Boston – New Jersey 3:4 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Detroit – NY Rangers 2:3 (po pr.)
Tampa – Buffalo 3:2 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 2:5 (kon.) | Dallas – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Montreal – San Jose 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 3:5 (kon.) | Nashville – St. Louis 1:6 (kon.)
Calgary – Washington 5:2 (kon.) | Ottawa – San Jose 2:5 (kon.) | Florida – Tampa 3:4 (1:2 po s.n.)
Columbus – Anaheim 3:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Buffalo Sabres
Neděle 27.10.2013, 01:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Tampa Bay Lightning, která v domácí aréně vyzve Buffalo Sabres. Favoritem by měl být domácí celek.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Šavle jsou ve Východní konferenci na 14.místě, když ze 12 utkání nasbíraly pouze 2 vítězství. Jedinkrát prohrály v prodloužení a devětkrát prohrály. Buffalo svým soupeřům nasázelo pouze 18 branek a téměř dvakrát tolik jich dostalo (34).

Jhonas Enroth – 4 zápasů – 93,2%

Tampa se ve Východní konferenci drží na 7 místě. Ve svých 9 odehraných střetnutích okusila hořkost porážky, pouze ve třech případech. Což značí, že získala 12 bodů. Svým soupeřům nasázela 32 branek, přičemž jich pouze 26 inkasovala.

Vzájemné zápasy

Z posledních pěti odehraných střetnutí se třikrát radovalo Buffalo a jen dvakrát Tampa, přičemž poslední výhra se datuje do letošní sezóny. Na hřišti Sabres vyhráli Lightning 2:3 po prodloužení.

Češi a Slováci v utkání

Ondřej Palát (TBL): 9 zápasů (2+2)
    Richard Pánik (TBL): 8 zápasů (0+4)
    Andrej Šustr (TBL): 8 zápasů (0+2)
    Radko Gudas (TBL): 9 zápasů (0+2)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Aulie – St. Louis, Stamkos, Malone – Pánik, Filppula, Killorn – Purcell, Johnson, Palát – Crombeen, Thompson, Barberio. Trenér: Cooper.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Pysyk, Ehrhoff, Ristolainen, Talinder, Myers, Zadorov – Flynn, Hodgson, Vanek – Ott, Grigorenko, Foligno – Ennis, Larsson, Girgensons – Stafford, McCormick, Leino. Trenér: Rolston

Rozhodčí: McCauley, VanMassenhoven – Cormier, McElman.

Vanessa Rodriguez zazpívá hymnu Spojených států.

00:01

00:50
    První zákrok Ryana Millera proti střele Stevena Stamkose.

01:07
    Tampa opět nastěhovaná v útočném pásmu.

01:30
    Hedman za vlastní brankou čeká až mu vystřídají spoluhráči.

02:02
    Buffalo hraje ze své třetiny vysoký lob, ten sbírá na červené čáře domácí hráč.

02:43
    Tampa nahodila puk do útočné třetiny, ale ten se odrazil na hokejky Šavlí, kteří jej vyváží ze své obranné třetiny.

03:39
    Crombeen nahazuje za branku Millera a Blesky budou čekat, co předvedou hosté.

04:25
    Miller zastavuje nejdříve zastavuje střelu Maloneho, pak z druhé strany i tu Stamkose.

05:26
    Hedman udržel útočné pásmo, nahazuje za Millerovu branku.

05:40
    Ofsajd a v něm domácí celek.

05:56
    Grigorenkova střela míří mimo Bishopovu branku.

06:47
    Miller přerušuje hru po Johnsonově nahození.

07:15
    Hedmanova střela byla zblokována, Buffalo obrací hru.

07:37
    Další ofsajd domácích.

08:00
    Domácí vyhazují se svého pásma, Miller rozehrává holí.

08:22
    Miller opět v akci, když zachytil střelu Brewera.

08:40
    Stafford to zkusil od pravého hrazení, Bishop pouze vyráží.

09:02
    Steve Ott se dostal do středního pásma, kde jej o puk připravili domácí obránci.

09:42
    Steve Ott se dostal do brejku, šel sám na Bishopa, ale jeho bekhendovou kličku domácí brankář likviduje.

10:00
    Zakázané uvolnění Buffala.

10:25
    Filppula přenechal puk do tandemu Killornovi, který branku Ryana Millera přestřelil.

10:47
    Bishop vyráží střelu Ristolainena z pravého kruhu.

11:16
    Miller teď měl štěstí, když vytáhl kličku Paláta.

11:16
    Prvním vyloučeným hráčem utkání se stává hostující Larsson, který dostává 2 minuty za hákování.

12:48
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa využívá přesilovou hru, když Filppula našel nekrytého TYLERA JOHNSONA, který prostřelil Millera. Asistence Valtteri Filppula, Matthew Carle.

14:58
    Tampa se opět dostala do útočného pásma, hostující brankář odolává a raději přerušuje hru.

14:58
    Dalším vyloučeným hráčem Buffala se stává Christian Ehrhoff, když zahákoval Stamkose.

15:58
    První minuta přesilovky za námi a domácí se nemohou usadit před Millerem.

16:33
    Až teď, ale hostující brankář likviduje střelu Carle, puk v ochranné síti.

16:56
    Stamkosova střela od modré šla mimo hostující branku.

16:58
    Hosté v plném počtu a puk je ve středním pásmu.

17:38
    Vyloučení tentokrát na straně Tampy. 2 minuty za nedovolené bránění dostává Crombeen.

18:28
    Ennisova střela od modré minula Bishopovu branku.

18:35
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

19:38
    Domácí Crombeen skáče na led.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, který neměl příliš mnoho šancí. Oba týmy hráli především ve střední třetině hřiště. Brankový účet otevřeli domácí při přesilové hře, kdy se trefil Johnson. Buffalo zatím nenašlo odpověď na tuto branku.

20:03
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrálo Buffalo.

20:27
    Výhoda pro Tampu, bude se vylučovat, domácí kombinují ve vlastní třetině.

20:47
    Na trestnou lavici odchází Steve Ott. Dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

21:47
    Po minutě se konečně domácí usadili v útočném pásmu.

21:48
    Purcell nahrál na Filppulu, který střílí z první z kruhu, Miller kryje.

22:41
    Vzápětí Cody McCormick vyloučen na 2 minuty za krosček.

22:48
    Ott zapojil do útočení, resp. dostal přihrávku za obranu, jel na Bishopa, ale nezakončil výborným a čistým zákrokem jej odzbrojil jeden z vracejících se beků.

23:48
    Minuta přesilové hry za námi Tampa se nedostal do pásma.

24:48
    Cody McCormick skáče na led. Puk mají domácí.

26:20
    Buffalo nahazuje za branku Bishopa, ten puk zastavuje a holí rozehrává.

26:43
    Millerův zákrok proti Hedmanovi, jenž spíše nahazoval než střílel.

27:21
    Hraje se především ve středním pásmu, hra působí utahaným dojmem.

27:50
    Buffalo začalo tahat za delší konec provazu a usazuje se před Bishopem.

28:03
    Tyler Ennis dalším vyloučeným hráčem Sabres. Při útočném snažení zahákoval Matta Carleho.

28:45
    Tampa se usadila v útočném pásmu.

29:03
    Johnosonovu střelu z kruhu Miller vyrazil, Filppulovu chytl.

29:20
    Stamkos dostal na modré nabito, z první vystřelil a Miller hřbetem rukavice vyrazil před sebe, kde domácí nestihli uklidit puk do volné části branky.

29:32
    Bude se hrát 4 na 4, za hrubost byl vyloučen domácí Ryan Malone.

30:03
    Hosté začínají hrát přesilovou hru.

30:32
    Domácí několikrát vyhodili přes všechny čáry.

31:32
    Ani tato přesilová hra změnu skóre nepřinesla. Puk mají domácí.

Tampa se snaží útočit, ale nedaří se ji přejít útočnou modrou.

32:24
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nejprve byl úspěšný Miller, poté po rychlém brejku Sabres i Bishop.

32:37
    Filppula se dostal do útočné třetiny podél levého hrazení, ale tam o puk přišel.

32:58
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí ztratili puk před vlastní brankou, McCormick ještě proti Bishopovi neuspěl, ale vrátil puk před branku, kde puk usměrnil do sítě BRIAN FLYNN. Asistence: Cody McCormick, Ville Leino.

33:40
    Hra se opět vyrovnala a přesunula do středu hřiště.

35:00
    Tampa zakládá další z protiútoků.

35:31
    Signalizovaný ofsajd, Sabres musí vyklidit pásmo, Tampa má čas rozehrát.

36:00
    Pysyk dojížděl k hrazení a podklouzl za ním jedoucí Nate Thompson mu však na to hrazení pomohl. Sudí mu uděluje 2 minuty za vražení na hrazení.

36:35
    Tampa vyhazuje přes všechny čáry.

36:50
    A znovu.

37:01
    Miller musel být na pozoru, protože Malone vystihl rozehrávku Buffala a jen díky brankáři hostů domácí nevedou.

38:00
    Vyloučený Thompson na ledě.

38:33
    Buffalo se sotva dostalo do střední části hřiště, ihned o puk přišlo.

39:00
    Miller drží akcie svého týmu na zisk bodů hodně vysoko, když teď zlikvidoval střelu Pánika z ostrého úhlu.

39:00
    Pánik byl faulován při střele Henrikem Tallinderem, ten si tak odsedí 2 minuty na trestné lavici za podražení.

40:00

Ve druhé třetině byl k vidění rovněž jeden gól. Na svědomí jej měli hosté, kteří z ojedinělého útoku zahrozili a Brian Flynn dorážel puk do prázdné branky, když předtím Leino vystihl rozehrávku Tampy. doufejme, že 3. třetina donese rozuzlení dnešního zápasu.

40:10
    Domácí dohrávají přesilovou hru, Buffalo hraje s pukem přes všechny čáry.

40:40
    Bishop musel předvést rychlé nohy,když se Ott blížil k puku. Domácí brankář v pokleku získal kotouč, který následně rozehrál.

41:00

41:40
    Buffalo se dostalo do středního pásma, kde puk vlastní vinou ztrácí.

42:11
    Leino nahazuje ze střední třetiny za Bishopa, ten raději rozehrává.

43:05
    Kombinace St.Loius Stamkos končí střelou druhého jmenovaného, jeho pokus byl nepřesný, protože byl na modré bez přípravy.

43:43
    Ryan Miller předvedl několik zákroků a zvláště ten poslední proti střele Killorna byl důležitý.

44:40
    Radko Gudas se dostal ke střele, puk jen prosvištěl okolo Millera.

45:16
    Nepřesná rozehrávka domácích stěhuje hru před Bishopa.

45:28
    Purcell tečuje puk do útočné třetiny, Miller jede za branku a posílá kotouč na své spoluhráče.

46:03
    Tampa, tedy alespoň na chvíli se usadila v útočném pásmu. Buffalo ji nenechá dýchat.

47:01
    Ehrhoff nahodil na Bishopa, ten moc neviděl, ale i tak přesně zasáhl.

47:28
    Buffalo začíná být aktivnějším týmem.

47:52
    Nepřesná rozehrávka domácích končí za Bishopem, ten rozehrává. Rozehrávku se snaží narušit napadající Leino.

48:51
    Purcell vedl útok třech domácích proti třem hostům, čekal do poslední chvíle, pak zvolil střelu, Miller se štěstím puk zastavil. Vhazovat se bude před jeho brankou.

50:23

50:53
    Leino se neprobil přes trojici bránících hráčů.

51:16
    Tampa opět v útočném pásmu, kde se snaží hrát Filppula.

52:30
    Gudas se vydal na útočný výlet, ale ztratil kotouč.

52:47
    Foglino dostal přihrávku do jízdy, na druhé tyči uviděl volného THOMASE VANEKA, který prostřelil Bishopa. Asistence: Marcus Foligno, Zemgus Girgensons.

53:53
    Zakázané uvolnění Tampy.

54:09
    Gudas nahrál nalevo na kruh Stamkosovi, který na druhém kruhu našel MARTINA ST.LOUISE, který vyrovnává. Asistence: Steven Stamkos, Radko Gudas.

58:00
    Buffalo se snaží ještě něco vymyslet, ale zatím se nepodařilo usadit v útočném pásmu.