Vsetín – Technika Brno 2:3 (1:3 po s.n.) | Orlová – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 7:3 (kon.)
Opava – Přerov 3:0 (kon.) | Prostějov – SHK Hodonín 5:0 (kon.) | Břeclav – Poruba 2011 2:4 (kon.)
po s.n. (1:3)
VHK ROBE Vsetín
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Technika Brno
Středa 18.09.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Vyrovnané utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde předvedli svůj um hráči Techniky. Trefili se všichni tři nájezdníci, když rozhodující zářez si připsal Petr Jurča. Technika si tak z Lapače odváží dva body. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště nashledanou. (20:07:00)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VSK Technika Brno. Zábranský měl na holi rozhodující nájezd a kličkou do bekhendu překonal Hromadu potřetí. Rozhodující nájezd měl však na svědomí JAN ČESNEK.

Dnešní večer nekončí, Ambruz prostřelil Chvátala.

Druhou sérii započal Česnek a překonal Hromadu. Ambruz musí dát.

Za Vsetín jede René Kajaba a Chvátalova lapačka teď sklízí úspěch.

Jako první se rozjede Jan Fadrný a dává.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení:
    VSE: 3
    TEC: 5

Dnešní večer na Lapači pokračuje a nekončí. Po menší úpravě ledové plochy budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    A znovu zakázané uvolnění zelenožlutých.

64:30
    Zakázané uvolnění Vsetína.

63:30
    Jurča nyní vyzval ke skórování Fadrného, Hromada drží naději na bonusový bod pro Vsetín.

62:06
    Zábranský to zkoušel na hromadu ihned po buly, vsetínský brankař dokázal včas sevřít betony.

61:30
    Lukáš Vrba nyní vypálil ze středního pásma a Chvátal se musel pořádně protáhnout, aby jeho střela neskončila za jeho zády.

60:30
    Rozhodující branku měl na holi Ševčík, v těsné blízkosti Chvátalovi bránu minul.

TEC: 9

Šedesát minut hry nám neprozradilo, kdo bude vítězem dnešního střetnutí. Následuje krátká pauza a čeká nás prodloužení, do kterého si Vsetín nese přesilovou hru, která potrvá ještě 22 vteřin, pokud se jí nepodaří využít bude následovat hra 4 na 4.

60:00

59:30
    Vsetín tlačí Techniku, ránu Fardy však Chvátal vyrazil a hosté se na moment osvobozují.

58:22
    Techniku čeká na Lapači perný závěr, pokud bude chtít ze Vsetína odvést body, bude muset ubránit přesilovou hru soupeře, viníkem se stal Habrovec , který půjde sedět za nedovolené bránění.

58:09
    Hromada je znovu donucen přerušit hru a vhazovaní před vsetínským strážcem brány se opakuje.

58:00
    Tvrdá rána Zapletala od modré čáry nyní končí v útrobách brankáře Hromady.

57:00
    Vsetín se ihned pouští do protiútoku, snaha zelenožlutých však končí postavením mimo hru.

56:05
    Tvrdou ranou se nyní prezentoval Česnek, Hromadova vyrážečka byla nyní připravena zhatit jeho snahu.

55:39
    Vsetín zatím Techniku k ničemu nepustil, vhazuje se ve středním pásmu.

54:39
    Vsetínským fanouškům se nyní nezdá ignorace zakázaného uvolnění soupeře, místo toho se však Technika dočkala přesilové hry. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostal dvě minuty Podešva.

53:40
    První útok hostů teď motá hlavy vsetínským obráncům, ale do vážnějšího ohrožení Hromady se elitní formace Techniků nedostala.

52:43
    Kotouč se nyní zdržuje převážně na holi vsetínských hráčů, ale obrana Techniky pracuje velmi dobře.

52:00
    Kajaba se nyní snažil projít přes Havíře k samostatnému úniku, na zkušeného obránce ve službách Techniky však nevyzrál.

51:15
    Vaněk nyní zavezl kotouč do útočného pásma a z otočky jej posla na Chvátala, ten vyrazil na hůl Mikšovského, vsetínský útočník však vedoucí branku nezaznamenal a Chvátal si teď připsal důležitý zákrok.

50:00
    Vsetín se po vstřelené brance hrne do útoku, ale zatím se mu nedaří udržet se v obranné třetině soupeře.

48:23
    Vsetín si zároveň bere oddechový čas.

48:23
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se Vsetín dočkal vyrovnání. Přesilovou hru využil RENÉ KAJABA, tomu se dostala přihrávka do mezikruží od Ambruze. Asistence: Martin Ambruz, Vaněk.

48:00
    A znovu Vsetín musí začínat až zpoza vlastní brány.

47:41
    Technika se osvobozuje...

47:16
    S vyloučeními jakoby se teď roztrhl pytel. Za brankou Chvátala byl podražen Vítek, pachatelem se stal Zapletal.

46:22
    Poměr sil na ledě se srovná. Za nedovolené bránění odjíždí za katr Jurča.

45:57
    Individuální akci Pargáče zastavil faulem vsetínský Žák, za podražení oslabí svůj tým na dvě minuty.

45:00
    Technika skvělé brání střední pásmo a nepouští Valachy do své obranné třetiny. Vsetín marně zakládá jeden protiútok za druhým.

43:55
    V samotném závěru vsetínské přesilovky se ke střele dostal hostující Jurča, Hromada hru přerušil, Technika přežila oslabení bez větších problémů.

43:09
    Vsetín se v přesilové hře zatím k ničemu nedostal, jejich protiútoky jsou zneškodněny ještě před modrou čárou soupeřova pásma.

42:10
    Vsetínskou kombinaci nyní vystihl Zábranský a osvobozuje svůj tým.

41:55
    Daniel Vaněk byl teď nedovoleně odzbrojen Odehnalem, ten odsedí dvě minuty za vražení na hrazení a Vsetínu se naskýtá možnost k vyrovnání.

40:55
    Kubo nyní projel až ke Chvátalovi, kterého zkoušel na dvakrát překonat, leč bez úspěchu.

40:32
    Na úvod třetí třetiny zakázané uvolnění hostů.

40:01

Trpělivá hra Techniků přinesla brněnskému celku jednu přesnou trefu, když se po nádherné kombinaci prosadil Petr Jurča. Je pravdou, že zelenožlutí měli v prostřední části optickou převahu a kotouč se držel spíše na jejich holích, ale svěřenci trenéra Jakubíka nedokázali kotouč dostat za Chvátalova záda. Před závěrečnou třetinou je tak spokojenější tým z moravské metropole. Třetí třetina odstartuje na Lapači v 19:09.

40:00

39:47
    Ševčíkovy myšlenky postrádají přesnost a Vsetín se už ve druhé části k ničemu nedostane.

38:04
    Na střelu z mezikruží si teď najel Zábranský, jeho pokus Hromada vyráží ramenem.

37:34

36:53
    Technika právě vstřelila branku!
    Technici se prosazují po brejkové situaci, kdy se povedlo prvnímu útoku dokonale rozebrat vsetínskou obranu. Česnek zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Štindlovi a ten naservíroval PETRU JURČOVI, pro něhož usměrnit kotouč do prázdné brány nebyl žádný problém.

35:45
    Vsetín nyní tlačí svého soupeře v útočném pásmu, ale potencionálním střelcům zatím puky nesedají, tak jak by si představovali.

34:46
    Obránci Techniky mají problémy s rozehrávkou, již po několikáté se vsetínský útočník dokázal chopit kotouče, tentokrát to byl Mikšovský, proti jehož ráně Chvátal zasáhl.

33:59
    Podešva zkoušel zaskočit Chvátala bekhendem, brankář Techniky jeho pokus vyrazil.

33:08
    Přihrávku Filipa Vrby Ševčík nestačil zpracovat a je z toho zakázané uvolnění Vsetína.

32:14
    Útočné snahy Techniků nyní likviduje pozorná hra vsetínských obránců, ti velmi svižně přistupují ke svým protihráčům, a nedovolují tak ohrožení Hromadovy brány.

31:15
    Další střelecký pokus Štindla, i tentokrát je Hromada pozorný.

31:06
    Hromadova lapačka se nyní vytáhla proti pokusu Štindla.

30:51
    Vrbova přízemní střela se snad nedá popsat ani jako střela, přesto však Chvátal raději přerušil hru.

29:44
    Bělohlávek nyní perfektně uvolnil Buhaje, ten se ocitl osamocen před Hromadou, vsetínský brankář se vykoupat nenechal a celá situace končí posunem vsetínské brány.

29:31
    Za bránou Chvátala nyní zůstává otřesený Kajaba, který se nejspíš srazil s brankovou konstrukcí.

29:00
    Hra se teď převážně odehrává ve středním pásmu.

27:28
    Farda marně zakládá protiútok, zakázané uvolnění Vsetína.

27:03
    K zakončení se nyní dostal hostující Zapletal, Hromada puk utlumil a vhazuje se před vsetínským brankářem.

26:44
    Technice se podařilo zbrzdit vsetínský nápor z úvodu druhé části a postupné začíná srovnávat tempo hry.

26:00
    Ondřej Hruška nyní opětovně testoval Chvátalovu pozornost, vyražený puk pak brněnský brankář ještě odpálil do bezpečí.

23:50
    Chybné rozehrávky hostujících obránců teď využil Filip Vrba, přihrával Vaňkovi, ten se pokoušel vrátit Vrbovi do prázdné branky, ale defenzíva hostů přežila tuto akci bez úhony.

23:18
    Další zakázané uvolnění ze strany Techniků.

22:55
    Hostující Pargáč se teď odhodlal ohrozit Hromadu, vsetínský brankář bez problému zneškodnil a poslal kotouč do hry.

22:17
    V úvodu prostřední části zatím jednoznačně aktivnější domácí, Chvátal teď musel čelit dalšímu střeleckému pokusu, tentokrát z hole Ondřeje Hrušky.

21:25
    Po střele Kajaby puk poskakoval na brankové čáře, Chvátal se na poslední chvíli zorientoval a kotouč zalehl. Po buly Technika vyhazuje na zakázané uvolnění.

21:17
    Petr Hruška teď z otočky ohrozil Chvátala, hostující brankář puk ukryl pod beton.

20:45
    Přihrávku Fardy Mikšovský pouze tečoval do útočného pásma.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu utkání. Opatrný úvod utkání zpestřila až přesilová hra, která se domácím naskytla v 9. minutě, byli to však hosté, kdo dokázal vsítit úvodní branku utkání, když v oslabení ujel Vlastimil Odehnal a poslal svůj tým do vedení. Po vstřelené brance se však Technici uchýlili spíše k brejkům, a Vsetín tak zakládal jeden útok za druhým. Kýženého vyrovnaná se zelenožlutí dočkali v 18. minutě, přihrávku Fardy zužitkoval David Vítek, a zajistil tak vyrovnaný stav po první třetině. Druhá třetina započne v 18:17.

20:00

19:00
    Fadrný se nyní pohlednou kličkou prosmýkl skrz vsetínské obránce a dostal se až před Hromadu, na vsetínského brankáře však nevyzrál.

17:53
    Valaši mažou jednobrankové manko, Farda nyní našel volného DAVIDA VÍTKA a ten v tváří v tvář Chvátalovi trefil do černého. Asistence: Jiří Farda a P. Hruška.

17:25
    Kajaba teď v přečíslení 2 na jednoho společně s Kubem, druhý jmenovaný letící kotouč promáchl.

16:16
    Teď se ovšem hosté dostali do útočného pásma a Štinl střelou od modré ohrozil branku zelenožlutého kádru.

15:40
    Technika jakoby byla spokojená s jednobrankovým vedením a vyčkává s čím na ní Vsetín vyrukuje.

14:28
    Vsetínští se snažili teď zatlačit Techniku v útočném pásmu, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

13:29
    Brzobohatý teď zkoušel zaskočit Hromadu z ostrého úhlu a je pravdou, že vsetínský brankář delší dobu netušil, kde se kotouč ukrývá, nakonec jej měl ve výstroji a vhazuje se v obranné třetině Vsetína.

12:55
    Vaněk nyní naservíroval kotouč Mikšovskému, tomu do něj stačilo strčit hokejku, ale jeho pokus končí v ochranné síti.

12:37
    Zakázané uvolnění Jihomoravanů.

11:55
    Ondřej Hruška nyní v protiútoku s Vítkem, druhý jmenovaný pouze nahodil na Chvátala, který přerušil hru.

10:51

10:34
    Hosté se prosazují v oslabení, hrubou chybu vsetínského Vaňka potrestal po samostatném úniku VLASTIMIL ODEHNAL. Asistence: Jan Habrovec.

10:13
    Farda teď skvělou křižnou přihrávkou našel Ambruze, ten však trefil pouze boční síť.

09:25
    Vsetín se v přesilovce zatím neprosazuje, nyní se vhazuje ve středním pásmu.

08:51
    Oživení by mohla přinést první přesilová hra, zahraje si ji Vsetín, za hosty se nedovoleně provinil Buhaj konkrétně se jednalo o hákování.

08:44
    Útočné snažení obou celků zatím nepřináší divákům pohledné kombinace či pokus o ohrožení bezbrankového stavu.

07:25
    Ambruz zavezl kotouč do útočného pásma, neměl však komu přihrát, tak se rozhodl otestovat pozornost Chvátala bekhendovou střelou, hostující brankář bez problému lapil.

06:33
    Vsetínští nyní vystihli chybné založení útoků hostí, ale Ševčík se dostal do postavení mimo hru.

05:10
    Látal teď našel zpoza branky připraveného Zábranského, ten se hned z první snažil překonat Hromadu, vsetínský brankář však nastavil pravý beton a udržel bezbrankový stav.

03:35
    Rána od modré teď nesedla Lukáši Vrbovi, Chvátalovu svatyni minul.

03:03
    Obě mužstva zatím hrají s velikou opatrností.

02:13
    Látal nyní vybruslil zpoza branky a snažil se puk procedit mezi Hromadu a bližší tyč, jeho střelu však ještě stihl srazit vsetínský obránce, vhazuje se před vsetínským brankářem.

01:43
    Zakázané uvolnění Techniky Brno.

00:40
    Úvod utkání se zatím odehrává ve středním pásmu, oba celky již stihli poprvé vystřídat.

00:01

00:01

....a na led za doprovodu vsetínské hymny nastupují také domácí hráči.

Na ledě již krouží hráči hostující Techniky Brno....

Technika: Novák (Chvátal) – Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Maršálek – Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Pargáč, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Buhaj, Bělohlávek

VHK Vsetín: Vsetínští se nijak netají faktem, že spoléhají na své pověstné domácí prostředí a to potvrdili hned v úvodním utkání soutěže, když smázli nováčka soutěže z Orlové. Navzdory první inkasované brance se mladý kádr Valachů nesesypal a trpělivou hrou si došel pro jednoznačné vítězství 6:2. Ve Vsetíně se letos rozhodli držet širší kádr a hned v úvodu soutěže to Vsacanům přichází vhod, když jejich marodka čítá celkem šest hráčů základní sestavy, na druhou stranu trenér Jakubík může pro středeční duel počítat s Filipem Vrbou, který se přes rakouskou zastávku vrací zpět na Lapač, mimo něj by měl být oproti prvnímu duelu připraven i Petr Hruška. Podaří se Vsetínu v domácím prostředí vybojovat další tři body a udržet se na čele nově vznikající tabulky?

VSK Technika Brno: Nový model třetí nejvyšší soutěže zavedl Techniku Brno společně s Břeclaví a Hodonínem zpět do východní skupiny, která byla i při členném rozdělení považována za nejatraktivnější. Technika v přípravě absolvovala sedm přípravných utkání, z nichž dokázala v jednom zvítězit, ve dvou případech prohrát a pětkrát odešla z ledu jako poražena. To však svěřence trenéra Kaňkovského nevyvedlo z míry a hned v 1. kole si Technika dokázala připsat všechny body po vítězství nad Břeclaví, kterou taktéž čeká adaptace na nové soupeře. Brňané na Lapači doufají v zisk tří bodů, celek z moravské metropole táhne především první formace ve složení Česnek – Jurča – Fadrný, která se při vítězství nad Břeclaví v poměru 5:3, podílela na přesných čtyřech trefách, podaří se elitní formaci vystřílet další body?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 18. Vítek (Farda, Hruška P.), 49. Kajaba (Ambruz, Vaněk) – 11. Odehnal (Habrovec), 37. Jurča (Štindl, Česnek), rozh. náj. Česnek

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Kohn) – Farda, Vrba F., Vrba L., Vodák, Žák, Báchor, Žabčík – Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Kubo, Hruška P., Hruška O., Ševčík, Vítek, Janeba, Podešva, Štrbík
    HC Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Maršálek – Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Pargáč, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Buhaj, Bělohlávek

Rozhodčí: Volf – Hanzlík, Štěpán