Itálie – USA 5:1 (kon.) | Kanada – Kazachstán 2:4 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 2:5 (kon.)
Kanada
2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Kazachstán
Neděle 15.12.2013, 20:00 • Palaghiaccio Comunale - Cavalese (ITA) • Zimní univerziáda

Kazachstán poráží Kanadu 2:4 a dokonává tak své překvapivé vítězství. Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z tohoto turnaje. (22:07:46)

60:00

Kazachstán právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ RYMAREV přidává další branku Kazachů a ti tak zřejmě dosáhnou na nečekané vítězství, které by jim zajistilo první místo ve skupině. Asistence a čas branky bude doplněn po skončení 3. třetiny.

Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada vstupuje dobře do třetí třetiny, prosadil se obránce SIMON LACROIX. Asistence a čas branky bude doplněn po skončení 3. třetiny.

40:01

Ve druhé třetině to bylo 2:2 na dvouminutová vyloučení a celkově po dvou třetinách je to 16:10 na střely. Nicméně Kazachstán vede překvapivě nad Kanadou 1:3 a hráči s javorovými listy na drese se budou muset hodně otáčet ve třetí třetině.

40:00

37:26
    Překvapení začíná nabírat opravdu reálných podob. Již třetí branku Kazachstánu v této třetině vstřelit JEVGENIJ RYMAREV. Asistence: Alexander Šin

29:22
    Že by se nám rodilo obrovské překvapení? Druhou branku Kazachů přidal NIKITA KOVZALOV ze čtvrtého útoku a Kanada překvapivě prohrává 1:2. Asistence: Alexej Gričšenko, Pavel Žilin

20:32
    Parádní vstup Kazachů do druhé třetiny znamená vyrovnání, o které se postaral obránce LEONID METALNIKOV. Asistence: Alexander Šin, Jevgenij Rymarev

20:01

20:00

13:31
    Kanadský tým jde přece jen do vedení už v první třetině. Úvodní gól tohoto zápasu dal TYLER CARROLL. Asistence: Chris Culligan

13:08
    Přesilovka Kanady skončila ještě před jejím koncem, na dvě minuty je vyloučen také Kirkpatrick (CAN).

11:48
    Savenkov (KAZ) dostává dvě minuty za krosček.

07:05
    Dvouminutový trest dostal na začátku osmé minuty Žarkich (KAZ) za krosček.

04:00
    Stále je stav nerozhodný 0:0. Kanada nastoupila do utkání v bílých dresech a Kazachstán v modrém.

01:13
    Na dvě minuty je vyloučen Cazzola (CAN) za sekání.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 14. Carroll (Culligan), ?. Lacroix – 21. Metalnikov (Šin, Rymarev), 30. Kovzalov (Gričšenko, Žilin), 38. Rymarev (Šin), ?. Rymarev

Kanada: Savage (Peters) – Wall, Lacroix, D'Orazio, Day, Desnoyers, Maione, Owens – Culligan, Kirkpatrick, Carroll – Macneil, Heelis, Cazzola – Faille, Desousa, Tanaka – Slaney, Vandall, Boodoff
    Kazachstán: Jankov (Malgin) – Lipin, Metalnikov, Ivašin, Išmametjev, Tryassunov, Petrov, Ramazanov, Žarkich – Šin, Zubkov, Rymarev – Ignatěnko, Savenkov, Žilin – Kaznačejev, Belgibajev, Vorontcov – Gričšenko, Belan, Kovzalov

Rozhodčí: Hall – Jonsson, Lega