Anderlecht – Mechelen 5:0 (kon.) | Club Bruggy – Lierse 4:1 (kon.) | Leuven – Charleroi 0:0 (kon.)
Lokeren – Cercle Bruggy 3:0 (kon.) | Kortrijk – Gent 3:0 (kon.) | Mons – Waasland-Beveren 1:1 (kon.)
Sporting Lokeren
3:0 (2:0)
Cercle Bruggy KSV
Sobota 14.09.2013, 20:00 • Daknamstadion (Lokeren) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V Belgii je už odehráno šest kol nejvyšší soutěže, už známe pár zajímavých čísel. Domácí Lokeren je prozatím čtvrtý, průběžné skóre týmu je 13:9 při třináctibodovém zisku v tabulce. Na první Lutych tým ale ztrácí pět bodů. Na svého dnešního soupeře má Lokeren náskok sedm bodů.

Hostující Bruggy za sebou mají výhru 2:0 nad Oostende, prohru 0:1 v Genku a domácí remízu 1:1 s OH Leuvenem. To je aktuální forma hostů. Celkový bodový zisk Cercle je po šesti kolech šest, to při záporném skóre 5:8.

I k dnešnímu utkání bude připravena onlajn reportáž, začínáme ve 20:00...

KSC Lokeren: Boubacar – Marič, Odoi, Galitsios – Scholz, Vanaken, Persoons, Overmeire – De Pauw, Remacle, Harbaoui.
    Náhradníci: Dutra, Leko, Lemaire, Mingiedi, Saglik, Verhulst.

Cercle Brugge KSV: Delle – Buysse, Mertens, Cornelis – Wils, Boi, Van Eeno, Smolders – Van Acker, Kalonji, Monachello.
    Náhradníci: Coppens, D´Haene, Etock, Staelens, Uchebo, van Roose, Vidarsson

Rozhodčí: Vanbeceleare – Bleyern, Bourbon.

1

4
    Zápas je zatím opatrný, nikdo nechce udělat první chybu.

7
    Po nepřesné střele Leka rozehrává gólman hostů Delle.

11
    Pěkná střela Lemaira, další zásah připisuje Delle.

13
    Roh domácích šanci nepřinesl.

17
    Domácí jsou zatím aktivnější, nebezpečnější a nápaditější. Ve finální fázi ale chybí více přesnosti

19
    Pozorná obrana KSV zlikvidovala i pohlednou narážečku Remacla s Harbouiem.

22
    Lokeren je po všech stránkách hry lepší, Bruggy se zatím jen brání. Snahy hostů o protiútoky se s úspěchem nepotkávají, dlouhé míče, rádoby za obranu, jsou zatím naprosto k ničemu.

23
    Lokeren právě vstřelil branku!
    A domácí KSC Lokeren se zaslouženě dočkal vedoucího gólu. Soustavný tlak domácích fotbalistů a výrazná převaha vyústila v gólovou pozici JORDANA REMACLA, který neměl s překonáním Della z dobré pozice žádný problém.

27
    Roh domácích končí na připraveném brankáři hostů.

30
    Rychlý pokus o protiútok se KSV nevydařil.

33
    Lokeren svého soupeře přehrává a zaslouženě navyšuje náskok. Autorem druhé střely končící za Dellem je osmadvacetiletý tunisský útočník HAMDI HARBAOUI.

37
    Série standardních situací pro domácí tým, hosté zatím žijí. Případný třetí gól Lokerenu by byl zřejmě ale definitivně rozhodující.

40
    Rychlý brejk hostů končí na nepřesném pasu.

43
    Blíží se konec poločasu, domácí mají vývoj utkání jasně ve svých rukou.

45
    Běží nastavení první půle, sudí Vanbeceleare nechává hře spád.

Lokeren byl v první půli aktivnější a zaslouženě vede 2:0, trefili se Remacle a Harboui.

Druhý poločas začne cca v 21:03.

46

46
    Hosté střídají, D´Haene nahrazuje Boie.

46
    A ještě jedno střídání KSV, Eena nahrazuje Etock.

50
    Na hře KSV je znát výrazně větší odhodlání a bojovnost, otázkou je, jestli to za současného stavu k něčemu bude.

53
    Roh hostů šanci nepřinesl, ani přes nadějnou hlavičku Etocka.

57
    Lokeren trochu ubral ze svého úsilí a napadání, domácí si ale stále drží soupeře "od těla" a mají vývoj pod kontrolou.

60
    Série domácích standardních situací větší příležitost nepřinesla, hosté se tak stále mohou pokoušet o snížení.

61
    Odchází i Uchebo, nahrazuje ho Monachello. Hosté už nemohou střídat.

63
    Úroveň hry i tempo šly ve druhé půli značně dolu. Domácí mají pohodlný náskok, nikam se zvlášť hnát nemusí. Entuziasmus a aktivní snaha o snížení KSV z úvodu druhé půle jsou také ty tam...

66
    Nepřesná rozehra hostů kazí šanci na rychlý brejk.

69
    Zřejmě je rozhodnuto. Hosté musí ve druhé půli riskovat, z toho těží domácí, kteří zvyšují na 3:0. Šťastným střelcem je dnes již dvougólový HAMDI HARBAOUI, jenž s klidem překonává Della.

70
    Patosi nahrazuje De Pauwa.

72
    Po třetí brance se už hosté jeví jako zlomení, případné srovnání by se rovnalo zázraku. Především vzhledem k výkonu Brugg v utkání.

75
    Roh domácích končí nepřesnou hlavičkou.

77
    Na malý moment se usadili hráči KSV na útočné půli, mnoho toho ale nevymysleli a ztrácí balon. Domácí jdou do brejku.

79
    Domácí směřují k výhře, je tu první střídání KSC. Ze hřiště odchází Vanaken, nahrazuje ho Dutra.

82
    Roh hostů končí nepřesnou střelou Etocka.

85
    Nepřesná přihrávka Remacla zastavuje nadějně vyhlížející akci KSC.

87
    Domácí využívají i poslední možnost střídat. Ze hřiště odchází Overmeire, nahrazen je Lekem.

90
    Sudí Vanbeceleare nastavuje 2 minuty.

Je tu konec, KSC Lokeren doma poráží Cercle Brugge KSV 3:0. Základ výhry padl již v první půli, kdy se trefili Remacle a Harbaoui. Domácí tým bal po celou dobu utkání lepším celkem a zaslouženě bere výhru. Ve druhé půli dal definitivní tečku výsledku opět Harbaoui.

Pro dnešek je to vše, příště se těším opět na shledanou. (21:49:31)