1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Medveščak Záhřeb
Středa 08.01.2014, 14:00 • Sokolniki • KHL

Díky za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit na počtenou. (16:20:01)

Je dobojováno. Hosté nakonec berou tři body, i když Spartak předvedl velice dobrý výkon a byl blízko k tomu, aby naopak právě on vyhrál. Brust však svůj tým podržel a rozhodlo se až necelé čtyři minuty před koncem. V přesilovce se trefil Murley a do prázdné pak potvrdil výhru Kane. Medveščak tak bere tři body.

60:00

59:18
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Je hotovo. Do prázdné brány se trefuje BOYD KANE. Najel si na červenou čáru a z levého mantinelu zamířil naprosto přesně. Asistence: Ivan Švarný, Mike Glumac.

56:19
    Hosté využívají přesilovku. Totálně rozebraná obrana Spartaku dostává možná rozhodující direkt. MATT MURLEY se dostal sám před bránu a nebyl problém, aby zakončil téměř do prázdné klece. Přitom bylo dobře vidět, že si Glass ukazuje, že je u levé tyče volný, obránci u něj byli pozdě. Asistence: Jonathan Cheechoo, Bill Thomas.

55:48
    Junkov vyhazuje do bezpečných míst.

55:15
    I když to bylo nechtěné, tak za zásah do obličeje je na trestné. Hosté mají přesilovku.

54:48
    Kvaša ji ale dělá a jde za vysokou hůl na trestnou.

54:26
    Něco přes pět minut do konce a stále je to hodně opatrné. Nikdo nechce udělat chybu.

53:37
    Střelu z levého kruhu vyslal Ryan, Jeff Glass hru znovu přerušuje.

52:23
    Postavení mimo hru moskevského týmu.

52:00

51:46
    Klubertanz dvakrát v řadě střílel, ale pokaždé hodně nepřesně.

50:37
    Tedy krátká, více jak minutová. A už se tak děje.

50:15
    Hraje se 4/4, poté začne krátká přesilovka pro Zagreb.

49:48
    Kvaša tam navíc fauloval, jde na trestnou.

49:48
    Sergejevovu střelu před bránou tečoval Kvaša, puk má ve své moci Brust.

49:26
    Medveščak vyhazuje přes všechny čáry.

48:37
    Stále sledujeme vyrovnaný duel, který bude pokračovat přesilovou Spartaku. Na trestné sedí Klubertanz, který dnes inkasoval již šestnáct trestných minut.

47:39
    Bekhendem zakončoval před Brustem útočník Anderson, ale příliš mu ta střela nevyšla.

46:27
    Spartak měl tlak, ale nedokázal své šance využít. Švarný je zpět na ledě.

45:15
    K zakončení se dostával obránce Quint a poté i Špirko z první napřáhl, ale hosté všecho dokázali ustát.

44:37
    Ivan Švarný vyloučen za hákování.

44:05
    Glass přerušuje hru, je jasné, že může rozhodovat každá chyba.

43:26
    Začíná to být zajímavé utkání. Volkov se obtočil kolem brány a chtěl na vzdálenější tyč zakončit, tam se však stihl přesunout brankář Brust.

42:37
    Obrovská šance Zagrebu. Rychlý ťukec zakončoval sám před bránou Cheechoo, položil si brankáře Glasse a bekhendem těsně míjí bránu. Největší šance zápasu a smůla pro hosty.

41:49
    Zagreb přežil oslabení, především může děkovat Špirkovi, že mu v zakončení chyběla lepší přesnost v koncovce.

41:18

40:37
    Spartak pokračuje ve své přesilovce, kterou si přenesl ze druhé třetiny.

40:01

Za pár chvil pokračujeme. Střely na bránu zatím 20:21 pro hosty.

Další třetina začne přibližně v 15:45.

Druhá třetina nabídla zajímavější hokej, ale také v ní padla pouze jedna branka. Z přesilovky se z těžkého úhlu trefil Linglet. Poté domácí zahodili trestné střílení, Volkov trefil jen tyč Brustovy brány. Do třetí části si ještě Spartak přenese část přesilovky. Každopádně nyní je stav nerozhodný 1:1.

40:00

39:26
    Murray vyloučen za nedovolené bránění, také je zde v závěru přesilovka i pro Spartak.

39:07

38:26
    Domácí stále výborně brání a mohou jít v poklidu vystřídat.

37:48
    Střelu Rayna chytá Glass svou maskou, hra je přerušena.

37:26
    Puk je opět až u Brusta.

36:48
    Mamkin vyloučen za držení, přesilovka pro Zagreb.

36:37
    Brust svůj faul bohatě svému týmu vynahradil. Nyní pochytal další dvě nebezpečně střely protivníka.

35:26
    Igor Volkov to zkusil bekhendem a trefuje levou tyč Brustovy brány. Od ní se pak kotouč šoural po brankové čáře, ale stav se nemění. Hosté měli obrovské štěstí. Penalta tak nebyla proměněna.

35:26
    Bylo nařízeno trestné střílení pro domácí tým. Tam nebylo co řešit. Volkov prokázal obrovskou rychlost, přejel obránce a dostal se až před Brusta, který jej zastavil hokejkou.

35:18
    Nyní sledujeme takovou horší pasáž utkání, nic moc zajímavého se neděje. I atmosféra v hledišti je taková spíš komorní.

34:26
    Hra se nám často kouskuje, nyní pro změnu pro ofsajd Spartaku.

34:00
    Už se Walker chystal ke střele, ale byl přerušen hvizdem rozhodčího. Přihrávka rukou.

33:13
    Ofsajd Zagrebu a je zde krátká přestávka na úpravu ledu.

32:59

31:58
    Další vyhození po nepřesné střele Lingleta.

31:15
    Klubertanz vystřelil hodně nepřesně, domácí vyhazují.

30:55
    Za podražení jde na trestnou domácí Želdakov. Pro hosty je tu možnost hrát další přesilovku.

30:50
    Dnešní utkání sleduje 3385 diváků.

30:48
    Utkání dnes rozhoduje slovenský sudí Vladimír Baluška. Na ledě se potkává se svými krajany. Ať už Špirkem nebo Švarným.

30:37
    Jsme za polovinou utkání a momentálně se hraje častěji v útočném pásmu Medveščaku.

29:48
    Hostům rázem narostla křídla a jsou hodně nebezpeční. Nejprve pálil od modré Švarný, jeho bombu vyrazil Glass jen před Cheechoo, ten z prostoru brankoviště nedokázal domácího strážce překonat. Velká šance zůstává nevyužitá.

28:49
    Pro změnu icing Spartaku, který se nemůže dostat k nějaké šanci. Inkasovaná branka jej zaskočila.

28:37
    Puk vypadl z hlediště, buly ve středovém kruhu.

27:26
    Takže začínáme od znovu a oba celky se dnes dočkaly gólu z přesilovky.

26:39
    Z ničeho nic je vyrovnáno. Hostům se dlouho nedařilo usadit v útočném pásmu, ale pak přišla náhodná střela CHARLESE LINGLETA, a i když pálil z velice ostrého úhlu, zastihl Glasse nepřipraveného. Puk puk mu skončil v pravé šibenici. Tohle by se asi mělo chytat, každopádně přesilovka využita a stav 1:1. Asistence: Mark Popovič.

26:27
    Početní výhoda se moc nedaří, hraje se ve středním pásmu.

25:38
    Přesilovka pro hosty, Anderson vyloučen za zdržování hry.

25:38
    Zagreb tak v podstatě poprvé výrazně zahrozil a šance to nebyla vůbec špatná.

25:04
    Teď se však mezi kruhy zjevil Bjorkstrand a ranou z první vypálil na Glasse, který toho mnoho neviděl. Nakonec zasáhl reflexivně vyrážečkou a puk je v ochranné síti.

24:26
    Medvesčak toho v ofenzivě zatím nepředvedl, jsou to spíše střely z dálky. Nic složitého pro Glasse.

23:59
    Stále je stav 1:0 pro domácí tým, který má více ze hry a je i na šance daleko nebezpečnějším celkem.

23:06
    Velká šance Spartaku a v ní opět Špirko. Tomu přihrával před bránu Anderson a slovenský útočník zakončoval zcela sám, ale pouze do padajícího Brusta.

22:47
    Hra přerušena, Brust raději přidržel kotouč po nahození Kozlova.

22:18
    Na druhé straně střílel od modré Thomas a jeho prudkou ránu udržel Glass ve své výstroji.

22:06
    Slovenský štírek Rastislav Špirko se protáhl přes obránce a vystřelil na Brusta, ten byl připraven.

21:48
    U puku už jsou zase domácí, kteří se tlačí před prostor, kde je brankář Brust.

21:25
    Vhazování před Glassem, který likviduje střelu Lingleta.

20:27
    Duel pokračuje druhou třetinou, u kotouče jsou hostující hráči.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:50.

První třetina je za námi, radoval se pouze domácí tým. Ránu Bodrova dokázal tečovat v 9. minutě Kozlov a díky využité přesilovce vede Spartak 1:0. Šancí měl daleko víc, nakonec si je Brust dokázal pokrýt, i když jednou po své velké hrubici. Začátek pro Zagreb nebyl špatný, ale poté výkon upadl a Glass tak neměl moc práce.

20:00

19:38
    Brust tentokrát přerušuje hru a neohodlal se rozehrát po střele Andersona.

18:59
    Kane vypálil z dálky a Glass neměl problém kotouč chytit do lapačky. Minutu před koncem buly u jeho brány.

18:26

17:59
    Mohlo být 2:0, výsledek se však nemění. Navíc bude hostů za pár chvil zase pět.

17:28
    Obrovská chyba Brusta a zároveň rychlá náprava. Hostující brankář špatně rozehrál od své brány, kotouč zachytil Junkov a pálil prakticky do prázdné. Brust však tygřím skokem a nataženou hokejkou stihl puk zastihnout před čárou.

17:07
    Kulikovi přeskočil na modré puk, hosté tak mohou jít vystřídat. Zatím se brání úspěsně.

16:23
    Hosté hráli v šesti a budou za to potrestáni. Přesilovka pro Moskvu.

15:26
    U kotouče opět domácí tým, který nahazuje na Brustovu bránu.

14:49
    Teď však Linglet dobře hledal před bránou Cheechoo, který puk před Glassem tečoval, ale těsně vedle jeho brány.

14:05
    To domácí hrají v klidu a mají puk častěji na svých hokejkách.

13:27
    Spartak velice dobře brání a nepouští Medveščak do nějakých šancí. Hosté po inkasovaném gólu stále nic moc nevymysleli.

12:25
    Icing Spartaku a komerční přestávka.

12:15
    Na malou chvíli se dostali do útočného pásma také hráči Zagrebu, ale žádná šance se neurodila.

11:40
    Další přesilovka využita nebyla, hosté jsou kompletní.

10:28
    Domácí tak mohou pokračovat v tlaku a vytváří si před Brustem šance.

09:40
    Vyloučení pro hosty. Na trestné je znovu hříšník Klubertanz za vyhození puku mimo hřiště. Navíc dostává desítku za protesty.

08:10
    Spartak právě vstřelil branku!
    Je to gól. Jak se domácím přesilovka nedařila, tak nakonec je zhodnocena úvodní brankou. Na modré zachytil puk obránce Bodrov a jeho tvrdou bombu tečoval do sítě velezkušený VJAČESLAV KOZLOV. Brust nestihl zareagovat a loví poprvé puk ze sítě. Asistence: Denis Bodrov, Michail Junkov.

08:06
    Následně to zkoušel Švarný, prudká střela končí u připraveného brankáře.

07:49
    Medveščak se zatím dobře brání a ještě navíc zaměstnal Glasse. Konkrétně střelou Lingleta.

07:10
    Horko bylo i před Brustem. Domácí vybojovali faul, Klubertanz inkasuje dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Spartak.

07:04
    Před Glassem nebezpečně operoval Walker, brankář domácích celou situaci ustál.

06:27
    Obránce Švarný vyhodil kotouč do hlediště a je zde komerční přestávka. Slovenský zkušený obránce může být rád, že to bylo s tečí o plexisklo.

06:07
    Na druhé straně se ocitl před bránou Kvaša, ale neměl dostatek času a prostoru, aby se mu povedlo lépe zakončit.

05:26
    Opět v akci Glass, který pro jistotu přerušuje hru po náporu soupeře.

04:17
    Hezká kombinančí akce Zagrebu. Zpoza brány centroval Murley a našel připraveného Billa Thomase. Ten se ihned opřel do kotouče a trefuje výstroj Glasse.

03:15
    Začátek dobrý pro hosty, ale postupem času se hra vyrovnává a Spartak už začíná být víc aktivnější.

02:48
    Brust nerozehrál zrovna nejlépe od své brány a málem toho využil Kozlov, ale nedokázal zakončit do odkryté brány. Obrana se včas vrátila.

02:07
    Teď však Zagreb propadl na modré a urodil se brejk, který zakončoval prudkou střelou Rastislav Špirko, brankář Brust v pohodě chytá a připisuje si tak první ostřejší zákrok.

01:37
    Medveščak nezačal vůbec špatně, hned od začátku lépe bruslí a snaží se dostat do nějaké slibné šance.

00:59
    Další přerušení, vhazuje se opět u Glasse. Na druhé straně registrujeme Barryho Brusta.

00:37
    Hosté začali náporem a hned vystřelil obránce Popovič, brankář Glass vyrazil před sebe a poté raději domácí vyhazují přes všechny čáry.

00:01

Vše se připravuje na začátek zápasu, hráči jsou na ledě, máme za sebou i hymny obou zemí a jdeme na to.

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Grišin, Mamkin, Želdakov – Anderson, Špirko, Wandell – Kozlov, Junkov, Volkov – Kvaša, Bobrov, Toluzakov – Ignašin, Medvěděv, Peškochnonov.

KHL Medveščak Zagreb: Brust (Dekanich) – Popovič, Martinovič, Klubertanz, Švarný, Foster, Katič – Ryan, Murley, Thomas – Linglet, Vesce, Cheechoo – Walker, Kane, Jessiman – Glumac, Nyström, Murray, Bjorkstrand.

Rozhodčí: Baluška, Romaško – Metalnikov, Sirotkin..

Spartak hrál také v pondělí a získal alespoň bod za prohru v prodloužení. Utkání se přitom vyvíjelo špatně, Doněck vedl již 2:0, ale v 55. minutě snížil Medveděv a v 59. minutě přišlo vyrovnání z hole Kvaši. Nakonec hráč Donbassu Jakutsenja v přesilovce získal pro ukrajinské hokejisty dva body.

Pokud se podíváme na poslední duel Zagrebu, v pondělním utkání se zadařilo. I když nevyšla první třetina a Medveščak prohrával 0:1, od druhé části jasně dominoval a do sítě Dinama Minsk nasázel čtyři branky. Bezpečně tak získal tři body.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké odpoledne přeji u sledování KHL a konkrétně zápasu mezi Spartakem Moskva a nováčkem soutěže Medveščakem Zagreb. Hosté jsou momentálně na postupovém místě do play-off, horší je to s mužstvem z hlavního města. Spartak je až jedenáctý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 9. Kozlov (Bodrov, Junkov) – 27. Linglet (Popovič), 57. Murley (Cheechoo, Thomas), 60. Kane (Švarný, Glumac)

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Popovič, Martinovič, Klubertanz, Švarný, Foster, Katič – Ryan, Murley, Thomas – Linglet, Vesce, Cheechoo – Walker, Kane, Jessiman – Glumac, Nyström, Murray, Bjorkstrand.

Rozhodčí: Baluška, Romaško – Metalnikov, Sirotkin.