Ajax – Utrecht 3:0 (kon.) | Arnhem – Feyenoord 1:2 (kon.) | Groningen – Alkmaar 2:1 (kon.)
Eindhoven – Waalwijk 2:1 (kon.)
FC Groningen
2:1 (0:0)
AZ Alkmaar
Neděle 06.10.2013, 14:30 • Euroborg • Nizozemská Eredivisie

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:52:46)

Je dobojováno, domácí zaslouženě vítězí a získávají tři body. Už od první minuty byl Groningen aktivnější a neproměnil několik brankových příležitostí. Alkmaar hrála hodně pasivně a do kabin se šlo za stavu 0:0. Skóre otevřel až po přestávce Viergever, který si míč nešťastně srazil do sítě. Hosté ale za chvíli srovnali, trefil se Gudmundsson. Domácí však šli za vítězstvím a to potvrdil Zivkovic, který byl na hřišti teprve minutu, hlavou poslal domácí do vedení 2:1, které platí i po konečném hvizdu rozhodčího.

90+3
    Jeden z posledních útoků Alkmaaru končí v zámezí, Bizot samozřejmě s rozehrávkou příliš nepospíchá.

90+2
    Groningen už míč chytře drží na útočné polovině, pro domácí to vypadá dobře.

90+1
    Hosté rychle rozehráli, zastavuje je však ofsajd, který je odmáván a následně i odpískán Gudmundssonovi.

90
    Mohlo být rozhodnuto! Sám před Alvaradem se zjevil Wijnaldum. Byl už ale v hodně těžké pozici a hostující brankář chytá.

89
    Poslední střídání na domácí straně. Pomalým tempem odchází hodně vyčerpaný van der Velden, místo kterého na trávník na závěrečné minuty míří Kirm.

88
    Domácí útočník znova na nohou, nyní mu hlavní sudí ukazuje, že se může vrátit do hry.

87
    Na zemi teď zůstal ležet domácí van der Velden a zpátky na nohy se mu moc nechce.

85
    Zivkovic chtěl ušetřit nějaké vteřinky. Místo toho ovšem o míč přišel.

83
    Na tohle si budou muset domácí dávat pozor. Odražený míč na hranici velkého vápna ale Martens posílá jen vysoko nad!

82
    O míč však domácí rychle přišli a na druhé straně se v pokutovém území dost nebezpečně uvolňoval Gudmundsson. Ke střele se ale nedostal.

81
    Van der Velden teď získal hodně cenné vteřiny na polovině soupeře.

80
    Alkmaar se však nemůže dostat až k pokutovému území soupeře, domácí obránci zatím brání výborně.

79
    Jeden takový teď nepřesnou střelou zakončil Zivkovic.

78
    Hosté už teď hrají hodně odvážně směrem dopředu, Groningen bude nejspíše hrozit z rychlých brejků.