Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:3 (po pr.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 3:4 (kon.)
Calgary – Vancouver 0:2 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 4:5 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:2 (po pr.)
San Jose – Anaheim 3:1 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Pondělí 30.12.2013, 00:05 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný a úspěšný vstup do roku 2014! (02:57:44)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 20:31
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:06

1. Kevin Shattenkirk (STL) 1+0
    2. T. J. Oshie (STL) 1+1
    3. Alex Goligoski (DAL) 0+0

Pouhých 11 sekund před koncem prodloužení se dočkali vítězného gólu Bluesmani, když jejich přesilovou hru využil Shattenkirk. Také Hvězdy si přitom v prodloužení přesilovku zahráli, ale využít ji narozdíl od soupeře nedokázali. Hráči St. Louis tak berou dva body, domácí se musí spokojit s jedním.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 30:22

64:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a berou druhý bod! Sobotka nahrál na modrou na Pietrangela, který puk posunul na levý kruh ke KEVINU SHATTENKIRKOVI a ten z první propálil Lehtonena. Asistence: Alex Pietrangelo a Vladimír Sobotka.

64:24
    Přesilovku si ještě zahrají Bluesmani. Connauton potrestán za podražení Roye.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

63:43
    Stále více to vypadá na nájezdy.

63:12

62:59
    Pietrangelo vyhodil a hosté se zřejmě ubrání.

62:54
    Nyní Elliott přikryl volný kotouč, který se povaloval u tyče jeho branky.

62:40
    Ofsajd domácích hráčů. Do konce přesilovky zbývá 31 sekund.

62:07
    Jamie Benn nabil na levý kruh Seguinovi, jeho volej se mezi tyče nevešel.

61:35
    Bomba Benna branku minula.

61:30
    Goligoského nahození zblokoval Sobotka.

61:11
    Domácí dostávají velkou příležitost rozhodnout v podobě přesilové hry. Vyloučen je Oshie za faul na Jamieho Benna.

60:56
    Kotouč zavezl do pásma Dillon, ale nic z toho.

60:17
    Lehtonena prověřil Sobotka, finský gólman pozorný.

60:01

Ve třetí třetině gól nepadl a po šedesáti minutách tak platí stav 2:2. Bude se prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:4, celkem – 29:20

60:00

59:34
    Vypadá to na prodloužení, nikdo už nechce moc riskovat.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

57:47
    S pokusem Goligoského si Elliott poradil a podržel kotouč ve své výstroji.

57:35
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění a kouč Hitchcock si vybral time-out, aby si jeho pětice hráčů mohla vydechnout.

56:56
    Tvrdou ránu od modré vyslal Oshie, kotouč pouze zaduněl o zadní mantinel.

55:30
    Elliott musel zasahovat po tvrdé střele jednoho z domácích hráčů.

55:13
    Individuální akci Oshieho domácí zastavili.

54:56
    Poslední komerční přestávka dnešního utkání.

53:52
    Sobotka si počkal na najíždějícího Shattenkirka a předložil mu kotouč na střelu. Důležitým blokem se ale prezentoval Goligoski.

52:52
    Whitney obral váhající hosty o kotouč a bekhendem vypálil. Elliottovu branku však minul.

52:05
    Po domácím icingu se bude vhazovat před Lehtonenem.

51:23
    Hodně dobrou možnost připravil svým spoluhráčům Seguin. Benna ovšem stačila odstavit obrana Blues a střela z druhé vlny najíždějícího Gaunceho byla zablokována.

50:44
    Bluesmani s blížícím se závěrem zvyšují aktivitu. Opět musel zasahovat Lehtonen.

50:25
    Je tu reklamní přestávka.

50:25
    Obrovskou šanci měl T. J. Oshie. Ten byl s pukem téměř sám před již sedícím Lehtonenem, ale kotouč se od jedné z domácích holí odrazil nad branku!

50:03
    Icing Dallasu.

49:50
    Od modré pálil Shattenkirk, domácí jeho pokus zblokovali.

48:41
    Střelu Garbutta z pravé strany vyrazil Elliott.

47:25
    Po střele Dillona se žádný z domácích hráčů nedokázal propracovat k dorážce.

46:31
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Bouwmeester, Lehtonen má kotouč v lapačce.

45:39
    Volej Eakina až k brankáři Elliottovi nedolétl.

44:39
    Bekhendová střela Jaškina končí v klíně Lehtonena.

44:05
    Domácí přitlačili, Elliott si však poradil se zakončením Jamieho Benna i bombou Goligoského od modré.

43:19
    Zahrozili domácí, ale po přihrávce Eakina Garbuttovi ukradl před brankou puk vracející se Schwartz.

43:00
    Sobotka vypálil od mantinelu. Lehtonen vyrazil a poradil si i se střelou dojíždějícího Oshieho, kterou srazil do ochranné sítě.

42:31
    Zakázané uvolnění hostí.

41:24
    Bouwmeesterovi kotouč přeskočil hůl a těžit z toho mohl Ničuškin. Nedokázal ale trefit branku. Stejně si krátce po něm vedl i Seguin.

40:49
    Hosté v útočném pásmu, ale zatím bez zakončení.

40:06
    Hned na úvod ofsajd domácích.

40:01

Už je vše připraveno na zahájení třetí třetiny.

Třetí třetina začne přibližně v 1:59.

Druhá třetina od začátku herně patřila domácímu Dallasu. Přesto se v ní jako první prosadil hostující Oshie, který zvýšil už na 0:2. To však Hvězdy nesložilo a St. Louis se ocitlo pod pernamentním tlakem, ze kterého rezultovaly trefy Jamieho Benna a Garbutta. Po dvou třetinách je tak stav nerozhodný 2:2 a vše je stále naprosto otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:10, celkem – 21:16

40:00

39:57
    Bekhend Pääjärviho přelétl domácí svatyni.

39:01
    Minutu před koncem druhé třetiny přichází sražená střela Peverleyho.

38:03
    Lapierre se na pravé straně uvolnil a z úhlu vypálil. Trefil pouze povyjetého Lehtonena.

37:40
    Jaškin si objel branku a bekhendem vypálil na Lehtonena. Ten nadvakrát zasahuje.

36:48
    Střelu Shattenkirka od modré Lehtonen vyrazil před sebe a Rome následně volný puk odklidil.

36:20
    Jamie Benn byl za brankou u puku dříve než Elliott, ale naštěstí pro hosty neměl komu nahrát.

35:20
    Hned po buly pálil Goligoski, Elliott vyrazil.

35:17
    Po dalším zákroku Elliotta následuje reklamní přestávka.

34:47
    Rome to zkusil bekhendem z mezikruží, Elliott byl pozorný a vyrazil kotouč do rohu.

33:45
    Opět Tarasenko, který na vzdálenější tyči hledal Pääjärviho. Lehtonen se na čáře roztáhl a puk končí pod ním!

33:12
    Z otočky nebezpečně vypálil Tarasenko, Lehtonen vyráží.

32:45
    Sobotka posouval puk směrem k brance, kde se snažil prosadit Oshie. Domácí obránci ho k zakončení nepustili.

31:58
    Z levé strany se proti brance rozjel Jamie Benn, Elliott vyrazil a o dorážky se postarali jeho beci.

31:39

31:31
    Dallas právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Nahození Romeho zády k brance pohotově tečoval RYAN GARBUTT a Elliottovi propadl puk mezi betony do sítě. Asistence: Aaron Rome a Jordie Benn.

31:01

30:15
    Hosté teď nepouští soupeře do útočného pásma, Schwartz dokonce drží puk v rohu u branky Dallasu.

29:45
    Další vyhození Bluesmanů.

29:34
    Hosté vyhazují.

29:01
    Sobotka podrazil domácího Cola a Dallas bude hrát další přesilovku!

28:13
    Domácí využívají přesilovku hned po pěti sekundách! Po buly putoval kotouč za branku, odkud Whitney přesně našel JAMIEHO BENNA, který zblízka překonává Elliotta. Asistemce: Ray Whitney a Erik Cole.

28:08
    Goligoski byl zasažen do obličeje holí Berglunda. Hostující útočník si tak odsedí dvě minuty na trestné lavici.

27:20
    Whitney pálil od pravého mantinelu mimo.

26:25
    Dallas byl v úvodu druhé třetiny aktivnější, ale místo vyrovnání přišel druhý gól St. Louis. Uvidíme, co to se zápasem udělá.

25:12
    T. J. OSHIE obral o kotouč chybujícího beka Connautona a ze strany se rozjel proti Lehtonenovi, jehož překvapil střelou na bližší tyč, kterou měl mít domácí gólman pokrytou – 0:2. Bez asistence.

24:29
    Pietrangelovo nahození opustilo hrací plochu, vhazovat se bude před Elliottem.

23:49
    Z levé strany pálil na Elliotta Rousell. Hostující brankář si připsal další úspěšný zákrok.

23:26
    Domácí pokračovali v aktivní hře i po skončení přesilovky. Blues se teď ubránili za cenu icingu.

21:31

20:53
    Hostům se nyní podařilo vyhodit.

20:19
    Střelu Seguina vyráží Elliott.

20:09
    Jamie Benn hned nastřelil kotouč na Elliotta, který ho zachytil do lapačky.

Dallas bude mít k dispozici ještě minutu a půl přesilové hry při vyloučení Sobotky.

Hráči obou celků se již vrací zpět na ledovou plochu, aby započali druhou třetinu.

Další třetina začne přibližně v 1:05.

Hned po 25 sekundách první části dostal kotouč do branky domácí Eakin. Gól však neplatil, jelikož útočník Hvězd stál v brankovišti a bránil Elliottovi v zákroku. Skóre se tak změnilo o chvíli později na druhé straně, když pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil po pasu Sobotky Schwartz. Další branka zatím nepadla a tak po první třetině platí stav 0:1 pro St. Louis.

Střely na branku v 1. třetině – 8:6

20:00

19:38
    Po střele Jamieho Benna Elliott zasáhl a podržel puk. Nepřipustil tak žádnou dorážku.

19:02
    Další hostující vyhození, ohlášena poslední minuta první části.

18:54

18:29
    Na trestnou lavici půjde Vladimír Sobotka za nedovolené bránění.

17:42
    Po přejetí modré čáry vypálil Pietrangelo, Lehtonen puk udržel na svém těle.

16:47
    Dmitrij Jaškin se blýskl dobrým forčekingem a několikrát namáčkl domácí obránce na hrazení.

15:59
    Connauton vypálil od modré, kotouč drží Elliott.

15:20
    Seguin zavezl kotouč až do útočného pásma a ještě stačil najít před brankou Ničuškina. Ten zblízka nedokázal dostat puk za záda Elliotta.

14:30
    A hned po buly se hráči Dallasu opět dostali do postavení mimo hru.

14:25
    Po domácím ofsajdu následuje reklamní přestávka.

13:50
    Sobotka našel na ose hřiště Oshieho, jehož volej Lehtonen zachytil do své lapačky.

12:59
    Rána Goligoského až na hostujícího brankáře neprošla.

12:12
    Vladimir Tarasenko jel sám na Lehtonena. Jeho střela však skončila jen na betonech domácího gólmana!

11:24
    Střelu Lapierra zblokoval Seguin.

10:36
    Fiddler hledal před brankou najíždějícího Whitneyho, obrana Blues přihrávku zblokovala.

10:04
    Elliott musel zakročit poté, co se před něho tlačil Peverley. Puk zůstává pod ním a následuje reklamní přestávka.

09:26
    Icing domácího týmu. Hra se stěhuje před Lehtonena.

08:44
    Bluesmani v plném počtu.

08:31
    Hvězdy nehrají povedenou přesilovku. Nyní jim bylo odpískáno postavení mimo hru.

07:44
    V oslabení zaútočila dvojice Sobotka – Schwartz. Střelu druhého jmenovaného zblokoval Goligoski.

06:43
    Vyloučen hostující Dmitrij Jaškin za hákování.

06:28
    Na kostce běží záběry gólů Brendena Morrowa v dresu Dallasu. Tento útočník dnes válí za Blues, ale je také klubovou legendou Stars. Aréna vstává a aplauduje svému bývalému kapitánovi.

05:15
    Z dobré pozice nedokázal vystřelit přesně domácí Horcoff.

04:53
    Lapierre branku Dallasu netrefil.

03:28
    Seguin měl na holi vyrovnání. Dostal přesnou přihrávku na levý kruh, ale Elliot výborně zasáhl vyrážečkou.

02:41
    Hosté sehráli kombinaci až do kuchyně a ujímají se vedení! Vladimír Sobotka z pravého kruhu poslal puk přesně na hůl JADENA SCHWARTZE, kterému stačilo jen dobře nastavit svůj pracovní nástroj a usměrnit kotouč do odkryté klece. Asistence: Vladimír Sobotka a T. J. Oshie.

02:05
    Po střele Morrowa Lehtonen přerušuje hru.

01:46
    Shattenkirkovo nahození nepřesně tečoval Roy.

00:53
    Garbutt prvním vyloučeným hráčem zápasu.

00:25
    Cody Eakin vybojoval v rohu kluziště kotouč, se kterým se následně protlačil až na brankoviště a nadvakrát překonal Ellise. Gól však není uznán pro postavení Eakina v brankovišti!

00:01

Arénou zní hymna Spojených států amerických.

Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Dillon, Goligoski, Rome, Jordie Benn, Gaunce, Connauton – Ničuškin, Seguin, Jamie Benn – Garbutt, Eakin, Roussel – Sceviour, Peverley, E. Cole – Whitney, Fiddler, Horcoff. Trenér: Lindy Ruff

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Colaiacovo, I. Cole – Oshie, Sobotka, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Pääjärvi – Stewart, Roy, Morrow – Lapierre, Porter, Jaškin. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodčí: LaRue, Lee – McElman, Murray.

Československá stopa:
    Vladimír Sobotka (STL) – 31 zápasů, 15 bodů (5+10)
    Dmitrij Jaškin (STL) – 2 zápasy, 1 bod (1+0)

Dallas Stars:
    Dallas v letošní sezóně nepředvádí špatné výkony, ale v našlapané Západní konferenci to na umístění mezi osmi nejlepšími týmy stále nestačí. Hvězdy jsou tak se 44 body až na desáté pozici s tříbodovou ztrátou na osmý Phoenix. Hráči texaského klubu ztráceli na play-off i více, k vytouženému cíly je přiblížila aktuální série pěti vítězství z posledních sedmi zápasů. Stars se musí obejít bez trojice obránců Sergej Gončar, Trevor Daley a Stephane Robidas.

Nejproduktivnější hráč: Tyler Seguin – 37 bodů (19+18)
    Nejlepší střelec: Tyler Seguin – 19 gólů

St. Louis Blues:
    Bluesmani se celou sezónu pohybují nejen mezi nejlepšími týmy na Západě, ale i v rámci celé NHL. Aktuálně jim v konferenční tabulce patří s 55 body třetí příčka s šestibodovou ztrátou na vedoucí duo Anaheim – Chicago, ale také mají odehráno o 3 respektive 4 zápasy méně než tito soupeři. V zápasech Blues není nouze o góly, například naposledy St. Louis udolalo 6:5 po nájezdech Chicago. St. Louis bude na dobu neurčitou postrádat s 24 góly druhého nejlepšího střelce soutěže Alexandera Steena, který utrpěl otřes mozku, což je pro kouče Kena Hitchcocka obrovská ztráta. Hrát nemohou ani Ryan Reaves, Roman Polák a Jordan Leopold. Chybět možná bude také nemocný Derek Roy.

Nejproduktivnější hráč: Alexander Steen – 38 bodů (24+14)
    Nejlepší střelec: Alexander Steen – 24 gólů

Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího světového hokeje. Také dnes v noci je na programu řada zápasů NHL a já Vás provedu duelem Dallas StarsSt. Louis Blues, který započne krátce po půlnoci. Oba týmy se nacházejí v rozdílných pozicích. Zatímco Dallas bojuje o účast v play-off a zatím se přes veškerou snahu stále nachází mimo elitní osmičku tabulky Západní konference, Bluesmani patří k vůbec nejlepším týmům celé NHL. Při pohledu na aktuální formu obou celků, která je velmi podobná, však můžeme očekávat vyrovnaný a kvalitní zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Jamie Benn (Whitney, E. Cole), 32. Garbutt (Rome, Jordie Benn) – 3. Schwartz (Sobotka, Oshie), 26. Oshie, 65. Shattenkirk (Pietrangelo, Sobotka)

Rozhodčí: LaRue, Lee – McElman, Murray

Diváci: 15678