Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 27.09.2013, 17:30 • Tatněft Arena, Kazaň • KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:43:12)

A víc se již v tomto utkání nestane. Dnešní hokejové utkání končí fotbalovým výsledkem, když Bars Kazaň poráží Čerepovec 1:0. Konstantin Barulin přijímá gratulace od svých spoluhráčů k čistému kontu, skvělý výkon dnes předvedl i gólman Severestalu Čerepovec, Jakub Štěpánek, který inkasoval pouze jednou ze čtyřiadvaceti střel. I to však soupeři k vítězství stačilo, hosté odjíždí z ledu Kazaně s prázdnou.

60:00

59:48
    Varnakov zaváží puk do útočného pásma, ale hosté nejsou zformováni.

59:22
    Barulin drží puk ve své lapačce po nahození Nikulina od modré čáry a přerušuje hru, vhazování po jeho pravici, Štěpánek odjíždí na lavičku, hosté to zkusí v šesti proti pěti!

59:00
    Začíná posledních šedesát vteřin třetí třetiny, Štěpánek zatím zůstává v bráně Severestalu.

58:49
    Ofsajd Severestalu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

58:10
    Štěpánek se zřejmě v nejbližších vteřinách odhodlá na střídačku a hosté to zkusí v šesti.

57:39
    Severestal se snaží přehrát hokejisty Kazaně, ale zatím se nedaří.

56:50
    Třetí třetina se chýlí ke svému závěru, hosté stále prohrávají, byť pouze o gól, ale prohrávají. Dokáží si vynutit alespoň prodloužení?

56:05
    Štěpánek na druhé straně také pozorný proti střele Obuchova od modré, stejně tak i proti pokusu Lukojanova z pravé strany.

55:31

55:28
    I tentokrát je Barulin na svém místě a chyt střelu Bučněviče z levé strany, přesilová hra Severestalu pomalu končí.

55:01
    Klimenko se odvážil ke střele z levé strany, od modré, Barulin na svém místě.

54:32
    Zacharčuk nezachytil najíždějícího Antipina, hosté získávají útočné pásmo.

54:00
    Střela Antipina z pravé strany, od modré, je zablokována a puk končí ve středním pásmu.

53:45
    Severestal v útočném pásmu.

53:31
    Oddechový čas pro hosty.

53:31
    Za podražení odchází na trestnou lavici domácí Kornějev a hosté si zahrají přesilovou hru, jedinečná šance na vyrovnání!

51:52
    Hraje se v podstatě od jedné modré čáry k té druhé, s minimem dobrých střel. Tímto stylem moc gólů již do konce třetiny nepadne.

50:49
    Bumagin zkouší střílet z pravé strany, od modré čáry, ale puk zachytil obránce Kazaně.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, domácí stále vedou "jen" 1:0, hokej je velmi podprůměrný.

48:43
    Puk se od zadního mantinelu odráží zpět před branku, tam zkouší dorážet na dvakrát Andersen, Barulin stále drží čisté konto.

48:25

47:48
    Kazaň v útočném pásmu, Stapleton pálí od modré čáry z levé strany, Štěpánek pozorný.

46:59
    Ale Kazani se přesilová hra zatím vůbec nedaří, hosté se v pohodě brání.

46:25
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá hostující Berdnikov, domácí si zahrají přesilovou hru.

45:07
    Lukojanov zaváží puk do útočného pásma, ani tentokrát se domácí ke střele nedostali.

44:30
    Hra se v tomto okamžiku ocitá pod běžnou úrovní ruské KHL.

43:50
    Útoky jako by ve třetí třetině neexistovaly.

42:50
    Štěpánek chytá střelu domácího Tkačjova, snadný zákrok.

42:05
    Sledujeme hokej s minimem šancí.

41:45
    To vypadalo na faul na hostujícího hráče ve třetině Kazaně, sudí však nechávají hrát dál.

40:51
    Na okamžik se to podařilo, Štěpánek je ve své brance pozorný.

40:40
    Kazaň se snaží usadit ve třetině Severestalu.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 19:08 hodin.

Druhá třetina skončila, na rozdíl od té první, jsme se ve druhé části branky nedočkali, k čemuž přispěli svým výkonem i oba gólmani, hlavně Štěpánek v brance Čerepovce odvádí skvělý výkon. I proto je stav zatím fotbalově 1:0 ve prospěch domácího Bars Kazaň.

40:00

39:13
    Burmistrov je sám před Štěpánkem, když se k němu na pravou stranu dostal puk, ale znovu skvělý český gólman chytá.

39:05
    Navíc to podporují svým skvělým výkonem oba gólmani.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny, ve druhé dvacetiminutovce jsme se gólu nedočkali a dle herního projevu obou mužstev tomu tak asi i zůstane.

38:16
    Svitov se před Štěpánkem stahovačkou zbavuje obránce Čerepovce, ale na českého gólmana nevyzrál.

37:38
    Varankov si vybruslil na levou stranu, odkud z otočky střílí, Štěpánek pozorný a přerušuje hru.

37:20
    Medvěděv ještě stihl zachránit útočné pásmo pro Kazaň.

36:55
    Zakázané uvolnění Čerepovce, hra se stěhuje před Štěpánka.

34:25
    Lukojanov najíždí do útočného pásma z levé strany, střílí na Štěpánka, ten chytá.

33:14
    Ofsajd domácích na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.

32:45

32:31
    Až v závěru přesilové hry se hosté dostali před branku Kazaně, ale ani tuto početní převahu hosté nevyužili.

31:53
    Bumagin si objíždí branku, zkouší z pravé strany překvapit Barulina, ten je však pozorný a puk vyráží.

31:20
    Zatím se hosté nedostali do třetiny soupeře, domácí pozorně brání.

30:45
    Pozor, domácí hráli na okamžik v šesti, na trestnou lavici si jde trest odpykat Čech Tomáš Vincour.

30:35
    Burmistrov to zkouší z pravé strany, jeho střela zápěstím končí vedle branky.

30:57
    Štěpánek i Barulin nyní museli předvést své umění proti střelám z levé strany, oba gólmani to zvládli, i proto stále svítí na světelné tabuli výsledek 1:0.

30:28

29:35
    Až nyní, Bars může prostřídat a poslat "čerstvou" čtveřici bránících hráčů.

29:15
    Čáslava nahazuje na Barulina, ten vyráží, hosté neztrácí pásmo.

28:53
    Čerepovec v útočném pásmu.

28:28
    Heshka stahuje za dres Fedosejeva a hosté si tentokrát zahrají přesilovou hru.

27:48
    Icing Čerepovce, bude se vhazovat po pravici Jakuba Štěpánka.

27:08
    Stapleton objíždí branku a zkouší Štěpánka překvapit z pravé strany, český gólman si pravou tyčku dokázal pohlídat.

26:08

25:52
    A znovu bránící čtveřice předvádí velmi dobrou obrannou práci.

25:06
    A právě střelu Nikulina z pravé strany vyráží parádním zákrokem Štěpánek, který si proti neskutečné dělovce povyjel, až ho puk málem porazil na záda, ale Čech to zvládl ustát!

24:52
    Na modré Nikulin s Kornějevem.

24:38
    Kazaň v útočném pásmu.

24:08
    Další vyloučení, hostující Videll dostává trest za držení, druhá přesilová hra Kazaně v této části.

23:30
    Poprvé ve druhé třetině se Čerepovec dostává do útočného pásma, ale ani Barulin nemusí zasahovat proti nějaké střele.

22:40
    Domácím se sice dařilo při přesilové hře držet útočné pásmo, ale bylo to bez střel, hosté skvěle bránili.

22:26

21:50
    Kazaň opět v přesilovkovém rozestavení ve třetině Severestalu.

21:15
    Pesonen nepřesně přihrává, jeden z bránících hráčů Severestalu puk zachytává a vyhazuje ze třetiny.

20:45
    Nikulin ideálně nezpracoval na pravé straně, přesto domácí zůstávají před Štěpánkem.

20:26
    Navíc se vylučuje, za faul na Petrova odchází na trestnou lavici Bušujev, domácí si zahrají přesilovou hru.

20:26
    Štěpánek chytá střelecký pokus Nikulina z levé strany.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 18:18 hodin.

První třetina právě skončila, s jednogólovým náskokem odchází do kabin hokejisté domácí Kazaně, o což se postaral v 16. minutě Kornějev. Žádná další gól jsme již nezaznamenali a navíc jsme ani nezaznamenali nějaké větší gólové šance. Hraje se zatím takový spíše opatrný hokej, tak doufejme, že se to v dalším průběhu utkání zlepší a dočkáme se více gólů a lepšího hokej.

20:00

19:42
    Antipov to zkouší z pravé strany, jeho pokus ale Barulin v pohodě vyráží.

19:25

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny, domácí drží jednobrankové vedení.

18:23
    Štěpánek musí zasahovat před dvojicí najíždějících hráčů Kazaně, celou situaci ještě kontroloval obránce Stasenko.

17:35
    Přesto zatím sledujeme hodně opatrný hokej, příliš dobrých šancí jsme zatím nezaznamenali.

17:05
    Střela Osipova od modré čáry, Štěpánek vyráží.

16:19
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru, vhazování ve středním pásmu.

15:17
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru, když se po pěkné akci prosadil z levé strany KONSTANTIN KORNĚJEV. Asistence: Alexej Těreščenko, Kirill Petrov.

14:58
    Fedosejev usedá na trestnou lavici, přesilová hra pro Kazaň.

14:40
    Vylučovat se bude v sestavě Čerepovce, domácí jsou v šesti.

13:50
    Ani druhou přesilovou hru hosté nevyužili, dočkáme se do konce první třetiny alespoň jednoho gólu?

13:11

12:45
    Puk opouští třetinu Kazaně, přesilová hra Čerepovce pomalu končí.

12:25
    I střelu Monse z pravé strany Barulin chytá.

12:11
    Berdnikov zkouší pozornost Barulina střelou z pravé strany, domácí gólman chytá.

11:50
    Puk ve středním pásmu, to je ideální pro bránící čtveřici Kazaně.

11:11
    Znovu se vylučuje, za sekání odchází na trestnou lavici domácí Medvěděv, další přesilová hra Čerepovce.

10:44
    Střelu Gogoleva z pravé strany Barulin chytá, dobrý zákrok!

10:12
    Kazaň zkouší zakombinovat před Štěpánkem, ale hosté se zatím výtečně brání.

09:21

09:02
    Berdnikov přestřeluje branku z pravé strany, puk opouští třetinu, čas na prostřídání.

08:35
    Čerepovec v útočném pásmu, domácí se urputně brání.

07:21
    Alexander Burmistrov je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání, hosté si zahrají přesilovou hru.

07:04
    Stapleton přestřeluje branku Jakuba Štěpánka, to byla dobrá střela, která, kdyby byla o něco nižší, mohla skončit v brance!

06:35
    Zatím nám toho hokejisté obou mužstev příliš nepředvedli.

05:19
    A po další střele domácích, z pravé strany pálil Svitov, přerušuje Štěpánek hru.

04:46
    Štěpánek musí likvidovat střelu Obuchova, kterému přihráva zpoza branky Kornějev, zvládl to.

04:24
    Icing Severestalu, Kazaň se po delší době opět dostane do blízkosti Štěpánkovo branky.

03:13
    Hokejisté Severestalu nyní několikrát zaměstnali obranu Kazaně.

02:28
    A nyní opět zasahuje Barulin, bekhendem to zkouší Kazakovcev, když ještě Gogolev se tlačí do zakončení, domácí gólman situaci "ustál" a přerušuje hru.

01:53
    Až Antipov si dokázal nabruslit z pravé strany před branku Kazaně, Barulin jeho střelu chytá.

01:26
    Hosté se zatím nedostali před Barulina, domácí drží puk na svých hokejkách.

00:28
    Oproti původně oznámené nominaci na dnešní zápas, se v brance hostů představí nakonec Čech Jakub Štěpánek.

00:01

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Osipov, Zacharčuk, Jarullin, Svěčnikov – Pesonen, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Obuchov, Lukojanov – Tkačjov, VIncour, Fajzullin

Severstal Čerepovec: Kasutin (Štěpánek) – Čáslava, Kalašnikov, Serkin, Andersen, Stasenko, Popov, Svijazov – Bušujev, Videll, Mons – Antipov, Kovyršin, Bučněvič – Klimenko, Bumagin, Berdnikov – Kazakovcev, Fedosejev, Gogolev

Rozhodčí: Černěnkov, Ščenjov – Michel, Šichanov.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž AK BARS KAZAŇ přivítá na svém ledě Tatněft Arény SEVERESTAL ČEREPOVEC.

AK Bars Kazaň
    AK Bars je zatím na čtvrtém místě Východní konference. Na svém kontě má sedmnáct bodů, ovšem ty hokejisté AK získali již v devíti ligových kolech. S touto bilancí jsou si ce aktuálně čtvrtí, mají však stejný počet bodů, jako druhý Metallurg Magnitogorsk.

Hosté vstupují do dnešního utkání z pozice jedenáctého týmu Západní divize, když v dosudu odehraných osmi utkáních získali deset bodů, za dvě výhry v normální hrací době, jednu výhru po nájezdech a prohru v prodloužení i po nájezdech. Další tři zápasy Severestal prohrál.

Češi na ledě
    Za AK Bars Kazaň nastupuje v této sezóně třiadvacetiletý útočník Tomáš VINCOUR.
    V Čerepovci hrají dva čeští legionáři, sedmadvacetiletý gólman Jakub ŠTĚPÁNEK a čtyřiatřicetiletý obránce Petr ČÁSLAVA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.