Ženeva – Rochester 5:0 (kon.) | Team Canada – Vítkovice 5:4 (kon.)
Team Canada
5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 26.12.2013, 20:15 • Vaillamt Arena • Spengler Cup

Je konec, Vítkovice nakonec podlehly Kanadě těsně, 4:5. Celé utkání bylo vyrovnané, o vítězi rozhodla třetí perioda, kdy Kanada vstřelila dvě branky a obrátila skóre. Vítkovice se tak představí hned zítra, od 20:15 se postaví domácímu Davosu. My samozřejmě budeme u toho a zápas vám pomocí textového online přenosu zprostředkujeme. Ode mě je to dnes vše, někdy příště na počtenou. (22:44:20)

59:36
    Vítkovice odvolávají Šindeláře z branky a zkusí to v šesti hráčích v poli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a Vítkovičtí hrají v plném počtu.

58:56
    Šindelář kotouč raději kryje, vhazování po jeho levici.

58:24
    Haydar si vybruslil do mezikruží, ale trefil pouze boční síť.

58:01
    Vítkovičtí vyhazují.

57:37
    Metropolit se snažil dorážet u levé tyče, avšak Šindelář tam měl pevně přistavený beton.

56:57
    Tomáš Pastor (VIT) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a je z toho přesilovka pro Kanadu.

56:26
    Kanaďané opět vyhazují.

55:27
    Strapáč hledal křižnou přihrávkou Randeggera, avšak Metropolit puk vyšťouchl a vyhodil.

54:40
    Je tu šance por Vítkovice na vyrovnání. Na trestnou lavici si jde na dvě minuty odpočinout Kinrade (TCA) za sekání.

53:49
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada otáčí vývoj utkání! DEREK WALSER si sjel před bránu, kde obdržel přihrávku od Stewart. Zamířil, vystřelil a puk propadl až za Šindeláře. Asistence: Anthony Stewart, Glen Metropolit

53:30
    Kudělka na ledě, Vítkovice hrají opět v plném počtu.

52:43
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Vítkovičtí. Vandas vzal zakončení na sebe, ale pálil mimo.

52:23
    Genoway pálil z mezikruží, avšak Šindelář puk vyrazil.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 3. Bolduc (Erhardt), 10. Metropolit (Kinrade), 34. Dupont (Micflikier), 49. Ritchie (Beaudoin, Haydar), 54. Walser (Stewart, Metropolit) – 5. Kucsera (Hlinka), 18. Stehlík (Randegger, Burger), 32. Huna (Svačina), 34. Húževka (Vandas)

Team Canada: Mason (York) – Kwiatkowski, Walser, Kinrade, Noreau, Bell, Dupont, Vandermeer, Erhardt – Giroux, Stewart, Metropolit (C) – Haydar, Williams, Ritchie – Genoway, Micflikier, McLean – Macmurchy, Beaudoin, Bolduc
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) – Randegger, Stehlík, Kovář, Sloboda, Pastor, Hruška, Kudělka, Dudáš – Káňa, Strapáč, Burger – Svačina, Huna, Roman (C) -Němec, Húževka, Vandas – Hlinka, Kucsera, Kolouch

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Massy (SUI) – Fluri (SUI), Kohler (SUI)