Spartak Moskva – Minsk 1:2 (kon.) | Záhřeb – Doněck 1:3 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HC Donbass Doněck
Sobota 04.01.2014, 17:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Je tu konec dnešního utkání. Jasně lepší Donbass si zaslouženě odváží tři body. Domácí sice vedli, ale jejich aktivní hra jim vydržela vždycky maximálně prvních pět minut každé třetiny. Doněcku se podařilo otočit na 1:2 a třetí branku přidal do prázdné brány Dadonov.

Děkuji za sledování tohoto online přenosu a těším se příště na počtenou! (20:05:12)

60:00

59:44
    Nevím, jestli trenér Záhřebu věří na zázraky, ale bere si time out a opět odvolává Dekanicha!

59:35
    Doněck právě vstřelil branku!
    Tak teď už je to jasné! Domácí chybují v rozehrávce a to trestá JEVGENIJ DADONOV! Bez asistence.

59:05
    Medveščak to zkouší bez gólmana!

58:22
    Piganovič je na ledě a domácí prohospodařili obrovskou příležitost na vyrovnání.

56:31
    Donbass už je ve čtyřech a začíná klasická přesilová hra Medveščaku.

56:22
    Pozor! Obrovská příležitost pro domácí! Oleg Piganovič (DON) dostává dvě minuty za sekání!

55:49
    Domácí hráči nehrají přesilovou hru vůbec špatně, ale Laco je dnes vynikající.

54:31
    Teemu Laine (DON) doslova přerazil Thomasovi hůl a putuje na trestnou lavici – dvě minuty sekání.

53:51
    Domácí už zkoušejí střílet ze všech pozic, ale hráči Donbassu střely výborně blokují.

52:45
    Kagarlickij zbořil Lacovu bránu a po krátké pauze se bude vhazovat po Lacovo pravici.

52:16
    To samé na druhé straně a vhazuje se tedy opět ve středním pásmu.

52:02
    Michael Ryan udělal na modré čáře zbytečnou kličku a vystavil tak rychlejšího spoluhráče do ofsajdu.

50:45
    Glumac je na ledě a domácí hrají opět v plném počtu.

49:38
    Záhřebu se až teď daří vyhodit a hráči mohou tedy v klidu vystřídat.

48:45
    A navíc Mike Glumac (ZAG) fauluje Laca a odsedí si dvě minuty za sekání.

48:04
    Tak aktivita domácích opět trochu opadla, ale zrovna pro ně v tu nejméně vhodnou chvíli.

46:57
    A další obrovská šance Doněcku! Teemu Laine přihrával na úplně volného Wirtanena, jenže ten opět nedokázal poslat puk do odkryté brány Medveščaku!

David Košinár

Branky a nahrávky: 2. Glumac (Bjorkstrand) – 8. Kašpar (Laine), 26. Kagarlickij (Podhradský, Wilson), 60. Dadonov

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Brust) – Martinovic, Popovic, Švarný, Klubertanz, Katic, Foster – Murley, Ryan, Thomas – Vesce, Cheechoo, Linglet – Kane, Walker, Jessiman – Nystrom, Bjorkstrand, Murray – Glumac
    HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Silnickij – Wirtanen, Kiiskinen, Laine – Nedorost, Jakucenja, Dadonov – Kagarlickij, Fedotěnko, Kašpar – Varlamov, Zacharov, Torjanik

Rozhodčí: Bukin, Čerenkov – Kučava, Novikov