Slavia – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Sparta 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:3 (kon.)
Třinec – Chomutov 2:1 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 15.12.2013, 17:00 • KAJOT ARENA, Brno • Tipsport extraliga

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.

Máme za sebou dramatickou bitvu. Kometa si ve třetí třetině vytvořila slibný dvoubrankový náskok, o který se musela v samotném závěru ještě obávat. Hosté totiž půl minuty před koncem dokázali snížit a celé utkání pořádně zdramatizovat. Tři body ale nakonec zůstali v Brně.

Nejlepší hráči utkání:
    Liberec – Petr Nedvěd
    Kometa – Vilém Burian.

Je dobojováno! Kometa nakonec dramatický závěr ustála a na domácím ledě vítězí.

60:00

59:59
    Hostující Vampola neudržel nervy na uzdě, za nesportovní chování je vyloučen na deset minut osobního trestu. To je konec!

59:59
    Rána Víška ihned po buly byla nadvezdnuta do ochranné sítě. Ještě jedno buly.

59:57
    Oddechový čas pro domácí.

59:57
    Velké zmatky před Čiliakem, Novotný posílá puk pryč z obranného pásma na icing. Čeká nás tak poslední buly před domácím brankářem!

59:44
    Melicherčík míří ven z brány, hosté to znovu zkusí v šesti!

59:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to bude ještě drama, hosté půl minuty před koncem snižují na rozdíl jedné branky. Hosté využili špatně vyhozeného puku, k tomu se dostal PETR VAMPOLA a nekompromisně ho poslal mezi betony Čiliaka do brněnské brány. Asistence: Tomáš Bulík.

59:16
    Až teď! Melicherčík míří ven z brány, hosté to zkusí v šesti!

58:56
    Rána Hrušky z levého kruhu, Melicherčík je nucen znovu přerušit hru.

58:40
    Kometa drží puk v útočném pásmu.

58:28
    Následovat bude vhazování před hostujícím brankářem, ten tak ještě nemůže opustit svoji klec.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:27
    Rána Buriana z levého křídla, Melicherčík ale jenom mávl lapačkou a celou situaci zlikvidoval.

57:05
    Znovu Hunkes, tentokrát jeho dělovka končí na betonu brněnského brankáře.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 21. Novotný (Čermák, Hruška J.), 27. Kempný (Burian, Čiliak), 42. Nosek (Hruška J., Čermák), 51. Burian (Zohorna, Koreis) – 18. Nedvěd (Kolmann, Urban), 28. Nedvěd (Vampola, Bulíř), 60. Vampola (Bulík)

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Hruška J., Čermák (C), Novotný – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Zohorna, Jenyš.
    Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čutta, Kolmann, Šimek – Vísek, Bulík, Bartek – Bulíř, Nedvěd (C), Urban – Vlach, Vampola, Valský – Kica, Psota, Dušek.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Lučan

Diváci: 6 920