Žirovnice – HC Vimperk 5:6 (0:1 po s.n.) | Mladá Boleslav B – Příbram 4:7 (kon.) | Louny – Olympik 8:3 (kon.)
Chrudim – Chotěboř 1:7 (kon.) | Litomyšl – Choceň 2:4 (kon.) | Česká Třebová – Polička 6:2 (kon.)
Světlá nS – Skuteč 10:2 (kon.) | Moravská Třebová – Ledeč n. S. 11:0 (kon.) | Orlová – HC Šumperk 5:3 (kon.)
Frýdlant – Lomnice n/P 1:11 (kon.) | Třebechovice p. O. – Jaroměř 1:3 (kon.) | Hronov – HC Jičín 3:6 (kon.)
Trutnov – Náchod 2:4 (kon.) | Nová Paka – N. Město n. M. 3:4 (kon.) | Šternberk – Boskovice 6:1 (kon.)
Uničov – Warriors Brno 0:3 (kon.) | Soběslav – Božetice 10:0 (kon.) | Č. Krumlov – Tábor B 4:3 (kon.)
Veselí nLuž. – Strakonice 5:2 (kon.) | Humpolec – Písek 5:4 (1:0 po s.n.) | Rakovník – Černošice 5:4 (kon.)
PSK Liberec – Gepardi Jablonec 7:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Slavoj Žirovnice
5:6 (3:1, 2:3, 0:1 - 0:0)
HC Vimperk
Neděle 19.01.2014, 13:45Krajská liga: Jihočeský kraj

Dnešní utkání sledovalo 50 diváků. (19:25:37)

Utkání tak opět ukončily nájezdy, které hokejisté Slavoje nezvládají a tak rozdílový gól zaznamenal Vimperský Janda.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vimperk.
    Autorem rozhodujícího nájezdu je MARTIN JANDA.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

60:01

Ve třetí třetině tlak hostujících hokejistů narůstal a po minutě přesilovky, kdy byl domácím vyloučen Jedlinski, srovnal ve 48.minutě vimperský Slabý na 5 : 5. Hosté neustále útočili, měli možnost branku vstřelit, ale úspěch nezaznamenali. Slavoj se občas vymanil ze sevření hokejistů hostí a nebezpečně ohrozil jejich branku , Gurka ani Smolík však stav utkání také nezměnili. Poslední dvě minuty základního hracího času byly opravdu vzrušující, hostům se v nich zprvu naskytla početní výhoda, počet hráčů na ledě srovnalo vyloučení vimperského hokejisty a domácí vstřelili gól, který však nebyl uznám pro posunutou branku.

60:00

48:00
    Vimperk právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KAREL SLABÝ. Asistence: Ladislav Paule.

40:01

Druhou třetinu začali hosté svižně, šanci měli již v jejím úvodu. Vzápětí kontrovali domácí Stachem, ale tyč branky hostujícího gólmana zabránila změně skóre. Ve 23.minutě šel na trestnou lavici domácí bek Ištvánik, bylo mu to málo a tak si po cestě na trestnou ještě vykoledoval 10 minutový osobní trest. Slavoj se v oslabení ubránil, ale půl minuty po jejím skončení již vimperští svůj tlak zužitkovali a ve 25.minutě Slabým snížili na 2 : 3. Domácí totiž nebyli schopni , ve hře pět na pět, pod tlakem soupeře vyndat puk ze své OT a hosté toho perfektně využili. Nezměrná snaha vimperských po vyrovnání pokračovala i v jejich oslabení, domácí udělali chybu, „namazali“ na útočné modré hostujícímu Paulemu a tan srovnal ve 27.minutě na 3 : 3. Do stavu 3 : 3 měli navrch vimperští, hokejisté Slavoje nehráli důrazně a vlastními chybami darovali hostům tři góly.

Slavoj však dokázal skórovat ve zbytku své přesilovky, to ve 28.minutě po ráně Reisnera od modré tečoval Gurka a puk se odrazil od Kalvase do vimperské branky . Slavoj zase o gól vedl 4 : 3. A ve 28.minutě se opět stav měnil, to po příhře Svitáka do nájezdu Javůrkovi a jeho pasu zvyšoval na 5 : 3 domácí Körner. Pro Slavoj to v té době vypadalo velice nadějně, ale faul na útočníka hostů znamenal nařízení trestného střílení a vimperský Janda ho bezpečně proměnil a snížil na 4 : 5. Slavoj měl obrovskou šanci na navýšení rozdílu při vyloučení svého beka Soukupa ve 34.minutě,

To se do rychlého protiútoku dostali Körner s Koláčkem, ale stav se neměnil. Domácí šli vzápětí do dalšího oslabení, ale do konce druhé třetiny se stav 5 : 4 zůstal.

40:00

29:00
    Autorem branky je MARTIN JANDA.

28:00
    Žirovnice právě vstřelila branku!
    Autorem branky je DANIEL KÖRNER. Asistence: Petr Javůrek a Jaroslav Sviták.

28:00
    Autorem branky je TOMÁŠ KALVAS. Asistence: Michal Gurka a Vladimír Reisner.

27:00
    Autorem branky je LADISLAV PAULE.

25:00
    Autorem branky je KAREL SLABÝ. Asistence: Ondřej Ženíšek.

20:01

Slavoj se musel ještě obejít bez zraněného útočníka Navrátila, ale do hry se zapojil, taktéž v zápase se Soběslaví, zraněný, Kalvas.

Hokejisté Slavoje chtěli v tomto utkání potvrdit dobrý výkon předvedený minulý týden proti Písku.

Hosté z Vimperka , povzbuzováni svými hudebními fanoušky, však zápas zahájili náporem na branku domácích a první minuta a půl zápasu byla v jejich režii. Domácí se zahřívali pomaleji, ale ke konci 2.minuty měl, po akci Soukupa, čistou šanci Smolík. Po několika desítkách vteřin dostal krásný pas od obránce Koláčka vedoucí domácího 3.útoku Javůrek, ale v rozhodujícím okamžiku spadl a skóre se neměnilo.

V těchto okamžicích získával Slavoj převahu a jejich vedoucí gól byl na spadnutí. Ale, nepokrytí útočníků Vimperka znamenalo vedení hostů 0:1, jejich branku zaznamenal Ondřej Předota.

A to v následujících sekundách ještě čistou šanci hostí vyrazil domácí gólman Krásný, domácí se z inkasovaného gólu nemohli pěknou chvíli vzpamatovat. Až ve 12.minutě domácí útočník Gurka, pro něj tak typickým bojovným způsobem, obral na kraji ÚT vimperského hráče o puk a svůj nájezd na branku hostí proměnil a srovnal tak na 1 : 1. Domácí hokejisté pokračovali v dobré hře a zhruba po minutě a půl od vyrovnání, ve 13.minutě, po výborné akci a přihrávce Körnera dával na 2 : 1 pro Slavoj útočník Javůrek. Další cca minutu a dvacet sekund poté, ve 14.minutě,
    rozjel útočnou akci po pravé straně domácí Kalvas, přihrál na Gurku a ten svoji akci zakončil blafákem a zvýšil na 3 : 1 pro Slavoj. Hosté na to okamžitě reagovali výběrem oddechového času. Dobře se však nedomluvili, protože se v 6.minutě dostali do dvojnásobného oslabení, ale domácí tuto jedinečnou šanci k navýšení náskoku nevyužili. Je možné konstatovat, s ohledem na další vývoj zápasu, že to byl klíčový moment pro získání všech tří bodů pro domácí. Ale…
    Do konce první třetiny měli šanci na gól hosté a také i domácí hokejisté – Gurka po Kalvasově pasu svůj nájezd neproměnil.

20:00

14:00
    Autorem branky je MICHAL GURKA. Asistence: Tomáš Kalvas.

13:00
    Autorem branky je PETR JAVŮREK. Asistence: Daniel Körner a Tomáš Kalvas.

12:00
    Autorem branky je MICHAL GURKA. Bez asistence.

06:00
    Autorem branky je ONDŘEJ PŘEDOTA. Bez asistence.

00:01

HC Slavoj Žirovnice: Krásný (Horal) – Reisner, J. Fiedler, V. Soukup, Holakovský, Koláček, Ištvánik – Stach, Beránek, Jedlinski – Kalvas, Smolík, Gurka – Sviták, Javůrek, Körner

HC Vimperk: ???

Rozhodčí: Stach – Jírovský, Karlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.

Branky a nahrávky: 12. Gurka, 13. Javůrek (Körner, Kalvas), 14. Gurka (Kalvas), 28. Kalvas (Gurka, Reisner), 28. Körner (Javůrek, Sviták) – 6. Předota, 25. Slabý (Ženíšek), 27. Paule, 29. Janda (TS), 48. Slabý (Paule), rozh. náj. Janda

Rozhodčí: Stach – Jírovský, Karlín