Mikulovice – Olomouc 1:2 (kon.) | Chrudim – Kolín 2:1 (kon.) | Rosice – Jihlava 1:6 (kon.)
Bystrc – HFK Olomouc 0:3 (kon.) | Uničov – Brno 0:1 (kon.) | Dvůr Králové – Hr. Králové 0:7 (kon.)
Hořovicko – Ústí n. L. 0:2 (kon.) | Kroměříž – Ostrava 1:3 (kon.) | Hlučín – Opava 2:0 (kon.)
Jablonec n. J. – Pardubice 0:1 (kon.) | Frýdek-Místek – Třinec 1:2 (kon.) | Písek – Č. Budějovice 0:1 (kon.)
Svitavy – Převýšov 0:2 (kon.) | Vyšehrad – Žižkov 2:4 (kon.)
FC Slovan Rosice
1:6 (0:2)
FC Vysočina Jihlava
Středa 21.08.2013, 17:00Pohár FAČR

A je dobojováno. Sledovali jsme zápas, ve kterém dominovala ligová Jihlava, která porazila Rosice jasně 6:1.

Prvoligový celek tedy postupuje do 3. kole Poháru České pošty, kde narazí na celek z Karlových Varů, který včera překvapivě vyřadil druholigový Baník Sokolov.

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek dne. Na počtenou. (18:47:37)

90+1
    Ale z toho nic nebylo.

90
    Domácí ještě vybojovali rohový kop, první v utkání.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

87
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Tak nakonec se Jihlava ještě jednou prosazuje a zvyšuje už na 6:1. Branku vstřelil JAKUB TEPLÝ.

83
    Jeden z jihlavských hráčů se dostal ke střele, ale té scházela přesnost a Lengál nemusel tentokrát zasahovat.

80
    Hosté mají míč na kopačkách a stále diktují tempo hry.

77
    Ale nakonec hosté z toho tlaku vytěžili další branku. Pátý gól Jihlavy vstřelil JAKUB TEPLÝ.

74
    Hosté nyní zase přidali a na Lengála jde jedna střelou za druhou. Domácí ale zatím odolávají.

71
    Jenže ani z dvanáctého rohu nic nebylo. Rozehrávka rohových kopů se dnes hostům příliš nedaří.

70
    Další rohový kop pro prvoligový celek.

68
    Ale ani z jedenáctého rohu nic nebylo. Jihlava však stále vede o tři branky a kráčí za postupem.

67
    Další rohový kop pro Jihlavu.

64
    Rosice právě vstřelily branku!
    Ale nakonec se dočkali i domácí fanoušci. Rosice se dostaly k brance Jihlavy a jejich akce nakonec skončila gólem. Prosadil se JAN PŠIKAL.

61
    Ale ani z tohoto rohového kopu se hostující hráči neprosadili.

60
    Je tu jubilejní desátý rohový kop pro Jihlavu.

57
    Hra se malinko uklidnila a hosté už tolik netlačí. Dopředu se nyní párkrát vydali i domácí, ale k ničemu se nedostali.

54
    A po chvilce se ligový celek opět prosazuje. Jihlava tedy vede už 4:0, branku vstřelil JAN KLIMENT.

51
    Po další akci už vede Jihlava a o tři branky a o postupujícím je rozhodnuto. Na rozdíl tří branek upravil HARIS HARBA.

48
    Hosté začali stejně, jako skončili v prvním poločase. Opět se tlačí dopředu a dostávají se i do šancí.

46

První poločas je minulostí. Zcela ho ovládla Jihlava, která byla aktivnější a neustále se tlačila před branku Rosic. Hosté se i dvakrát prosadili a zaslouženě vedou o dvě branky. Druhý poločas začne zhruba v 18:01 hodin.

45
    Ale i tentokrát se domácí celek ubránil.

45
    V závěru prvního poločasu je to devátý rohový kop pro Jihlavu.

44
    Ani z tohoto rohu se ale neprosadila.

43
    Jihlava vybojovala osmý rohový kop.

41
    I tentokrát se hosté dostali ke střele, ale ta nebyla přesná a Lengál nemusel zasahovat.

41
    Rohový kop pro Jihlavu, už sedmý.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minut. Aktivnější jsou stále hosté, kteří se opět tlačí dopředu.

37
    Po delší době se dopředu vydali i domácí hráči, ale jejich akci ukončila nepřesná střela. Hanuš nemusel zasahovat.

34
    Hosté z Jihlavy se dostali k několik střelám, ale žádná se neujala. Na třetí branku tedy čekáme.

31
    Domácí celek je stále pod tlakem. Hosté diktují tempo hry a neustále se hraje na polovině Rosic.

27
    Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střele, ale ta nebyla přesná a stav zápasu se tak nemění. Jihlava tedy vede 2:0.

26
    Rohový kop pro Jihlavu.

23
    Hosté jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu. Jihlavský brankář Hanuš zatím nemusel řešit nic nebezpečného, protože Rosice se zatím hlavně brání.

20
    Jenže hned z další akce se už Jihlava prosadila a byla tak odměněna za svůj tlak. Ligový celek jde tedy do vedení o dvě branky. Na 2:0 zvýšil JAN KLIMENT.

20
    Další bleskovou akci ligového týmu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

19
    Ale i tentokrát se divizní Rosice ubránily. Jihlava tlačí, ale druhou branku zatím nepřidala.

18
    Rohový kop pro Jihlavu, už pátý.

15
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Hosté jsou ale stále u kulatého nesmyslu a tlačí se dopředu.

14
    Hosté mají velký tlak a vybojovali čtvrtý rohový kop.

13
    Ani z jednoho rohu ale nic nebylo a Jihlava tak stále vede o jednu branku.

12
    Třetí jihlavský roh během dvou minut.

11
    A další roh pro Jihlavu.

10
    Hosté jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu. Nyní vybojovali rohový kop.

6
    Favorit z Jihlavy vstoupil do tohoto zápasu velmi aktivně a už v 6. minutě jde do vedení. Střelce úvodní branky je JAN KLIMENT.

1

FC Slovan Rosice: Lengál – Vítámvás, Klusák, Živný, Chlup – Michna, Havlásek, Selinger, Lang, Pšikal– Malata

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula, Šourek, Tlustý, Kosak – Kliment, Jánoš, Karlík, Marcin – Šimonek, Harba

Rozhodčí: Mikel – Dobrovolný, Antoníček.

Zdravím všechny příznivce kopané. Pohár České pošty má na programu další zápasy 2. kola a my budeme sledovat duel mezi Rosicemi a Jihlavou. Jasným favoritem tohoto utkání je ligový celek, tedy Vysočina Jihlava.

Vítěz tohoto zápasu se ve 3. kole střetne s 1. FC Karlovy Vary. Celek z lázeňské metropole totiž včera překvapivě vyřadil druholigový Baník Sokolov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lapeš Vladimír

Branky: 64. Pšikal – 6. Kliment, 20. Kliment, 51. Harba, 54. Kliment, 77. Teplý, 87. Teplý

Rozhodčí: Mikel – Dobrovolný, Antoníček