Hr. Králové – SHK Hodonín 2:3 (kon.) | Ústí n/L – PZ Kladno 2:5 (kon.)
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
SHK Drtiči Hodonín
Neděle 19.01.2014, 12:00Liga juniorů

To je pro dnešek vše, příjemný zbytek neděle. (14:15:08)

Skončil zápas Ligy juniorů, ve kterém zvítězil hostující Hodonín nad Hradcem Králové díky brance, která padla necelé tři minuty před koncem. Domácí byli po většinu zápasu aktivnější, ale hosté efektivnější a odvážejí si z východu Čech cenné tři body za výhru 3:2 a i podruhé v nástavbě tak našli na svého dnešního soupeře recept.

60:00

59:56
    Nakonec ještě tyč z hole hostujícího Flory.

59:37
    Hosté se radovali z gólu do prázdné brány, ten neplatí pro ofsajd.

59:26
    Domácí v šesti.

59:24
    Vhazuje se ve středním pásmu, Bernart na půl cestě na střídačku.

59:24
    Oddechový čas pro domácí.

58:58
    Velká šance Hradce, Luner skvěle zasáhl betonem. Kotouč povalující se před brankovištěm odpálila hostující obrana do středního pásma.

58:28
    Hraje se v pásmu Hradce, což Hodonínu vyhovuje.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:07
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči využívají přesilovou hru a necelé tři minuty před koncem jdou do vedení. Závar před Bernartem nedokázala hradecká čtveřice ustát a po přihrávce Šály se zblízka prosadil JAN PRČÍK. Asistence: David Šála, Pavel Flora.

56:44
    Skákající kotouč letící přes celé hřiště problémy Lunerovi nenadělal.

56:12
    Za podobný zákrok je na straně Lvů vyloučen Bartoň, což se pochopitelně nelíbí hradeckým příznivcům. Přesilovka pro Hodonín.

55:49
    Rozhodčí se rozhodl podražení na Procházku nevylučovat, jenž si za protesty vyfasoval trest za nesportovní chování a putuje předčasně do kabiny.

54:48
    Pět minut před koncem se hraje u Bernarta, kotouč mají na holích domácí.

53:48
    Brankáři v této části hry opět příliš práce nemají, nikdo se nedokáže propracovat ke střele.

53:06

52:32
    Hradec kombinuje, ke střele se nedostává.

51:40
    Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilovka 5 na 4.

51:32
    Hráči vyloučení za zdržování na ledě, hraje se ve čtyřech.

51:06
    Hraje se ve třech na obou stranách.

51:06
    Na ledě je už tak málo hráčů a bude se hrát ještě v menším počtu. Za podražení vyloučen hostující Flora.

49:40
    Nedvídek ve hře 4 na 4 zahákoval protihráče a nabízí přesilovku pro hosty.

49:32
    Nakonec se rozhodčí rozhodl vyloučit po jednom hráči na každé straně za zdržování hry. Hraje se ve čtyřech.

49:32
    Velmi zajímavá situace nyní byla k vidění na hradeckém stadionu. Kotouč byl několika hráči zašlápnut u mantinelu a to po dobu snad více než minuty. Diváci, střídačky i samotní hráči žádali rozhodčího o přerušení, ten se ale rozhodl neunavovat píšťalku, a stál si stále za svým.

48:37
    A hned další příležitost Hradce, Hlavatý se z dorážky neprosadil.

48:25
    Po dlouhé době alespoň malé vzrušení, a sice po střele Žemličky, kterou chytil Luner do lapačky.

47:24
    Oba muži v maskách se nyní určitě nudí, protože jen přihlížejí snahám útočníků.

46:25
    Žemličkův nikterak nebezpečná pokus z úhlu Luner v klidu chytil.

45:55
    Na ledě se nyní nic zásadního neděje, oba týmy vycházejí z precizní obrany.

45:07
    Po úmyslném ofsajdu Hradce se vhazuje na druhé straně hřiště.

44:54
    Protože nahozený puk z Ouzkého hole Luner schoval do lapačky, vhazuje se před ním.

44:22

43:27
    Kučera zůstal ležet na ledě a je v péči lékařů. Na nic vážného to nevypadá.

43:12
    Černohous číhal mezi kruhy a čekal na kotouč. Ten se k němu dostal, dobře proti jeho ráně zasáhl Bernart.

42:45
    Procházka vyhazuje až k Lunerovi.

42:22
    Za vysokou hůl odchází mezi trestoměřiče Matějček – přesilová hra pro Drtiče.

42:09
    A kotouč znovu mimo hrací plochu, nyní po zblokované střele Kučery.

41:43
    Po zásahu střídačky se vhazuje po pravici Bernarta.

40:56
    Hradec se snaží rozjíždět své akce, hodonínská obrana dobře brání.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:36.

V prostřední části byli jednoznačně aktivnějším týmem domácí, kteří si za svou snahu vyrovnání zasloužili, a také se ho dočkali. Minutu a půl před druhou sirénou se ujala akce dua Žemlička–Nedvídek, která jako jediná ve druhé třetině našla recept na dobře chytajícího Lunera, který veškeré zbylé pokusy Královéhradeckých pokryl.

40:00

39:42
    Prostřední část se v poklidu dohrává v pásmu Hodonína.

38:21
    Hradec právě vstřelil branku!
    Těsně před koncem druhé třetiny Hradec srovnává krok. V přečíslení dvou na jednoho předložil Žemlička touš LUKÁŠI KASTNEROVI, jenž z první poslal puk za Lunera, který se nestihl přesunout. Asistence: Lukáš Žemlička.

37:34
    Matějček nahazoval kotouč na branku, těsně před Lunerem se zjevil Půlpán, jenž kotouč do branky nedokázal usměrnit.

36:35
    A to i po dvou šancích Hradce! Procházka v rychlém výpadu recept na Lunera nenašel, to samé se dá říct o Nedvídkovi.

36:04
    Až po jeho skončení byli Hodonínští nebezpeční, stále je to ale o jednu branku.

35:25
    Domácí v plném počtu, tohle oslabení přečkali v klidu.

34:57
    Hraje se před Lunerem, domácí velmi dobře brání.

34:07
    Frolek nahazoval puk od modré čáry, Bernart si puk ve změti těl našel a vyrazil ho.

33:31
    Východočeši hned vyhazují.

33:25
    Po dlouhé době se také vylučuje a to na straně Hradce. Klemenc vyloučen za sekání.

32:07
    Bernart si za svůj skvělý zákrok dokonce vysloužil potlesk diváků, který je během tohoto zápasu velmi vzácný.

32:07
    Neskutečný zákrok Bernarta! Kotouč se od nohy Matějčka odrazil do brankoviště a směřoval do brány, přesunující se hradecký brankář ale na poslední chvíli puk skvěle vykopl a zabránil tak dalšímu gólu Hodonína.

31:59
    Hosté hráli chvíli v šesti, ale nikdo z účastníků zápasu si toho nevšiml.

31:26
    Podruhé za sebou končí pas moravské obrany na zakázaném uvolnění.

30:38
    Po polovině zápasu je skóre pořád příznivější pro Drtiče, kteří brání náskok vybudovaný v první třetině.

30:12
    Chyba v obraně Hodonína zůstala nepotrestaná, protože se Žemlička nedokázal probojovat před Lunera.

28:39
    Hradečtí útočníci si nerozuměli na útočné modré čáře, ztratili kotouč, jenž se dostal až na unikajícího Duchoslava. Hodonínského hráče jel zcela sám na brankáře domácích, ale naštěstí pro Hradecké ho vychytal Bernart.

27:58
    Momentálně dominují oba útoky nad obranami, a tak kotouč ve středním pásmu příliš často nepobývá.

27:29
    Hosté přečkali úvodní tlak Hradce a také začínají vystrkovat drápky.

26:04
    Vzápětí přichází další šance Hodonína a sice v podobě střely Flory.

25:53
    Po dlouhé době vzrušení na druhé straně, které Hradec jen se štěstím přečkal. Po důrazu hostů na brankovišti se kotouč pohyboval za ležícího Bernarta, nakonec ho zastavila tyč. Poté domácí odehráli puk do bezpečí.

24:58
    Krásně to teď udělal Klemenc. Rybičkou vypíchl puk hostující obraně a dostal se ke střele, kterou zase pokryl Luner.

24:04
    Další velká šance Hradce! Žemlička jel sám z levé strany na Lunera, napálil však puk jen do výstroje brankáře hostí.

23:33
    Až nyní se dostali poprvé před Bernarta, ale už mají puk na hokejkách zase Lvi.

22:18
    Hraje se stále v obranném pásmu Hodonína, domácí jsou jednoznačně aktivnějším a lepším týmem. Drtiči pouze vyhazují kotouče ze své třetiny.

21:44
    Další slibná příležitost Lvů, tentokrát měl Luner štěstí, neboť puk vyrazil držadlem hole.

21:28
    To samé se dá říct o tvrdé ráně od modré čáry z hole Matějčka.

21:04
    Hostující strážce svatyně si se střelou Procházky, odkud vstřelil první gól, tentokrát poradil.

20:58
    Druhou třetinu začali lépe Hradečtí, kteří se ihned přestěhovali před Lunera.

20:06
    Kotouč v hledišti, vhazuje se znovu ve středu hřiště.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:49.

Ačkoliv byl v první části aktivnější domácí celek, který šel díky přesné střele Procházky do vedení, spokojenější budou určitě hosté. Ti se i přes množství vyloučení dostali do vedení, a to zásluhou Frolka a Flory. Hraje se sice ve vysokém tempu, ale kvalita hry takové výše nedosahuje.

20:00

19:28
    Hradecká druhá formace motá hlavu obraně Jihomoravanů, avšak bez kýženého efektu.

18:56
    Po chvíli se hra zase přestěhovala před Lunera, kde se hraje převážná část první třetiny, která za minutu skončí.

18:34
    Po delší době vzrušení před Bernartem, jenž si s Kučerovou střelou zblízka poradil.

17:10
    Následně zůstal na hradeckém ledě ležet Šeps, tentokrát se vylučovat nebude, ačkoliv si to zdejší diváci evidentně velmi přejí.

17:02
    Krátce po vypršení trestů hostů se do úniku dostal Bartoň, svou tvrdou střelou minul bránu.

16:59

16:34
    Hosté ve čtyřech.

15:59
    Přece jen šance Hradce, skóre se nemění.

15:39
    Navíc před Bernartem mohl zahrozit Sedlák, Matějček ale zahrál krásně tělem.

15:28
    Hradec se ale nemůže probojovat do pásma.

15:05

14:59
    Další vyloučení. Vanek podrazil Šepse a za 6 vteřin budou hrát domácí minutu a půl dvojnásobnou přesilovku.

14:34
    S vyloučeními se roztrhl pytel. Tentorkát nedovoleně bránil Prčík a bude se hrát opět ve čtyřech.

14:06
    Domácím se daří podruhé v krátkém časovém sledu vyhodit.

13:05
    Další přesilovka pro hosty. Klemenc podrazil rozjíždějícího se hodonínského hráče a odsedí si za to dvě minuty.

12:43
    Teď už Drtiči na 2:1 zvyšují. Závar před Bernartem, tedy spíše za ním, na poslední chvíli zachraňoval hradecký obránce. S následnými dorážkami několika hráčů Hodonína si už hradecká obrana neporadila. Branka byla připsána PAVLU FLOROVI. Asistence: David Šála, Jakub Tomi.

10:43
    Klidně už to mohlo být 1:2, to by se ale nemohla dobře vrátit domácí obrana, která zamezila hostům v přečíslení dva na jednoho skórovat.

09:50
    I hosté využívají přesilovku. Na modré čáře se do puku opřel RADEK FROLEK, Bernart toho přes bránícího hráče příliš neviděl a kotouč mu proletěl kolem lapačky až do brány. Asistence: Jakub Tomi.

08:49

08:45
    Do další akce se dostali Lvi, Luner kotouč pokryl, ale Šeps ho sekl přes rukavici a jde na trestnou lavici za sekání. Hraje se ve čtyřech.

08:18
    Kastner dostal kotouč mezi kruhy, odkud vypálil, ale Lunera nepropálil.

07:43
    Hosté vyhodili kotouč do ochranné sítě, ten byl tečován a tak se znvou vylučovat nebude.

06:49
    Závar před Lunerem, následně došlo ke strkanici, ve které byl nejaktivnější hostující Sedlák a jde si posedět na trestnou lavici za hrubost. Druhá přesilovka pro domácí.

06:15

04:58
    Kukliš nebezpečně pálil od modré, Bernart kotouč dokázal vytěsnit mimo.

04:15
    První přesilovka také pro hosty, za držení protihráče vyloučen Půlpán.

02:35
    Hradec nabídnutou přesilovku bleskově využívá. MICHAL PROCHÁZKA dostal přihrávku mezi kruhy od Nedvídka a trefuje se nad rameno hostujícího brankáře. Asistence: Lukáš Nedvídek.

02:21
    I třetí pětka Lvů se dostala před Lunera, následně hosté v nouzi faulovali a budou hrát první oslabení.

01:28
    Tahle rozehrávka byla o poznání lepší a byl z toho brejk, ze které se druhý hradecká formace neprosadila.

01:12
    Hradečtí obránci nepřesně rozehráli a je z toho icing.

00:12
    První šance Hradce, Matějček nahazoval kotouč na branku, ten ji ale minul.

00:01

Hradec Králové se v tabulce skupiny B nachází po sedmi kolech na druhé pozici se ziskem 12 bodů a ztrátou osmi bodů na vedoucí Porubu. Naposledy porazil Hradec Přerov 3:2, ale předtím nestačil na první Porubu ani momentálně třetí Havířov.

Hodonín si v této skupině připsal zatím sedm bodů a je čtvrtý. Nejprve porazil svého dnešního soupeře na svém ledě 2:1, naposledy pak zvítězili nad Krkonošemi 5:1. Mezitím ještě Hodonín obral o bod první Porubu, když na jejím ledě prohrál 3:4 po samostatných nájezdech. Pro Porubu je to zatím jediná ztráta.

Jak je již napsáno výše – oba dnešní soupeři se již střetli, a to 12. prosince na jihu Moravy. Domácí vedli po brankách Tomiho a Rauše 2:0, na 2:1 z pohledu Hodonína už jen snížil v 60. minutě Bartoň. Přichystali si Lvi pro dnešní zápas odplatu?

V pravé poledne startuje na zimním stadionu v Hradci Králové utkání Ligy juniorů, konkrétně skupiny B, ze které postoupí nejlepší tým do baráže o extraligovou příslušnost pro ročník 2014/2015. Královští lvi Hradec Králové dnes hostí SHK Hodonín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 3. Procházka (Nedvídek), 39. Kastner (Žemlička) – 10. Frolek (Tomi), 13. Flora (Šála, Tomi), 58. Prčík (Šála, Flora)

Královští lvi Hradec Králové: Bernart (Jeřábek) – Kastner, Suk, Ouzký, Půlpán, Nedvídek, Souček, Rejl, Šeps, Bartoň, Hlavatý "C", Matějček, Bezděk, Tvrdík, Skála, Klemenc, Procházka, Žemlička, Stoilskij. Trenér: Petr Luštinec.
    SHK Drtiči Hodonín: Luner (Zollpriester) – Kukliš, Polesný, Frolek, Prčík, Dochuslav, Tomi "C", Vanek, Kučera, Janota, Sedlák, Šála, Černohous, Flora, Výmola. Trenér: Jan Prčík.