Ženeva – Rochester 5:0 (kon.) | Team Canada – Vítkovice 5:4 (kon.)
Čtvrtek 26.12.2013, 20:15 • Vaillamt Arena • Spengler Cup

59:36
    Vítkovice odvolávají Šindeláře z branky a zkusí to v šesti hráčích v poli.

56:57
    Tomáš Pastor (VIT) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a je z toho přesilovka pro Kanadu.

54:40
    Je tu šance por Vítkovice na vyrovnání. Na trestnou lavici si jde na dvě minuty odpočinout Kinrade (TCA) za sekání.

53:49
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada otáčí vývoj utkání! DEREK WALSER si sjel před bránu, kde obdržel přihrávku od Stewart. Zamířil, vystřelil a puk propadl až za Šindeláře. Asistence: Anthony Stewart, Glen Metropolit

51:29
    Kudělka (VIT) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí. Toto může být zlomový moment zápasu.

48:02
    A je opět vyrovnáno! BYRON RITCHIE dostal přesnou přihrávku od Beaudoina před bránu a prostřeluje Šindeláře. Asistence: Eric Beaudoin, Darren Haydar

46:55
    Genoway dostal puk přímo na hokejku a byl osamocený u Šindelářovy tyče. Levá půlka brány byla zcela odkrytá, avšak Šindelář tam na poslední chvíli strčil beton a puk vyrazil.

42:34
    Kucsera byl podražen a Rayn Macmurchy (TCA) obdržel dvouminutový trest.

39:09
    Výborný zákrok Šindeláře u jeho levé tyče! Williams pálil z pravého kruhu, avšak Šindelář byl rychlý jako blesk a stihl se přesunout od jedné tyčky ke druhé.

37:29
    Williams se dostal výborné šance! Měl před sebou téměř odkrytou bránu, tu však ale netrefuje o pár centimetrů!

33:49
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale Vítkovičtí se berou vedení ihned zpět! PETER HÚŽEVKA se ocitl sám před Masonem a bez problémů zakončil! Asistence: Michael Vandas

33:38
    Kanaďané také využívají svou přesilovku! MICKI DUPONT vyslal od modré skrytou střelu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jacob Micflikier

33:03
    Vítkovičtí půjdou do čtyř! Na ledě jich bylo šest a obdrželi dvouminutový trest.

31:55
    Kanaďané nahodili puk na Šindeláře a ten ho kryje. Následuje strkanice a rozhodčí rozdává tresty – Hruška (VIT) obdržel osobní desetiminutový trest.

31:26
    Vítkovičtí jdou do vedení! RUDOLF HUNA si počkal na středu hřiště, Svačina mu poslal perfektní přihrávku a Huna ujížděl sám na branku. S ničím se nerozpakoval a propálil Masona. Asistence: Vladimír Svačina

30:14
    Vítkovičtí se na malou chvíli osvobodili, avšak poté šla do útoku opět Kanada. Haydar se protáhl po pravé straně a orazítkoval tyč!

26:04
    Tak přeci jenom, Jan Káňa (VIT) obdržel dvě minuty za hrubost, stejně Alexandre Bolduc (TCA). Pokračovat se bude ve čtyřech.

19:36
    Huna ujel do útočného pásma, zpomalil. Poslal přihrávku Svačinovi na modrou čáru. Ten mu ji vrátil a Huna netrefil prázdnou bránu!

17:43
    Kwiatkowski (TCA) si půjde také odpočinout. Za bránou přitiskl na mantinel Šindeláře a obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Šindeláře šel bránit Tomáš Pastor (VIT) a také obdržel dvě minuty, za hrubost.

17:22
    Karol Sloboda (VIT) obdržel dvě minuty za hákování.

17:05
    A je vyrovnáno! RICHARD STEHLÍK vypálil od modré a puk propadl až za Masona! Asistence: Jiří Burger, Gian-Andrea Randegger

16:46
    Boldac obdržel dvě minuty za vražení na hrazení a je z toho krátká přesilovka 4 na 3 por Vítkovice.

15:45
    Avšak i Vítkovice jdou do čtyř. Svačina (VIT) se provinil vysokou holí a odpyká si dvě minuty.

15:25
    Kanaďané hráli v šesti a to znamená, že Vítkovičtí si zahrají svou první přesilovou hru.

09:46
    Kanaďané si berou zpět vedení! GLEN METROPOLIT zůstal osamocený za brankou, převzal puk od Kinradea a prostrčil ho do branky pod Šindelářovými betony. Asistence: Geoff Kinrade

04:58
    První vyloučení dnešního zápasu, za vražení na hrazení si jde odsedět dvě minuty Karol Sloboda (VIT)

04:20
    Předešlá slova neplatí, Vítkovice se prosazují z první šance kterou dostali! LUKÁŠ KUCSERA dostal přesnou přihrávku od Hlinky a na druhý pokus překonal Masona! Asistence: Michal Hlinka

02:33
    Kanada jde do vedení! ALEXANDRE BOLDUC si sjel k pravé tyčce na přihrávku od Erhardta a bez problémů puk zasunul do odkryté klece! 1:0! Asistence: Travis Erhardt

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 3. Bolduc (Erhardt), 10. Metropolit (Kinrade), 34. Dupont (Micflikier), 49. Ritchie (Beaudoin, Haydar), 54. Walser (Stewart, Metropolit) – 5. Kucsera (Hlinka), 18. Stehlík (Randegger, Burger), 32. Huna (Svačina), 34. Húževka (Vandas)

Team Canada: Mason (York) – Kwiatkowski, Walser, Kinrade, Noreau, Bell, Dupont, Vandermeer, Erhardt – Giroux, Stewart, Metropolit (C) – Haydar, Williams, Ritchie – Genoway, Micflikier, McLean – Macmurchy, Beaudoin, Bolduc
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) – Randegger, Stehlík, Kovář, Sloboda, Pastor, Hruška, Kudělka, Dudáš – Káňa, Strapáč, Burger – Svačina, Huna, Roman (C) -Němec, Húževka, Vandas – Hlinka, Kucsera, Kolouch

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Massy (SUI) – Fluri (SUI), Kohler (SUI)