Ženeva – Rochester 5:0 (kon.) | Team Canada – Vítkovice 5:4 (kon.)
Team Canada
5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 26.12.2013, 20:15 • Vaillamt Arena • Spengler Cup

Je konec, Vítkovice nakonec podlehly Kanadě těsně, 4:5. Celé utkání bylo vyrovnané, o vítězi rozhodla třetí perioda, kdy Kanada vstřelila dvě branky a obrátila skóre. Vítkovice se tak představí hned zítra, od 20:15 se postaví domácímu Davosu. My samozřejmě budeme u toho a zápas vám pomocí textového online přenosu zprostředkujeme. Ode mě je to dnes vše, někdy příště na počtenou. (22:44:20)

59:36
    Vítkovice odvolávají Šindeláře z branky a zkusí to v šesti hráčích v poli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a Vítkovičtí hrají v plném počtu.

58:56
    Šindelář kotouč raději kryje, vhazování po jeho levici.

58:24
    Haydar si vybruslil do mezikruží, ale trefil pouze boční síť.

58:01
    Vítkovičtí vyhazují.

57:37
    Metropolit se snažil dorážet u levé tyče, avšak Šindelář tam měl pevně přistavený beton.

56:57
    Tomáš Pastor (VIT) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a je z toho přesilovka pro Kanadu.

56:26
    Kanaďané opět vyhazují.

55:27
    Strapáč hledal křižnou přihrávkou Randeggera, avšak Metropolit puk vyšťouchl a vyhodil.

54:40
    Je tu šance por Vítkovice na vyrovnání. Na trestnou lavici si jde na dvě minuty odpočinout Kinrade (TCA) za sekání.

53:49
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada otáčí vývoj utkání! DEREK WALSER si sjel před bránu, kde obdržel přihrávku od Stewart. Zamířil, vystřelil a puk propadl až za Šindeláře. Asistence: Anthony Stewart, Glen Metropolit

53:30
    Kudělka na ledě, Vítkovice hrají opět v plném počtu.

52:43
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Vítkovičtí. Vandas vzal zakončení na sebe, ale pálil mimo.

52:23
    Genoway pálil z mezikruží, avšak Šindelář puk vyrazil.

52:01
    Stehlík vyhazuje, Vítkovice střídají.

51:29
    Kudělka (VIT) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí. Toto může být zlomový moment zápasu.

51:19
    Stuart hledal před bránou Girouxe, ten puk netrefil.

50:54
    Pastor vyvezl puk do středního pásma a poté odešel střídat.

50:33
    Brendan Bell prověřil Šindeláře z rohu, ten puk vyráží mimo hrací plochu.

50:15
    Burger vybojoval vhazování v útočném pásmu.

49:34
    Haydar si puk zpracovával tak dlouho, až ho o něj Vítkovičtí obrali.

49:09
    Vítkovičtí jsou trochu strnulí a proviňují se zakázaným uvolněním.

48:02
    A je opět vyrovnáno! BYRON RITCHIE dostal přesnou přihrávku od Beaudoina před bránu a prostřeluje Šindeláře. Asistence: Eric Beaudoin, Darren Haydar

47:30
    Po skrumáži před Šindelářem se ocitá puk v síti, avšak gól neplatí. Rozhodčí pískl o pár vteřin dříve, než se puk dostal za Šindeláře.

46:55
    Genoway dostal puk přímo na hokejku a byl osamocený u Šindelářovy tyče. Levá půlka brány byla zcela odkrytá, avšak Šindelář tam na poslední chvíli strčil beton a puk vyrazil.

45:52
    Alexader Giroux ujížděl sám na Šindeláře a vypadalo, že ho vítkovický gólman lehce podrazil. Rozhodčí však nechává hru pokračovat.

45:01
    Oba týmy vystřídaly a Kanaďané zakládají útok zpoza vlastní brány.

44:34
    Kanada hraje v plném počtu.

43:53
    Sloboda neudržel puk v útočném pásmu a musí pro něj až k Šindelářovi.

43:40
    Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma za postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:21
    V hledišti jsou slyšet i čeští fanoušci, kteří ženou vítkovické hokejisty kupředu.

42:52
    Randegger ostře vypálil od modré, avšak jen do mantinelu. Kanaďané poté vyhazují.

42:41
    Burger vyhrál vhazování a ihned po něm vypálil, Mason kryje.

42:34
    Kucsera byl podražen a Rayn Macmurchy (TCA) obdržel dvouminutový trest.

42:17
    Oba týmy hrají sice jistě, ale zdrženlivě.

41:19
    Šindlář vybruslil z brány téměř o dva metry směrem do rohu, aby vychytal Ritchieho, což se mu povedlo.

40:52
    Vítkovičtí ale výborně napadají a nenechávají Kanadu rozehrát.

40:10
    Kanaďané se ihned derou kupředu. Uvidíme, co jim trenér naordinoval.

40:01

Střely na bránu – 15:12, vyloučení – 1:3, zásahy brankařů – 10:14.

Druhá třetina pokračovala ve stejném stylu, jako ta první, avšak šťastnější po ní budou Vítkovice. Po úniku Rudolfa Huny se dostali do vedení. Kanaďané pak sice zásluhou využité přesilovky srovnali, ale Vítkovickým stačilo 11 vteřin na vsítění další branky. Uvidíme, jestli oba týmy vydrží nastolené tempo a styl hry a vstřelí ve třetí třetině ještě několik branek. Ta začíná přibližně ve 22:03.

40:00

39:33
    Před brankou Vítkovic se vytvořila skrumáž hráčů. Nejlépe z ní vzešel Šindelář, který tygřím skokem ukryl puk do lapačky.

39:09
    Výborný zákrok Šindeláře u jeho levé tyče! Williams pálil z pravého kruhu, avšak Šindelář byl rychlý jako blesk a stihl se přesunout od jedné tyčky ke druhé.

38:28
    Huna opět číhal za obranou na modré čáře, přihrávka na něj ale byla nepřesná.

37:29
    Williams se dostal výborné šance! Měl před sebou téměř odkrytou bránu, tu však ale netrefuje o pár centimetrů!

36:48
    Po lehkém nahození jednoho z vítkovických obránců Mason kotouč kryje, vhazování po jeho levici.

36:32
    Genoway se snažil dorazit puk za Šindeláře. To se mu nepovedlo a následuje další potyčka. Vše se obešlo bez trestů.

35:48
    Metropolit nahrál Macmurchyovi, který jen pálil na vzdálenější tyč Šindelářovy klece. Tu minul jen o pár centimetrů.

35:05
    Káňa z pravého křídla ohrozil Masona, ten byla ale pozorný a puk vyráží.

34:36
    To je zápas, který se musí líbit každému!

33:49
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale Vítkovičtí se berou vedení ihned zpět! PETER HÚŽEVKA se ocitl sám před Masonem a bez problémů zakončil! Asistence: Michael Vandas

33:38
    Kanaďané také využívají svou přesilovku! MICKI DUPONT vyslal od modré skrytou střelu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jacob Micflikier

33:03
    Vítkovičtí půjdou do čtyř! Na ledě jich bylo šest a obdrželi dvouminutový trest.

31:55
    Kanaďané nahodili puk na Šindeláře a ten ho kryje. Následuje strkanice a rozhodčí rozdává tresty – Hruška (VIT) obdržel osobní desetiminutový trest.

31:26
    Vítkovičtí jdou do vedení! RUDOLF HUNA si počkal na středu hřiště, Svačina mu poslal perfektní přihrávku a Huna ujížděl sám na branku. S ničím se nerozpakoval a propálil Masona. Asistence: Vladimír Svačina

31:18
    Další zakázané uvolnění Kanaďanů.

30:56
    Vítkovičtí se drali kupředu a Káňa nahodil zpoza modré čáry. Mason puk kryje a je z toho vhazování v útočném pásmu Vítkovic.

30:38
    Kanaďanům se nepovedla přihrávka a následuje zakázané uvolnění.

30:14
    Vítkovičtí se na malou chvíli osvobodili, avšak poté šla do útoku opět Kanada. Haydar se protáhl po pravé straně a orazítkoval tyč!

29:49
    Kinrade pálil po buly od modré, avšak rána byla značně nepřesná.

29:38
    Nepřesná rozehrávka Ondřeje Romana a je z toho icing.

29:11
    Kanaďané trochu polevili ze svého tlaku a nechali český tým vystřídat.

28:28
    Vítkovičtí bojují o puk za vlastní bránou.

28:04
    Oba celky hrají v plném počtu.

27:11
    Pastor si u mantinelu počkal na jednoho z Kanaďanů a přimáčkl ho na plexisklo. Za tento zákrok sklidil slušný potlesk od švýcarských diváků.

26:51
    Kanaďané rozehrávají zpoza vlastní brány.

26:04
    Tak přeci jenom, Jan Káňa (VIT) obdržel dvě minuty za hrubost, stejně Alexandre Bolduc (TCA). Pokračovat se bude ve čtyřech.

26:24
    Vítkovičtí se osvobodili a Káňa se snažil dorážet u pravé tyče. Následuje menší šarvátka, vypadá to, že se to obejde bez trestů.

25:25
    Tlak Vítkovic střídá tlak Kanady, která už dobrou minutu tlačí vítkovické hokejisty.

24:43
    Kanaďané vyhazují a Vítkovice rozehrávají zpoza vlastní brány.

24:09
    Kudělka pálil od modré, avšak zlomil hůl. Vítkovičtí se i nadále drží v útočném pásmu.

23:31
    Roman zavezl puk do útočného pásma, oba týmy střídají.

22:44
    Další šance Bolduca! Nepozornost vítkovického obránce a Bolduc byl sám před Šindelářem. Puk mu však sjel po čepeli a z celé akce nic nebylo.

22:12
    Bolduc zachytil na modré přihrávku a rychle ujížděl na bránu. Na Šindeláře vystřelil od modré, ten puk vyrazil do ochranné sítě.

21:32
    Vítkovickým se nepodařilo rozehrát a znovu začínají svou akci zpoza brány.

21:16
    Húževkovi se nepodařilo vyhodit a Šindelář raději kryje kotouč.

20:59
    Huna se dral do rychlého protiútoku, avšak upadl.

20:21
    Puk po buly získali Kanaďané, avšak Vítkovičtí dobře napadají. Vhazování po Masonově pravici.

20:01

Střely – 14:4, vyloučení – 3:4. Zásahy brankařů: Mason – 2 (50%), Šindelář – 12 (85,71%).

První třetina je za námi a bylo to hodně divoké. Nejprve šla do vedení Kanada a vypadalo to, že bude tím týmem, který bude diktovat tempo. Vítkovičtí pak ale rychle srovnali a hrál se krásný hokej. Po pár osobních chybách si vytvořili Kanaďané tlak a šli do vedení. Vítkovickým se pak ale zásluhou Stehlíka podařilo vyrovnat. Konec třetiny byl ovlivněn několika vyloučeními, avšak další branka už nepadla.

20:00

19:36
    Huna ujel do útočného pásma, zpomalil. Poslal přihrávku Svačinovi na modrou čáru. Ten mu ji vrátil a Huna netrefil prázdnou bránu!

19:22
    Avšak Vítkovičtí už hrají v plném počtu.

18:46
    Kanaďané mají k dispozici krátkou přesilovou hru 5 na 4.

17:43
    Kwiatkowski (TCA) si půjde také odpočinout. Za bránou přitiskl na mantinel Šindeláře a obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Šindeláře šel bránit Tomáš Pastor (VIT) a také obdržel dvě minuty, za hrubost.

17:22
    Karol Sloboda (VIT) obdržel dvě minuty za hákování.

17:05
    A je vyrovnáno! RICHARD STEHLÍK vypálil od modré a puk propadl až za Masona! Asistence: Jiří Burger, Gian-Andrea Randegger

16:46
    Boldac obdržel dvě minuty za vražení na hrazení a je z toho krátká přesilovka 4 na 3 por Vítkovice.

16:14
    Húževka měl problémy s rozehrávkou a puk jen odevzdává.

15:45
    Avšak i Vítkovice jdou do čtyř. Svačina (VIT) se provinil vysokou holí a odpyká si dvě minuty.

15:25
    Kanaďané hráli v šesti a to znamená, že Vítkovičtí si zahrají svou první přesilovou hru.

15:01
    Puk je na hokejkách Vítkovic, avšak nedostanou se ani za modrou čáru.

14:27
    Až teď se osvobozují, po té, co Burger převzal puk a zavezl ho až k Masonovi.

14:08
    Vítkovicím se stále nedaří vyhodit.

13:19
    Kanaďané se usazují v útočném pásmu a vytváří si tlak, Vítkovičtí jsou jako na kolotoči.

12:50
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazování v obranném pásmu Vítkovic.

12:09
    Vandas se pokoušel dorazit puk za Masona, avšak neúspěšně.

11:31
    Romanova útočná formace mohla jít do přečíslení tří proti dvěma, avšak Roman podklouzl a puk převzali Kanaďané.

10:42
    I Vítkovičtí nahazují na branku, Mason kryje. Vhazování po po jeho pravici.

09:46
    Kanaďané si berou zpět vedení! GLEN METROPOLIT zůstal osamocený za brankou, převzal puk od Kinradea a prostrčil ho do branky pod Šindelářovými betony. Asistence: Geoff Kinrade

09:13
    Svačina se protáhl do útočného pásma, avšak pálil nepřesně.

08:50
    Vítkovickým se nepodařilo rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.

08:19
    Bolduc pálil z velkého úhlu, Šindelář kryje.

07:52
    Káňa posílal puk před branku, tam se ho však ujali Kanaďané a jdou do útoku.

07:31
    Kanadě se nepodařilo rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.

07:09
    Souboj o puk u mantinelu vyhráli Vítkovičtí a vyráží kupředu.

06:58
    Vítkovice hrají v plném počtu.

05:59
    Hruška vyhazuje a oba týmy střídají.

05:38
    Húževka ubránil modrou čáru a Vítkovičtí střídají.

04:58
    První vyloučení dnešního zápasu, za vražení na hrazení si jde odsedět dvě minuty Karol Sloboda (VIT)

04:39
    Za Šindelářovo brankou se strhla malá šarvátka, vše se obejde bez trestů.

04:20
    Předešlá slova neplatí, Vítkovice se prosazují z první šance kterou dostali! LUKÁŠ KUCSERA dostal přesnou přihrávku od Hlinky a na druhý pokus překonal Masona! Asistence: Michal Hlinka

03:29
    Kanada dále tlačí a snaží se vstřelit další banku. Vítkovice působí celkem strnule.

02:33
    Kanada jde do vedení! ALEXANDRE BOLDUC si sjel k pravé tyčce na přihrávku od Erhardta a bez problémů puk zasunul do odkryté klece! 1:0! Asistence: Travis Erhardt

01:40
    Bell nahazoval od modré a puk se odrazil od mantinelu před Šindeláře, ten ho vyráží zpět za bránu.

01:11
    Beaudoin se probíjel do šance, avšak Šindelář mu puk vypíchl.

00:45
    Kanaďané nahazují do útočného pásma, avšak o puk přišli.

00:20
    Úvodní vhazování vyhráli vítkovičtí, avšak o puk rychle přišli. Šindeláře následně prověřil Metropolit.

00:01

Team Canada: Mason (York) – Kwiatkowski, Walser, Kinrade, Noreau, Bell, Dupont, Vandermeer, Erhardt – Giroux, Stewart, Metropolit (C) – Haydar, Williams, Ritchie – Genoway, Micflikier, McLean – Macmurchy, Beaudoin, Bolduc

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Málek) – Randegger, Stehlík, Kovář, Sloboda, Pastor, Hruška, Kudělka, Dudáš – Káňa, Strapáč, Burger – Svačina, Huna, Roman (C) -Němec, Húževka, Vandas – Hlinka, Kucsera, Kolouch

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Massy (SUI) – Fluri (SUI), Kohler (SUI).

Team Canada je speciální národní tým Kanady, vytvořený z hráčů hrající evropské soutěže. V letošním turnaji bude obhajovat titul a pro soupeře tak bude velmi těžkým soupeřem.

Soupiska pro Spengler Cup 2013

Brankáři: Allen York, Chris Mason

Obránci: Jim Vandermeer, Travis Ehrhardt, Geoff Kinrade, Joel Kwiatkowski, Brendan Bell, Micki Dupont, Maxim Noreau, Derrick Walser, Travis Roche.

Útočníci: Colby Genoway, Alexandre Giroux, Jacob Micflikier, Brett Mclean, Ahren Spylo, Ryan Macmurchy, Darren Haydar, Anthony Stewart, Eric Beaudion, Jason Williams, Alexandre Bolduc, Glen Metropolit, Byron Ritchie.

Trenéři: Doug Shedden a Serge Pelletier

Vzájemné zápasy

Oba celky už se střeli jednou. Bylo to před dvěma roky zde na Spenglerově poháru a shodou okolností šlo také o zahajovací zápas. Vítkovickým se zápas příliš nepodařil a Kanadě podlehl 1:7.

Jak již bylo zmíněno, modro-bílý dres ostravského celku oblékne posila Gian-Andrea Randegger. Chybět však bude Michal Barinka, který je zraněný. Spekulovalo se také o výpomoci Rostislava Olesze, který by odehrál pár zápasů za svůj téměř mateřský klub. V současné době ale obléká dres Bernu a ten si pro jeho start ve vítkovickém dresu stanovil téměř nesplnitelné podmínky. Olezs tak alespoň využije volna ve švýcarské lize a vítkovické hokejisty přijde podpořit alespoň z tribuny.

Vítkovičtí nejsou na turnaji žádnými nováčky, letos budou zastupovat českou hokejovou školu už po třetí. V předešlých letech si nevedli vůbec špatně, v obou případech brali celkové třetí místo. Tým z Vítkovic už se na tomto turnaji představil jednou v dobách předešlých, v roce 1981 ho absolvoval pod názvem TJ Vítkovice. Český celek bude mít pro tento turnaj i malou výpomoc, když ho stejně jako před dvěma roky posílí švýcarský obránce Gian-Andrea Randegger.

Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z jednoho z nejslavnějších hokejových turnajů na světě, ze Spengler Cupu 2013. Tento turnaj se koná téměř každoročně už od roku o Vánocích ve švýcarském Davosu a soupeří zde jedni z nejlepších. Dnes se nám v první den turnaje představí Team Canada, proti nim nastoupí český celek, HC Vítkovice Steel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 3. Bolduc (Erhardt), 10. Metropolit (Kinrade), 34. Dupont (Micflikier), 49. Ritchie (Beaudoin, Haydar), 54. Walser (Stewart, Metropolit) – 5. Kucsera (Hlinka), 18. Stehlík (Randegger, Burger), 32. Huna (Svačina), 34. Húževka (Vandas)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) – Randegger, Stehlík, Kovář, Sloboda, Pastor, Hruška, Kudělka, Dudáš – Káňa, Strapáč, Burger – Svačina, Huna, Roman (C) -Němec, Húževka, Vandas – Hlinka, Kucsera, Kolouch

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Massy (SUI) – Fluri (SUI), Kohler (SUI)