Francie – Rakousko 3:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 4:3 (kon.) | Německo – Rusko 1:4 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 3:2 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – USA 1:4 (kon.) | Norsko – Dánsko 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 05.05.2013, 21:00 • Xcel Energy Center • Play-off NHL

Já Vám děkuji za pozornost. Zda-li nemáte v plánu jít spát dovolím si Vás odkázat na jiné noční utkání v naší redakci. Případně dobrou noc a hezký vstup do nového týdne. (00:30:40)

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:00
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:05

1. Jason Zucker (MIN) 1+0
    2. Zach Parise (MIN) 1+0
    3. Josh Harding (MIN) 27 zák., 2 gólů, 92,6%

Diváci se v prodloužení dočkali rychlého gólu Minnesoty, po kterém vypukly velké oslavy v Xcel Energy Center. V prodloužení začali lépe hráči Chicaga, kteří se po vyrovnávací brance v závěru třetí třetiny dostali do euforie a chtěli zápas ukončit co nejdříve. Jejich plány zkazila druhá formace Minnesoty, když za brankou výborně bojoval Matt Cullen, z toho pramenila střela Jasona Zuckera, který ukončil dnešní zápas a snížil tak stav série na 1:2.

62:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je tu konec utkání. Domácí se vymanili z tlaku Chicaga a hned z prvního útoku prodloužení se prosazují. Cullen výborně bojoval v útočné třetině, když se mu vleže podařilo prostrčit kotouč na JASONA ZUCKERA, který střelou zápěstím a z ostrého úhlu překvapuje brankáře Crawforda. Asistence: Matt Cullen, Marc-Pierre Bouchard.

61:47
    Setoguchi se snažil dostat do útoku, ztroskotal na prvním obránci.

61:21
    Vhazování před Hardingem.

60:53
    Podařilo se jim dvakrát vystřelit, bohužel pro ně vždy mimo branku.

60:30
    V úvodu prodloužení se do útoku dostávají hráči Chicaga.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 00:14.

V základní hrací době se nerozhodlo. Ve třetí třetině se zásluhou Pariseho dostala do vedení Minnesota a už se zdálo, že to dotáhnou do vítězného konce. Proti byli hráči Chicaga, kteří předvedli drtivý tlak, který zužitkoval v 58. minutě Keith a poslal tak utkání do prodloužení.

Střely na branku ve třetí třetině: 7:8

60:00

59:49
    Vhazování v útočné třetině Minnesoty.

59:41
    Frolík v útočné třetině ztratil. Koivu to zkoušel na Pariseho, jeho přihrávka byla tečována mimo hrací plochu.

59:20
    U kotouče hráči domácího celku.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:52
    Jonathan Toews se hezkým manévrem dostal až před Hardinga. Bohužel pro hosty zakončoval v leže a jeho pokus neměl potřebou razanci.

58:00
    Chicago pokračuje ve svém drtivém tlaku.

57:14
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen hosté dokázali svůj tlak proměnit ve vyrovnávací branku. Patrick Kane znovu ukázal svůj přehled, jeho přihrávka našla hůl DUNCANA KEITHA, který prostřeli vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Kane.

56:27
    Hosté jakoby hráli přesilovou hru, nepouští svého soupeře ze své třetiny.

56:00
    Parise s Koivem zavezli kotouč do útočného pásma, kde našetřili cenné sekundy.

55:24
    Domácí se nesnaží o žádný protiútok.

54:20
    Bickell to zkoušel dvakrát. Na Hardinga nevyzrál.

54:10
    Oddechový čas pro domácí.

54:10
    Blackhawks mají drtivý tlak, ale jejich střely míří mimo branku nebo jsou zablokovány některým z bránících hráčů. Wild vyhazují na zakázané uvolnění.

53:03
    Kane těsně minul.

52:43
    Wild se nemůžou dostat ze svého pásma.

52:10
    Harding vyrazil střelu Saada před sebe, tam nebyl nikdo kdo by ji dorazil do odkryté klece.

51:54
    Icinq Minnesoty.

51:43
    Handzuš vypálil příklepem, Brodin jeho střelu zblokoval.

51:22
    Setoguchi znovu pálil. Jeho pokus našel hruď Crawforda.

50:27
    Po změti nepřesností hra převážně ve středním pásmu.

49:59
    Suter vyslal dělovku od modré, bez úspěchu.

49:31
    Žádný z celků se nemůže dostat do útoku.

48:44
    Bickell přihrával rukou, vhazovat se bude v obraném pásmu Jestřábů.

48:06
    Do tlaku přecházejí hráči Chicaga. Střelba je největší problém v jejich hře.

46:52
    Hjalmarssonovu střelu tečoval Saad, Harding pozorný.

46:36
    Domácí Minnesota je stále lepší, hosté vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

45:30
    Scandella to vypálil ihned po vyhraném buly. Neúspěšně.

45:08
    Stalberg a Shaw kombinovali v útočném pásmu, ani jednomu z nich se nepodařilo dostat se do střelecké pozice.

44:16
    Minnesota aktivnější!

44:02
    Koivu a Parise to zkoušeli, oba netrefili branku.

43:09
    Atakovaný Coyle uviděl před brankou osamoceného ZACHA PARISEHO, kterému adresoval přihrávku, ten krásnou bekhendovou střelou vymetl levý růžek Crawfordovi klece. Asistence: Charlie Coyle.

42:40
    Clutterbuck vystřelil, Crawford pouze vyrazil a Mitchell nedokázal dorazit puk do odkryté klece.

42:27
    Setoguchi dnes po několikáté zkoušel pozornost Crawforda

41:36
    Domácí začínají pomalu vystrkovat růžky, Koivu to zkoušel od modré.

40:56
    Chicago stále v útočné třetině.

40:30
    Domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění.

40:21
    Vhazování vyhráli hosté, Toews zatáhl kotouč do útočné třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 23:18.

Ve druhé třetině jsme byli svědky znovu vynikajícího hokeje. Žádné z mužstev se sice nedokázalo prosadit, ale šance byly k vidění na obou stranách. Pokud bych měl vybrat aktivnější celek, tak to budou hráči domácí Minnesoty, kteří svého soupeře přestříleli. Dokáže některé mužstvo rozhodnout ve třetí třetině nebo se o vítězi rozhodne až v prodloužení?

38:52
    A znovu. Tohle oslabení hraje Frolík výborně.

38:30
    Frolík vyhazuje přes všechny čáry.

38:12
    Domácí v útočné třetině.

37:35
    Přichází vyloučení. Oduya za krosček, Stalberg a Clutterbuck za hrubost. Vyloučení se pokrátí, Minnesota bude mít přesilovku 5 na 4.

37:35
    Spurgeon střílel od modré do polo-odkryté klece Crawforda, ten zvládl vyrazit. Je z toho potyčka před brankou hostů.

37:00
    První formace Chicaga se usadila v útočném pásmu. Harding žádnou práci neměl, hosté vůbec nestřílí.

36:02
    Clutterbuck poslal hezkou bekhendovou přihrávku na Brodziaka, ten byl moc blízko Crawfordovi, aby kotouč stihl přesně umístit.

35:40
    Chicago ustálo drtivý tlak Minnesoty a přesouvá se do útoku.

34:52
    Obrovský tlak Minnesoty! Crawford chytá výborně.

34:11
    Setoguchi v přečíslení nahrával na Cullena, ten na jeho přihrávku nedosáhl.

33:41
    Hossa si vyměnil kotouč s Hanzušem, nepodařilo se mu ve slibné pozici vystřelit.

32:52
    Hjalmarsson střílel přes obránce pouze do lapačky Hardinga.

32:27

32:26
    Poslední sekundu přesilovky se v obrovské šanci objevil Spurgeon, který z mezikruží zkoušel překonat Crawforda, to se mu nepovedlo. Stav zůstává nerozhodný.

31:51
    Suter to několikrát zkoušel od modré, jeho pokusy mířily mimo branku nebo byly zblokovány.

31:30
    Až teď se domácí dostáli do pásma.

31:01
    Domácí v plném počtu, pokračujeme zkrácenou přesilovkou.

30:27
    Na trestnou lavici za držení odchází Toews, síly na ledě se tak vyrovnají.

29:57
    Cullen a Zucker dobře napadali v oslabení a byly z toho dvě střely, obě Crawford pokryl.

29:06
    Ihned po vhazování se domácí osvobozují.

29:01
    Na trestnou lavici za vysokou hůl odchází Brodziak.

28:14
    Harding chyboval za vlastní brankou, naštěstí se do ní stihl včas dostat a chytit střelu Shawa.

28:01
    Boyle mohl jet sám na Crawforda, puk mu na nerovnosti ledu odskočil mimo dosah.

27:27
    Po hře vysokou holí vhazování před Hardingem.

27:00
    Seabrook srazil Cullena k zemi.

26:55
    Clutterbuck dostal hezkou přihrávku zpoza branky, kotouč se mu nepodařilo zvednout do potřebné výšky.

26:29
    Po změti nepřesností vhazování ve středním pásmu.

25:55
    Harding v posledních minutách podržel svůj tým. Hra se stěhuje do útočného pásma Minnesoty.

25:24
    Bickell vyslal jedovku na Hardinga, ten vyrazil.

24:52

24:36
    Leddy zatáhl do útočného pásma, vypadalo to, že bude střílet. Pouze rozehrál na obránce.

24:28
    Domácí opět vyhazují.

23:55
    Blackhawks kombinovali v útočném pásmu, nepodařilo se jim vystřelit.

23:11
    Domácí se chvíli po vhazování osvobozují.

22:52
    Za hrubost odchází na trestnou lavici Justin Falk.

22:44
    Vhazování před Crawfordem, domácí stále aktivnější.

21:58
    Setoguchi hezkým bodyčekem posadil Rozsívala.

21:23
    Minnesota po vstupu do druhé třetiny aktivnější, hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

20:42
    Chicago se pokoušelo usadit se v útočném pásmu, to se nelíbilo obráncům Minnesoty, kteří okamžitě vyvezli kotouč do středního pásma.

20:16
    Bouchard v obrovské šanci! Crawford jeho střelu výborně pokryl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 22:17 .

Je tu konec první třetiny ve které se odehrál velmi pohledný hokej. Utkání zatím nechybí góly, tvrdost ani touha za vítězstvím. Oba celky se dokázaly prosadit pouze jednou, když skóre ve 14. minutě otevřel Oduya po krásné přihrávce od Kanea. Minutu před koncem první periody vyrovnal Marc-Pierre Bouchard. Výsledek po první třetině dokazuje, že je utkání velmi vyrovnané.

Střely na branku v první třetině: 15:9

20:00

19:56
    Parise dorážel, trefil pouze boční brankovou konstrukci.

19:32
    Další obrovská šance Setoguchiho!

19:12
    Domácí jsou při chuti. Jsou mnohem aktivnější.

18:30
    Cal Clutterbuck zatáhl kotouč do třetiny a vystřelil přes obránce. S jeho střelou si Crawford poradil, ale na bekhendovou dorážku PIERREA BOUCHARDA byl krátký. Asistence: Cal Clutterbuck.

17:04
    Chicago u puku. Nedaří se jim přechod do útočné třetiny.

16:48
    Domácí v útoku. Zatím se jim nedaří vyrovnat stav utkání.

15:54
    Rozhodčí pískají po zásahu vysokou holí, vhazování před Crawfordem.

15:01
    Bickell zachránil situaci v obranném pásmu a vyváží kotouč do středního pásma.

14:30
    Setoguchi znovu ve střelecké pozici. Bohužel pro domácí celek netrefil branku.

14:03
    Chicagu po vstřelené brance narostly křídla, pokouší se o navýšení svého náskoku.

13:05
    Chicago právě vstřelilo branku! Marián Hossa zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam jej přenechal Kaneovi, který krásnou křižnou přihrávkou našel JOHNYHO ODUYU, ten z první překonal Hardinga. Asistence: Patrick Kane, Marián Hossa.

12:54
    Vhazování po pravici Crawforda.

12:27

12:18
    Setoguchi netrefil prázdnou branku.

12:02
    Bouchard vyslal další dělovku na Crawforda, ten je bezchybný.

11:41
    Hossa se dostal do útoku, jeho střela se neosvědčila.

11:00
    Hosté vyhazují.

10:43
    Spurgeon to zkoušel modré, Crawforda nepropálil.

10:27
    Stalberg odchází na trestnou lavici, provinil se hákováním.

09:37
    Leddy netrefil branku. O chvíli později se to nepodařilo ani Rozsívalovi.

08:48
    Spurgeon pálil od modré. K dorážkám se dostal Zucker s Cullenem, proti vstřelení vedoucí branky byl vynikající Crawford.

07:59
    Všichni tři útočníci nyní doráželi před Crawfordem.

07:07
    Držitelé Prezidentovy trofeje jsou zatím aktivnější, domácím se nedaří dostat se z vlastní třetiny.

06:44
    Rozsíval od modré zatáhl do třetiny a vyzkoušel pozornost Hardinga.

06:21
    Kane znovu napřáhl, tentokrát v menší šanci.

06:14
    Dvakrát to nyní zkoušel Kane. Skóre se mu nepodařilo otevřít.

05:11
    Frolíkova formace dělá velké problémy domácí obraně.

04:21
    Po tlaku Chicaga se domácí osvobozují výhozem do středního pásma.

04:00
    Leddy vyslal dělovku na Hardinga, ten si s menšími potížemi s jeho střelou poradil.

03:48
    Zatím je k vidění velmi tvrdá hraj obou týmů.

03:11
    Hjalmarsson poslal Pariseho k zemi výstavním bodyčekem.

02:43
    Frolík v situaci jeden na jednoho střílel přes obránce, jeho střela neprošla za záda Hardinga.

02:01
    Na druhé straně v šanci Setoguchi, Crawford pozorný.

01:42
    V šanci se ocitl Bickell, Hardinga nepřekonal.

00:52
    Sharp aktivně napadá, vybojoval tak útočné pásmo pro své spoluhráče.

00:12
    Hosté vyhráli vhazování a provinili se zakázaným uvolněním.

00:01

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Gilbert, Stoner – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Bouchard, Brodziak, Clutterbuck – Veilleux, Dowell, Mitchell

Chicago Blackhawks: Crawford (Karlsson) – Hjalmarsson, Keith, Leddy, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Frolík

Rozhodčí: Kowal, Watson – Wheler, Miller.

Začátek utkání se zatím z nejasných příčin o nějaký čas posune.

Hokejisté Minnesoty prožívají úspěšnou sezónu, když se po sérii neúspěchů konečně probojovali do vyřazovací části soutěže. Tam bohužel narazili na vítěze základní části a nemají to vůbec jednoduché. Minnesotě se lépe povedlo asi první utkání, když favoritovi zápasu způsobili velké problémy a podlehli až v prodloužení 2:1.
    Jediným hráčem s dvoubodovým ziskem v play-off je Matt Cullen (0+2), dále si po jedné vstřelené brance připsali bod Marco Scandella, Devin Setoguchi, Cal Clutterbuck.

Držitel Prezidentovy trofeje svoji misi plní zatím velmi úspěšně, když si před vlastním publikem dokázal se soupeřem poradit v obou případech a do Xcel Energy Center dorazí s náskokem dvou vítězství.
    Lepším z utkání bylo pro domácí utkání druhé, když si se soupeřem poradili poměrně hladce a to poměrem 5:2.
    Patrick Kane je jediným hráčem Chicaga, který má na kontě 3 kanadské body (0+3). Dvakrát se v sérii dokázali prosadit Patrick Sharp, Bryan Bickell a český zástupce Michael Frolík.

Vítejte u play-off kanadsko-americké NHL, konkrétně u série outsidera s favoritem, když se střetnou domácí Minnesota Wild a hosté Chicago Blackhawks. V téhle sérii už se jedná o třetí utkání. V prvních dvou zápasech si vítězství připsali Jestřábi z Chicaga, když před vlastním publikem překonali svého soka nejprve v prodloužení 2:1 a poté jednoznačně 5:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 19. Bouchard (Clutterbuck), 44. Parise (Coyle), 63. Zucker (Cullen, Bouchard) – 14. Oduya (Kane, Hossa), 58. Keith (Kane)

Rozhodčí: Kowal, Watson – Wheler, Miller