Buffalo – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida – New Jersey 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 4:0 (kon.)
San Jose – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Chicago 1:7 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Královští lvi Hradec Králové
Neděle 31.03.2013, 14:30 • Zlatopramen Arena • Baráž o DHL extraligu juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Krásný den přeji z Ústí nad Labem. Dnes nás čeká zápas posledního kola baráže mezi Ústím a Hradcem. Domácímu týmu v tomto utkání o nic nejde, protože sestup z nejvyšší soutěže má jistý. Naopak hostující tým může pomýšlet na postup.

Z Hradce dorazila i skupinka několika fanoušků, kteří tu budou takřka doma, protože domácí fanoušci na mládež prostě nechodí.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté a hned se dostali ke střele.Valášek mířil vysoko nad branku.

00:30
    Kotouč mají na svých holích hokejisté z Hradce Králové a domácí se musí bránit. Ságerovi se přihrávka nepovedla.

00:59
    Vhazování před brankou Nováka. Puk se dostal na hůl hostů, kteří dnes musí vyhrát, pokud chtějí pomýšlet na postup.

01:39
    K vidění je spíše opatrný hokej, který nenabízí vyloženě gólové šance, vše se ale může změnit.

02:40
    Procházka mohl poslat svůj tým do vedení, ale brankář Novák byl pozorný a černý kus gumy za svá záda nepustil.

02:53
    Z protiútoku zahrozil Hanzl, ale ani Veselý se nenechal nachytat.

03:07
    Královští lvi jsou v útočném pásmu a snaží se vstřelit první branku zápasu. Domácí obrana však hraje takticky a snaží se střely soupeře blokovat.

04:02
    Kastner se dostal do šarvátky se Ságerem a na trestnou jsou vysláni oba dva na dvě minuty za hrubost..

04:06
    Gólman Novák střelu od modré přidržel v lapačce a bude se vhazovat znovu před tím.

04:25
    Na druhé straně vyslal střelu ze stejné vzdálenosti Faigl, ale branku o velký kus přestřelil.

05:29
    Obraz hry je stále stejný. Hradec dobře brání střední pásmo a Lvíčata se přes neutrální území těžko dostávají.

06:02
    Oba týmy hrají v plném počtu.

06:40
    I při hře s pěti bruslaři na obou stranách mají převahu hostující hokejisté, kteří jsou daleko kreativnější a pouští se do promyšlených kombinací.

07:37
    První ústecká formace se dostala do útočného pásma, ale brankář Veselý zasahovat nemusel, protože domácí střelci stříleli velmi nepřesně.

08:52
    Vyloučen domácí Zdvořáček na dvě minuty za faul kolenem.

09:04
    Hradec právě vstřelil branku!

Velmi rychle využitá přesilová hra. LUKÁŠ NEDVÍDEK si najel před branku a prostřelil z blízkosti Davida Nováka. Asistence: Tomáš Půlpán.

09:39
    Hostující tým vstřelená branka nakopla. Hradec útočí a domácí se musí bránit. Což se jim s velkými problémy daří.

10:10
    David Novák si musí připadat jako růže na pouti, protože soupeř na něj posílá jednu ránu za druhou, ale maskovaný mladík zatím inkasoval pouze jednou.

10:56
    Šimanovský obranným zákrokem překazil další šanci hostujícího týmu. Položil se do přihrávky a puk skončil v rohu kluziště.

12:12
    Domácí se vůbec nemůžou dostat do útočného pásma. Je to dané tím, že Hradec velmi dobře bruslí a Ústí do šancí nepouští.

12:49
    Buly před brankářem Veselým. Ten si poradil i s dorážkou Navarry.

13:30
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Branka takřka z ničeho. Lvíčata se dostala do pásma a Faigl našel volného ŠTĚPÁNA KUCHYNKU, který poslal puk mimo dosah brankáře Veselého. Asistence: Tomáš Faigl.

13:56
    Vyloučen hostující Matějček za sekání.

14:11
    Ústí krouží v pásmu, ale hosté mu kotouč vypíchli. Hradec zahrozil v oslabení,Valášek vystihl chybu obrany, ale Nováka nepřekonal.

14:47
    Vyloučen Kuchynka na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

15:00
    Bulva kroužil za vlastní brankou a málem jeho snahu o rozehrávku vystihl vysunutý útočník Hradce.

15:26
    Buly ve středním pásmu. Puk na holi mají Královští lvi, kteří zvesela útočí.

15:56

16:23
    Hradec si v přesilové hře počíná dobře, střelu Tomáše Půlpána našel Novák v lapačce.

16:48
    Lvíčata dostala hru do středního pásma, kde se dlouho nepobývalo. Hosté opět nastěhovaní před brankou Nováka. Ústí se znovu osvobodilo a oba týmy střídají.

18:00
    Bulva se před svojí brankou zorientoval nejlépe a puk odstřelil daleko z obranného pásma. Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

19:00
    Hosté stále útočí, ale ústecká defenziva hraje kompaktně a nenechává se rozhodit.

19:34
    Novák před sebou našel puk a hned se po něm vrhl. Buly před jeho brankou.

19:48

20:00

První třetina byla ve znamení hostujícího týmu, který celých dvacet minut diktoval tempo hry a Lvíčata se mu musela přizpůsobit a vyrovnat. Podle skóre je zápas vyrovnaný, ale podle výkonu mají navrch hokejisté z Hradce.

20:01

20:05
    Hradec i do druhé třetiny vstoupil aktivněji.

20:19
    Z jejich aktivity vyplynul poněkud zbytečný útočný faul. Vyloučen Aleš Půlpán na 2 minuty za vysokou hůl plus osobní trest za nesportovní chování.

20:50
    Hanzl se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, beton Veselého však nepřehodil.

21:25
    Lvíčata jsou v útočném pásma a snaží se něco vymyslet. Hostující obrana hraje velmi dobře.

22:19
    Hosté v plném počtu. Ústí nic kloudného nevymyslelo.

22:53
    Vyloučen domácí Šimanovský na dvě minuty za vysokou hůl.

22:58

Za pět sekund využitá přesilová hra. To byla rychlost. Nedvídek vyhrál buly na LUKÁŠE KASTNERA, který střelou bez přípravy prostřelil Davida Nováka. Asistence: Lukáš Nedvídek.

23:45
    Hradec vstřelená branka vyburcovala k ještě větší aktivitě a domácí se musí bránit. Hosté se však při zakládání další útočné akce provinili icingem.

24:25
    Vyloučen hostující Brida na dvě minuty za vražení na hrazení.

24:47
    Žlutomodří se nastěhovali do pásma, Ságerova střela proletěla Veselému mezi betony, ale puk skončil mimo branku.

25:42
    Hradec se velmi dobře brání, Ústí se ne a ne dostat stabilně do pásma.

26:09
    Jindřich nebezpečně vystřelil, brankář Veselý si s jeho pokusem poradil.

26:25

26:38
    Vyloučena domácí střídačka za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Roman Navarra.

27:10
    Královští lvi rozjíždí přesilovkovou kombinaci, ale Novák neinkasoval.

27:25
    Za faul Holečka je proti Ústí nařízeno trestné střílení.

27:25

LUKÁŠ PRAVDA se rozjel na Nováka. Vystřelil na lapačku ústeckého gólmana, ten se jen bezmocně ohlédl za svá záda.

27:53
    Domácí zápas nezvládají, vyloučen Hanzl na dvě minuty za krosček.

28:13
    Lvíčata se brání ve třech. Hradec je sice v pásmu, ale ke střelám se zatím nedopracoval.

28:38
    Domácí ve čtyřech.

29:11
    Vyloučen Vegner na dvě minuty za krosček. Ústí znovu ve 3.

29:23
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale domácí se ve třech statečně brání.

29:53
    Ústí ve čtyrech. Tlak Hradce pokračuje dál. Domácí stojí oslabení mnoho sil.

30:30
    Kotouč za brankou Veselého a hosté od své svatyně zakládají další útočný výpad.

31:11

31:12
    Ústí je v plném počtu a uvidíme, jak bude hrát v plném počtu bruslařů. Na oslabení sil spotřebovali opravdu hodně.

32:06
    Slovan se provinil zakázaným uvolněním a buly se bude vhazovat před brankou Nováka.

32:25
    Navarra byl v útočném pásmu hodně aktivní, a tak si svým pohybem vynutil vhazování po levé ruce brankáře Veselého.

33:05
    Procházka se pěkně napřáhl, jeho střela skončila na boční síti branky.

35:00
    Hradec je lepším týmem. Ústí se ke střelám dostává jen sporadicky a z velké vzdálenosti.

35:03
    Po delší době se budě vhazovat před brankou hostů. Hanzlova formace příliš dlouho v útoku nebyla. Musí se bránit.

35:46

Geometricky přesnou přihrávku poslal přes celé hřiště na útočnou modrou Červený. Puk do jízdy dostal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ a gólmana Nováka s přehledem překonal. Asistence: Marek Červený.

36:20
    Vyloučen Nevídek za hákování.

37:45
    Ústí se ve vlastní přesilové hře musí bránit, protože Hradec ho do svého pásma vůbec nepouští. Hosté nepustili během celého oslabení domácí ke střele.

38:20

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:28
    Hosté jsou v útočném pásmu a snaží se svůj náskok navýšit.

40:00

Viděli jsme znovu třetinu, kterou dirigovali hosté a zcela po zásluze vede Hradec 4:1.

40:01

40:02
    Buly vyhráli vyhráli hokejisté hostujícího týmu a hned se dostali před Nováka. Ten ale zakročit nemusel, puk mířil mimo jeho branku.

40:39
    Pokud se v této třetině nestane něco nevídaného, tak Lvíčata tento zápas prohrají a Hradec bude slavit tři body.

41:25

Parádní individuální akce, kterou vymyslel a zakončil ZDENĚK ČÁP. Asistence: Tomáš Šťastný.

41:36
    Vyloučen Pravda za držení.

42:06
    Domácí se provinili icingem. Do pásma se ale přes organizovanou obranu Hradce dostat nemohou.

43:00
    Obrázek hry je stále stejný, Hosté hrají lépe a mají více ze hry. Kotle obou soupeřů se sešli na jedné tribuně a zápas si užívají.

43:36

43:57
    Valášek se řídil v plné rychlosti na Nováka, vystřelil. Jeho pokus však olízl horní tyč domácí branky.

44:22
    Buly před brankou Veselého. Gólman zasahovat nemusel, protože beci odvezli puk daleko od něj. Hradec svůj náskok pohodlně kontroluje a nepřipouští žádné komplikace.

45:25
    Brankář Hradce ukázal, že ani práce s holí mu není cizí. Puk rozehrál do středního pásma přesně na hokejku spoluhráče.

46:39
    Kastner se dostal před domácí branku, ale Novák ho vychytal.

48:10
    Hra se zbytečně nepřerušuje, hraje se plynulý hokej, který se všem přítomným líbí. Více se ale zamlouvá Hradeckým, protože vedou.

48:42
    Vyloučen hostující Šťastný na dvě minuty za nedovolené bránění.

49:07
    Slovan přesilovku hraje nehraje úplně nejhůř, ale když nestřílí, tak nemůže dát gól.

50:00
    Hradec vyhodil puk až za branku soupeře. Lvíčata se do pásma dostala, ale po střele Hanzla se puk ocitl v ochranné síti nad brankou.

50:42

50:55

Mezi kruhy si vybruslil a TOMÁŠ ŠŤASTNÝ střelou na "dřevěnku" překonal Nováka v brance Lvíčat. Samostatně.

51:45
    Vegnerovo nahození od modré čáry málem překvapilo brankáře Veselého. Kotouč nakonec skončil mimo cílové místo.

52:01
    Gólman Novák se těžce zvedá z ledu. Snad bude v pořádku.

52:01
    Zdá se, že utkání dochytá. Je to bojovník.

52:14
    Hradec hraje to, co potřebuje. Útočí, hru má zcela pod kontrolou a v podstatě čeká na konec utkání.

55:04
    Domácí se i za velmi nepříznivého stavu snaží útočit. Podávají sympatický výkon,byť sestupují z nejvyšší soutěže.

56:10
    Holečkova střela skončila mezi betony brankáře Veselého.

56:35
    Ústí je v útočném pásmu a bojuje o každý metr ledové plochy.

57:00
    Poslední tři minuty zápasu.

57:30
    Vyloučen hostující Tomáš Půlpán na dvě minuty za nedovolenou výstroj.

58:00
    Lvíčata se nemohou dostat do pásma. Hradec hraje velmi dobře a výsledek si v této podobě asi uhlídá.

58:38
    Veselý drží puk, a tak se bude vhazovat po jeho levé ruce.

58:59
    Puk za brankou Davida Nováka. Hostující fanoušci děkují svému týmu za předvedenou hru.

59:32

60:00

Zcela po zásluze vyhráli hokejisté Hradce. Viděli jsme celkem sedm branek. (16:27:53)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Kuchynka (Faigl) – 10. Nedvídek (Půlpán), 23. Kastner (Nedvídek), 28. Pravda, 36. Šťastný (Červený), 42. Čáp (Šťastný), 51. Šťastný

HC Slovan Ústí nad Labem: Novák, Burkovec – Zdvořáček, Šimanovský, Fojt, Kment, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Navarra, Ságer, Bačák, Trončinský, Holeček, Vegner, Strnad, Faigl, Musil, Jindřich, Bulva, Neumann, Janák
    Královští lvi Hradec Králové: Jeřábek, Veselý – Matějček, Pravda, Konečný, Nedvídek, Půlpán T., Voženílek, Kováč, Suk, Rejl, Bartoň, Půlpán A., Procházka, Červený, Valášek, Čáp, Šťastný, Hlavatý, Štědrý, Kastner, Brida

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Bejček. Ondráček