Ajaccio – Nice 0:2 (kon.) | Lorient – PSG 1:3 (kon.) | Bordeaux – Évian TG 2:1 (kon.)
Lille – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Marseille – Remeš 0:0 (kon.) | Lyon – Rennes 2:0 (kon.)
Bastia – Sochaux 0:0 (kon.) | Brest – Nancy 1:2 (kon.) | Toulouse – Montpellier 2:0 (kon.)
Valenciennes – Troyes 2:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
2:1 (2:1)
Évian Thonon Gaillard
Neděle 26.05.2013, 21:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (22:55:33)

A je dobojováno! V druhém poločase jsme se již branky nedočkali, hrál se podstatně méně zábavný fotbal, než v poločase prvním. Bordeaux tak uzavírá sezonu vítězství 2:1 nad Évianem a vzhledem k průběhu ostatních utkání skončí na sedmé pozici. Hostéi přes porážkou zůstanou i nadále v nejvyššší francouzské soutěži, díky tomu, že Troyes venku podlehlo Valenciennes 2:1.

90+2
    Domácí ale zahráli míč na jistotu a kontrolují vítězství.

90+1
    Ještě jedna zajímavá standardka po faulu na Traorého.

90
    Sudí Gautier nastaví ještě tři minuty nad rámec hrací doby.

89
    Merange se ještě v závěru pokouše o střelu, ta mu ale vůbec nesedla a pravděpodobně si u toho i přivodila nějaké malé zranění.

88
    Utkání se již spíše dohrává, ani jeden z celků se již dopředu nežene, domácí fanoušci slaví. Hosté zřejmě nemají síly na závěrečný tlak.

85
    Pokud chtějí hosté v posledním utkání bodovat, měli by začít něco dělat. Zatím kombinují na své polovině, odkud branku nedají.

83
    Velká šance jít do dvoubrankového vedení promarněna! Belay výborně nacentroval z levé strany do vápna, kde našel perfektně postaveného Saiveta, který branku z malého vápna trestuhodně přestřelil! Mohlo být rozhodnuto!

82
    Obraniak při svém prvním doteku s míčem mohl jít do úniku, celou sitauci ale zbrzdil a tak Bordeaux musí na to jít postupným útokem.

80
    Domácí již ani moc nechtějí útočit a soustředí se spíše na to, aby neinkasovali. Hosté mi přijdou již poněkud odevzdaní.

77
    Hned dvojí střídání si připravil trenér Girondinsu. Hřiště opouští Diabaté a Khalfallah, nahradí je Obraniak a Sertič.

76
    Kousek za půlící čarou byl faulován Rabiu, proti pravidlům se provinil Traore. Vše se obešlo bez karet.

74
    Hosté dnes pouze nakopávají balony, což se jim zatím moc nevyplací, ani další pas na Khelifu nemohl být úspěšný, ve vzduchu kraloval Carrasso.

72
    Bordeaux kopali svůj dnešní teprve druhý roh, z něj ale nikterak neohrozili Durandovu branku.

69
    Diabaté se znovu, stejně jako u druhého gólu, dostal za obranu a udělal kličku brankáři, při zakončení ale trefil jen břevno! Naví mu byl odmáván a následně i odpískán offside!

66
    Hráči Évianu si v druhém poločase téměř nic nevytvořili. Ani dlouhý nákop na Khelifu tento fakt nezměnil, obránce Bordeaux pohlídal míč do autu.

64
    Další míč směřoval na vápně úřadujícího Diabatého, tentokrát ale byla obrana hostí pozorná.

Jiří Zabilanský

Branky: 5. Diabaté (pen.), 34. Diabaté – 45+2. Sagbo (pen.)

Karty:   19. Planus (BOR), 45+2. Carraso (BOR) – 5. Durand (EVA), 12. Cambon (EVA)

Girondins Bordeaux: Carrasso – Marange, Planus, Sané, Filho Mariano – Traore, Diabaté (77. Obraniak), Poko, Khalfallah (77. Sertič) – Maurice-Belay, Saivet
    Évian Thonon Gaillard: Durand – Wass, Betao, Cambon, Djedje – Sorlin, Barbosa, Beriguad (43. Tie Bi), Rabiu – Khelifa, Sagbo (56. Ehret)

Rozhodčí: Antony Gautier