Jaroslavl – Viťaz 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Atlant – N.Novgorod 4:5 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 3:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 2:5 (kon.) | HC Slovan – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Lev – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Slovan Bratislava
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 13.01.2014, 19:00 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

Sledovali jsme velmi vyrovnané utkání, ve kterém se ujali vedení domácí zásluhou Miroslava Šatana ve 14. minutě, ale tři minuty před koncem třetí třetiny dokázali hosté srovnat stav utkání, konkrétně se o to postaral Oleg Gubin, do konce třetí třetiny již žádný gól nepadl a následovalo prodloužení, ve kterém byli o dost aktivnější hosté, ale také se nedočkali branky a následovaly tak samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl český forvard Michal Vondrka a Slovan tedy získává z dnešního utkání bod navíc.

STATISTIKY UTKÁNÍ
    Střely na branku: 23:34
    Vyloučení: 5:5
    Vyhrané buly: 26:40

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek pondělního večera a u onlajnů zase někdy napočtenou. (21:38:15)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Bratislava.
    Autorem vítězného nájezdu je MICHAL VONDRKA.

Kugryšev trefuje pouze Januse!

Vondrka střelou pod břevno nedal Koskinenovi šanci – 2:1.

Hostující kapitán Kopejkin svůj nájezd také proměňuje – 1:1.

Miroslav Šatan to udělal podobně jako Bližňák, ale narozdíl od něj skóruje – 1:0.

Za hosty Dmitrij Moňja také nepřekonal Januse.

Jako první jel svůj nájezd domácí Mario Bližňák, ten to zkoušel backhendem, ale na Koskinena nevyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme tedy branku neviděli a po úpravě ledové plochy se bude moci pokračovat a definitivně se rozhodne v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Prodloužení se již pouze dohrává za brankou Koskinena, uvidíme samostatné nájezdy.

64:32
    Enlund znovu hledal Kutuzova, ten vyslal dělovku od modré čáry, ta však znovu netrefila branku. Téměř totožná siruace jako na začátku prodloužení.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:49
    Tentokrát je z toho zakázané uvolnění Slovanu, vhazuje se po pravici Januse.

63:39
    Slovan znovu vyhazuje pouze do středního pásma a zřejmě si raději zahrají samostatné nájezdy.

63:03
    Sigalet přejel příliš rychle útočnou modrou čáru a je z toho tedy ofsajd Slovanu.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 14. Šatan (Hudáček, Radivojevič), rozh. náj. Vondrka – 57. Gubin (Sannikov, Ignatovič)

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sigalet, Škoula, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Luža, Brejčák – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič (C), Ölvecký, J. Mikúš – Hudáček, Radivojevič, Šatan – T. Mikúš, Šťastný, Matoušek – Bakoš
    Trenér: Rostislav Čada (SVK)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Plechanov, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Moňja, Lehterä, Enlund – Kugryšev, Kopejkin (C), Koskiranta – Karamnov, Romanov, Ignatuškin – Gubin, Šumakov, Nesterov – Sannikov
    Trenér: Dmitrij Kvartalnov (RUS)

Rozhodčí: Olenin, Odins – Birin, Zacharenkov