Boston – Dallas 2:3 (1:2 po s.n.) | Washington – NY Islanders 6:2 (kon.) | Columbus – Ottawa 1:4 (kon.)
Montreal – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.) | Florida – Edmonton 3:4 (po pr.) | Carolina – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Minnesota – Calgary 5:1 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.) | San Jose – Buffalo 4:5 (1:2 po s.n.)
Minnesota Wild
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Calgary Flames
Středa 06.11.2013, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ještě jednou vítejte u jednoho z dalších nočních utkání kanadsko-americká NHL, ve kterém změří síly domácí Minnesota Wild, na jejichž hřiště zavítá hostující celek Calgary Flames. Zápas odstartuje krátce po druhé hodině ranní.

Domácí nezačali letošní sezónu špatně a zatím jsou ve středu tabulky Západní konference. S 19 body po odehraných 15 zápasech drží přesně 7. místo. V posledních dvou zápasech Minnesota uspěla. Na svém ledě zdolala Montreal 4:3 a New Jersey jasným poměrem 4:0.

Hosté na tom nejsou o mnoho hůře. Mají pouze o jeden zápas a o čtyři body méně, což je staví průběžně na jedenáctou příčku. Po dvou prohrách v řadě na domácím hřišti dokázali v posledním zápase zvítězit v Chicagu 3:2 po prodloužení.

Posledncíh 5 vzájemných utkání

Minnesota Wild – Calgary Flames 1:4
    Calgary Flames – Minnesota Wild 3:4
    Minnesota Wild – Calgary Flames 2:1 pr.
    Calgary Flames – Minnesota Wild 3:1
    Calgary Flames – Minnesota Wild 1:2 náj.

Češi na ledě

Za domácí nenastupuje žádný hráč české, či slovenské národnosti, ovšem za Calgary nastupuje letos zatím bodově nejúspěšnější český hráč Jiří Hudler. Dále je na soupisce Calgary psán Roman Horák, který ovšem nehraje pravidelně v základní sestavě.

Obě mužstva jsou na ledě. Utkání začne za několik okamžiků.

00:01

01:06
    Do utkání vstupují lehce aktivněji domácí hráči. Berra již musel zasahovat proti pokusu McMillana.

01:58
    O další střelu se postaral na druhé straně Glencross.

02:31
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Hraje se rychle a málo se přerušuje.

03:43
    Cammalleriho pokus vyráží Harding.

05:24
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Po krásné přihrávce před branku zakončil akci hostí český útočník JIŘÍ HUDLER, který dává Calgary vedení. Asistence: Lance Bouma, Chad Billins.

06:45
    Minnesota krátce po vhazování na středovém kruhu zamkla hosty v jejich třetině, ale nedokázala tohoto tlaku využít k vytvoření větší příležitosti.

07:26
    Komerční přestávka.

08:11
    Pokračujeme ve hře a po vyhraném vhazování drží puk na svých hokejkách hráči Flames.

09:07
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Po dalším náporu Minnesoty se domácím přeci jen podařilo se prosadit. K odraženému puku se před bránou dostal kapitán MIKKO KOIVU, který bekhendovou střelou vyrovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Zach Parise, Charlie Coyle.

10:39
    Berra drží kotouč a vhazovat se tak bude po jeho levici.

10:39

12:02
    Hra se přesunula na druhou stranu před Hardinga.

12:13
    Vhazování v pásmu Minnesoty se bude opakovat.

12:32
    Tentokráte už byli hosté vykázáni do středního pásma.

13:18
    Brodie si najížděl před bránu, kde ho nikdo nehlídal, ale bohužel pro hosty nedostal od svého spoluhráče přesnou přihrávku.

13:57
    Nebezpečí před Berrou a dopředu jdou znovu hosté.

14:37
    Heatleyho bekhendový pokus a další nepřehledná situace před brankářem hostí, ale Calgary drží nerozhodné skóre.

15:00

15:00
    Kris Russell dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

15:03
    Domácí ovšem o svou přesilovou hru rychle přicházejí poté, co Mikko Koivu dostává 2 minuty za podražení.

17:42
    Hosté ztrácejí útočnou třetinu a dopředu jdou domácí hráči.

18:13
    Vhazovat se bude po Hardingově levici.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina je za nám a viděli jsme v ní dvě branky. Nejprve dal vedení hostům v 6. minutě Jiří Hudler, ale nedlouho na to vyrovnal kapitán domácích Koivu. Hra je jinak poměrně vyrovnaná s šancemi na obou stranách.

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

20:01

20:58
    Také do druhého dějství vstupují útočněji ladění domácí hráči.

22:18
    Hostům nevyšla jejich přihrávka na modrou a obránce Calgary měl co dělat, aby puk zachytil vůbec dřív, než soupeř.

22:45
    Střela z mezikruží, kterou musel likvidovat Harding.

23:15
    Vhazování po Berrově levici.

24:20
    Calgary nezvládlo založení útočné akce a tak musí spěchat dozadu.

25:06
    Harding raději podržel kotouč pod svou lapačkou.

25:11
    Lance Bouma dostává menší trest za hákování. Početní výhoda pro domácí.

25:22
    Hosté hned na začátku oslabení vyhazují kotouč přes všechny čáry.

26:13
    Obránce Calgary teď mohl vyhodit, ale podcenil situaci a hosté jsou stále pod tlakem.

26:28
    Po střele z pravé strany doráží puk za Berrova záda ZACH PARISE. Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.

28:36
    Glencrossovo nahození nakonec končí zakázaným uvolněním.

28:53
    Proti této střele švihem Harding nemusel zasahovat.

28:53

29:56
    Domácí kombinují v útočné třetině.

30:19
    Hra se přesunula na druhou stranu před Hardinga, který ale zatím nemusí čelit žádnému nebezpečí.

30:44
    A opět rychlé převezení puku a zasahovat musel Berra.

31:25
    Poměr střel je po polovině zápasu 16:10 pro domácí Minnesotu.

33:01
    Calgary se snaží vyvíjet útočnou aktivitu, ale domácí hráči teď výborně brání.

33:17
    A po Russellově pokusu drží domácí brankář puk pod svou výzbrojí.

33:17

34:38
    Hudlerův a následně Mitchellův pokus na druhé straně.

37:26
    Znovu se hraje v rychlém tempu takřka bez přerušení.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku. Postaral se o ní při přesilovce Zach Parise a díky této brance vedou domácí hráči po dvou třetinách 2:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:47.

40:01

41:05
    Domácí hráči drží útočnou třetinu.

41:41
    Minnesota už nedokázala udržet pásmo a bude tak bude tak muset zakládat nový útok.

42:09
    Hardingův zákrok, po kterém se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

43:14
    Stajanova nepřesná střela neohrozila brankáře domácích.

44:11
    Berra drží puk pod lapačkou.

45:13
    Domácí nedokázali využít přečíslení poté, co střela z levé strany končí mimo kluziště.

46:28

48:05
    Domácí zvyšují své vedení po krásně individuální akci JUSTINA FONTAINE, který vybruslil zpoza branky a střelou švihem překonal Berru. Asistence: Matt Cooke, Kyle Brodziak.

48:38
    Po rychlém přechodu útočné modré a střele z úrovně mezikruží překonává střelou zápěstním gólmana hostí ZENON KONOPKA. Asistence: Torrey Mitchell, Marco Scandella.

48:45
    Krátce po vhazování jsme svědky pěstního souboje mezi Stonerem a Jackmanem.

49:18
    McGrattan byl nakonec zvlášť potrestán menším trestem za krosček a tak si domácí zahrají přesilovou hru.

50:11
    Tato početní výhoda se ovšem Minnesotě nedaří.

50:32
    Niederreiter dostává 2 minuty za sekání. Početní výhoda pro hosty.

51:18

51:55
    Ani hosté ovšem ve své početní převaze nic zajímavého nepředvádějí a působí již odevzdaným dojmem.

52:32

52:57

53:14
    Svým druhým gólem v utkání zvyšuje náskok domácích ZACH PARISE. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.

54:11
    Jason Pominville dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

55:17
    Minnesota vyhazuje puk přes všechny čáry.

56:11

57:13
    Střelu od modré čáry bez problémů chytá brankář Harding. Bude se vhazovat po gólmanově levé straně.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:28
    Dnešní utkání sleduje 17708 diváků.

60:00

Minnesota se ve třetí třetině rozstřílela a třemi brankami definitivně rozhodla o své výhře v utkání, ve kterém měla po celou dobu mírně navrch a v poslední části zápasu už diktovala tempo zápasu pouze ona. Jedinou branku hostí vstřelil letos nejúspěšnější český útočník Jiří Hudler.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 10. Koivu (Parise, Coyle), 27. Parise (Suter, Koivu), 49. Fontaine (Cooke, Brodziak), 49. Konopka (Mitchell, Scandella), 54. Parise (Koivu, Suter) – 6. Hudler (Bouma, Billins)

Minnesota Wild: Harding (Bäckström) – Suter, Brodin, Ballard, Stoner, Spurgeon, Scandella – McMillan, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Niederreiter – Fontaine, Brodziak, Cooke – Mitchell, Konopka, Heatley.
    Calgary Flames: Berra (Ramö) – Butler, Brodie, Russell, Wideman, O´Brien, D. Smith – Glencross, Stajan, Jones – Cammalleri, Colborne, Galiardi – Baertschi, Monahan, Hudler – McGrattan, Backlund, Jackman.

Rozhodčí: Hebert, McCauley – Mach, Racicot

Diváci: 17708