druhá část byla reklamou na lední hokej! Za 8 minut padlo 5 branek, přibylo množství šancí a tempo hry se značně zvýšilo než v první části. Hosté po 2 třetinách vedou 2:3.

40:01

40:48
    Nepřesná přihrávka vyústila v zakázané uvolnění domácích.

41:49
    Hráči Tampy si vytvořili menší tlak v útočném pásmu, který přinesl přesilovou hru.

41:53
    Salvador (NJD) vyloučen za podražení.

42:20
    Stamkos nedokázal dostat kotouč za Brodeura ze slibné pozice, to by mohlo domácí mrzet!

42:39
    A taky že mrzí! Domácí inkasují branku v oslabení! Nepřesnou přihrávku na obránce zastavil RYAN CARTER, poté ujížděl jeden na jednoho a střelou přes obránce prostřelil Garona.
    Bez asistence

43:53

45:15
    Hosté kombinují za brankou Garona.

45:59
    Ránu od modré vyslal Fayne, ale Garon jí i následné tři dorážky kryje a stále drží naděje Tampy na vyrovnání.

47:09
    ''ONE GOAL GAME AGAIN''! Tampa snižuje a zápas nabírá nové otáčky! STEVEN STAMKOS dostal přihrávku za branku, povybruslil si a z minimálního úhlu našel díru mezi betony Brodeura.
    Asistence: Alex Killorn

48:20
    Naprosto zbytečný faul si odsedí Gudas (TBL), který úmyslně najel do Brodeura a dostává za to 2 minuty za nedovolené bránění.

49:02
    Domácí posílají kotouč přes všechny čáry.

49:54
    Pyatt zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho také chvíli podržel a zdržel čas.

50:20

50:34
    Židlického střelu Garon kryje bez menších problémů.

51:04
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry – zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Garona.

53:39
    Brodeur v poslední chvíli zareagoval na nečekanou střelu ze středního pásma a puk vyrazil do rohu.

54:42
    Hosté teď drží kotouč v útočném pásmu a snaží se příliš nikam nespěchat.

55:49
    Hosté vyhodili dvakrát za sebou na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Brodeura.

57:25
    Domácím už moc času nezbývá, stále si nemohou vytvořit tlak, který by mohl vyústit ve vyrovnávací branku.

57:41
    Stamkos nahazoval zpoza branky před svatyni Brodeura, puk však nenašel adresáta.

58:03
    Brodeur kryje střelu z křídla, následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

58:28
    Eliáš vyslal štiplavou střelu, kterou Garon pokryl betonem.

59:00
    Poslední minuta utkání, puk za Garonem.

59:14
    Garon na střídačce!

59:44
    Máme vyrovnáno, branka padla za pět minut dvanáct!! Tampa dokázala využít výhodu jednoho muže v poli! Stamkos krásnou přihrávkou našel ALEXE KILLORNA, který měl takřka prázdnou branku a skóroval!
    Asistence: Steven Stamkos, Matthew Carle

60:00

60:01

60:49
    Eliáš nedokázal vykličkovat z těžké pozice mezi dvěma obránci.

60:59
    Tampa bude hrát přesilovku, zatím hráči kombinují ve výhodě v útočném pásmu.

61:34
    D'Agostini (NJD) oslabuje svůj tým, provinil se držením.

61:34
    Oddechový čas pro domácí.

61:40
    Hosté ihned po vhazování prodlužují kotouč do středního pásma.

62:01
    Purcellova střela od modré nebyla přesná.

62:39
    St. Louis kombinuje se Stamkosem, rozhodne tato úderná dvojice utkání?

63:01
    Stamkosovu střelu zastavil Brodeur skvělým reflexivním zákrokem!

63:34

63:34

64:20
    Killornův pokus Brodeur kryje, puk na holích mají hráč New Jersey.

64:47
    Hra se nyní ''motá'' kolem středového kruhu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po krátké úpravě ledu budou následovat trestná střílení.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede TEDDY PURCELL (TBL).

Svižnou střelou mezi betony proměňuje! 1:0

TRAVIS ZAJAC (NJD)

Nedokázal dotáhnout forhendovou kličku do zdárného konce. 1:0

VICTOR HEDMAN (TBL)

Střelou, která šla od tyčky za záda Brodeura posílá švédský bek Tampu do vedení 2:0!

PATRIK ELIÁŠ (NJD)

Garon skvělým zákrokem hokejkou nájezd kryje!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning. Autorem vítězného nájezdu je TEDDY PURCELL.

1. hvězda (TBL): STEVEN STAMKOS (2+1)
    2. hvězda (NJD): ANDY GREENE (1+1)
    3. hvězda (TBL): ALEX KILLORN (1+1)

Domácí nakonec dokázali zvrátit zápas a získávají plný počet bodů! Branky začaly padat až ve druhé části, skóre otevřel Loktionov, o minutu později uspěl v samostatném nájezdu Kostopoulus. Ovšem o další minutu později už to bylo 1:2, když vstřelil branku Stamkos. 3 minuty po Stamkosově brance vyrovnal Thompson a hrálo se od začátku. Nerozhodný stav vydržel pouze 3 minuty, poté šli do vedení opět ďáblové, když skóroval Greene. Ve 43. minutě upravil skóre na 2:4 Carter. Zbytek zápasu patřil domácím, nejprve ve 48. minutě snížil Stamkos, vyrovnání přišlo 16 vteřin před koncem z hole Killorna a když nepadla branka v prodloužení, vše směřovalo do dovednostní disciplíny – trestných střílení.
    Velmi vyrovnané utkání rozhodl vítězným nájezden Purcell.

To je pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost. (03:30:39)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 28. Stamkos (St.Louis, Aulie), 31. Thompson (Pánik, Gudas), 48. Stamkos (Killorn), 60. Killorn (Stamkos, Carle), rozh. náj. Purcell – 26. Loktionov (D'Agostini, Greene), 27. Kostopoulos (TS), 34. Greene (D'Agostini, Židlický), 43. Carter

Tampa Bay Lightning: Garon (Desjardins) – Samo, Hedman, Brewer, Carle, Gudas, Aulie – St. Louis, Stamkos, Killorn – Purcell, Thompson, Pouliot – Pánik, Johnson, Palát – Šustr, Pyatt, Conacher
    New Jersey Devils: Brodeur (Hedberg) – Židlický, Salvador, Fayne, Greene, Harrold, Volchenkov – Clarkson, Zajac, Eliáš – D'Agostini, Loktionov, Henrique – Bernier, Gionta, Carter – Kostopulos, Sesito, Ponikarovsky

Rozhodčí: Morton, O'Rourke – Cormier, Gibbs