Jihlava – Sparta 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Vsetín 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Chomutov 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Kladno 7:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 2:8 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:8 (kon.)
K. Vary – Poruba 2011 4:7 (kon.) | HC Litvínov – Hr. Králové 4:5 (kon.) | Ústí n/L – Pardubice 2:11 (kon.)
Písek – Olomouc 0:3 (kon.) | Letňany – Havířov 5:6 (kon.) | Třinec – Slavia 3:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Berani Zlín
5:4 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 11.01.2014, 12:30 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Konec zápasu. (14:55:05)

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    Autorem branky je HLADIŠ.

Tom Polák taky gól nevstřelil a může rozhodnout Dominik Hladiš.

Michal Gago též gól nevstřelil.

Za Chomutov jel Jan Páleník, ten ovšem taky nedává.

Lukáš Valášek též nedává.

Alan Lyszczarczyk svůj druhý nájezd nedává.

František Wagner za Chomutov ovšem taky nedal.

Za Zlín jel Jan Vyoral, puk mu ovšem ujel a branku nevstřelil.

Za Chomutov jel Petr Macháček a taky nedává.

Za Zlín jel Petr Procházka a nedal.

Za Chomutov jel Alan Lyszczarczyk a ten svůj nájezd též proměňuje!

Jako první jel Dominik Hladiš ze Zlína a Lukeše překonal!

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Ke konci prodloužení jsme byli svědky ještě obrovského závaru před brankou Chomutova! Ovšem ani jeden ze zlínských hráčů nedokázal dotlačit puk za záda Lukeše, tudíž budou následovat nájezdy.

64:21
    Ofsajd Chomutova.

64:11
    Velkou šanci měl nyní na holi Martin Strunz, ovšem Ling předvedl další parádní zákrok.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:28
    Ofsajd Zlína.

62:01
    A vzápětí měl gól na hokejce Tomáš Pavlůsek, ovšem ani on svou šanci neproměnil.

61:43
    Pěknou akci nyní předvedl Tom Polák, který vystřelil z levé strany, ovšem trestuhodně netrefil branku!

60:36
    Zakázané uvolnění hostů.

60:02
    Úvodní buly vyhrávají hosté a ihned se vrhají do útoku.

60:01

60:00

59:39

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a stav je stále nerozhodný. Vypadá to, že budeme svědky prodloužení.

56:44

56:22

55:09
    Obrovskou šanci na své holi měl nyní Alan Lyszczarczyk, který tečoval kotouč, ovšem David Ling předvedl famózní zákrok.

54:44
    Teď si ovšem zahrají přesilovku pro změnu hosté. Na trestnou lavici odchází Dominik Hladiš na 2 minuty za napadení.

54:27

53:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani proměňují přesilovou hru! Nádhernou akci teď předvedl JAN VYORAL. Dostal přihrávku od Petra Procházky, projel téměř celé hřiště, udělal pěknou kličku obránci a poradil si s již bezradným brankářem Lukešem. Asistence: Petr Procházka.

53:07
    Chomutovští vyhazují a osvobozují se.

52:27
    Domácí si berou oddechový čas.

52:27
    Přesilovka Beranů bude dvojnásobná. Fauloval totiž Martin Strunz a jde si sednout na 2 minuty za katr.

51:33
    A máme tady další přesilovku pro domácí celek! Vyloučen je Marcel Hlaváček na 2 minuty za podražení.

50:23
    Nyní na druhé straně střílel Adam Polák, David Ling se ovšem také vyznamenal.

49:51

49:28
    Petr Procházka střílel od modré čáry na Lukeše. Ten je ovšem připraven.

47:51
    Domácí si zahrají přesilovku. Na 2 minuty odchází na trestnou lavici Petr Macháček za hákování. Ideální příležitost pro domácí srovnat stav utkání.

46:33

46:01
    Přihrávku Gazdy Rezek tečoval do hlediště.

45:06

44:24
    Velmi tvrdou střelu Jana Páleníka David Ling chytil. bude se vhazovat po jeho levici.

44:08
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

43:06
    Chomutovští si zahrají přesilovku. Domácí tým byl v šesti. Trest odpyká Štěpán Fryšara.

41:49
    Nyní nahazoval na branku Tomáš Pavlůsek, ovšem Štěpán Lukeš tento puk bez jediného problému kryje.

40:48
    Puk mají na svých hokejkách domácí a zakládají útočnou akci.

40:02

40:01

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Nyní jsou aktivnějším týmem pro změnu domácí, ovšem nemůžou prostřelit výborně chytajícího Lukeše.

38:13
    A následně tu máme zakázané uvolnění Chomutova.

38:08
    Rezek se snažil najít před brankou volného Gago, k tomu ovšem puk nedoputoval.

36:04
    Puk mají na holi hráči hostí a zakládají útok.

35:02
    Hosté v plném počtu, obě mužstva jsou tudíž kompletní.

34:45
    Domácí v plném počtu a zahrají si kratičkou přesilovou hru.

33:46
    Berani se snaží předvést gólovou akci, ovšem chomutovská obrana je velmi pozorná.

33:02
    A síly na ledě se srovnají. Na trestnou lavici odchází Jan Páleník na 2 minuty za hákování. Uvidíme tedy hru 4 na 4.

32:45
    Chomutovští si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici odchází Roman Kosorin na 2 minuty za podražení.

28:55
    Piráti právě vstřelili branku!
    A Chomutov přidává další branku a ujímá se vedení! To má na starost JOSEF TOMAN, který vystřelil od modré čáry a David Ling měl natolik zakrytý výhled, že nedokázal na tuto střelu zareagovat. Asistence: Jan Páleník, Michal Kašpar.

27:54
    A máme opět vyrovnáno! Alan Lyszczarczyk byl faulován při samostatném úniku a poté bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se samouzřejmě postavil sám ALAN LYSZCZARCZYK, který předvedl krásný nájezd a zakončil ho bekhednovým zakončením do horního růžku branky. Pro Lyszczarczyka to je již druhý gól v dnešním zápase.

27:54
    Nyní uvidíme trestné střílení Chomutova!

27:25
    Domácí jsou nyní jasně lepším mužstvem.

25:28
    Michal Gago přihrál Václavu Rezkovi, ten posunul puk na modrou čáru na DANIELA GAZDU, který od modré čáry prostřelil vše, co mu v cestě stálo. Štěpán Lukeš ani neměl šanci reagovat, neboť měl zcela zakrytý výhled. Asistence: Václav Rezek, Michal Gago.

25:08
    Zlínští teď kombinují v obraném pásmu a snaží se vymyslet nějakou akci.

24:02
    Nyní se jeden z hráčů Chomutova řítil sám na Linga, ovšem v rozhodujícím momentu zakopnul a spadnul. "Zajel" až do brány a bránu posunul. Hra je tudíž přerušena.

22:32
    František Wágner nahazoval puk na Davida Linga. Ten se ovšem nenechal ničím překvapit a puk kryje.

21:45
    Zlínští nyní kombinují v útočném pásmu. Obrana Chomutova je ovšem velmi pozorná.

20:58
    Posunutá brána Štěpána Lukáše, bude se vhazovat po jeho levici.

20:38
    První střelu vyslal na Davida Linga Alan Lyszczarczyk. Linga ovšem bez problému kryje.

20:02
    Úvodní buly vyhrávají domácí a ihned se vrhají do útoku.

20:01

20:00

18:58
    Nyní mají puk na svých hokejkách hostující hráči a snaží se rozehrát kloudnou akci.

18:16
    A nyní jsme byli svědky obrovského závaru před brankou Lukeše, ve kterém se ovšem nejrychleji zorientoval sám Lukeš a puk pokryl.

17:18
    A opět! Nyní předvedl skvělý hit Adam Novák na Jana Vyorala.

16:24
    Dnes se hraje velmi tvrdě, nyní jsme byli svědky už nekolikátého tvrdého hitu.

15:00
    Zlín právě vstřelil branku! A i domácí bleskurychle využívají svou přesilovou hru. To má na starost PETR PROCHÁZKA, který srovnává stav utkání na 2:2. Bez asistence.

14:52
    Marcel Hlaváček z Chomutova je vyloučen na 2 minuty a domácí si tedy zahrají přesilovku.

14:25
    Další střela Chomutova, tentokrát z hokejky Romana Rohla, Ling byl ovšem opět připraven.

13:44
    Nyní střílel z modré čáry Adam Novák, David Ling ovšem s jeho střelou neměl sebemenší problém a bude se vhazovat po jeho levici.

12:55
    Zakázané uvolnění Zlína.

12:31
    Nyní je hra velmi vyrovnaná, domácí jsou ovšem velmi zaskočeni rychlým otočením skóre.

10:12
    A Chomutov ihned proměňuje i svou druhou přesilovou hru. Prosazuje se ALAN LYSZCZARCZYK, který vyjel zpoza branky a prostřelil Davida Linga. Asistence: Josef Toman, František Wágner.

09:56

09:33
    A Chomutov si zahraje další přesilovku. Tomáš Pavlůsek si jde sednout a katr na 2 minuty za napadení.

08:40
    Chomutovští ihned po devatenácti sekundách proměňují přesilovku. Jan Páleník našel na modré čáře úplně volného FRANTIŠKA WÁGNERA, který propálil svou střelou vše, co mu v cestě stálo. Asistence: Jan Páleník, Petr Macháček.

08:21
    A první přesilovku si zahrají také hosté. Na 2 minuty odchází Martin Řezníček za hákování.

08:07
    Chomutovští opět mačkají domácí celek v obranném pásmu. V posledních chvílích jsou opravdu lepším a aktivnějším týmem.

07:13
    Nyní střela jednoho hráče hostí tečována až do ochranné sítě.

06:08
    Vladimír Váňa dostal milimetrový pas na úroveň kruhů, odtud vypálil a Štěpán Lukeš předvedl výborný zákrok.

05:38
    Chomutovští dál tlačí domácí mužstvo, ovšem David Ling je pozorný.

05:19
    Nyní jsou v tlaku Piráti z Chomutova, ovšem David Ling drží svůj tým v jednobrankovém vedení.

04:19
    Domácí se dostávají do vedení! Petr Procházka přihrál DOMINIKU HLADIŠOVI, který vjel do útočného pásma, zasekl a vystřelil. Jeho velmi prudká střela vymetla levý horní růžek branky. Asistence: Petr Procházka.

04:06

03:11
    Ofsajd Beranů.

02:06
    A toho plyne první vyloučení. Na trestnou lavici odchází Adam Novák na 2 minuty za držení protihráče.

01:54
    Zlínští se nyní usídlili ve svém útočném pásmu.

01:36
    A ihned tu máme další ofsajdové postavení jednoho hráčů Chomutova.

00:58

00:33
    První zákrok si připsal Štěpán Lukeš. Puk pokryl a bude se vhazovat po jeho levici.

00:02
    Úvodní buly vyhrál domácí celek a ihned se vrhá do útoku.

00:01

V tomto utkání 32. kola RAKO extraligy staršího dorostu na sebe narazí domácí celek PSG Zlín proti HC Piráti Chomutov. Starší dorostenci PSG Zlín se nyní nacházejí na osmé pozici se ziskem 55 bodů. V poslední řadě se jim velmi nedaří, neboť prohráli poslední čtyři utkání v řadě. Zato hosté z Chomutova jsou na tom o trošku lépe. Nyní se nacházejí na pátém místě se ziskem 60 bodů. Ale co je velmi podstatné, je to, že mají šňůru šesti vítězných zápasů v řadě, kterou budou chtít ve Zlíně stoprocentně prodloužit.
    Oba celky se v letošní sezoně nestřetli, tudíž toto bude jejich první vzájemné utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Kobylík

Branky a nahrávky: 5. Hladiš (Procháka), 15. Procházka, 26. Gazda (Rezek, Gago), 54. Vyoral (Procházka), rozh. náj. Hladiš – 9. Wágner (Páleník, Macháček), 11. Lyszczarczyk (Toman, Wágner), 28. Lyszczarczyk, 29. Toman (Páleník, Kašpar)

Berani Zlín: Ling (Šimonů) – Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Fryšara, Dlabaja, Rezek, Vyoral, Kotek, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek
    Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, Macháček Aleš, Kašpar, Dimitrov, Macháček Petr, Rohla, Toman, Wágner, Strunz

Rozhodčí: Klimecký – Goňa, Bryška