Znojmo – Linz 5:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Steinbach Black Wings Linz
Čtvrtek 26.12.2013, 17:30 • Zimní stadion Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League

59:34
    Orli právě vstřelili branku!
    LUBOMÍR ŠTACH poslal puk přes celé kluziště a kotouč doputoval až do prázdné hostující svatyně. Je rozhodnuto.
    Asistence: Zdeněk Blatný a Milan Procházka.

59:30
    Lebler se dostal sám před Hoviho, v obrovské šanci ale na domácího brankáře nevyzrál, finský gólman puk vyrazil.

58:33
    Hosté to zkusí bez brankáře v pěti proti pěti.

58:33
    Hostující kouč si vyžádal oddechový čas.

57:46
    Teď už to ale Iberer (LNZ) s důrazem opravdu přehnal, když v přerušení srazil k zemi domácího hráče a je vykázán na dvě minuty trestnou lavici.

52:11
    Kozek v obrovské šanci nechal vyniknout pouze Hoviho, který jeho pokus z bezprostřední blízkosti se štěstím vyrazil mimo tři tyče.

50:42
    Dnes už podruhé zůstává na ledě ležet jeden z domácích hokejistů. Po obránci Sovovi je to útočník Procházka.

38:37
    Znojmo se bude ještě před koncem druhé třetiny muset bránit. Vyloučen Šeda (ZNO) na dvě minuty za sekání.

38:12
    Šeda využil velice špatné rozehrávky soupeře, následně si to pelášil v podstatě sám na brankáře, ale mezi betony puk nepropasíroval.

36:20
    Thomas z obranného pásma našel krásnou přihrávkou MARTINA PODEŠVU, ten bombou z levé strany vymetl pavučiny v brance hostujícího mužstva.
    Asistence: Andrew Thomas a Lubomír Štach.

32:30
    Ulmer stál nekrytý u branky, dostal přihrávku a poté trefil loket domácího brankáře.

30:07
    Linz právě vstřelil branku!
    BRIAN LEBLER dostal přihrávku do dobré palebné pozice, z otočky bekhendem trefil Hoviho betony, ovšem k odraženému puku v klidu dojel a poslal jej pod horní tyč.
    Asistence: Jason Ulmer a Curtis Murphy.

30:00
    Vyloučen Thomas (ZNO) na dvě minuty za sekání.

29:25
    Kolarz pálil od modré čáry, puk ještě před brankou tečoval ZDENĚK BLATNÝ a poslal jej za záda hostujícího gólmana. Znojmo se tak vrací do dvougólového vedení.
    Asistence: Michael Kolarz a Jan Lattner.

28:35
    Hosté hrají ve čtyřech.

28:29
    Vyloučen Leahy (LNZ) na dvě minuty za krosček.

27:56
    Sudí nejprve odpustil hostům jasný faul v jejich obranném pásmu, Znojma na chvíli přestalo hrát, čehož využil MATTHIAS IBERER, který vyrazil do rychlého brejku, objel branku a poté trefil brusli přesunujícího se Hoviho, od které se kotouč odrazil za brankovou čáru.
    Asistence: Daniel Oberkofler a Franklin Macdonald.

Znovu se nehraje, rozhodčí řeší pro mě neznámou věc u boxu časoměřičů. Těžko říct, o co se jedná.

26:35
    Vyloučen Lebler (LNZ) na dvě minuty za hrubost.

26:35
    Gól uznán není, neboť jeden z rozhodčích zapískal dříve, než puk skončil za čárou.

26:35
    Hosté vsítili gól, ale ve chvíli, kdy na zemi v rohu kluziště zůstal ležet jeden z domácích hokejistů. Nyní se arbitři radí, zda jej uznat.

24:52
    Po Pucherově přihrávce na modrou čáru pálil bez přípravy ANTONÍN BOŘUTA a puk poslal k levé tyčce. Hirn neměl šanci zasáhnout.
    Asistence: Peter Pucher a Milan Procházka.

23:30
    Největší šance hostů v zápase, Moran se buly díky chybě obrany dostal sám před Hoviho, zkusil najít mezeru mezi betony, ale domácí brankář puk vyrazil. Vzápětí vznikla velká skrumáž před brankou, ale domácí tlak hostů ustáli.

21:02
    Blatný udělal pořádný kus práce, když vybojoval puk a z otočky, trefil Hirnův beton a k odraženému puku se dostal nikým nehlídaný RICHARD PAVLIKOVSKÝ, který zkušeně střelou pod horní tyč nedal brankáři hostů šanci.
    Asistence: Zdeněk Blatný a Michael Kolarz.

Bohužel pro Orly prošel puk za brankovou čáru až po konci první třetiny. Chyběly asi dvě vteřiny navíc a domácí mohli jít do vedení.

Znojmo s koncem první třetiny ještě vsítilo branku, ale ta nebude nejspíš uznána.

09:59
    K odraženému puku před brankou se dostal Beroun, neměl však už příliš prostoru, kam by mohl puk poslat, nakonec pálil z voleje a trefil pouze Hirna, který měl docela dost štěstí. První velká šance utkání.

07:12
    Trochu přísné vyloučení. Procházka (ZNO) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za faul kolenem.

02:37
    Za držení je na dvě minuty z ledu vykázán Macdonald (LNZ).

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 22. Pavlikovský (Blatný, Kolarz), 25. Bořuta (Pucher, Procházka), 30. Blatný (Kolarz, Lattner), 37. Podešva (Thomas, Štach), 60. Štach (Blatný, Procházka) – 28. Iberer (Oberkofler, Macdonald), 31. Lebler (Ulmer, Murphy)

HC LERAM Orli Znojmo: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Thomas, Sova, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Procházka, Pucher, Fiala – Beroun, Bartoš, Šeda – Finsterle, Podešva, Beránek – Jarůšek.
    Steinbach Black Wings Linz: Hirn (Dechel) – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Mayr – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Spannring, Lukas P., Scholz.

Rozhodčí: Babić, Erd – Nagy, Nemeth

Diváci: 2 806