Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 27.09.2013, 17:30 • Tatněft Arena, Kazaň • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Češi na ledě
    Za AK Bars Kazaň nastupuje v této sezóně třiadvacetiletý útočník Tomáš VINCOUR.
    V Čerepovci hrají dva čeští legionáři, sedmadvacetiletý gólman Jakub ŠTĚPÁNEK a čtyřiatřicetiletý obránce Petr ČÁSLAVA.

Hosté vstupují do dnešního utkání z pozice jedenáctého týmu Západní divize, když v dosudu odehraných osmi utkáních získali deset bodů, za dvě výhry v normální hrací době, jednu výhru po nájezdech a prohru v prodloužení i po nájezdech. Další tři zápasy Severestal prohrál.

AK Bars Kazaň
    AK Bars je zatím na čtvrtém místě Východní konference. Na svém kontě má sedmnáct bodů, ovšem ty hokejisté AK získali již v devíti ligových kolech. S touto bilancí jsou si ce aktuálně čtvrtí, mají však stejný počet bodů, jako druhý Metallurg Magnitogorsk.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž AK BARS KAZAŇ přivítá na svém ledě Tatněft Arény SEVERESTAL ČEREPOVEC.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Osipov, Zacharčuk, Jarullin, Svěčnikov – Pesonen, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Obuchov, Lukojanov – Tkačjov, VIncour, Fajzullin

Severstal Čerepovec: Kasutin (Štěpánek) – Čáslava, Kalašnikov, Serkin, Andersen, Stasenko, Popov, Svijazov – Bušujev, Videll, Mons – Antipov, Kovyršin, Bučněvič – Klimenko, Bumagin, Berdnikov – Kazakovcev, Fedosejev, Gogolev

Rozhodčí: Černěnkov, Ščenjov – Michel, Šichanov.

00:01

00:28
    Oproti původně oznámené nominaci na dnešní zápas, se v brance hostů představí nakonec Čech Jakub Štěpánek.

01:26
    Hosté se zatím nedostali před Barulina, domácí drží puk na svých hokejkách.

01:53
    Až Antipov si dokázal nabruslit z pravé strany před branku Kazaně, Barulin jeho střelu chytá.

02:28
    A nyní opět zasahuje Barulin, bekhendem to zkouší Kazakovcev, když ještě Gogolev se tlačí do zakončení, domácí gólman situaci "ustál" a přerušuje hru.

03:13
    Hokejisté Severestalu nyní několikrát zaměstnali obranu Kazaně.

04:24
    Icing Severestalu, Kazaň se po delší době opět dostane do blízkosti Štěpánkovo branky.

04:46
    Štěpánek musí likvidovat střelu Obuchova, kterému přihráva zpoza branky Kornějev, zvládl to.

05:19
    A po další střele domácích, z pravé strany pálil Svitov, přerušuje Štěpánek hru.

06:35
    Zatím nám toho hokejisté obou mužstev příliš nepředvedli.

07:04
    Stapleton přestřeluje branku Jakuba Štěpánka, to byla dobrá střela, která, kdyby byla o něco nižší, mohla skončit v brance!

07:21
    Alexander Burmistrov je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání, hosté si zahrají přesilovou hru.

08:35
    Čerepovec v útočném pásmu, domácí se urputně brání.

09:02
    Berdnikov přestřeluje branku z pravé strany, puk opouští třetinu, čas na prostřídání.

09:21

10:12
    Kazaň zkouší zakombinovat před Štěpánkem, ale hosté se zatím výtečně brání.

10:44
    Střelu Gogoleva z pravé strany Barulin chytá, dobrý zákrok!

11:11
    Znovu se vylučuje, za sekání odchází na trestnou lavici domácí Medvěděv, další přesilová hra Čerepovce.

11:50
    Puk ve středním pásmu, to je ideální pro bránící čtveřici Kazaně.

12:11
    Berdnikov zkouší pozornost Barulina střelou z pravé strany, domácí gólman chytá.

12:25
    I střelu Monse z pravé strany Barulin chytá.

12:45
    Puk opouští třetinu Kazaně, přesilová hra Čerepovce pomalu končí.

13:11

13:50
    Ani druhou přesilovou hru hosté nevyužili, dočkáme se do konce první třetiny alespoň jednoho gólu?

14:40
    Vylučovat se bude v sestavě Čerepovce, domácí jsou v šesti.

14:58
    Fedosejev usedá na trestnou lavici, přesilová hra pro Kazaň.

15:17
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru, když se po pěkné akci prosadil z levé strany KONSTANTIN KORNĚJEV. Asistence: Alexej Těreščenko, Kirill Petrov.

16:19
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru, vhazování ve středním pásmu.

17:05
    Střela Osipova od modré čáry, Štěpánek vyráží.

17:35
    Přesto zatím sledujeme hodně opatrný hokej, příliš dobrých šancí jsme zatím nezaznamenali.

18:23
    Štěpánek musí zasahovat před dvojicí najíždějících hráčů Kazaně, celou situaci ještě kontroloval obránce Stasenko.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny, domácí drží jednobrankové vedení.

19:25
    Severestal v útočném pásmu.

19:42
    Antipov to zkouší z pravé strany, jeho pokus ale Barulin v pohodě vyráží.

20:00

První třetina právě skončila, s jednogólovým náskokem odchází do kabin hokejisté domácí Kazaně, o což se postaral v 16. minutě Kornějev. Žádná další gól jsme již nezaznamenali a navíc jsme ani nezaznamenali nějaké větší gólové šance. Hraje se zatím takový spíše opatrný hokej, tak doufejme, že se to v dalším průběhu utkání zlepší a dočkáme se více gólů a lepšího hokej.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 18:18 hodin.

20:01

20:26
    Štěpánek chytá střelecký pokus Nikulina z levé strany.

20:26
    Navíc se vylučuje, za faul na Petrova odchází na trestnou lavici Bušujev, domácí si zahrají přesilovou hru.

20:45
    Nikulin ideálně nezpracoval na pravé straně, přesto domácí zůstávají před Štěpánkem.

21:15
    Pesonen nepřesně přihrává, jeden z bránících hráčů Severestalu puk zachytává a vyhazuje ze třetiny.

21:50
    Kazaň opět v přesilovkovém rozestavení ve třetině Severestalu.

22:26

22:40
    Domácím se sice dařilo při přesilové hře držet útočné pásmo, ale bylo to bez střel, hosté skvěle bránili.

23:30
    Poprvé ve druhé třetině se Čerepovec dostává do útočného pásma, ale ani Barulin nemusí zasahovat proti nějaké střele.

24:08
    Další vyloučení, hostující Videll dostává trest za držení, druhá přesilová hra Kazaně v této části.

24:38
    Kazaň v útočném pásmu.

24:52
    Na modré Nikulin s Kornějevem.

25:06
    A právě střelu Nikulina z pravé strany vyráží parádním zákrokem Štěpánek, který si proti neskutečné dělovce povyjel, až ho puk málem porazil na záda, ale Čech to zvládl ustát!

25:52
    A znovu bránící čtveřice předvádí velmi dobrou obrannou práci.

26:08

27:08
    Stapleton objíždí branku a zkouší Štěpánka překvapit z pravé strany, český gólman si pravou tyčku dokázal pohlídat.

27:48
    Icing Čerepovce, bude se vhazovat po pravici Jakuba Štěpánka.

28:28
    Heshka stahuje za dres Fedosejeva a hosté si tentokrát zahrají přesilovou hru.

28:53
    Čerepovec v útočném pásmu.

29:15
    Čáslava nahazuje na Barulina, ten vyráží, hosté neztrácí pásmo.

29:35
    Až nyní, Bars může prostřídat a poslat "čerstvou" čtveřici bránících hráčů.

30:28

30:57
    Štěpánek i Barulin nyní museli předvést své umění proti střelám z levé strany, oba gólmani to zvládli, i proto stále svítí na světelné tabuli výsledek 1:0.

30:35
    Burmistrov to zkouší z pravé strany, jeho střela zápěstím končí vedle branky.

30:45
    Pozor, domácí hráli na okamžik v šesti, na trestnou lavici si jde trest odpykat Čech Tomáš Vincour.

31:20
    Zatím se hosté nedostali do třetiny soupeře, domácí pozorně brání.

31:53
    Bumagin si objíždí branku, zkouší z pravé strany překvapit Barulina, ten je však pozorný a puk vyráží.

32:31
    Až v závěru přesilové hry se hosté dostali před branku Kazaně, ale ani tuto početní převahu hosté nevyužili.

32:45

33:14
    Ofsajd domácích na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.

34:25
    Lukojanov najíždí do útočného pásma z levé strany, střílí na Štěpánka, ten chytá.

36:55
    Zakázané uvolnění Čerepovce, hra se stěhuje před Štěpánka.

37:20
    Medvěděv ještě stihl zachránit útočné pásmo pro Kazaň.

37:38
    Varankov si vybruslil na levou stranu, odkud z otočky střílí, Štěpánek pozorný a přerušuje hru.

38:16
    Svitov se před Štěpánkem stahovačkou zbavuje obránce Čerepovce, ale na českého gólmana nevyzrál.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny, ve druhé dvacetiminutovce jsme se gólu nedočkali a dle herního projevu obou mužstev tomu tak asi i zůstane.

39:05
    Navíc to podporují svým skvělým výkonem oba gólmani.

39:13
    Burmistrov je sám před Štěpánkem, když se k němu na pravou stranu dostal puk, ale znovu skvělý český gólman chytá.

40:00

Druhá třetina skončila, na rozdíl od té první, jsme se ve druhé části branky nedočkali, k čemuž přispěli svým výkonem i oba gólmani, hlavně Štěpánek v brance Čerepovce odvádí skvělý výkon. I proto je stav zatím fotbalově 1:0 ve prospěch domácího Bars Kazaň.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 19:08 hodin.

40:01

40:40
    Kazaň se snaží usadit ve třetině Severestalu.

40:51
    Na okamžik se to podařilo, Štěpánek je ve své brance pozorný.

41:45
    To vypadalo na faul na hostujícího hráče ve třetině Kazaně, sudí však nechávají hrát dál.

42:05
    Sledujeme hokej s minimem šancí.

42:50
    Štěpánek chytá střelu domácího Tkačjova, snadný zákrok.

43:50
    Útoky jako by ve třetí třetině neexistovaly.

44:30
    Hra se v tomto okamžiku ocitá pod běžnou úrovní ruské KHL.

45:07
    Lukojanov zaváží puk do útočného pásma, ani tentokrát se domácí ke střele nedostali.

46:25
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá hostující Berdnikov, domácí si zahrají přesilovou hru.

46:59
    Ale Kazani se přesilová hra zatím vůbec nedaří, hosté se v pohodě brání.

47:48
    Kazaň v útočném pásmu, Stapleton pálí od modré čáry z levé strany, Štěpánek pozorný.

48:25

48:43
    Puk se od zadního mantinelu odráží zpět před branku, tam zkouší dorážet na dvakrát Andersen, Barulin stále drží čisté konto.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, domácí stále vedou "jen" 1:0, hokej je velmi podprůměrný.

50:49
    Bumagin zkouší střílet z pravé strany, od modré čáry, ale puk zachytil obránce Kazaně.

51:52
    Hraje se v podstatě od jedné modré čáry k té druhé, s minimem dobrých střel. Tímto stylem moc gólů již do konce třetiny nepadne.

53:31
    Za podražení odchází na trestnou lavici domácí Kornějev a hosté si zahrají přesilovou hru, jedinečná šance na vyrovnání!

53:31
    Oddechový čas pro hosty.

53:45

54:00
    Střela Antipina z pravé strany, od modré, je zablokována a puk končí ve středním pásmu.

54:32
    Zacharčuk nezachytil najíždějícího Antipina, hosté získávají útočné pásmo.

55:01
    Klimenko se odvážil ke střele z levé strany, od modré, Barulin na svém místě.

55:28
    I tentokrát je Barulin na svém místě a chyt střelu Bučněviče z levé strany, přesilová hra Severestalu pomalu končí.

55:31

56:05
    Štěpánek na druhé straně také pozorný proti střele Obuchova od modré, stejně tak i proti pokusu Lukojanova z pravé strany.

56:50
    Třetí třetina se chýlí ke svému závěru, hosté stále prohrávají, byť pouze o gól, ale prohrávají. Dokáží si vynutit alespoň prodloužení?

57:39
    Severestal se snaží přehrát hokejisty Kazaně, ale zatím se nedaří.

58:10
    Štěpánek se zřejmě v nejbližších vteřinách odhodlá na střídačku a hosté to zkusí v šesti.

58:49
    Ofsajd Severestalu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

59:00
    Začíná posledních šedesát vteřin třetí třetiny, Štěpánek zatím zůstává v bráně Severestalu.

59:22
    Barulin drží puk ve své lapačce po nahození Nikulina od modré čáry a přerušuje hru, vhazování po jeho pravici, Štěpánek odjíždí na lavičku, hosté to zkusí v šesti proti pěti!

59:48
    Varnakov zaváží puk do útočného pásma, ale hosté nejsou zformováni.

60:00

A víc se již v tomto utkání nestane. Dnešní hokejové utkání končí fotbalovým výsledkem, když Bars Kazaň poráží Čerepovec 1:0. Konstantin Barulin přijímá gratulace od svých spoluhráčů k čistému kontu, skvělý výkon dnes předvedl i gólman Severestalu Čerepovec, Jakub Štěpánek, který inkasoval pouze jednou ze čtyřiadvaceti střel. I to však soupeři k vítězství stačilo, hosté odjíždí z ledu Kazaně s prázdnou.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:43:12)