Itálie – Rusko 0:1 (kon.) | J. Korea – Kanada 0:5 (kon.) | Norsko – Švédsko 2:1 (kon.)
USA – Česko 3:0 (kon.)
Jižní Korea
0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Kanada
Úterý 16.04.2013, 07:15 • Goyang Sport Complex & Park Ice Rink • MS sledge hokej

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:00.

Mistrovství světa ve sledge hokeji se v tomto roce koná v Jižní Koreji ve městě Goyang. Dnes jsou na programu čtyři zápasy třetího hracího dne a ten bude velmi důležitý. Jedná se o poslední zápasy ve skupinách, po kterých bude následovat boj o konečné umístění.

Postupy:

Z každé skupiny postoupí první dva týmy do semifinále a v tom budou hrát systémem A1 – B2 a B1 – A2. Semifinálové souboje jsou na programu ve čtvrtek. Ještě o den dříve tedy hned zítra se rozjedou souboje zbylých týmů o konečné 5. – 8. místo.

I tyto souboje budou velmi důležité, poněvadž si prvních šest týmů celého šampionátu zajistí účast na paralympiádě 2014 v Soči. Pokud by v první šestici nebylo Rusko, tak postoupí pouze prvních pět a právě ruská reprezentace. Ta má účast v Soči jako pořadatelská země jistou.

Skupina B:

Ve skupině B hraje kromě těchto dvou týmů ještě Itálie a Rusko. Právě v zápase Italů s Ruskem šlo o druhé postupové místo. V tomto zápase mezi Kanadou a Jižní Koreu již tak vypjatá situace nebude. Kanada je jistým postupujícím a naopak domácí tým prohrál obě svá utkání a může se těšit pouze na boje o 5. – 8. místo.

Utkání sledge hokeje se hraje na tři třetiny po 15 minutách, start tohoto zápasu je naplánován na 7:00 a onlajny budou u toho.

Utkání nám zatím s neznámých důvodů začne až v 7:15.

Podařilo se nám zajistit sestavy obou týmů:

Jižní Korea: Yu (Chung) – Cho, Jang, Han, Park W. – Choi, Kim, Jung, Lee Y., Kim, Cho, Lee J., Jang, Park S.

Kanada: Watson (St. Amand) – Whitson, Dixon, Arsenault, Murray – Rempel, Dorion, McGregor, Gale, Westlake, Bridges, Ludwig, Larocque, Bowden

Rozhodčí: Morrison – Kasahara, Beelen.

00:01

00:11
    Úvodní buly získali Kanadaňé, kteří však budou rozehrávat svou akci z vlastního třetiny.

01:38
    Kanada právě vstřelila branku!

Hned v úvodu zápasu je tu branka a Kanada tak začíná od úvodu naplnňovat roli favorita, po střele MARCA DORIONA se puk odrazil od brankáře Korejců a pomaličku dojel až do branky. Asistence: Graeme Murray

02:49
    Velmi povedená akce Korejců. Puk byl zavezen po individuální akci až před Watsona a ten musel řešit nepříjemnou střelu, kterou vyslal Lee.

03:07
    Píská se zakázané uvolnění Jihokorejců. Hra se stěhuje zpět do útočného pásma Kanady.

03:48
    Korea většinou přechází přes střední pásmo individuálně a občas se to i podaří, ale dostat se před branku je pak složitější.

04:34
    Hezkou akci Korejců zastavilo postavení mimo hry.

05:21
    Greg Westlake se natahoval po přihrávce, ale ta byla příliš prudká a tak na ni kanadský útočník nedosáhl.

06:40
    Lee uháněl sám na Watsona, ale byl dobře dojížděn obránci Kanady a ti mu zabránili v lepším zakončení.

06:43
    Korea však vyhrála i následné buly v útočné třetině a ke střele se tak prodral Cho, ale ani jeho pokus Watsona neohrozil.

07:23
    Korejci se v posledních minutách prezentují velmi dobrou hrou, zatlačili na slušnou dobu soupeře do obranného pásma, ale k vyrovnání se nedostali.

07:48
    Nyní už je hra zpět před brankářem Koreje Yuem. Bude se vhazovat po jeho levici.

08:22
    Kevin Rempel bojoval u mantinelu hned proti dvojici soupeřů a dokázal přesto puk vyvézt, ale jeho následná přihrávka byla nepřesná.

09:16
    Yu musel odehrát nepříjemnou přihrávku co nejdál od své branky, na puk si totiž dělal zálusk jeden z kanadských hráčů.

09:35
    Máme zde první vyloučení. Na dvě minuty je vyloučen Karl Ludwig za držení a Korea si tak zahraje první přesilovku v zápase.

10:15
    Při Watsonovi stálo i trošičku štěstí, puk se zřejmě odrazil od tyče jeho branky.

10:39
    Na druhé straně zaspala korejská obrana a Greg Westlake tak uháněl sám na bránu, jenže jeho pokus o kličku mu úplně nevyšel.

11:42
    Vyloučení i na druhé straně, dvouminutový trest si odsedí Cho za nedovolené bránění.

12:51

Kanadská přesilovka je využita, druhý gól střílí ADAM DIXON, který z mezikruží poslal puk přesně do horního růžku korejské branky. Asistence: Brad Bowden

13:04
    Postavení mimo hry Kanady, ta však vyhrála buly ve středním pásmu a pokračuje v náporu.

14:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

14:11
    Po zakázaném uvolnění Kanady se hra stěhuje před Watsona.

14:29
    Dixon se dostal k osamocenému puku, ale po přejetí útočné modré o něj přišel.

15:00

Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Koreou a Kanadanou. Kanadaňé potvrzují roli favorita a vedou po prvních patnácti minutách nad soupeřem už 0:2.

Střely na branku v první třetině: 2:8

15:01

15:21
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Kanady.

15:40
    Po povedené individuální akci se Kanadaňé dostali až k zakončení, ale Yu byl pozorný a dokázal střelu i následnou dorážku zlikvidovat.

16:18
    Yung se s pukem dostával do útočné třetiny, ale rozhodil ho z ideální pozice jeden ze soupeřů. Yung poté ještě přihrával na spoluhráče, ale ten puk nedokázal zpracovat.

17:14
    Kim napadal rozehrávku Kanady už hluboko v jejich obranné třetině, ale ti si poradili a puk vyvezli.

18:04
    Přihrávka na Leeho byla hodně nepřesná atak se píská zakázané uvolnění.

18:13
    Arsenault měl k puku mnohem blíže a také ho dříve dostihl a rozehrál kanadskou akci.

19:02
    Počet zakázaných uvolnění ve druhé třetině stále narůstá, nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry Choi.

19:31
    Watson upaluje na střídačku, Kanada má výhodu a následně bude hrát v početní přesile.

19:43
    Han (KOR) je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

21:13
    Přesilová hra se zatím Kanadě absolutně nedaří. Puk je spíše nahazován na mantinel a hra působí stylem na náhodu.

21:43
    Jižní Korea je v plném počtu.

21:59
    Anthony Gale na sebe vybojoval faul, i když to v jednu chvíli vypadalo, jakoby fauloval sám. Na dvě minuty je vyloučen Jang.

22:55
    Tuto přesilovku rozehráli Kanaďané mnohem lépe, jsou usazeni v útočné třetině a svými přihrávkami motají soupeři hlavu.

23:03

BRADLEY BOWDEN přesilovou hru i využívá a navyšuje vedení Kanady. Jeho nahození na branku propadlo až do sítě a Yu se sám na sebe hodně zlobí. Bez asistence

23:28
    Korea vyhazuje kotouč přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

23:36
    Tvrdá střela se odrazila hodně hlasitě od zadního mantinelu a poté došlo i na dorážku, jenže ta prolétla kolem korejské branky.

24:10
    Whitson nestihl kotouč v útočné třetině a tak je hra opět přerušena.

24:54
    Rychlostní soboj dvou čtrnáctek vyzněl lépe pro tu korejskou. Jung přesprintoval Arsenaulta, ale poté nedokázal soupeře obhodit a o puk přišel.

26:07
    Hra se nám opravdu hodně přiostřila. Zákroky u mantinelu jsou na hranici pravidel, ale rozhodčí nechává hru pokračovat bez vyloučení.

26:25
    Píská se až nyní, ale to rozhodčí ztratili puk z dohledu.

26:49
    Kim vybojoval puk ve středním pásmu, ale pouze ho nahodil na zadní mantinel.

27:24
    Přihrávku před branku likviduje sám Yu a poté se před brankovištěm strhla velmi slušná mela. Rozhodčí musí hráče od sebe dostávat, hlavně Westlake se zapojil do roztržky skokem na protihráče zezadu. Celou situaci však vyprovokoval Dorion.

27:24
    Hraje se dál v plném počtu na obou stranách, rozhodčí však vylučoval na obou stranách několik hráčů. Na straně Korejců to jsou Yong a Lee. Druhý jmenovaný dostal 2+2 minuty. Za Kanadu je vyloučen Dorion a Westlake, také zde má druhý jmenovaný trest dvojnásobný.

28:03
    Watson se vyznamenal a zlikvidoval dobrou šanci soupeře.

29:06
    Korea se v závěru druhé třetiny snaží o zkorigování stavu, ale zatím se to nedaří i zásluhou skvělého Watsona.

29:51
    Výborná střela z dálky letí těsně vedla kanadské branky a tím bude zřejmě i druhá třetina ukončena.

30:00

Ve druhé třetině potvrzovala Kanada svou převahu a k náskoku přidala ještě jeden gól, o který se postaral Bradley Bowden v přesilové hře. Po dvou třetinách tak vede Kanada už 0:3 a má velmi dobře nakročeno ke svému třetímu vítězství na turnaji.

Počet střel ve 2. třetině: 3:5
    Počet střel celkem: 5:13

30:01

30:17
    Kanadský útok končí posunutnou brankou a na ledě zůstává ležet otřesený Yu.

30:16
    Na dvě minuty za držení je vyloučen Park (KOR).

30:46

Krásná individuální akce BRADLEYHO BOWDENA, ten získal u mantinelu kotouč, dostal se s ním před branku a nekompromisně zavěsil pod horní tyč. Jedná se o druhý Bowdenův gól v zápase. Asistence: Billy Bridges, Adam Dixon

33:18
    Kanada pokračuje v tlaku v útočné třetině soupeře a naprosto suverénně si hlídá stav zápasu.

34:06
    Gale byl poslán tvrdě k zemi Jangem a dokonce mu při souboji upadla i helma. To nemohlo skončit jinak než vyloučením korejského hráče.

34:31
    Kanada se velmi rychle dostala do útočné třetiny, jenže Bowdenovu přihrávku schoval pod svým tělem Yu.

34:43
    Obrovský tlak Kanady nekončí gólem. Yu byl v podstatě překonán, ale přesto dokázal zázračně puk vyrazit.

35:09
    Na nedostatek práce si nemůže Yu stěžovat, nyní musel krýt nepříjemnou Dixonovu střelu od modré čáry.

35:47

Nevím kde byla obrana Koreje, ale tři hráči před Yuem si mohli dělat co chtěli a také to udělali. Úspěšným střelcem se stal ANTHONY GALE. Asistence: Dominic Larocque, Graeme Murray

35:47
    Yu to už nevydržel a odchází na střídačku. Místo něj nastupuje strážit branku Koreje Chung.

37:43
    Korea se nadechla k útoku, ale ten vedl jen k jedné střele, kterou Watson vyrazil a drží si i nadále čisté konto.

39:18
    Kanada se již nikam netlačí, má pohodlný náskok a tak převážně hlídá střední pásmo.

40:01
    Watson si poradil i s velmi dobrou střelou Leeho a nepovolil tak ani v této gólové pozici soupeři skórovat.

40:15
    Zakázané uvolnění Kanady, hra se stěhuje zpět před Watsona.

40:33
    Dvojice Kanadanů upalovala proti dvojici Korejců, ale pak stačila jedna nepřesná přihrávka a oba kanadští hráči zařadili zpátečku.

40:45
    Velmi tvrdým zákrokem poslal protihráče k zemi Stephen Arsenault (KAN), zabránil tím sice dobré šanci soupeře, ale odsedí si dvě minuty.

41:23
    Nepřesná přihrávka končí jako zakázané uvolnění a tak Koreapřišla o útočné pásmo.

41:32
    Jung opět nedostihl přihrávku a tak je zde další vyhození puku přes všechny čáry.

41:32
    Jižní Korea si bere oddechový čas.

41:58
    Diváci na stadionu už křičeli gól, ale Cho nedokázal trefit odkrytou branku a tak zůstává Watson i nadále s nulou inkasovaných gólů.

42:45
    Kanada hraje v plném počtu.

44:03
    Závěr zápasu se nám již jen dohrává, Kanada postoupí do semifinále jako vítěz skupiny B.

45:00

Kanada v tomto zápase potvrdila roli favorita, přehrála domácí tým ve všech směrech a potvrdila svou třetí výhrou suverenitu ve skupině B. Korejci po porážce skončili v základní skupině poslední a tak budou bojovat o 5. – 8. místo. V případě umístění do šesté příčky si mohou zajistit postup na paralympíjské hry v Soči.

Nejlepším hráčem Kanady je vyhlášen Adam Dixon, na druhé straně přebírá ocenění Jong Kyung Lee.

Z mé strany je to pro toto utkání již vše. Oba celky budou jistě bedlivě sledovat vývoj ve skupině A, který rozhodne o jejich soupeřích. První zápas z této skupiny mezi Norskem a Švédskem má plánovaný začátek už v 10:00 a já se v tento čas opět přihlásím. (09:08:21)

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 2. Dorion (Murray), 13. Dixon (Bowden), 24. Bowden, 31. Bowden (Bridges, Dixon), 36. Gale (Larocque, Murray)

Jižní Korea: Yu (36. Chung) – Cho, Jang, Han, Park W. – Choi, Kim, Jung, Lee Y., Kim, Cho, Lee J., Jang, Park S.

Rozhodčí: Morrison – Kasahara, Beelen