Francie – Rakousko 3:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 4:3 (kon.) | Německo – Rusko 1:4 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 3:2 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – USA 1:4 (kon.) | Norsko – Dánsko 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 05.05.2013, 21:00 • Xcel Energy Center • Play-off NHL

62:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je tu konec utkání. Domácí se vymanili z tlaku Chicaga a hned z prvního útoku prodloužení se prosazují. Cullen výborně bojoval v útočné třetině, když se mu vleže podařilo prostrčit kotouč na JASONA ZUCKERA, který střelou zápěstím a z ostrého úhlu překvapuje brankáře Crawforda. Asistence: Matt Cullen, Marc-Pierre Bouchard.

58:52
    Jonathan Toews se hezkým manévrem dostal až před Hardinga. Bohužel pro hosty zakončoval v leže a jeho pokus neměl potřebou razanci.

57:14
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen hosté dokázali svůj tlak proměnit ve vyrovnávací branku. Patrick Kane znovu ukázal svůj přehled, jeho přihrávka našla hůl DUNCANA KEITHA, který prostřeli vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Kane.

43:09
    Atakovaný Coyle uviděl před brankou osamoceného ZACHA PARISEHO, kterému adresoval přihrávku, ten krásnou bekhendovou střelou vymetl levý růžek Crawfordovi klece. Asistence: Charlie Coyle.

42:40
    Clutterbuck vystřelil, Crawford pouze vyrazil a Mitchell nedokázal dorazit puk do odkryté klece.

37:35
    Přichází vyloučení. Oduya za krosček, Stalberg a Clutterbuck za hrubost. Vyloučení se pokrátí, Minnesota bude mít přesilovku 5 na 4.

34:52
    Obrovský tlak Minnesoty! Crawford chytá výborně.

32:26
    Poslední sekundu přesilovky se v obrovské šanci objevil Spurgeon, který z mezikruží zkoušel překonat Crawforda, to se mu nepovedlo. Stav zůstává nerozhodný.

30:27
    Na trestnou lavici za držení odchází Toews, síly na ledě se tak vyrovnají.

29:01
    Na trestnou lavici za vysokou hůl odchází Brodziak.

22:52
    Za hrubost odchází na trestnou lavici Justin Falk.

20:16
    Bouchard v obrovské šanci! Crawford jeho střelu výborně pokryl.

19:32
    Další obrovská šance Setoguchiho!

18:30
    Cal Clutterbuck zatáhl kotouč do třetiny a vystřelil přes obránce. S jeho střelou si Crawford poradil, ale na bekhendovou dorážku PIERREA BOUCHARDA byl krátký. Asistence: Cal Clutterbuck.

13:05
    Chicago právě vstřelilo branku! Marián Hossa zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam jej přenechal Kaneovi, který krásnou křižnou přihrávkou našel JOHNYHO ODUYU, ten z první překonal Hardinga. Asistence: Patrick Kane, Marián Hossa.

12:18
    Setoguchi netrefil prázdnou branku.

10:27
    Stalberg odchází na trestnou lavici, provinil se hákováním.

08:48
    Spurgeon pálil od modré. K dorážkám se dostal Zucker s Cullenem, proti vstřelení vedoucí branky byl vynikající Crawford.

06:14
    Dvakrát to nyní zkoušel Kane. Skóre se mu nepodařilo otevřít.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 19. Bouchard (Clutterbuck), 44. Parise (Coyle), 63. Zucker (Cullen, Bouchard) – 14. Oduya (Kane, Hossa), 58. Keith (Kane)

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Gilbert, Stoner – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Cullen, Setoguchi – Bouchard, Brodziak, Clutterbuck – Veilleux, Dowell, Mitchell
    Chicago Blackhawks: Crawford (Karlsson) – Hjalmarsson, Keith, Leddy, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Handzuš, Kane – Bickell, Shaw, Stalberg – Bollig, Kruger, Frolík

Rozhodčí: Kowal, Watson – Wheler, Miller